Jump to content
Apisteftos

Το τόπικ των σύντομων απαντήσεων vol. 2

Recommended Posts

Γράσο έβαλες όταν την άλλαξες;

Problem solved, έβαλα λίγο λαδάκι εκεί που ακουγόταν το τρίξιμο και όλα οκ τώρα :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Το αριστερο φλας δουλευει μια χαρά , το δεξι το σπρωχνω 3 με 4 φορες για να παρω ενδειξη στο καντραν οτι δουλευει. Περα απο εκνευριστικο ειναι και επικυνδινο γιατι ειμαι κουλαδι και πρεπει να βλεπω το δρομο. Καμια ιδεα πως να το φτιαξω ρε παιδια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μοτέρ του χασκυ smr 511 ειναι πολιτικό ή αγωνιστικό??

Ευχαριστω

Αντι να μου στειλεις μνμ για χασκυ, ρωτας εδω? :knuppel2: Αγωνιστικοτατο ειναι!

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντι να μου στειλεις μνμ για χασκυ, ρωτας εδω? :knuppel2: Αγωνιστικοτατο ειναι

είδα φως και μπήκα που λεν....όσο για το άλλο....:_devil::_devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το αριστερο φλας δουλευει μια χαρά , το δεξι το σπρωχνω 3 με 4 φορες για να παρω ενδειξη στο καντραν οτι δουλευει. Περα απο εκνευριστικο ειναι και επικυνδινο γιατι ειμαι κουλαδι και πρεπει να βλεπω το δρομο. Καμια ιδεα πως να το φτιαξω ρε παιδια?

Σπρέυ επαφών,αλλά να σιγουρευτείς ότι μπήκε μέσα.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σπρευ απο που να το παρω?

που το βρισκω αυτο ? Επίση το ψεκάζω στο χειριστήριο του φλας ή πρεπει να λύσω πράγματα?

Σπρέυ επαφών,αλλά να σιγουρευτείς ότι μπήκε μέσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σπρευ απο που να το παρω?

που το βρισκω αυτο ? Επίση το ψεκάζω στο χειριστήριο του φλας ή πρεπει να λύσω πράγματα?

Σε μαγαζιά ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών ειδών.

ΟΧΙ μη λύσεις τίποτα,πιθανότατα θα σου πεταχτούν έξω μπιλίτσες, ελατηριάκια κλπ.Καλύτερα το σπρέυ να 'εχει σωληνάκι για να το σφηνώσεις μεσα στο διακόπτη.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

είναι αλήθεια τόσο ακριβά στη συντήρηση τα Ducati?

Εξαρταται απο τι μοντελο κοιτας. Αλλα γενικα, ναι. Εχουν αρκετα πιο συχνη συντηρηση (βαλβιδες) απο ολα τα αντιστοιχα Japan, συν του οτι εχουν ιμαντες για χρονισμο εκκεντροφορων, που καθε 20-24κ χιλιομετρα προτεινεται αλλαγη.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εξαρταται απο τι μοντελο κοιτας. Αλλα γενικα, ναι. Εχουν αρκετα πιο συχνη συντηρηση (βαλβιδες) απο ολα τα αντιστοιχα Japan, συν του οτι εχουν ιμαντες για χρονισμο εκκεντροφορων, που καθε 20-24κ χιλιομετρα προτεινεται αλλαγη.

Καλημέρα ! 

Διαβάζω συχνά ατάκες του στυλ, "εντάξει δεν είναι και Ducati" ή "γουστάρω Ducati και δε με νοιάζει πόσο θα πληρώνω"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι αριστερη λωριδα στη μεσογειων,πισω απο ενα volvo suv.

Βρισκομαι στη δεξια πλευρα της.

Μπαινω μεσαια ,στην αριστερη μερια της,ουσιαστικα για να περασω απο πλαι του.

Το volvo αποφασιζει να αλλαξει λωριδα χωρις φλας,και ενω παταει μεσαια,το μετανιωνει.

Υστερα επειδη στην αριστερη που εν μερει βρισκεται ,σταματαει η κυκλοφορια τα καρυδωνει.

Το θεμα ειναι οτι ουσιαστικα ενα μερος του ηταν στη λωριδα μου και με εκλεισε,με αποτελεσμα να φρεναρω(εκανα καλο φρεναρισμα ειναι η αληθεια,αλλα μολις ειδα οτι πολυ πλησιαζω,το καρυδωσα,προκειμενου να μη σκασω πανω του).

Επεσα χωρις να παθω τιποτα μιας και ειχα μειωσει αρκετα ταχυτητα πριν τα τσαρουχωσω.

Ο τυπας ενω με πηρε χαμπαρι εφυγε.

Ευτυχως διπλανο αυτοκινητο που μολις ηρθε διπλα μου λεει "σε εκλεισε ο μαλακας" ειχε κρατησει πινακιδα ,ενω και 2 παιδια απο πισω μου με αυτοκινητο σταματησαν και με βοηθησαν ενω εδωσαν και στοιχεια για μαρτυρες.

Και τους ευχαριστω κιολας ,μαζι και με τον αλλον.

Το θεμα ειναι,πως το βλεπετε?

Γιατι οι τροχαιοι μου ελεγαν πως εχω υπαιτιοτητα για αποσταση ασφαλειας.

Μα του λεω,ειχα αλλαξει λωριδα ,τι αποσταση ασφαλειας.

Ε λεει ο κοκ ετσι λεει για τους προπορευομενους ,ακομα και εαν ειναι σε αλλες λωριδες.

Η μηχανη μικροζημιες,γδαρσιματα κτλ.

Εγω παντως θελω να πατησω στην εγκαταλειψη για να μου κανει μια θετικη να ξεμπερδευει το θεμα.

Τροποποιήθηκε από τον Dant3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα ! 

Διαβάζω συχνά ατάκες του στυλ, "εντάξει δεν είναι και Ducati" ή "γουστάρω Ducati και δε με νοιάζει πόσο θα πληρώνω"

Το 2ο, ετοιμαζομουν να στο γραψω και εγω. Οτι παρα την συντηρηση, ευκολα θα ξαναεπαιρνα Ducati γιατι τα γουσταρω με 1000. Αν ενδιαφερεσαι για καποιο συγκεκριμενο, στειλε μου κανα ΠΜ, να σου πω πανω κατι τι να υπολογιζεις. Βεβαια, σου ξαναλεω, ειναι ακριβα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιωργη εαν δεν υπηρξε επαφη μεταξυ σας δε νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι.Πρακτικα ειναι σαν να λες φοβηθηκα μη σκασω πανω του και επεσα μονος μου απο φρενα..Δυστηχως..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την είχα πρόσφατα την κουβέντα αυτή - (α)γα(π/μ)ημένες ασφαλιστικές.

Και εγώ νομιζω ότι αφού δεν υπήρξε επαφή δεν γίνεται κάτι. Ούτε και η εγκατάλειψη δηλαδή θα πιάσει.

Αφού είσαι καλά, κρίμα για το μοτόρι γιατί είναι από τα αγαπημένα μου..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παντως θελω να πατησω στην εγκαταλειψη για να μου κανει μια θετικη να ξεμπερδευει το θεμα.

αν υπάρχουν 100% αξιόπιστοι μάρτυρες που 100% βεβαιώνουν πως αντιλήφθηκε το συμβάν και την κοπάνησε τότε εγώ δεν θα το άφηνα και ας έφταιγα εντελώς εγώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν υπάρχουν 100% αξιόπιστοι μάρτυρες που 100% βεβαιώνουν πως αντιλήφθηκε το συμβάν και την κοπάνησε τότε εγώ δεν θα το άφηνα και ας έφταιγα εντελώς εγώ

Τα παιδια τα ρωτησα,με πηρε χαμπαρι?και μου ειπαν με σιγουρια πως ναι και απλα εφυγε.

την είχα πρόσφατα την κουβέντα αυτή - (α)γα(π/μ)ημένες ασφαλιστικές.

Και εγώ νομιζω ότι αφού δεν υπήρξε επαφή δεν γίνεται κάτι. Ούτε και η εγκατάλειψη δηλαδή θα πιάσει.

Αφού είσαι καλά, κρίμα για το μοτόρι γιατί είναι από τα αγαπημένα μου..

Ζημια δεν εγινε μεγαλη,δηλαδη και ολα αλλαγματα να γινουν(που δεν υπαρχει λογος) ,να πηγαινει κανα 300αρι ,οπως το κοβω εγω.

Ε εαν τελικα φαω ακυρο,θα τα φτιαξω και μονος μου πιο οικονομικα.

Τωρα αυτο που με καιει ειναι ενα τιμονι μιας και ψιλοστραβωσε και δε το κοβω να παιρνει ισιωμα και πρεπει να βρω ποιος τυπος renthal ταιριαζει.

Παντως το μανιταρι εκανε δουλεια.

Δε βρηκε ψυγειο μοτερ ενω και η ζημια στο ντεποζιτο θα ηταν πιο μεγαλη εαν δεν ηταν αυτο εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρές το τηλέφωνό του και ανάγκασε τον να σου κάνει δήλωση.

Πές του πως διαφορετικά θα προχωρήσεις σε μήνυση κλπ μπας και φιλοτιμηθεί να σου κάνει θετική.

Επίσης θύμησέ του πως μέχρι και 3 περιστατικά ανα έτος δεν ανεβαίνουν τα ασφάλιστρά του γιατί ορισμένοι δε ξέρουν τι τους γίνεται!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιωργη εαν δεν υπηρξε επαφη μεταξυ σας δε νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι.Πρακτικα ειναι σαν να λες φοβηθηκα μη σκασω πανω του και επεσα μονος μου απο φρενα..Δυστηχως..

Αυτο πηγα να σου γραψω και εγω.

Καλυτερα να εσκαγες πανω του δυστηχως.

Παντως πριν 10 χρονια ειχα ενα ψιλοτροχαιο που δεν ειχαμε επαφη και τελικα φτασαμε στα δικαστιρια ενω το παλικαρι μου ειχε κανει δηλωση απο την αρχη αλλα η ασφαλιστικη ελεγε δεν υπαρχει επαφη,στο δικαστηριο μου εβγαλαν την αποζημιωση.

Τροποποιήθηκε από τον ValeRR

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μη επαφή δε σημαίνει όχι αποζημίωση. Την λένε την παπάτζα αρκετοί ασφαλιστές αλλά και τροχαίοι.

Δεν ξέρω αν θα συνεχίσουν οι μάρτυρες να ακολουθούν, αλλά μπορείς να το κυνηγήσεις.

Να είναι μάλιστα ξεκάθαρες οι δηλώσεις τους πως το Volvo καβαλούσε δύο λωρίδες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το θεμα ειναι οτι ουσιαστικα ενα μερος του ηταν στη λωριδα μου και με εκλεισε,με αποτελεσμα να φρεναρω(εκανα καλο φρεναρισμα ειναι η αληθεια,

αλλα μολις ειδα οτι πολυ πλησιαζω

,το καρυδωσα,προκειμενου να μη σκασω πανω του).

Αρα εισαι ΑΚΟΜΗ πισω του + στην μεσαία.

ΙΜΟ, αυτό ειναι ''λάθος τοποθετηση'' στο οδόστρωμα.

Ή θα βρίσκεσαι ΕΜΠΡΟΣ ΤΟΥ = οτι και να κανει τον αφηνεις πισω, ή θα εισαι σε ικανη απόσταση ασφαλείας = ότι και να κανει εμπρός σου, θα προλάβεις.

Οτιδηποτε ενδιαμεσο = ρισκαρεις πολυ να βρεθεις αγκαλιασμενος με τις πόρτες του = ''δεν σε ειδα/ τυφλο σημειο/ εβγαλα φλας + ΔΕΝ το ειδες, κλπ''

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το θέμα είναι η ασχέτου υπαιτιότητας εμπλοκή σε ατύχημα και η εν γνώσει του εμπλεκομένου εγκατάλειψη θυμάτος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το θέμα είναι η ασχέτου υπαιτιότητας εμπλοκή σε ατύχημα και η εν γνώσει του εμπλεκομένου εγκατάλειψη θυμάτος

ΑΝ αποφευχθει η εμπλοκή, δεν υπαρχει συνεχεια.

Μιας και ειμαστε ο αδυναμος κρικος μπλαμπλαταγνωστα, ''κυνηγαμε'' την αμυντικη οδηγηση + μηδενιζουμε κατα το δυνατό τις πιθανότητες εμπλοκης. 

Φυσικα, υπάνθρωπος ο SUV.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συν οτι θα ισχυριστεί στάνταρ οτι δεν τον είδε   :angry:

Τροποποιήθηκε από τον freediver73

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...