Jump to content

Recommended Posts

Μετά το concept R18 το οποίο παρουσιάστηκε το Μάιο, ήρθε η ώρα και για την έκδοση παραγωγής η οποία θα αποκαλυφθεί επίσημα στην EICMA πιθανότατα ως R1800 και θα διατίθεται σε τρεις εκδόσεις:cruiser,tourer και baggy.

Παρακαλειται το μέλος @ksino1100 να υποβάλει τα σχόλιά του :biggrin:

bmw-r18.jpg

bmw-r18.jpg

bmw-r18.jpg

bmw-r18.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλαδής εμείς οι άλλοι δεν κάνει να πούμε οτι είναι για την αμερικανικη αγορά κατα 90%? Κρινοντας απ τα χρωμια και τις εκδόσεις Bagger κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα γινει αναρπαστο γιατι ως γνωστον λεφτα υπαρχουν και λεφταδες επισης.

https://www.pagenews.gr/2019/09/28/epistimi-texnologia/anarpasto-to-iphone-11-stin-ellada-eksantlithike-kiolas/

και για του λογου το αληθες

Τροποποιήθηκε από τον panavour

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως πέραν του πόσο χρηστικό ή όμορφο ή ακριβό είναι, έχω μεγάλη περιέργεια για το πώς είναι ένα μπόξερ μοτέρ με 900 κυβικά ανά κύλινδρο από τεχνικής άποψης.

Σίγουρα η H-D θα έχει μεγαλύτερα V2, αλλά έχω περιέργεια να δω reviews μόνο και μόνο για την ζυγοστάθμιση του κινητήρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 ώρες, το μέλος efkola έγραψε:

Παρακαλειται το μέλος @ksino1100 να υποβάλει τα σχόλιά του :biggrin:

giphy.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΒΜW R18

Αποκαλύφθηκε το μεγάλο cruiser της BMW με τον boxer κινητήρα των 1.802cc των 91hp/4.750rpm με ροπή 158Nm/3.000rpm και μέγιστη ταχύτητα (ηλεκτρονικά περιορισμένη) στα 180 χλμ/ώρα.

Κιβώτιο 6 σχέσεων, δύο δισκόφρενα μπροστά και ένα πίσω, όλα 300mm, ρεζερβουάρ 16 λίτρων, ελαστικά 120/70/19 μπροστά και 180/65/16 πίσω.Υψος σέλας 690mm.

Τρία modes οδήγησης, σύστημα αυτόματου ελέγχου ευστάθειας (ASC), LED προβολέας, keyless.

Βάρος: 345 κιλά γεμάτη

Για το 2020 θα προσφέρεται μόνο στην έκδοση First Edition.

Τιμή στη Γερμανία: 22.800€

BMW-R18-Sperrfrist-3-4-2020-bigMobileWid

B_r-18-first-edition-18.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα ήταν ανάγκη να το κάνουν bobber? Τόσα ωραία παραδείγματα έχουν από το παρελθόν τους, γιατί να αντιγράφουν HD του '30?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικόλα, σίγουρα οι μαρκετινίστες ξέρουν πολύ καλύτερα από εμένα. Αλλά μιας και εγώ σκέφτομαι οτι το κοινό είναι σε μεγάλο βαθμό οι ΗΠΑ, θα πουλήσει στον God bless'murica χαρλεά ή wanna be χαρλεά - γιάπη κάτι που γράφει φάτσα-φόρα 'Berlin built';
Κατά τ' άλλα, φανταστική δουλιά στο να κρύψουν τον αναγκαίο όγκο των εξαμίσεων με αυτές τις γραμμές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και δεν ειμαι λατρης της κατηγοριας, στα δικα μου ματια δειχνει ωραιο με μοναδικη εξαιρεση το μοτερ, οπτικα δε μου αρεσουν οι boxer στις μοτοσικλετες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1800cc για 91 αλογα ??? WTF? ξερω ξερω, αλλος οριζοντας, αλλες ρυθμισεις, αλλος σκοπος κτλ αλλα μου καθεται καπως να εχεις τοσα κυβικα για να βγαλει τα ιδια αλογα με ενα 600αρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τό ίδιο άχρηστα μου φαίνονται όλα της κατηγορίας ( χωρίς να εννοώ πως δεν θα ήθελα ένα ) αλλά ποιος θα προτιμήσει αυτόν τον τάφο έναντι ενός T Rocket III ή μιας HD και γιατί; Βέβαια αυτό το σκεπτικό το έχω εγώ που αντιμετωπίζω τις μηχανές αυτές με τη λογική, άλλος μπορεί να αναρωτιέται το ίδιο πράγμα για ένα MTS κι ένα XR αλλά κουβέντα να γίνεται. Anyway εμένα δεν μ αρέσει καθόλου επειδή από την πρώτη ματιά μου φαίνεται πως ο χαρακτήρας της κατηγορίας λάμπει δια της απουσίας του. Όταν πας να μπεις σε ένα παιχνίδι παραδοσιακών αντιπάλων, οφείλεις να φέρεις κάτι περισσότερο απ αυτό imo. Σαν να θέλει η Suzuki να χτυπήσει το GS με το Vstrom μου μοιάζει η φάση. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος estebahn έγραψε:

Νικόλα, σίγουρα οι μαρκετινίστες ξέρουν πολύ καλύτερα από εμένα. Αλλά μιας και εγώ σκέφτομαι οτι το κοινό είναι σε μεγάλο βαθμό οι ΗΠΑ, θα πουλήσει στον God bless'murica χαρλεά ή wanna be χαρλεά - γιάπη κάτι που γράφει φάτσα-φόρα 'Berlin built';
Κατά τ' άλλα, φανταστική δουλιά στο να κρύψουν τον αναγκαίο όγκο των εξαμίσεων με αυτές τις γραμμές.

Μάλλον το κοινό τους όπως το έχουν φανταστεί είναι προς τον ψιλο-γιάπη ψιλό-χίψτερ που γουστάρει μεν HD, αλλά θέλει και μια πινελιά χάι-τεκ και σνομπισμού έναντι της εργατικής τάξης που εκπροσωπείται κλασικά από τη Χάρλεη.

Επίσης, πριν ακόμα βγει σε παραγωγή, το έκαναν δώρο σε μερικούς καστομάδες για να δείξουν οτι προσανατολίζεται κι εκεί. Πχ τα καπάκια κεφαλής είναι διακοσμητικά και αφαιρούμενα..

Bonus point για τα ωστήρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος estebahn έγραψε:

Στεφανή θεωρώ ότι ξεθωριάζουν σιγά σιγά οι Full Throtlle εποχές για τους Αμερικανούς μοτοσυκλετιστές,η Ευρώπη μπαίνει πιο εύκολα στα σαλόνια πλέον.

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τον πλούσιο Αμερικάνο, τα σήματα των Mercedes , BMW , Volvo , Jaguar σημαίνουν την καταξίωση και την επαγγελματική επιτυχία. Ασχέτως αν έχουν σε κάποιες περιπτώσεις ,καλύτερες εγχώριες επιλογές. 

Απορία: με 16 λίτρα ρεζερβουάρ  και 1,800 κυβικά , πόση αυτονομία έχει ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα