Jump to content
efkola

Benelli TRK 502

Recommended Posts

Λαθοσ μου , 6500€ ηταν ...

Οπως κ να χει 6800+ ειναι καπως...

Τροποποιήθηκε από τον leftlane

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

6500 ήταν και ακόμη σήμερα είναι στα ίδια, απλώς η πολιτική της benelli hellas είναι να μη συμπεριλαβανουν τα τέλη ταξινόμησης(και κάτι ακόμη), οπότε εαν πάς στον πωλητή θα σου πει 6500 και θα το παραλάβεις με το κλειδί στο χέρι στα 6800 συν τα κλασσικά: άδεια-πινακίδα / τέλη κυκλοφορίας / ασφάλεια όπως σε όλα τα brands 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού δεν μπορείτε να το βρείτε για να το οδηγήσετε, βολευτείτε με άλλη μία ελληνική δοκιμή .

Αχάριστοι άνθρωποι που θέλετε και test ride!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1η φραση:

"Το TRK ανηκει στην κατηγορια των ΚΟΡΔΩΜΕΝΩΝ STREET"...........................................

...........Έλα, αληθεια, δεν λεει αυτο ε;

barney-stinson-gif-6.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραιο ειναι το ατιμο.
Αν εβγαινε 1,5κ κατω απτο CB στη τιμη του θα το κοιταγα,μαζι με τα εξτρα που έχει και τώρα.
Προς το παρόν απλά περιμένω να μπει cb του 2016 και μετά και οχι καταμαυρο στο car gr στα  ~5,500 για να το χτυπησουμε! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με ανάρτηση στο fb η Benelli προϊδεάζει για την έλευση της έκδοσης Χ του TRΚ 502 με ρεζερβουάρ 20 λίτρων, βάρος 213(αντί για 235) κιλά, ακτινωτές ζάντες, πλήρως ρυθμιζόμενο πίσω αμορτισέρ.Περισσότερα εδώ .

ΦÏÏογÏαÏία ÏÎ¿Ï ÏÏήÏÏη Benelli.

297913

297908

297904

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμφανισιακά τα σπάει. Φτιάξε και ένα 900άρι να ταξιδεύουμε διπλοί φορτωμένοι, βελτίωσε λίγο και την ποιότητα στο φινίρισμα και θα γεμίσει ο τόπος TRK!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος blueninja έγραψε:

Εμφανισιακά τα σπάει. Φτιάξε και ένα 900άρι να ταξιδεύουμε διπλοί φορτωμένοι, βελτίωσε λίγο και την ποιότητα στο φινίρισμα και θα γεμίσει ο τόπος TRK!

ναι ειναι παρα πολυ ομορφο αλλα γιατι να ειναι αργο σωνει και καλα? Οκ δεν ειναι GS1200 αλλα αν τα 48 αλογα ειναι "ζωντανα" πας οπου θες και με αξιοπρεπεις ταχυτητες... Παρατηρω το πλαστικο καλυμα που εβαλαν τωρα εκει που ενωνεται το κεντρικο χωροδικτυωμα ωστε να καλυψουν αισθητικα την κολληση που εγινε λες και το εκανε ο μπαρμπα μητσος στο ποδι και να το εβαψες με πινελο μετα...Στην εκθεση moto show στην ΔΕΘ το ειχαν στερεωσει με tire ups....:frusty:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 15/12/2017 at 4:26 ΜΜ, το μέλος kpapageo έγραψε:

Ρε σεις και ο Σοφιολάκης σήμερα μου λέει "γιατί θες να το κάνεις test ride? Θα σου πω εγώ ότι θες να μάθεις".

Ποδήλατο 200€ αγόρασα και έριξα άκυρο στο 1ο ποδηλατάδικο γιατί δεν μου το έδινε να τσουλήσω 100 μέτρα. Αυτοί (και κάθε αυτοί) περιμένουν να πουλήσουν προϊόν 6500€ χωρίς να το δοκιμάσει ο υποψήφιος?

Σιγά τη μαγκιά.

Εδώ η Alfa Romeo GR έχει αίτησή μου για test drive της Giulia (κόστους 50+Κ€) και σχεδόν 2 χρόνια μετά....στ' @ρχίδια τους.....

Οπότε, γιατί να μη γίνουν οι υποψήφιοι δωρητές οργάνων και να τους χαρίσουν με χαμόγελο τα δικά τους?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος leftlane έγραψε:

ναι ειναι παρα πολυ ομορφο αλλα γιατι να ειναι αργο σωνει και καλα? Οκ δεν ειναι GS1200 αλλα αν τα 48 αλογα ειναι "ζωντανα" πας οπου θες και με αξιοπρεπεις ταχυτητες... 

Δεν υπάρχει περίπτωση με τέτοιο βαρος + δικαβαλο + μπαγκάζια τα 48 άλογα να ειναι ζωντανα και να κινείσαι αξιοπρεπώς.

Μιλάμε για τουρισμό,όχι βόλτα μέχρι τη θάλασσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

Δεν υπάρχει περίπτωση με τέτοιο βαρος + δικαβαλο + μπαγκάζια τα 48 άλογα να ειναι ζωντανα και να κινείσαι αξιοπρεπώς.

γι αυτο μολις βγει το 750 θα καλυψει τα παραπανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σπάω το κεφάλι μου να βρω έναν λόγο γιατί να επιλέξει κάποιος ένα οποιοδήποτε μοντέλο της benelli ( με εξαίρεση τα retro style που δεν έχω καν το κουράγιο να παρακολουθήσω τις εξελίξεις ) και δεν μπορώ να βρω κανέναν εκτός φυσικά του οπτικού που είναι εντελώς υποκειμενικό. Ακόμα και αν το δει κανείς χωρίς ίχνος συναισθήματος, υπάρχουν τόσες μηχανές "εργάτες" που πραγματικά απορώ με τα κριτήρια επιλογής των benelli.  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φτιάξανε την εμφάνιση, μειώσανε το βάρος αλλά αυτά τα βλακώδη κάγκελα που εξέχουν και εμποδίζουν στην κίνηση ανάμεσα στα αυτοκίνητα δεν τα αλλάξανε. Στο μεταξύ το "φτιαγμένο" μοντέλο θα κοστίζει, στοίχημα πάω, καμιά πεντακοσαριά ευρώ παραπάνω.

Όσο για το αν είναι αργό, το τεστ του MOTO το λέει πίσω από τις λέξεις, μη χάσουμε και τη Benelli και πάψει να μας δίνει διαφήμιση και μοτοσυκλέτες για τεστ: η επιτάχυνση είναι αυτή που περιμένει κανείς από ένα κινητήρα 48 ίππων σε μια μοτοσυκλέτα 235 κιλών (κάπως έτσι τα γράφει, δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά σωστά αποδίδω το νόημα). Ίσως υπάρξει τώρα μια διαφορά με τη μείωση του βάρους αλλά δε νομίζω ότι θα είναι μεγάλη.

Από τις Benelli το 302 και το Leoncino (μπορεί να...) αξίζουν, το συγκεκριμένο όχι. Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο V-Strom - υπάρχουν πάρα πολλά που είναι σε άριστη κατάσταση, σα να βγήκαν από τη βιτρίνα χθες.

Τροποποιήθηκε από τον TKM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Σπάω το κεφάλι μου να βρω έναν λόγο γιατί να επιλέξει κάποιος ένα οποιοδήποτε μοντέλο της benelli ( με εξαίρεση τα retro style που δεν έχω καν το κουράγιο να παρακολουθήσω τις εξελίξεις ) και δεν μπορώ να βρω κανέναν εκτός φυσικά του οπτικού που είναι εντελώς υποκειμενικό. Ακόμα και αν το δει κανείς χωρίς ίχνος συναισθήματος, υπάρχουν τόσες μηχανές "εργάτες" που πραγματικά απορώ με τα κριτήρια επιλογής των benelli.  

το ρετρο που λες,οντως γαμαει σαν σχεδιο με το λιονταρακι..

πριν 47 λεπτά, το μέλος TKM έγραψε:

Φτιάξανε την εμφάνιση, μειώσανε το βάρος αλλά αυτά τα βλακώδη κάγκελα που εξέχουν και εμποδίζουν στην κίνηση ανάμεσα στα αυτοκίνητα δεν τα αλλάξανε. Στο μεταξύ το "φτιαγμένο" μοντέλο θα κοστίζει, στοίχημα πάω, καμιά πεντακοσαριά ευρώ παραπάνω.

Όσο για το αν είναι αργό, το τεστ του MOTO το λέει πίσω από τις λέξεις, μη χάσουμε και τη Benelli και πάψει να μας δίνει διαφήμιση και μοτοσυκλέτες για τεστ: η επιτάχυνση είναι αυτή που περιμένει κανείς από ένα κινητήρα 48 ίππων σε μια μοτοσυκλέτα 235 κιλών (κάπως έτσι τα γράφει, δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά σωστά αποδίδω το νόημα). Ίσως υπάρξει τώρα μια διαφορά με τη μείωση του βάρους αλλά δε νομίζω ότι θα είναι μεγάλη.

Από τις Benelli το 302 και το Leoncino (μπορεί να...) αξίζουν, το συγκεκριμένο όχι. Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο V-Strom - υπάρχουν πάρα πολλά που είναι σε άριστη κατάσταση, σα να βγήκαν από τη βιτρίνα χθες.

οπως ειπα και απο πανω με το μοτερ του 750 θα παιξει μπαλα...

τα μηχανακια αυτα θελουν 60 αλογα ροδα το λιγοτερο(βερσους π.χ) για να κουνηθουν με αξιωσεις στο φορτωμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 7/2/2018 at 11:01 ΜΜ, το μέλος karellen έγραψε:

αντε παλι αυτη η συζητηση με το βαρος... Βρε σεις, με ολο τον σεβασμο, ξεκολληστε απο τα νουμερα!! Δλδ το "σωστο" βαρος που επρεπε να ειναι -25kg θα μεταμορφωνε την μοτοσυκλετα? Αν μιλαμε για την κατηγορια  μεσαιου κυβισμου των 45-80 hp, εαν σε ενα απο αυτα τα μηχανακια δεσεις στην σελα του συνεπιβατη ενα σακι αμμο 25kg θα εχει ουσιαστικη διαφορά στις επιδοσεις νομιζετε ?

Μιλωντας αντικειμενικά, θεωρω τα 50 αλογα αξιοπρεπη και για τουρισμο. Ειπαμε , αν εχεις συνηθισει σε hayabusa και R1 το βλεπεις αλλιως...

υ.γ θυμιζω οτι εχω το tiger 800 των 95 hp.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ολα τριγύρω αλλάζουνε, κι όλα τα ίδια μένουν. Κανονικά τα ωραία ταξίδια που έχω κάνει μέχρι στιγμής με το CBF 500 των 50 ψωράλογων, μονός-διπλός, φορτωμένος-άνευ αποσκευών, αξιοπρεπέστα και με ικανοποιητικές ανθρώπινες ταχύτητες, δεν θα έπρεπε να έχουν γίνει καν, αν παραμέριζα την εμπειρία μου και συλλογιζόμουν σύμφωνα με τα γραφόμενα στο διαδύκτιο...

Ο κήπος είναι ανθηρός.:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα