Jump to content
Νικολακης_Husq

Ηρθε και η σειρα μου...

Recommended Posts

Το λοιπον... Ξεκιναω χθες το βραδυ κατα τις 8:40 να παω φροντιστηριο...

Οχημα: Το Husqy

Εξοπλισμος: Μονο Κρανος, τζιν, φουτερ, ζακετα... (Μια φορα δεν εβαλα το δερματινο μπουφαν γαμωτ.)

Τοπος: Λαρισα, Φαρσαλων, εξω απο τον Βασιλοπουλο για οσους γνωριζουν...

Κατασταση: Κινηση, οχι πολυ πυκνη, ειχαν αρχισει να εμφανιζονται οι πρωτες ψιχαλες...

Με σταθερη πορεια πισω απο ενα αλλο αυτοκινητο, με αλλο αυτοκινητο ακριβως απο πισω μου... πλησιαζουμε στην εισοδο απο το Παρκινγκ του Βασιλοπουλου που βρισκοταν στο δεξι μου χερι...

Καποια στιγμη, το μπροστινο κουτι κοκκαλωνει ενταλως αποτομα (τοσο που πρωτα σταματησε, και μετα αναψε αλαρμ), εγω παταω το πισω φρενο και φυσικα πισω ροδα μαγκωνει ενταλως αφου μολις ειχε πιασει αυτη η γλιτσα του ψιλοβροχου... Αναγκαστικα αποφευγω τον μπροστινο μου για να μην πεσω πανω του... Τα επομενα γινονται σε κλασματα δευτερολεπτου:

Καθως μολις βγαινω μπροστα απο τον μπροστινο μου που προσπερασα με πατημενα φρενα αναγκαστικα απο δεξια, ενα jeep εχει παραβιασει τη διπλη γραμμη με ταχυτητα απο το αντιθετο ρευμα για να μπει στο Παρκινγκ! ΑΝΑΠΟΔΑ! Φυσικα εγινε μια τρακα σχεδον μετωπικη, λιγο προς τα πλαγια, με αποτελεσμα το hasqy να χωθει ολοκληρο κατω απο το jeep και εγω να εχω πεταψει (ΝΑΙ, ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ, φανταστειτε με τι φορα ερχοταν ο τυπος...) σε αποσταση 5 μετρων και προσγειονωμαι στο πισω μερος ενος αλλου κουτιου που ηταν παρκαρισμενο μεσα στο Παρκινγκ... Δεν μπορουσα να κουνηθω... Γιατροι, ασθενοφορα, ιστοριες...

Νοσοκομειο, δεν εχω τιποτα... μια πληγη στο γονατο και μια στον αγκωνα... σηκωνομουνα πηγαινα τουαλετα ανετα... Βγηκα απο το νοσοκομειο μετα απο ωρες, και τωρα σας γραφω με το ποδι τεντωμενο πανω στο γραφειο κι ενα κολαρo στο λαιμο για το τρανταγμα...

Οσον αφορα το husqy, δεν φτιαχνεται, πηγα σημερα σ'ενα κοντινο συνεργειο που το ειχαν αφησει... Σπασμενες μπουκαλες, στραβο υποπλαισιο, μην μιλησω για πλαστικα κλπ κλπ...

Ο πατερας μου το εβγαλε μια φωτογραφια οταν τον πηραν τηλεφωνο να παει στο χωρο του "εγκληματος"...

epenom.jpg

Οι γιατροι ειχαν παθει πλακα πως την εβγαλα τοσο φθηνα... Να σημειωσω οτι στο ιδιο ακριβως σημειο τρακαρε ενας φιλος μου λιγο καιρο πριν, και πριν κανα 1μιση χρονο ενα φιλαρακι εχασε τη ζωη του στο ιδιο ακριβως σημειο με την ιδια παραβιαση αλλου με κουτι...

Μαγκες, ΚΡΑΝΟΣ! ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ! αυτο με εσωσε, ενα κρανος 35 χρονων, (ναι καλα διαβασατε) ενα κρανος 35 χρονων που που χρησιμοποιουσα για προχειρο μεχρι να ερθει αυτο που ειχα παραγγειλει απο το America... Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι το καινουργιο κρανος ηρθε σημερα, και γ@μαει, αλλα δεν εχω μηχανη να το αξιοποιησω :P

Edit: Θα επανελθω το βραδυ με περισσοτερες λεπτομερειες, γιατι πρεπει να παω φροντιστηριο... Ειμαι και εναν μηνα πριν τις πανελληνιες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

φίλε, είχες ΑΓΙΟ και δόξα τω Θεώ που βγήκες αλώβητος απο τη σύγκρουση με το τανκ...

τα υπόλοιπα μάλλον είναι ιστορία πλέον!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα φιλαρακο μην σκεφτεις ουτε στιγμη τα σιδερα-πλαστικα όλα γινονται και όλα αλλαζουν αυτό που εχει σημασια είναι ότι εισαι καλα, καποια στιγμη θα παρεις άλλο.

Τροποποιήθηκε από τον pa18

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποοο ρε φιλε κριμα.

γερος δυνατος τα σιδερα τα φτιαχνουμε η τα ξαναπερνουμε.

με τις ασφαλεις κομπλε ελπιζω, να μην σου εκανε νουμερα αυτος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα. Των τζιπακια σκιστων..πάρε καινούργιο, διότι και οι μαγκες πρέπει να πληρώνονται..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα να είναι.

Ανασκολοπισμό στον τυπά και τίποτα λιγότερο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα φίλε. Ο άλλος με το τζιπ τι είπε; παραδέχτηκε το λάθος του;

Φροντιστήριο λες ότι πήγαινες άρα να υποθέσω πως το μηχανάκι το οδηγούσες χωρίς δίπλωμα άρα και χωρίς ασφάλεια;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά φίλος και ποτέ ξανά.Το καλό είναι ότι δεν χτύπησες.

Τώρα όσο για το χάσκι δεν ξέρω άν είναι να καλή δικαιολογία για να πάρεις άλλο μηχανάκι :P ή κακό διότι δεν θα έχεις μέσο μεταφοράς..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το καλο της υποθεσης ειναι οτι εισαι εσυ καλα......

Περαστικα στα μικροχτυπηματα και μεγαλη προσοχη απο δω και περα ειδικα σε βρεγμενα οδοστρωματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αδερφε περαστικα!!

Ησουν τυχερος μεσα στην ατυχια σου... Εχε το νου σου πλεον με την βροχη να εισαι υπερπροσεκτικος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά κ αγύριστα! Φαντάσου να είχες και τίποτα σοβαρό 1 μήνα πρις τις πανελλήνιες! Στάθηκες τυχερός μέσα στην ατυχία σου.

Όπως λένε και τα παιδιά όμως πες μας τι ακριβώς παίχτηκε με τις ασφάλειες κλπ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα οταν ειδα τη φωτογραφια, πιαστηκε η ψυχη μου!

Ευτυχως τι γλυτωσες πολυ φθηνα!

ποτε ξανα απο δω και περα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά ρε τυχερέ! Ελπίζω να δουν όσο περισσότεροι γίνεται το σημείο που λες οτι το κράνος σε έσωσε. Άν είχες κάποια κάλυψη απο θέμα ασφάλειας τότε σκίσε τον. Για τη μηχανή μην στενοχωριέσαι, σίδερα είναι φτιάχνουν (και αν δεν φτιάχνουν, ξαναγοράζονται). Εμείς να είμαστε καλά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ξανατονισω ποσο τυχερος εισαι. Τετοιου ειδους στουκες "κοβουν καριερρες" και πολλες φορες ζωες.

Κατα τα αλλα, αντε βρε πηρες το μεγαλο παρασημο!! :D Θα εχεις να λες ιστοριες καποτε, στους μικρους μοτοσυκλετιστες γυρω απο την φωτια!!!

Σιδερενιος γρηγορα, και καλες εξετασεις μια και αυτες εχουν τον πρωτο ρολλο τωρα. Μολις τελειωσεις θα δεις τι θα κανεις με μοτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχήν περαστικά! Πολύ φτηνά την γλύτωσες!

Κατά δεύτερον, ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ! Κακώς ο άλλος παραβίασε την διαχωριστική, κακώς ο μπροστά σου το κοκκάλωσε από το πουθενα (μπορεί και λόγω του πρώτου), αλλά κι εσύ για την πάρτη σου έπρεπε να έχεις αρκετή απόσταση ώστε να μπορέσεις να σταματήσεις έγκαιρα, χωρίς μπλοκαρίσματα, δεδομένου των συνθηκών, ή να έχεις άλλη θέση στον δρόμο.

Τα λέω με κάθε φιλική διάθεση!

Με τις ασφάλειες ελπίζω να καλύπτεσαι και να βγάλεις άκρη!

Τροποποιήθηκε από τον midnek

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι παιδια, πηγαινα φροντιστηριο... Για να λυθει η απορια σε καποιους, εχω κλεισει τα 18 τον Φεβρουαριο που μας περασε, τοτε ηταν που πηρα και το husqy, οποτε ειμαι καλυμενος απο διπλωμα σφαλειες, τα παντα... Σημερα το βραδυ θα παω στην τροχαια να δουμε τι θα γινει με τις ασφαλειες... Οσο για τον μπαρμπα που με χτυπησε, τα εχασε εντελως, μετα πηρε τον αριθμο μου απο την αστυνομια, ζυτησε συγνωμη, ειπε περαστικα κλπ κλπ... ενδιαφερθηκε τελος παντων...

Παντως απο οτι το κοβω και απο οτι ακουω απο ιστοριες με ασφαλιστικες, μαλλον θα μεινω καιρο αμηχανος... Σιγουρα ημουν τυχερος στην ατυχια μου...

Ευχαριστω για τις ευχες σας παιδια, να'σται καλα! Θα ενημερωσω για οτι θα γινει με τις ασφαλειες... :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά να σου είναι και πότε ξανά, η όλη υπόθεση θυμίζει σενάριο. Παντός να έχεις το νου σου από εδω και περά για τους δρόμους που αποκλείετε να μην ξέρεις ότι δεν φρενάρεις με τίποτα και προπαντός σε βρεγμένο και να κρατάς μερικά μετρά παραπάνω δεν λέω ότι εγώ το κάνω πάντα άλλα είναι και να μην σε θέλει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά εύχομαι και μόνο light τραυματισμούς να έχεις στην υπόλοιπη ''καριέρα''.

Έχε το νου σου πως θα διαχειριστείς την κατάσταση με την ασφαλιστική και την αποζημίωση σου. Καλό θα είναι να συμβουλευθείς δικηγόρο με αντικείμενο τα τροχαία. Η τροχαία ήρθε στο συμβάν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα