Jump to content
efkola

Honda CBR1000RR Fireblade 2017

Recommended Posts

τα specs στην κατηγορια ss  ειναι αυτα που ταιζουν την χοντα με καρπαζιες τα τελευταια 5-6 χρονια.Ανυπαρκτη στον ανταγωνισμο σε σημειο  να μην κανουν καν τον κοπο να την καλουν οι δημοσιογραφοι στα συγκριτικα μεταξυ ss των τελευταιων τεσσαρων χρονων.Αναφορα γινεται μονο σε κατι μπουρδες με φιλικοτητες και εργαλεια για βολτες.

@JK..Μην αλλαζεις προφιλ τοσο γρηγορα ρε θα ζαλιστεις ...:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

σκετo ..δελο  το φορουμ.Παρασουρθηκα και γω με τις παλιολινατσες και κανω το παιχνιδι τους .

Συγνωμη για τις εικονες καλλους.Δεν περπαταει ετσι

Kalo kouragio..

Check engine σου έχει ανάψει στο ξεκάρφωτο και μετά από κανένα τρίωρο ακινησίας να σου ξανασβήσει ;

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Check engine σου έχει ανάψει στο ξεκάρφωτο και μετά από κανένα τρίωρο ακινησίας να σου ξανασβήσει ;

Ναι και ξανασβυνει.Και δεν αποτυπωνεται στην λιστα των errors.Παιζει ηλεκτρονικο παρασιτο απο ξενον

Τσακωθειτε κι αλλο για το ποιο συγχρονο 1000αρι με 200 ΑΛΟΓΑ!!! ειναι γληγοροτερο σε μια χωρα χωρις χρημα, χωρις πιστες και χωρις δρομους...

αδερφε ποιο ευκολο ειναι η χωρα να γεμισει χρημα,δρομους και πιστες παρα το χοντα να βγαλει 200 αλογα..:_zeppelin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Check engine ανάβει και στο MS του φίλου μου,το κόκκινο που σούλεγα Γιάννο, και ο Φαν του είπε για κάποια αναβάθμιση στο software.

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποιο πιθανο αιτιο ειναι καμμια υγρασια μετα το πλησιμο.Βγαλε τον ενα πολο για reset .Εαν το επαναλαβει,πεταξου στην Καλιρροης  να το βαλει στο διαγνωστικο ο Μακης..Καποιος σενσορας θα θελει αλαγμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι και ξανασβυνει.Και δεν αποτυπωνεται στην λιστα των errors.Παιζει ηλεκτρονικο παρασιτο απο ξενον

αδερφε ποιο ευκολο ειναι η χωρα να γεμισει χρημα,δρομους και πιστες παρα το χοντα να βγαλει 200 αλογα..:_zeppelin:

Δεν ειμαι hondakias τουλαχιστον οχι περισοτερο απο οσο ειμαι τζαπανακιας γενικα ...αλλα μην μου λες οτι δεν μπορει η honda με το RC213V και τα 180KW(οχι αλογα κιλοβατ!) να μην μπορει να φτιαξει 1000αρι με 200αλογα...γελαω που το γραφω...Κολημενα μυαλα εχουν κ  δεν θα εκπλαγω αν μετα απο 2 χρονια μας πεταξει κανενα V4 200+ αλογα κ κατω απο 200 κιλα με το μισο μοτερ απο τιτανιο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειμαι hondakias τουλαχιστον οχι περισοτερο απο οσο ειμαι τζαπανακιας γενικα ...αλλα μην μου λες οτι  η honda με το RC213V και τα 180KW(οχι αλογα κιλοβατ!) να μην μπορει να φτιαξει 1000αρι με 200αλογα...γελαω που το γραφω...Κολημενα μυαλα εχουν κ  δεν θα εκπλαγω αν μετα απο 2 χρονια μας πεταξει κανενα V4 200+ αλογα κ κατω απο 200 κιλα με το μισο μοτερ απο τιτανιο..

Το δεν μπορει να βγαλει μηχανακι με 200 αλογα το εγραψες εσυ.Εγω εγραψα οτι δεν θα βγαλει τετοιο μηχανακι.Αρα καταληγουμε και οι δυο να λεμε οτι δεν υπαρχει CBR που στα specs να δινει 200 αλογα.Το ιδιο δεν ειναι ; On  second thot ...αφου το μπορει γιατι δεν το κανει; Επιτρεψε μου να σου απαντησω εγω γιατι δεν το κανει.

Γιατι ο σκοπος της εχει εμμεσως επιτευχθει με το να πουλαει μη ανταγωνιστικα μηχανακια  επενδυοντας σαν  καταναλωτικο εχεγγυο ,το ιστορικο της παρελθον  '' Η φτερουγα'' πουλαει ,οχι η ανταγωνιστικοτητα των προιοντων της.

Απο το 2010 μεχρι και το 2016 τα ss της ειναι ανυπαρκτα και στην εξελιξη και στην ανταγωνιστικοτητα και στην παρουσια τους σε πρωταθληματα με αξιωσεις.Τωρα που της μπηκε το ανταγωνιστικο παλουκι καθως η κατηγορια εχει κανει μεγαλα βηματα μπροστα και αυτη παρεμενε καθηλωμενη μου ξεκινησε να αντιγραφει στο 2017 cbr αυτα που οι ευρωπαιοι ειχαν ηδη παρουσιασει απο το 2012

Μια ματια στο ξυπνημα ;της μαμας Χοντα μετα τον βαθυ της υπνο απο το cbr του 2015-16  στο επερχομενο SP .Ασυστολη αντιγραφη και δειτε καινοτομιες.

image.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατι ο σκοπος της εχει εμμεσως επιτευχθει με το να πουλαει μη ανταγωνιστικα μηχανακια  επενδυοντας σαν  καταναλωτικο εχεγγυο ,το ιστορικο της παρελθον  '' Η φτερουγα'' πουλαει ,οχι η ανταγωνιστικοτητα των προιοντων της.

Αυτό δυστυχώς ισχύει για την Χοντα. Ειδικά όταν ρίχνεις μια μάτια στον κατάλογο της είναι για γέλια και για κλάματα. Δεν είναι κακά προϊόντα, αυτό εννοείται, αλλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα παραπάνω ούτε κάτι το οποίο θα σε δελεάσει να κινηθείς γι αυτά. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έσβησα καμιά 35αριά μηνύματα με ΜΑΛΑΚΙΕΣ (κ κάποια που αναγκαστικά τα παίρνει η μπάλα).

Ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο.

Η διαμάχες σταματούν ΕΔΩ.-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ελπιζω αυτο να περνει σωστα τις ταχυτητες :biggrin:

το ομορφοτερο rr ηταν το sc59, μετα απο αυτο το χαος... 

τι τους εχει πιασει και φτιαχνουν τοσο ασχημα μηχανακια εκει στην ιαπωνια? 

χωρα των gadget και του μελλοντος ναι, αλλα οχι τοσο κακογουστια ρε γμτ :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

TO ΕΦΕΡΑΝ! ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να την η Honda.....ξύπνησε 

Να δούμε πως θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τις επιδόσεις προφανώς τα σχόλια περιττεύουν.

Από εμφάνιση....πάλι περιττεύουν γιατί αν δεν έχεις καλό να πεις λένε μην μιλάς :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις V κινητήρα MotoGP. Γιατί να μην βγάλεις και το παραγωγής με V. Δεν θα ναι ο ίδιος αλλά τουλάχιστον αξιοποιείς ένα + διαφημιστικό.

Τες πα. Μου ρθε το πα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος koukou έγραψε:

Έχεις V κινητήρα MotoGP. Γιατί να μην βγάλεις και το παραγωγής με V. Δεν θα ναι ο ίδιος αλλά τουλάχιστον αξιοποιείς ένα + διαφημιστικό.

Τες πα. Μου ρθε το πα.

Γιατί δεν θα ήταν CBR. Θα ήταν VFR ή RVF ή RCV ή όπως αλλοιώς ονομάζει η Honda τα V4 της.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος koukou έγραψε:

Τες πα. Μου ρθε το πα.

Επίσης γιατί V4 = ακριβότερο στην παραγωγή κι οι χαρτογιακάδες δε γουστάρουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μετα απο χρονια εμπερια σε λαδιερες, πηνεια, σαπια σασμαν (το προτελευταιο λεω :laugh:)

επιτελους η honda εφτιαξε ενα σωστο εργαλειο! 

σε λιγο καιρο διπλα στους κορυφαιους χρονους στις πιστες θα βλεπουμε τις λεξεις cbr 1000RR-R

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στα 23 χιλιάρικα η τιμή  του απλού και στα 27 η τιμή για το SP στην Ιταλία. Διαθέσιμο από τα τέλη Φεβρουαρίου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα