Jump to content
efkola

Suzuki SV650 2016

Recommended Posts

Μ' αρεσει! Αντε να βγαινουν κι αλλα στρογγυλοφαναρα! Τον λοκω δε τον ειδα καλα. Μακαρι να συνεχιζει στα παλια επιπεδα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και θα δωσεις 8κ + ευρώ.. ενω οταν παιρνεις μεταχειρισμενο μουρλια με τοσα λεφτα; οεο; 

ομορφουλι παντως, αν και με λιγο μπερδεμενη ταυτοτητα :blink:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για αυτα που δινει,το πολυ 6000 με αβς εννοειται.

Οταν υπαρχει ενα μτ 07 στη γωνια που ειναι καλυτερο σε ολα,γιατι καποιος να δωσει παραπανω?

Για το στρογγυλο φαναρι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ένταξει οι διαφωνίες έχουν να κάνουν με το ντιζάιν δεν σας αρέσουν επειδή έχετε συνηθίσει τα φουρουριστικά πολύγωνα φανάρια - μάπες

εμένα φυσικά μ'αρέσει, γιατι μαρέσουν οι κλασικότερες λύσεις, θα μπορούσε κατεμε όμως με πινελιές να βάλει όργανα ανάλογα του στρογγύλοφάναροου και όχι την φτυνό-τρεντιά πολυόργανο εποχής

η suzuki έχει ένα μεγάλο αβαντάζ για μένα δεν κάνει εκπτώσεις σε ποιότητα, όλα της τα μηχανάκια είναι καλοφτιαγμένα, χρησιμοποιεί περισσότερο κλασσικές αξίες συγκριτικά με τους υπολοίπους ιαπωνες κάτι το οποίο πολλές φορές πρέπει να το πληρώσεις για να το πάρεις στους άλλοι

παράδειγμα κάτι πολύ ιδιαίτερης σημασίας για την άνεση και κράτημα της μοτοσυκλέτας δείτε μόνοι σας   

svf650 rear-end-(web).jpg

mt07yamaha-mt-07-rear-wheel.jpg

er6YSSEX650SSR.jpg

εάν δε γνωρίζεται σημειώστε οτι το κάθετης διάταξης αμορτισέρ με μοχλικό και τα λινκς του έχει εφαρμογή μέχρι εντουρο και είναι αποτελεσματικότατη απο οποιαδήποτε αλλη διάταξη και στο sv το φοράνε απο το πρώτο εώς και οτι 2016

τη διάταξη αυτή η yamaha την φοράει στο fjr1300 και η kawa στο gtr1400

Yamaha%2BFJR1300%2BEngine.jpgkawa_gtr_3.jpg

Τροποποιήθηκε από τον doctoras9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ενδιαφέρον post. :winking: Βέβαια να σημειώσουμε ότι το ψαλίδι που έχει το ΜΤ-07 δεν είναι ένα κομμάτι σίδερο όπως τα περισσότερα της κατηγορίας των 6-7.000 ευρώ. Έχει ψαλίδι που ζηλεύουν μηχανές πολύυυυ ακριβότερες. Επίσης, νομίζω ότι και τα τελευταία Ducati πχ (1199, 959, 1299) το αμορτισέρ παράλληλα στον δρόμο το έχουν. Aυτά  έχουν μοχλικό?

Pocher-1-4-Modellbausatz-HK107-Ducati-12

Εμένα μου αρέσει πάντως, κλασσικό γυμνό στρογγυλοφάναρο. Οκ, δεν είναι και το πιο ωραίο απ' όλα αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα..!

Βασικά ο λόγος να το προτιμήσει κανείς από το ΜΤ-07 πχ που ανέφερε και ο Dant3 είναι να θέλει οπωσδήποτε V2 και στρογγυλοφάναρο (αν και το δεύτερο διορθώνεται με φανάρι από XSR700 πλέον :P).

Τιμή ξέρουμε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπάμπη καθαρά ως θέμα χωροταξίας επιλέχθηκε new generation η οριζόντια διάταξη λόγο της σύμπτυξης μετατροχίου, χαμηλότερου βάρους, αλλά και την αποφυγή με το καζανάκι του καταλύτη το οποίο είναι πριν το τελικό

Η οποία διάταξη έχει γίνει "μόδα"(κακή μοδα θα έλεγα εγώ) και το έχουν υιοθετήσει μια σειρά μηχανές όπως versys1000 mt09 tracer και πολλά άλλα η οποία διάταξη επίσης ακόμη και με αυτό το υποτυπώδη μοχλικό αποδεδειγμένα κοπανάει και δεν βρίσκει πρόσφυση σε κακό οδόστρωμα με λακκούβες.

το ντουκάτι έχει ένα σετ-απ για πιστα δεν έχει κάν μοχικό και τα λεφτά τα χώσαν στην ολινς ωστε να πάρουν ότι μπορούν απο ένα ποιοτικό ελατήριο-αμορτισέρ με ρυθμίσεις αλλά φυσικά δεν σχεδιαστικέ για να αποσβέσει "δρομάρες"  όπως ο E75 ή τις αλλες δρομάρες που έχουμε.. αλλά στους ευρωπαικούς δρόμους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ducati εχει μοχλικο.

Περα απο αυτο ενα μοχλικο δε δικαιολογει τα παραδεκτα φρενα και αναρτησεις που φοραει απο μαμα.

Αρα δωρο-αδωρο.

Δεν ειναι δικαιολογια.

Εαν ηταν σημαδι ποιοτητας το οτι φοραει ενα μοχλικο απο μαμα...

Υπολειπεται σε απειρα αλλα σημεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βασικά ο λόγος να το προτιμήσει κανείς από το ΜΤ-07 πχ που ανέφερε και ο Dant3 είναι να θέλει οπωσδήποτε V2 

Από τη στιγμή που μιλάμε για ένα από τους καλύτερους V2 που έχει τοποθετηθεί σε street commuter τις τελευταίες δεκαετίες τότε μιλάμε για ένα πολύ σοβαρό λόγο.

Τελικά η Suzuki είναι η νέα (παλιά) Honda. Μια φορά προσπάθησε και αυτή η καψερή να τολμήσει με το B-King και δεν το πήρε κανένας. :yeahright:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τη στιγμή που μιλάμε για ένα από τους καλύτερους V2 που έχει τοποθετηθεί σε street commuter τις τελευταίες δεκαετίες τότε μιλάμε για ένα πολύ σοβαρό λόγο.

Τελικά η Suzuki είναι η νέα (παλιά) Honda. Μια φορά προσπάθησε και αυτή η καψερή να τολμήσει με το B-King και δεν το πήρε κανένας. :yeahright:

στη λαρισα παντως κυκλοφορουσαν 2 :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειναι πολυ ομορφο απο κοντα παιδες που το ειδα. Αυτο και αν το αδικουν οι φωτογραφιες! αφου τις εβλεπα τωρα και ελεγα καλα ειναι το ιδιο που ειδα live!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για να δουμε και την τιμη του...
γιατι κατι μου λεει οτι η τιμη του θα το φερει πιο κοντα στο mt-09 παρα στο mt-07, οποτε δεν βλεπω να πουλαει και ιδιαιτερα.ειδικα απο την στιγμη που ειναι τοσο αχρωμο, αοσμο κλπ που το μονο που μου τραβηξε το ματι ειναι το καινουριο κοντερακι του..

σε σωστη τιμη εγω θα το προτιμουσα παντως σε σχεση με τα υπολοιπα της κατηγοριας μονο και μονο για το μοτερ του

Τροποποιήθηκε από τον billv50s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω ξαναπεί, αλλά θα το επαναλάβω! Η Gladius SFV650 πωλείται στη χώρα μας στα 7.450€, άρα λογικά θα κοστίζει τα ίδια χρήματα. Με 500€ κάτω, η τιμή της θα ήταν πιο τίμια, σε σχέση με αυτά που προσφέρει, εφόσον δεν έχει κάτι παραπάνω από τα αντίστοιχα και φθηνότερα Kawasaki ER6N και Yamaha ΜΤ07.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aν εχει τιμη ανταγωνιστικη του mt-07 (δυσκολο το κοβω) εγω θα το προτιμουσα ανετα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εδω το δικο μου μην ξεχναμε οτι φοραει κινητηρα απο το katana.

αυτο ηταν και το μεγαλο συν σε οτι αφορα την επιλογη μου. η σουζουκι απο οτι βλεπω και εγω απο αποψη ποιοτητας τουλαχιστον ειναι ακομα ψηλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ένταξει οι διαφωνίες έχουν να κάνουν με το ντιζάιν δεν σας αρέσουν επειδή έχετε συνηθίσει τα φουρουριστικά πολύγωνα φανάρια - μάπες

εμένα φυσικά μ'αρέσει, γιατι μαρέσουν οι κλασικότερες λύσεις, θα μπορούσε κατεμε όμως με πινελιές να βάλει όργανα ανάλογα του στρογγύλοφάναροου και όχι την φτυνό-τρεντιά πολυόργανο εποχής

η suzuki έχει ένα μεγάλο αβαντάζ για μένα δεν κάνει εκπτώσεις σε ποιότητα, όλα της τα μηχανάκια είναι καλοφτιαγμένα, χρησιμοποιεί περισσότερο κλασσικές αξίες συγκριτικά με τους υπολοίπους ιαπωνες κάτι το οποίο πολλές φορές πρέπει να το πληρώσεις για να το πάρεις στους άλλοι

Εδώ θα διαφωνήσω. Έχουμε δει κακή ποιότητα και από τη Suzuki, όπως όλες τις εταιρείες βέβαια. Πχ, σπασμένα πλαίσια σε GSX-R, τρόμπες φρένων, απαράδεκτο αμορτισέρ vstrom, το περίεργο αμορτισέρ του TL.

παράδειγμα κάτι πολύ ιδιαίτερης σημασίας για την άνεση και κράτημα της μοτοσυκλέτας δείτε μόνοι σας   

svf650 rear-end-(web).jpg

mt07yamaha-mt-07-rear-wheel.jpg

er6YSSEX650SSR.jpg

εάν δε γνωρίζεται σημειώστε οτι το κάθετης διάταξης αμορτισέρ με μοχλικό και τα λινκς του έχει εφαρμογή μέχρι εντουρο και είναι αποτελεσματικότατη απο οποιαδήποτε αλλη διάταξη και στο sv το φοράνε απο το πρώτο εώς και οτι 2016

Θα ήθελα πολύ να μάθω που βασίζεται αυτή η άποψη. Χωρίς δόση ειρωνείας το λέω.

τη διάταξη αυτή η yamaha την φοράει στο fjr1300 και η kawa στο gtr1400

Yamaha%2BFJR1300%2BEngine.jpgkawa_gtr_3.jpg

Κατα τα άλλα, όμορφο και για τα δικά μου μάτια, άλλα όχι όσο σπορτίφ έδειχνε το προηγούμενο. Οδηγικά, θα δείξει με τον καιρό. Το V2 μοτεράκι είναι σταθερή αξία, πάντως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανεκαθεν μου αρεσαν τα γυμνα....και κυριως τα suzuki sv......ισως η επομενη μηχανη μου........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εκτος των αλλων στρογυλο φαναρι με φουλ ψηφιακα οργανα δεν μου παει..  θα μπορουσαν εστω να βαλουν ενα αναλογικο στροφομετρο. Γενικοτερα αμαν πια με αυτα τα ψηφιακα, τι πιο ομορφο απο τον δεικτη στροφων. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα