Jump to content
sotirisss

πως να εγινε αυτό ? δυστυχως σοβαροτατο δυστυχημα .....

Recommended Posts

http://www.karditsap...%83%CE%B1%CF%83 - κριμα για το παλικαρι - βρε παιδες πως εγινε ετσι το αμαξι ? Τροποποιήθηκε από τον sotirisss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Προφανώς κι οι δύο πήγαιναν μαμιώντας...

Για να το "σπάσω" λίγο με αστεϊσμό, άμα τρακάριζε με κανα varadero σε καμιά ταράτσα θα το βρίσκανε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υποθετω οτι σαν να πηγαινε λιγο γρηγοροτερα απο οσο θα επρεπε ο μοτοσυκλετιστης και εσκασε πανω στην πορτα,ενω ο 59χρονος θα ειναι σαν τους περισσοτερους συνομηλικους του που βγαινουν απο τα στενα αερα πατερα και οποιον παρει ο χαρος...

κριμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κριμα στο παιδι, καλη δυναμη στους δικους του.

μαλλον καποιος πεταχτηκε, αλλα για να γυρισει κωλοτουμπα το αμαξι, κι ο αλλος πρεπει να πηγαινα μαλλια πιστευω.

Τροποποιήθηκε από τον jimbakis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανώς η ταχύτητα της μηχανής ήταν υπερβολική για πόλη. Σε κάθε περίπτωση, σε τέτοια ταχύτητα μέσα στην πόλη, δεν προλαβαίνουν να σε δουν στις διασταυρώσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο οτι φαινεται ο μπαρμπας το εκοψε στη διασταυρωση ο αλλος ερχοταν μαλλια και το χτυπησε με τοση δυναμη που το αναποδογυρισε κιολας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα το cinque δεν ειναι και η επιτομη της αυτοκινησης..εδω τουμπαρει με δυνατο αερα και αν εισαι λιγο σφιχτης

αλλαζεις λαστιχα χωρις γρυλο.

Απο εκει και περα παντα σε συγκρουση αμαξι-μοτοσυκλετα παντα η μοτοσυκλετα

"κοβει" το αμαξι γιατι οπως καταλαβαινεις εχει ενα κινητηρα χωρις ζωνες αποροφησης δυναμεων κρεμασμενο σε ενα πλαισιο

που χαλαρα ειναι ποιο ανθεκτικο σε συγκρουσεις σε σχεση με τις λαμαρινες του καρου.

Πχ ενα παλιο χαρακτηριστικο παραδειγμα αυτων που αναφερα.

http://www.driveandstayalive.com/articles%20and%20topics/crash%20causation/speed_swedish-motorcycle-crash_2005.htm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο ενας δεν προσεξε ο άλλος ετρεχε κριμα για το παλικαρι φυσικα παιζει και το ο μπαρμπας ειδε αλλα μεχρι να βγει το μοτο εφτασε όπως και να εχει ο μηχανόβιος ετρεχε και ετρεχε πολύ, κουραγιο στους δικους του

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μηχανή πήγαινε με πάρα πολλά... Λίγο πιο κάτω υπάρχει στέκι που μαζεύονται τα βράδια αρκετοί γρήγοροι (2τροχοι και 4τροχοι). Το αυτοκίνητο απ' ότι έμαθα ήταν ανασφάλιστο...

Τα ανωτέρω τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη (τα διασταύρωσα από διαφορετικές μεριές αλλά δεν έχω ιδία γνώση)

Συλλυπητήρια και κουράγιο στους δικούς του...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πχ ενα παλιο χαρακτηριστικο παραδειγμα αυτων που αναφερα.

http://www.driveands...-crash_2005.htm

Πάάάάάλι έπιασε 250km/h το vfr400; Τι διάολο, εγώ γιατί δεν έχω δει ποτέ τέτοια νούμερα στα δικά μου;

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα η ερώτηση μου είναι ποιος "δίνει" τέτοια μηχανή σε 25χρονο; Που κάνει το 0-100 σε 3". Τι να την κάνει και το κυριότερο που έχει μυαλό να ξέρει που και πως θα την χρησιμοποιήσει;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η μηχανή πήγαινε με πάρα πολλά... Λίγο πιο κάτω υπάρχει στέκι που μαζεύονται τα βράδια αρκετοί γρήγοροι (2τροχοι και 4τροχοι). Το αυτοκίνητο απ' ότι έμαθα ήταν ανασφάλιστο...

Τα ανωτέρω τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη (τα διασταύρωσα από διαφορετικές μεριές αλλά δεν έχω ιδία γνώση)

Συλλυπητήρια και κουράγιο στους δικούς του...

Ανασφάλιστο;;; θα κλείσουν 2 σπίτια τώρα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα η ερώτηση μου είναι ποιος "δίνει" τέτοια μηχανή σε 25χρονο; Που κάνει το 0-100 σε 3". Τι να την κάνει και το κυριότερο που έχει μυαλό να ξέρει που και πως θα την χρησιμοποιήσει;

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ηλικιας η ωριμοτητα που κουβαλαει ο καθενας στο κεφαλι του, αλλα και να ηταν τον 25ρη δεν τον λες και ψαρωμενο αμαθο πιτσιρικα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να τουμπάρει το αυτοκίνητο, ακόμα και αυτό, η μηχανή πρέπει να πήγαινε τάπα. Και πριν γραφτούν κατεβατά ανοησίας και τσουβαλιάσματος για την ηλικία του οδηγού του αυτοκινήτου (προσοχή, δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο συμβάν), το ατύχημα είναι μέσα σε πόλη. Ελέγχεις, βλέπεις ένα φως (αν έχει) στα διακόσια μέτρα (και αν έχει και τόση ορατότητα), βγαίνεις........ Και ο μ@λ@κ@ς που πήγαινε τέζα (μέσα την πόλη, επαναλαμβάνω) είναι δίπλα σου πριν πεις κίμινο...........

...........ενω ο 59χρονος θα ειναι σαν τους περισσοτερους συνομηλικους του που βγαινουν απο τα στενα αερα πατερα και οποιον παρει ο χαρος...

κριμα.

Με πόσα χρόνια εμπειρία στους δρόμους έχεις καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα, θα ήθελες να το μοιραστεί μαζί μας; Γιατί η καθημερινότητα δείχνει άλλες ηλικιακές ομάδες να μην σέβονται τους υπόλοιπους χρήστες των δρόμων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το οτι θεωρουνται πλεον κ οι 59 ετων μεγαλοι-επικινδυνοι για οδηγηση,δεν το ηξερα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υποθετω οτι σαν να πηγαινε λιγο γρηγοροτερα απο οσο θα επρεπε ο μοτοσυκλετιστης και εσκασε πανω στην πορτα,ενω ο 59χρονος θα ειναι σαν τους περισσοτερους συνομηλικους του που βγαινουν απο τα στενα αερα πατερα και οποιον παρει ο χαρος...

κριμα.

Σόρρυ παιδιά αλλά τα 2 πιο άκυρα μηνύματα του θέματος.

Αλλά σας έχω λύση. Γυρνάμε πίσω το χρόνο, βάζουμε τον 25χρονο στο κουτί που βλέπει, ακούει, του σηκώνεται και τον 59χρονο στο μηχανάκι που πλέον μετά από 59 έτη έχει ωριμάσει....και το ατύχημα δεν συμβαίνει ποτέ.

Καλό κουράγιο στους οικείους του μακαρίτη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το οτι θεωρουνται πλεον κ οι 59 ετων μεγαλοι-επικινδυνοι για οδηγηση,δεν το ηξερα..

Ούτε εγώ.

Σε 6 χρόνια καταθέτω το δίπλωμα :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σόρρυ παιδιά αλλά τα 2 πιο άκυρα μηνύματα του θέματος.

Αλλά σας έχω λύση. Γυρνάμε πίσω το χρόνο, βάζουμε τον 25χρονο στο κουτί που βλέπει, ακούει, του σηκώνεται και τον 59χρονο στο μηχανάκι που πλέον μετά από 59 έτη έχει ωριμάσει....και το ατύχημα δεν συμβαίνει ποτέ.

Καλό κουράγιο στους οικείους του μακαρίτη.

Δηλαδή εσυ δεν εχεις δει μπαρμπαδες που κοντα στα 60, νομιζουν οτι μονο αυτοι υπαρχουν στο δρομο και ειναι κ ξερολες?

εχω άπειρα παραδειγματα που μου 'ρχονται στο μυαλο απο γνωστους κ μη.

Ειπα σαν τους περισσοτερους συνομηλικους του και οχι ολους, και δεν το ειπα για την ηλικια, αλλά για το πως συμπεριφέρονται.

Και προς Θεου, δεν δινω δικιο στον μηχανοβιο ο οποιος φαίνεται οτι πηγαινε μαλλια κουβαρια...

Τροποποιήθηκε από τον zentakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα