Jump to content

Recommended Posts

Σημαίνει ότι αν έχεις μια επιχείριση και θέλεις να πάρεις δάνειο από την τράπεζα για την επιχείριση, η τράπεζα σε ρωτάει τι εγγυήσεις δίνεις για να σου δώσει το δάνειο. Αν έχεις δλδ μετρητό σε καταθέσεις, αν έχεις ακίνητη περιουσία, αν αξίζει η επιχειρισή σου κ.ο.κ. ώστε αν τελικά δεν έχεις να πληρώσεις, η τράπεζα να σου πάρει κάτι για να μην χάσει τα λεφτά της.

Ε από σήμερα, αν έχεις ομόλογα του Δημοσίου, τα δέχεται και αυτά ως αξία για εγγύηση, ενώ μέχρι χθες τα μέτραγε χειρότερα κι από ανακύκλωση περσινών εφημερίδων.

Πρακτικά αυτό δίνει κάποιες ευκαιρίες για δανεισμό στις επιχειρίσεις, παραπάνω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 1 ώρα, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Σημαίνει ότι αν έχεις μια επιχείριση και θέλεις να πάρεις δάνειο από την τράπεζα για την επιχείριση, η τράπεζα σε ρωτάει τι εγγυήσεις δίνεις για να σου δώσει το δάνειο. Αν έχεις δλδ μετρητό σε καταθέσεις, αν έχεις ακίνητη περιουσία, αν αξίζει η επιχειρισή σου κ.ο.κ. ώστε αν τελικά δεν έχεις να πληρώσεις, η τράπεζα να σου πάρει κάτι για να μην χάσει τα λεφτά της.

Ε από σήμερα, αν έχεις ομόλογα του Δημοσίου, τα δέχεται και αυτά ως αξία για εγγύηση, ενώ μέχρι χθες τα μέτραγε χειρότερα κι από ανακύκλωση περσινών εφημερίδων.

Πρακτικά αυτό δίνει κάποιες ευκαιρίες για δανεισμό στις επιχειρίσεις, παραπάνω.

Επιχείρηση δάσκαλε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος tre έγραψε:

Επιχείρηση δάσκαλε.

Και κάτι μου ξένιζε, δεν μου έβγαινε καλά. 2-3 φορές το έγραψα η, 2-3 ι, μετά λέω το ''χειρίζομαι'', ''χειρισμός'' ι έχει, ας βάλω ι...

Δεν μπορώ να το διορθώσω, αν μπορεί κάποιος συντονιστής, ας κάνει το σωστό. Ευχαριστώ ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στον ξίνο πες το που σε αγαπάει :biggrin:

Εις άλλα για να ευθυμήσωμεν περισσότερον, προχθές έβλεπα στον ΣΚΑΙ τον καμμένο εντελώς Μουζουράκη να προσπαθεί να αναπτύξει τις απόψεις  του για τον covid-19 εν μέσω μαστούρας, 5g και ψεκασμών.

Για καλή μας τύχη το ανακάλυψε και το LubenTV

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξύ, μίλησε και ο ''μοντερνος'' και ''μορφωμένος'' Μεσογαίας (μεταξύ άλλων) σε επιστολή του προς την Υπουργό Κεραμέως:

''Απαγόρευση της θείας λατρείας δεν έχει γίνει ποτέ, ακόμη και από τα επισήμως ταυτιζόμενα με τον αθεϊσμό καθεστώτα, πλην του Εμβέρ Χότζα στην Αλβανία. Το σοβιετικό καθεστώς πολέμησε τη θρησκευτικό­τητα, εδίωξε την Εκκλησία, γκρέμισε ναούς, εξόντωσε κληρικούς, δεν απα­γό­ρευσε όμως τη λατρεία κεκλεισμένων των θυρών. Η Κυβέρνησή μας το έκανε!''

Τι στο καλό, δεν καταλαβαίνουν ότι πρώτα από όλα το ΚΟΙΝΟ ΤΟΥΣ θα αρρωστήσουν και θα πεθάνουν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για δείτε λίγο αυτή την εκδοχή. Ενδιαφέρουσα και κατά τη γνώμη μου , έχει βάση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 ώρες, το μέλος tre έγραψε:

Εγω που εχω κανει και εμβολιο μικρος και χημειοπροφύλαξη μεγαλος ειμαι ατρωτος. 

Τι να πω, μακαρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο τρέχων πρόγραμμα εμβολιασμού δεν ανήκει στα υποχρεωτικά το BCG, αν αποδειχθεί ότι βοηθάει και μέχρι τότε δεν έχει βγεις κάτι πιο δραστικό θα το σκεφτούμε σοβαρά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 17 ώρες, το μέλος tre έγραψε:

παραπλανητικός ο τίτλος του Εθνους.

Η πηγη το γραφει ξεκάθαρα οτι δεν ειναι έρευνα, αλλά μελέτη. Επίσης, δεν εχει επανεξετασθεί απο την επιστημονική και ιατρικη κοινότητα.

Η μόνη σωστη λέξη ειναι η συσχέτιση.

Ισως να υπάρχει τελικά σύνδεση μεταξυ τους. ισως οχι. Πιαστ' αυγο και κουρεψτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την επέκταση της εγγύησης των οχημάτων της, εν όψει της πανδημίας, ανακοίνωσε πρώτη η BMW αλλά η απόφαση της βαυαρικής εταιρείας αφορά μόνο τα καινούργια οχήματα και όχι όσα έχουν ήδη αγοραστεί. 

Η Yamaha Europe απ’ την πλευρά της, ανακοίνωσε ότι θα επεκτείνει και αυτή την εργοστασιακή εγγύηση, αλλά και το πρόγραμμα της επέκτασης εγγύησης των οχημάτων της κατά 3 μήνες λόγω της πανδημίας, για όσες εγγυήσεις έχουν ήδη λήξει ή ετοιμάζονται να λήξουν στο διάστημα από 1 Μαρτίου έως και 31 Μαΐου 2020. Η απόφαση της εταιρείας αφορά όλα τα οχήματα που χρησιμοποιούν τους κινητήρες της αλλά και τους κινητήρες σκαφών.

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λιγότεροι θάνατοι από κορονoϊό σε όσες χώρες έκαναν εμβόλιο φυματίωσης

Διασταυρουμενη ανοσια .Γνωστη και απο αλλα ''κοκτειλ'' εμβολιων.Εχει μειονεκτηματα μικροτερης αυξησης τιτλου παραγομενων αντισωματων.Χρειαζεται περισσοτερη μελετη απο οτι θορυβο γιατι η λογικη να κανεις BCG εμβολιο που περιεχει εξασθενημένο βάκιλο φυματιωσης ,στις ομαδες με πεσμενο αμυντικο συστημα που ειναι και ο στοχος του κοροναιου θα εχει μια και καλη αποτελεσματα  που θα διαρκουν αιωνια και εις τοπον αναψυξεως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Διεξαγωγή μαθημάτων και εξετάσεων οδήγησης σε 4τροχα και 2τροχα εν μέσω covid...
Πιο συγκεκριμένα για τα 2τροχα: Όσον αφορά στις πρακτικές εξετάσεις για απόκτηση άδειας οδήγησης δικύκλου, δεδομένου ότι αυτές γίνονται σε εξωτερικό χώρο, δεν τίθεται ζήτημα υγειονομικής προστασίας, ούτε στην πρώτη, ούτε στη δεύτερη φάση κατά την οποία ο υποψήφιος ακολουθείται από τον εκπαιδευτή με άλλο όχημα. Ειδικά για τη θεωρητική εκπαίδευση, επί του παρόντος δεν εξετάζεται το ενδεχόμενο να γίνεται εξ αποστάσεως. Ωστόσο εφόσον κριθεί απαραίτητο, θα επανεκτιμηθεί η κατάσταση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τουλάχιστον καταλάβαμε γιατί η Κύπρος έχει μόνο 800 κρούσματα και 15 θανάτους!

Στην θέση σου δεν θα μου απαντούσα :-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το θέλω πρώτα στα παιδιά ....

Ο ιος υπάρχει, αυτο το ξέρουμε.. ΟΙ γιατροί το παλευουν όπως και όσο μπορούν

Τι σκ@τα συμφέροντα υπάρχουν δεν ξέρουμε. Κάτι θα σκάσει απο όλο αυτό. Το τι θα είναι δεν ξέρουμε.

Απο απλή απομόνωση των ανθρώπων  μέχρι κάτι ακραίο που δεν μπορούμε να το χωνέψουμε οτι μπορεί να υπάρξει

Φυσικά ακόμα και το πρώτο να είναι μόνο, πάλι είναι στενάχωρο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα