Jump to content
stamatisx

Alpinestars GP Tech V2 and Tech Air System

Recommended Posts

Τι ωραία στολή ρε φίλε!!!

ευχομαι από εδώ και πέρα ούτε γρατζουνιά να μην έχει για όσα χρόνια την κρατήσεις!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά χρειάστηκαν... μπορώ να πω ότι ο αερόσακος όχι μόνο δούλεψε αλλά με ενθουσίασε και η αίσθηση που είχε τη στιγμή της πτώσης αλλά και κατά τη διάρκεια που έφερνα τις τούμπες μου... :crazy:

Το κράνος επίσης το συνιστώ ανεπιφύλακτα... 124.4 χιλιόμετρα έδειξε η τηλεμετρία την ώρα που χτυπούσε το κεφάλι μου στην άσφαλτο...  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελπίζω μόνο να μην χτύπησες!

Σέρρες ανέβηκες;

Τουλάχιστον το Bell τα έβγαλε τα λεφτά του.

Edit: Τώρα διάβασα την περιγραφή στο YouTube. Αφού γλίτωσες τα χειρότερα....Περαστικά από εμένα και σιδερένιος!

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 14 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ωχχχχχχ... Εσύ όλα καλά;

Ναι ευτυχώς 4 δάχτυλα του αριστερού χεριού

πριν 13 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Ελπίζω μόνο να μην χτύπησες!

Σέρρες ανέβηκες;

Τουλάχιστον το Bell τα έβγαλε τα λεφτά του.

Edit: Τώρα διάβασα την περιγραφή στο YouTube. Αφού γλίτωσες τα χειρότερα....Περαστικά από εμένα και σιδερένιος!

Ναι Σέρρες. Το Bell 2 φορές παρόμοια πτώση με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο... και πάλι το ίδιο θα πάρω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα Σταματη, ευτυχως αποφευχθηκαν τα χειροτερα.

Η ασφαλτος των Σερρων με τα μπαλωματα την εκανε τη ζημια, υπηρχε σκαλοπατακι που ξεκινησε την δονηση του τιμονιου. Το steering damper δε βλεπω να εκανε και πολλα δυστυχως (το μαμα φορας;). 

Δεν ξερω πώς ειναι η ψυχολογια σου. Εγω να πω την αληθεια μετα απο δυο τετοιες πτωσεις μαλλον θα επαιρνα ενα IMR και θα πηγαινα να γυρναω παρεα με τον @Gouky7 στην καρτοπιστα. All the fun με ελαχιστο ρισκο και κοστος. Αν παλι εχεις το κουραγιο να συνεχισεις με το daytona, more power to you.

ΥΓ: Ποιος σαββατογεννημενος διαβασε το thread του ανθρωπου και τον ματιαξε; :dry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@pitapola να σαι καλά ρε συ, ναι το μαμά έχει, τι να σου πω ρε συ δε ξέρω, η πλάκα είναι ότι δεν ένιωσα κανένα σαμαράκι, ούτε κάποια αναπήδηση, η αίσθηση ήταν σα να πάτησα σε υγρά. Στην πρώτη πτώση στα Μέγαρα που έφυγε το μπροστινό το ένιωσα, με προειδοποίησε, εδώ με τα ίδια χιλιόμετρα καμία προειδοποίηση, γι'αυτό και έχω προβληματιστεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σταματη περαστικα και αγυριστα ευχομαι και απο εδω...

ταχεια αναρρωση και τιτανιος απο εδω και περα...

οντως ειναι πολυ περιεργη πτωση γιατι ενω εισαι στο γκαζι γλιστρας απο μπροστινο...

πιθανα σεναρια:

1) κανεις trail braking και κρατας λιγο περισσοτερο το φρενο ενω εχεις πλαγιασει..

2) εχεις παρει περισσοτερη κλιση απ'οση μπορει να διαχειριστει η ταχυτητα και το λαστιχο...

3) προδωμα απο ελαστικο ( λαθος πιεση, κακο ζεσταμα) ή μπροστινη αναρτηση (λαθος ρυθμισεις)...

υ.γ. η ζελατινα του κρανους φαινεται ανοιχτη την στιγμη της πτωσης...την ειχες εσυ ή ανοιξε οταν επεσες? φανταζομαι το 2ο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@devil's animal να σαι καλά ρε Σταύρο, ευχαριστώ πολύ. 

Ήμουν στο γκάζι δεν είχα καθόλου φρένο, η κλίση ήταν 2 μοίρες διάφορα σε σχέση με τον προηγούμενο γύρο, τα λάστιχα σίγουρα ζεστά γιατί ήταν στον 10ο γύρο, τον τελευταίο πριν βγω. 

9ος γύρος

zGmC6Qe.png

10ος γύρος

35Nlwpm.png

Απλά στη δεύτερη περίπτωση είχα πιο κλειστή γραμμή. Τι να πω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σταμάτη, μέσα απ' την καρδιά μου, περαστικά.

Στενάχωρες στιγμές, εύχομαι ταχεία ανάρρωση και επιστροφή σου στις πίστες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 43 λεπτά, το μέλος stamatisx έγραψε:

@devil's animal να σαι καλά ρε Σταύρο, ευχαριστώ πολύ. 

Ήμουν στο γκάζι δεν είχα καθόλου φρένο, η κλίση ήταν 2 μοίρες διάφορα σε σχέση με τον προηγούμενο γύρο, τα λάστιχα σίγουρα ζεστά γιατί ήταν στον 10ο γύρο, τον τελευταίο πριν βγω. 

9ος γύρος

zGmC6Qe.png

10ος γύρος

35Nlwpm.png

Απλά στη δεύτερη περίπτωση είχα πιο κλειστή γραμμή. Τι να πω...

οντως ειναι πολυ περιεργο...

θα ελεγα λογω κλισης...

αλλα κατι που παρατηρησα απο τον 9ο γυρο...

την Κ1 θα επρεπε να την παιρνεις με αυτον τον τροπο που η φορα σε "πεταει" στο απεναντι κερμπ και μετα να ΞΑΝΑστριβεις για την Κ2...

δεν πρεπει δλδ να την παιρνεις πλαγιαζοντας σηυνεχως κανοντας Κ1 και Κ2 μια στροφη...

αρα λογικα εκει που επεσες θα επρεπε να ειχες τερλειωσει με το πλαγιασμα και την στροφη και να ειχες ψιλοϊσιωσει κατευθυνομενος προς στο εξωτερικο κερμπ για να ΔΕΙΣ ολη την Κ2 και να την στριψεις μετα...

μπορει να μην ειναι βεβαια αυτος ο λογος της τουμπας...γιατι οπως ειπα ειναι παραξενο αλλα δες το next time αυτο με την γραμμη για Κ2,..

μπορει να ειναι και το μπαλωμα (οπως ειπε ο Πετρος) ...αλλα εκεινο το μπαλωμα το "χτυπανε" αγωνιζομενοι με περισσοτερα χλμ απο τα δικα σου...

ισως αναρτηση σε συνδυασμο με το μπαλωμα????:_hrm:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@ksino1100 Χίλια ευχαριστώ! Δυστυχώς ταχεία δε θα είναι η ανάρρωση γιατί αύριο μπαίνω χειρουργείο...

@devil's animal Σταύρο εννοείς να την πάρω όπως την Κ1 κ Κ2? γιατί εδώ είμαι στην έξοδο της Κ13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 40 λεπτά, το μέλος stamatisx έγραψε:

@devil's animal Σταύρο εννοείς να την πάρω όπως την Κ1 κ Κ2? γιατί εδώ είμαι στην έξοδο της Κ13

οχι, βλακωδως νομιζα οτι ηταν η εξοδος της Κ1..

αφου ησουν στην εξοδο της Κ13, μια χαρα γραμμη εχεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστηκα να ευχηθω και γω, και το συντομοτερο η επανοδος στις πιστες, ο εξοπλισμος παιζει σημαντικο ρολο, εδω φανηκε οτι σε ενα απομονωμενο και ασφαλες περιβαλλον οπως ειναι μια πιστα, φοροντας πληρη εξοπλισμο μπορει να υπαρξει τραυματισμος, εστω και μικρος, το νου μας ολοι γιατι στο δρομο ο κινδυνος μπορει να βρισκεται παντου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και ταχεία επάνοδο στους δρόμους + πίστες!

Θα προστεθουν ετικετες στο τοπικ. Το βίντεο ειναι προς επίδειξη, σε όσους κυκλοφορουν χωρις καν κράνος.

Βάλε μας φωτό απο τον εξοπλισμό, μετα την πτώση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@koukou όλα καλά, μπήκαν βελόνες στα 2 δάχτυλα για να κρατάνε τα οστά στη θέση τους μιας και είχαν σπάσει σε πολλά μικρά κομματάκια και δεν στέκονταν αλλιώς. Τώρα έχει 2 μήνες υπομονή.

@innova 04 να σαι καλά, ναι θα ανεβάσω μερικές φωτογραφίες από γάντια, στολή και κράνος μέσα στις επόμενες ημέρες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα