Jump to content
Schumi

Βαρέθηκα...

Recommended Posts

Θα συμφωνησω μιας και ειμαι πολυ εμπειρος οδηγος και δεν εχω οδηγηση τιποτα απο τα 2 :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: παραξενο που λες οτι το gsxr ειναι πιο γρηγορο ειδικα χαμηλομεσσαιες πρεπει να ειναι η μερα με την νυχτα... :peep: :peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Στις χαμηλές εννοείται ότι αρπάζει το τιγράκι. Πολύ πιο βίαια.

Όταν ξεκινάει το πάρτι του GSXR όμως, εκεί στις 5-6 χιλ., εκείνο το κλωτσίδι το οποίο έχει και διάρκεια και φτάνει και μέχρι τις 15... Ο Τίγρης δεν θα το δει ποτέ του. :P

Αν και ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα, στα γκάζια ΨΙΛΟξενέρωσα. Δεν έφαγα και κάνα ντουβρουτζά λες και πήγα σε παπάκι, αλλά... αλλά...

Γιατρέ, σιγά τις διαφορές στα χαρτιά που λες... Δεν φαίνεται καθόλου πιο δυνατό το GSXR στα χαρτιά. 115 άλογα δίνουν το Tiger. 120 δίνουν το GSXR. Σιγά.

Το θέμα είναι πως τη βγάζουν στο δρόμο τη δύναμη. Το μεν τρικύλινδρο την βγάζει χαμηλομεσαία χωρίς να του λείπουν ή να τελειώνει και ψηλά πάρα πολύ, ενώ το GSXR είναι σχεδόν τάφος χαμηλά, αλλά στις μεσαίες που αρχίζει το πάρτι μέχρι τις 15+ γίνεται ένας ψιλοπανικός :P

Και λέω ψιλό γιατί που να δεις τι γίνεται στα 1000άρια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ίδιο λέμε Οδυσσέα, στον δρόμο πως βγάζει την δύναμη το Tiger. Με τα δυνατά χαμηλομεσαία του θα κινείται πιο άνετα και γρήγορα στον επαρχιακό.

Στα χαρτιά δεν είναι ίδια, το suzuki είναι πιο ελαφρύ με καλύτερη αναλογία κιλών ανά ίππο.

Με την δύναμη του πρακτικά να είναι εκμεταλλεύσιμη μονο μέσα σε πιστα, εκτος αν εσύ ανεβαίνεις πετροκέρασα με το μοτέρ στους κοφτές!

Μου κάνει εντύπωση που λες για το GSXR 600 ότι το party αρχίζει στις μεσαίες 5-6, εγώ όσα SS600 οδήγησα μια ανάσα περνούν στις 8500-9000 και ξεφυσάνε στις 14000+.

Ίσως είσαι ακόμα συνηθισμένος με τον 4K και το ομολογουμένως όμορφο ξέσπασμα που κάνει στα ψιλά.

(Έχω παράδειγμα τον αδερφό μου που ότι μηχανή και να του δόσεις την βάζει στις 9 και ανοίγει, από εκεί και κάτω δεν τον ενδιαφέρει τίποτα, κολλημένος με τα 4K, δεν του αρέσει τίποτα άλλο.)

Θα περιμένω να το πας καμια μακρινή βόλτα και να επανέλθεις με νεότερα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι Ρύσιο ρε; Σέρρες! χαχαχαχαχαχα

Το ίδιο λέμε Οδυσσέα, στον δρόμο πως βγάζει την δύναμη το Tiger. Με τα δυνατά χαμηλομεσαία του θα κινείται πιο άνετα και γρήγορα στον επαρχιακό.

Στα χαρτιά δεν είναι ίδια, το suzuki είναι πιο ελαφρύ με καλύτερη αναλογία κιλών ανά ίππο.

Με την δύναμη του πρακτικά να είναι εκμεταλλεύσιμη μονο μέσα σε πιστα, εκτος αν εσύ ανεβαίνεις πετροκέρασα με το μοτέρ στους κοφτές!

Μου κάνει εντύπωση που λες για το GSXR 600 ότι το party αρχίζει στις μεσαίες 5-6, εγώ όσα SS600 οδήγησα μια ανάσα περνούν στις 8500-9000 και ξεφυσάνε στις 14000+.

Ίσως είσαι ακόμα συνηθισμένος με τον 4K και το ομολογουμένως όμορφο ξέσπασμα που κάνει στα ψιλά.

(Έχω παράδειγμα τον αδερφό μου που ότι μηχανή και να του δόσεις την βάζει στις 9 και ανοίγει, από εκεί και κάτω δεν τον ενδιαφέρει τίποτα, κολλημένος με τα 4K, δεν του αρέσει τίποτα άλλο.)

Θα περιμένω να το πας καμια μακρινή βόλτα και να επανέλθεις με νεότερα!

Βρε γιατρέ, ποιος μίλησε για επαρχιακό και πιο από τα 2 θα κινείτε πιο άνετα; :P

Εγώ είπα ότι ψιλοξενέρωσα με τα γκάζια του Tiger, αν και είναι ακόμα αρχή να πω με σιγουριά, αλλά τουλάχιστον για τα γκάζια ξενερώνεις.

Άφησέ με να γνωρίζω λίγο καλύτερα. Μόλις έκανα την αλλαγή από το ένα μηχανάκι στο άλλο. Λες να λέω αρλούμπες; :P

Μη με βάζεις στο τρυπάκι όμως του, κιλά ανά ίππο και το χαρτομάνι που κοιτάτε στο θέμα με το ΜΤ :P

Τεσπα, όταν θα κάνω αρκετά χιλιόμετρα το μηχανάκι, θα επανέλθω δριμύτερος για ολοκληρομένες πληροφορίες, πέραν του γκαζιού του.

Μέχρι στιγμής μου φτάνει που μου αρέσει στην οδήγηση, που ανοίγει όμορφα το μοτέρ του, που φορτώνεται άνετα, που αρέσει στη γυναίκα η νέα θέση της κλπ κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο 4Κ σε 3Κ πηγα και εγω.

Το tiger τα βγαζει τοσο ομαλα που δειχνει τοσο "ψοφιο"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

που αρέσει στη γυναίκα η νέα θέση της

φανταζομαι η αισθηση ηταν σαν να καθοταν στην πλατη απο παγκακι πριν και τωρα καθεται κανονικα κατω :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι κι αυτό. Χωρίς όμως να είναι στην ουσία ψόφιο το Tiger.

Απλά ψιλοξενερώνεις στο θέμα γκάζια. Εγώ πιστεύω μέχρι να το συνηθίσεις.

Μετά θα είσαι ΟΚ, μέχρι το επόμενο μηχανάκι σου αν είναι 4Κ. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βγαλε αυτην τη βαση κ βαλε της givi με τα 2 μπρατσα κατω απο τη σελα

κ βαλε τα μαμα χερουλια

θα διξει πολυ ποιο ωραιο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε όχι και τον απογοήτευσα. Μαύρο είναι. Όχι κίτρινο. :P Έχουμε και ολόμαυρη εμφάνιση.

Υπονοείς κάτι φιλλλλλαράκι? :knuppel2: :lol: :P

ferrari_kitrini3.jpg

Benjamin-Sloss-Treynor-Ferrari-LaFerrari-2.jpg

img_51fbb0306a1cd.jpg

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-2014-08-29-1.03.47-%CF%80.%CE%BC..png

det_t1.jpg

PAGANI-HUAYRA-16-YEAR-OLD-1.jpg

Chevrolet-Camaro-Convertible-caroto-test-2013-11.jpg

thumb_V-Strom_Adventure_7_1.jpg

:mB_kalo_e: :P

Και Bonus yellow supercar....

mini_classic.jpg?itok=sPULmd_9

1133644093_1360261622.jpeg

:tooth: :tooth: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ γρήγορα αυτά τα Ταξί :crazy: :crazy:

Ναι. Η Lamborghini ιδίως που έχει καθιερώσει το κίτρινο ως εταιρικό χρώμα για τα υπεραυτοκίνητά της, μάλλον είναι κακόγουστη, κιτς και ταξιτζού. :lol: Και οι σχεδιαστές τους που τρώνε μερόνυχτα στα κομπιούτερ για τις αποχρώσεις, μάλλον είναι άσχετοι....

Εμείς οι Ελληναράδες ξέρουμε καλύτερα τί είναι όμορφο και πιο ταιριαστό για τις πλατείες Κολωνακίου και Γλυφάδας. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάλι κίτρινο δεν παίρνω τίποτα. Εν έτη 2000 πήγαμε με τη θεία μου για να κλείσουμε καινούργιο ένα FIAT Punto. Όταν ήρθαμε στο χρώμα είχε πει κίτρινο. Την λέω μην τυχόν... Δεν θα ανέβω ποτέ.

Τελικά το πήραμε σε μπλε. Χαχαχαχαχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκι καλορίζικο καλοτάξιδο και να το χαρείς όσο γουστάρεις, πολύ γ@μ@το εργαλείο :_thumbsup: .Τώρα ελπίζω να έρχεσαι και στις εκδρομές :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκι καλορίζικο καλοτάξιδο και να το χαρείς όσο γουστάρεις, πολύ γ@μ@το εργαλείο :_thumbsup: .Τώρα ελπίζω να έρχεσαι και στις εκδρομές :shades:

Ευχαριστώ φίλε. Όσο για το τελευταίο δύσκολα. Που και που μπορεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τρελό αγόρι Ulysses, καλόβολτος και χαμογελαστός!!

Πάντα όρθιος και να μπαίνεις φέτες (αλλά να μη βγαίνεις τρίμματα)

Καλοτάξιδη η αγγλίδα σου :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα