Jump to content
g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος seatcowl έγραψε:

Δέχεται ανταλλαγές με σκούτερ?

Πιο πιθανη η τραμπα με γκαρσονιερα για ενοικιαση σε φοιτητες το βλεπω.:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 18 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

ωπα ρε σεις? 35κ δεν ειχε κουτα αυτο το duc?🤔

45.5Κ Ε 

https://www.car.gr/22990462-ducati-panigale-r

-Τελευταίο κομμάτι, σε κοκκινο, πρόλαβε το γιατί θα φύγει 

-Που θα πάει? 

-Θα πουληθεί εννοώ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ενας απο τους ελαχιστους που γραφει την αληθεια. εχει πολυ $$ πανω του, ειναι πραγματικα "αδουλευτο" και σε παρα πολυ καλη τιμη!

https://www.car.gr/31001743-yamaha-yzf-r1-r1-big-bang

31001743_0_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

ενας απο τους ελαχιστους που γραφει την αληθεια. εχει πολυ $$ πανω του, ειναι πραγματικα "αδουλευτο" και σε παρα πολυ καλη τιμη!

https://www.car.gr/31001743-yamaha-yzf-r1-r1-big-bang

Πολύ ωραίο εργαλείο, αλλά αυτό το "δεν εχει πατησει πιστα" με στεναχώρησε. Ελπίζω να πάει στα σωστά χέρια και να περάσει πολλές ώρες στις Σέρρες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 19/8/2020 at 4:56 ΜΜ, το μέλος Denzo έγραψε:

Σου βρήκα και φθηνότερο 😅😅

https://www.car.gr/30303129-ducati-panigale-v4-panigale-v4s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aυτό δεν είναι που γυρνάει 1.5 δευτερόλεπτο ΠΙΟ ΑΡΓΑ στην πίστα από GSXR1000 K5 του....2005; 😎

πριν 9 ώρες, το μέλος ManosKTM έγραψε:

Σου βρήκα και φθηνότερο 😅😅

https://www.car.gr/30303129-ducati-panigale-v4-panigale-v4s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 2/9/2020 at 12:25 ΜΜ, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Aυτό δεν είναι που γυρνάει 1.5 δευτερόλεπτο ΠΙΟ ΑΡΓΑ στην πίστα από GSXR1000 K5 του....2005; 😎

Χαχα ακριβως αυτο. Το οποίο στο βίντεο μέσα λένε ότι τους φταίει η πισω ανάρτηση.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λέτε το V4R να καταφέρει να είναι ρόδα ρόδα με το αειθαλές GSXR ?

Θα  δούμε την δραματική εξέλιξη στο επόμενο επεισόδιο , we'll be back

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 23/8/2020 at 6:09 ΜΜ, το μέλος pitapola έγραψε:

Πολύ ωραίο εργαλείο, αλλά αυτό το "δεν εχει πατησει πιστα" με στεναχώρησε. Ελπίζω να πάει στα σωστά χέρια και να περάσει πολλές ώρες στις Σέρρες.

error 404, skill not found!

με 3 δαχτυλα απατητο λαστιχο πουληθηκε απο τον 1ο, με απατητο παρεμεινε στον 2ο, το ιδιο θα συνεχισει και στον 3ο 😆😆😆

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φαίνεται καθαρό και με φυσιολογική τιμή για LC4 : https://www.car.gr/31054553-ktm-640-sm-prestige-lc4

31054553_g_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Φαίνεται καθαρό και με φυσιολογική τιμή για LC4 : https://www.car.gr/31054553-ktm-640-sm-prestige-lc4

31054553_g_b.jpg

Το έχω "παρκαρισμένο" και εγώ εδώ και κάποιο καιρό.
Αυτό που με προβλημάτισε είναι το "εχει γινει ολικο βαψιμο απο την αρχη" 🤔

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Το έχω "παρκαρισμένο" και εγώ εδώ και κάποιο καιρό.
Αυτό που με προβλημάτισε είναι το "εχει γινει ολικο βαψιμο απο την αρχη" 🤔

Κι εμένα αυτό θα με φρέναρε λίγο αν το έβλεπα σαν υποψήφιος αγοραστής, I guess ότι η μοναδική λύση είναι να μιλήσεις με τον ίδιο για να ζητήσεις κάποιο παραπάνω info, και να δεις με τι κοπής ιδιοκτήτη έχεις να κάνεις (καθώς και πόσους ιδιοκτήτες είχε το μηχανάκι πριν από αυτόν).

Τροποποιήθηκε από τον The Dread Rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Κι εμένα αυτό θα με φρέναρε λίγο αν το έβλεπα σαν υποψήφιος αγοραστής, I guess ότι η μοναδική λύση είναι να μιλήσεις με τον ίδιο για να ζητήσεις κάποιο παραπάνω info, και να δεις με τι κοπής ιδιοκτήτη έχεις να κάνεις (καθώς και πόσους ιδιοκτήτες είχε το μηχανάκι πριν από αυτόν).

Το άλλο είναι ότι σε αυτά τα "μεγαλό-χωριά" όλο και κάποιος γνωστός-γνωστού θα βρεθεί να σου πει κάποια μοτοσυκλετιστική ιστορία για τον κάτοχο της μηχανής.

Κάτι άλλο που με προβληματίζει γενικά, επειδή το βλέπω και σε άλλες αγγελίες, είναι το γιατί κάποιος να αλλάξει, μπιέλες, ρουλεμάν, πιστόνια, να το βάψει για να το διώξει μετά από 1000χλμ.
ΟΚ μπορεί να συνέβη οτιδήποτε, αλλά γενικά μου φαίνεται περίεργο να το βλέπω τόσο συχνά!
Και άντε και τα άλλαξε όλα, τι έβαλε μέσα σε ένα μηχανάκι που είναι για να φεύγει; 🤔

Η μόνη λύση είναι να πας να δεις από κοντά, να ακούσεις, να συζητήσεις και από εκεί και πέρα και μπόλικη τύχη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει κανει τις εξατμισεις μαυρες, αυτοκολλητα δεν παιζουν, καταφερε να το σπασει για να χρειαστει ανακατασκευη (λογικα με λιγα χιλιομετρα κρινοντας απο τη χρονολογια).
Ολα αυτα = τρικαγκουρας (και κατα πασα πιθανοτητα ασχετος).

Τεσπα αν δεν προλαβε να του γ@μησει στο στρωσιμο και δεν εχει βαλει μεσα ο,τι βρηκε, ισως αξιζει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος Denzo έγραψε:

Είναι όμορφο το ρημάδι, αλλά με έχουν γλυκάνει αρκετά τα 120 κιλά του 510 (στα χαρτιά τουλάχιστον). Δύσκολο πράγμα η αναζήτηση thumper τελικά :laugh:

Εν τω μεταξύ, το 'χω απορία. Αυτό εδώ παίζει να πωλείται στο car από τότε που πήρα εγώ το δικό μου μηχανάκι. Έχει κάποιο τόσο σημαντικό κουσούρι και δε λέει να φύγει με τίποτα;

https://www.car.gr/11473469-husaberg-fe-501-e

11473469_0_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 28 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Είναι όμορφο το ρημάδι, αλλά με έχουν γλυκάνει αρκετά τα 120 κιλά του 510 (στα χαρτιά τουλάχιστον). Δύσκολο πράγμα η αναζήτηση thumper τελικά :laugh:

Εν τω μεταξύ, το 'χω απορία. Αυτό εδώ παίζει να πωλείται στο car από τότε που πήρα εγώ το δικό μου μηχανάκι. Έχει κάποιο τόσο σημαντικό κουσούρι και δε λέει να φύγει με τίποτα;

https://www.car.gr/11473469-husaberg-fe-501-e

11473469_0_b.jpg

Οτι κοιτας σε husa να είναι μετά το 2004 χωρις το ματάκι στην δεξια μερια του μοτερ. αλλιως happy new year.

Οτι γραφει FE =ENDURO

Oti γαραφει  FS= Supermoto απο το εργοσάσιο.

Αμα θες Berg ψαξε για κανένα 550 ή 450 που εβγαιναν μεταγενέστερα από τα 501 εντουρο σαν αυτο της εικόνας.Μπορεί να χάνεις σε status quo οτι δεν είσαι ο king of the sumo hill αλλά (τα fs 450 ειδικα (δυσευρετα))  κερδιζεις αλλού π.χ. τα 450 στοφάρουν καπου στις 11κ rpm. σε σχεση με τις 8900-9100 του 650  για αυτο εχουν αρκετα διαφορετική απόδοση. το 550 είναι κάπου στη μέση. Αν απο την άλλη θελεις να βγαινεις  απο στροφές με 4ες-5ες και με ενα καρύδωμα να είσαι λαμπατερ 650 ιζ δε γουει . Απλα Γενικα το 650 ισως να σου πεσει πολύ μπουλντόζα μετα το λεδερό σου. (στείλε κανένα p.m αμα καταλήξεις σε ψακτικη για μπεργκ) 

Γνωμη μου ξεκαθάρισε πρωτα αν θες πολιτικό ή οχι. 

Τροποποιήθηκε από τον Denzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Denzo Κοίτα, η λογική λέει ότι, ειδικά μετά απτο μηχανάκι που έχω τώρα, θα έπρεπε να πάω σε κάτι πιο πολιτικό να μπορώ να κάνω και κάνα χιλιόμετρο παραπάνω. Απτην άλλη μέσα μου ξέρω ότι αν δεν πάρω κάτι τέτοιο σε αυτήν την ηλικία, δε θα το πάρω ποτέ, και ούτε έχω ξεπεράσει το "μικρόβιο" ενός πραγματικού sumo.

Για αυτούς τους λόγους προσπαθώ να μην κοιτάω κάτι full-on "ξερό" (450 κ.λπ.) αλλά ούτε και κάτι καθαρά πιο βαρύ/πολιτικό (βλέπε LC4 κ.λπ.). Το Husky SMR 510 που είχες πει και ο ίδιος μ'αρέσει πολύ, αλλά το ζήτημα είναι ότι αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο ένα στο car, οπότε αναγκαστικά κοιτάω γενικά τι υπάρχει διαθέσιμο από όλες τις μάρκες (εξού και τα Husa).

Y.Γ. Είσαι μεγάλος πάντως που κάθεσαι και ασχολείσαι τόσο :_hi:

Τροποποιήθηκε από τον The Dread Rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 26 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Απτην άλλη μέσα μου ξέρω ότι αν δεν πάρω κάτι τέτοιο σε αυτήν την ηλικία, δε θα το πάρω ποτέ, και ούτε έχω ξεπεράσει το "μικρόβιο" ενός πραγματικού sumo.

Ναι καλά! 😂

"Μεγάλη μπουκιά..."

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα