Jump to content

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Ερώτηση για να καταλάβω κι εγώ, εσύ ως Σπύρος τι θα κερδίσεις αν η Χ Κανέλλη πάρει μισό μισθό; Μιλάω ως χώρα αλλά και ατομικά ακόμα. 

Τιποτα δε θα κερδισω. 

Το προβλημα μου δεν ειναι αν θα κοπει ο μισθος κανενος. 

Ξερεις ποιο ειναι το πρόβλημα μου? 

Οτι οταν τελειωσει ο ιος του πογκολινου, μιλαμε θα υπάρχει τοση δυστυχια εκει εξω και το μονο που ξερουν ολες οι κυβερνησεις να κανουν ειναι να λενε <<περικοπες σε μισθωτους και συνταξιουχους και μειωσεις στον ιδιωτικο τομεα>>. 

Παραταυτα αυτοι συχεχιζουν να απολαμβανουν τις τζαμπα βενζινες τζαμπα φαγητα τζαμπα αυτοκινητα τζαμπα διακοπες και 6000 το μηνα, τα οποια τα ορισαν μόνοι τους, γιατι οπως ειπε και η Κανέλλη (με αφορμη το απο πανω) ο λαος τους ψηφιζει για να νομοθετουν. 

Οσον αφορα το δευτερο λινκ που εβαλες αυτα ρε συ τα ακουω απο τοτε που αρχισα να περπαταω. 

Δε τους δινουμε μια μερα την εξουσια να δουμε τι θα ψηφισουν απο οσα λενε?

Και ο Συριζα αλλα ελεγε στο 4% και μολις πηγε 30% καπιταλιτιστηκε.χαχαχαχαχ

Δεν υπαρχει πλεον καμια ιδεολογια γιατι ολοι το μονο που θελουν είναι να περνανε καλα. 

Το προβλημα μου λοιπον ειναι ηθικο. Ρε συ Κανέλλη και η κάθε Κανέλλη θα σας λειψει ο μισος μισθος που επρεπε να γινει τοσο θεμα? 

Θα τον καλυψετε απο τις επιτροπες. 

Υ. Γ

Θα ηθελα κι εμενα παρακαλω πολυ να με ρωτατε οταν μου ξανακοψετε το μισθο. 

Και για να κανουμε λιγο χαβαλε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Την έτσουξε την κυρία το 150άρι και έπαθε Ελένη Λουκά ανακατεμένη με Πάνο Καμμένο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξύ η ψυχιατρική έχει πολύ δουλειά.

Θεωρίες που έχουν γραφτεί αυτές τις μέρες.

1) Δεν υπάρχει κορωναιός, είναι σκευωρία για να πετύχουν χούντα, επανεκκινηση (ή κάτι τέτοιο) της οικονομίας οι μασόνοι-εβραίοι-ελ-ερπετόμορφοι-ελοχιμ-μπαοκτζήδες...

2)Δεν υπάρχει Ιταλία, και όσοι βλέπετε Ιταλούς, είναι ηθοποιοί ( σαν τον Τζοι Τριμπιάνι ένα πράγμα ; Χάθηκε να βλέπαμε την Ρέιτσελ ρε γμτ; )

3)Είναι σκευωρία για να μην βλέπουμε τους εξωγήινους που έχουν κάνει εισβολή στον πλανήτη. Είναι φανερή δε, η αλλαγή στο χρώμα της ατμόσφαιρας το βράδυ.

4)Είναι σκευωρία ( τοπική; ή όλος ο κόσμος δουλεύει για εμάς; ) για να μην βλέπουμε τους λαθρομετανάστες που μεταφέρονται και εγκαθίστανται στην Ελλάδα.

Και ολ ταιμ κλασικ πια, η δήλωση του αντιπρύτανη Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης: Ο Ιός είναι κατασκευασμένος και έχουν ήδη το εμβόλιο, αλλά δεν μας το δίνουν (γιατί είναι σατανικοί κι γελάνε σαν τον Dr Claw; )

Εϊδαμε και την κολανοφορούσα πισωκίνητη κυρία στην Σαλόνικα να μας φωνάζει την αλήθεια αλλα που να καταλάβομυμε εμείς οι κότες, που απότι διαβάζω είναι η ''κυριε Τσιιιιπρα, τι κάαααανετε;'', χμμμ , όλα ταιριάζουν.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οι flatearthers που να'ναι άραγε ?

Οι αντι-εμβολιαστικό κίνημα #exoHiestiApanoMouBgalteReEmbolio ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγνωμη αλλα εγω δε πιστευω οτι ιος προηλθε απο νυχτεριδες αραχνες και πογκολινους. 

Μπορω να το πιστευω η να παω σε καμια ψυχιατρικη? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 18 λεπτά, το μέλος innova 04 έγραψε:

Οι αντι-εμβολιαστικό κίνημα #exoHiestiApanoMouBgalteReEmbolio ?

Αυτοί πάλι λένε άλλο: Το εμβόλιο (που υπάρχει ήδη όπως είπαμε) όταν θα μας το δώσουν, θα είναι νανοσυσκευή παρακολούθησης στο σώμα μας και ''θα μας παρακολουθούν από την οθόνη του κινητού τους''.

Αυτοί οι κακοί πάλι. Της νέας τάξης πραγμάτων (κατά κανόνα όταν ακούς να λένε νέα τάξη πραγμάτων, θα αναφέρουν επίσης τους ροκφέλερ ή τους ροθτσάιλντ που είναι ΠΑΜΠΑΛΑΙΟΙ , οπότε τι νέα τάξη είναι αυτή με παμπάλαιους πρωταγωνιστές, είπαμε ψυχιατρική επιστήμη)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 54 λεπτά, το μέλος spiros!!! έγραψε:

Συγνωμη αλλα εγω δε πιστευω οτι ιος προηλθε απο νυχτεριδες αραχνες και πογκολινους. 

Δεν ξέρω αν προήλθε όντως από τα είδη που λες. Μέσα στον χαμό των στοιβαγμένων κλουβιών όπου αίμα, εκκρίσεις, ούρα και κόπρανα ρέουν από τραυματισμένα και ταλαιπωρημένα κοτόπουλα σε φίδια, από φίδια σε γουρούνια κι από γουρούνια σε νυχτερίδες και όλα αυτά σφάζονται επί τόπου κατά παραγγελία του πελάτη (που κι αυτός τί φταίει, ένας κακομοίρης είναι τις περισσότερες φορές που θέλει την κοιλιά του να γεμίσει. Δε λέω γι'αυτούς που παίρνουν κέρας ρινόκερου για τη γονιμότητα, αυτοί πάνε σε άλλα κανάλια, όχι στα wet markets), πραγματικά ίσως να μην ξέρουμε ακριβώς από πού προήλθε ο ιός. Το κοκτέιλ υγειονομικής βόμβας όμως, στο περιέγραψα.

Αλλά άραγε, ποιός έκανε μάγκα τον Γουίνι; Ώστε και να μην ενδιαφέρεται να σταματήσει αυτή η πρακτική (δε λέω, κι εδώ παλιά σφάζαμε το αρνί στην αυλή μας και το φουσκώναμε με το στόμα, αλλά μας πήγε παρακάτω η πολιτεία, στο υγειονομικά σωστό), ώστε να φυλακιστεί ο γιατρός που σφύριξε πρώτος τον Νοέμβριο οτι "εδώ κάτι γίνεται παιδιά, προσοχή μη ξεφύγει το πράγμα" (ο οποίος ήρωας πέθανε κιόλας από COVID), ώστε να δίνουν μέσα Ιανουαρίου στοιχεία στον ΠΟΥ οτι δεν έχουν ενδείξεις για μετάδοση από άνθρωπο σε άνθρωπο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 16 ώρες, το μέλος spiros!!! έγραψε:

Ξερεις ποιο ειναι το πρόβλημα μου? 

Οτι οταν τελειωσει ο ιος του πογκολινου, μιλαμε θα υπάρχει τοση δυστυχια εκει εξω

πριν 1 ώρα, το μέλος spiros!!! έγραψε:

Αυτά που γράφεις, με αυτά που πιστεύεις, δεν συμπίπτουν. Λόγω Πρωταπριλιάς, ας παει και το παλιάμπελο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 λεπτά, το μέλος innova 04 έγραψε:

Αυτά που γράφεις, με αυτά που πιστεύεις, δεν συμπίπτουν. Λόγω Πρωταπριλιάς, ας παει και το παλιάμπελο.

Προφανως στο πρωτο ειρωνεύομαι. 

Δε καταλαβαινω τι εννοεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για αυτό είναι η πίστη, για να μην χρειάζεται να καταλαβαίνει όποιος την έχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Εν τω μεταξύ η ψυχιατρική έχει πολύ δουλειά.

Θεωρίες που έχουν γραφτεί αυτές τις μέρες.

1) Δεν υπάρχει κορωναιός, είναι σκευωρία για να πετύχουν χούντα, επανεκκινηση (ή κάτι τέτοιο) της οικονομίας οι μασόνοι-εβραίοι-ελ-ερπετόμορφοι-ελοχιμ-μπαοκτζήδες...

2)Δεν υπάρχει Ιταλία, και όσοι βλέπετε Ιταλούς, είναι ηθοποιοί ( σαν τον Τζοι Τριμπιάνι ένα πράγμα ; Χάθηκε να βλέπαμε την Ρέιτσελ ρε γμτ; )

3)Είναι σκευωρία για να μην βλέπουμε τους εξωγήινους που έχουν κάνει εισβολή στον πλανήτη. Είναι φανερή δε, η αλλαγή στο χρώμα της ατμόσφαιρας το βράδυ.

4)Είναι σκευωρία ( τοπική; ή όλος ο κόσμος δουλεύει για εμάς; ) για να μην βλέπουμε τους λαθρομετανάστες που μεταφέρονται και εγκαθίστανται στην Ελλάδα.

Και ολ ταιμ κλασικ πια, η δήλωση του αντιπρύτανη Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης: Ο Ιός είναι κατασκευασμένος και έχουν ήδη το εμβόλιο, αλλά δεν μας το δίνουν (γιατί είναι σατανικοί κι γελάνε σαν τον Dr Claw; )

Εϊδαμε και την κολανοφορούσα πισωκίνητη κυρία στην Σαλόνικα να μας φωνάζει την αλήθεια αλλα που να καταλάβομυμε εμείς οι κότες, που απότι διαβάζω είναι η ''κυριε Τσιιιιπρα, τι κάαααανετε;'', χμμμ , όλα ταιριάζουν.

Ανά καιρούς μας ρίχνεις αναφορές σε ψυχιατρικές κλπ

Κυρίως για συνομιλητές σου.

Δε ξέρω αν είναι παιδικό σου απωθημένο, να γίνεις ή να σε δει ψυχίατρος, αλλά άλλαξε ρότα στη βάρκα σου, πριν τη δεις (μονίμως) βυθισμένη.

Σε μια δύσκολη περίοδο για όλους μας, με προβλήματα+άγχος+ψυχολογία στο ναδίρ, μη ζαλίζεις τ' @@@ των γύρω σου.

Πολλώ δε μάλλον όταν είμαστε πολύ πολύ μικροί για να ξέρουμε τι και πως παίζει πίσω από τέτοιες φάσεις.

Άλλωστε ένα νέο αγγούρι (τουλάχιστον 10ετίας) ήρθε για την Ελλάδα και κυρίως για τους Έλληνες.
Και πιθανότατα όλοι μας να επιβεβαιώσουμε το παιδικό σου όνειρο, λόγω ανέχειας και ζορίσματος.

Οπότε...

Άραξε ξερόλα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ τα περιγράφω. Άλλοι τα λένε. Τράβα πες σε αυτούς που τα λένε να μην τα λένε.

Τι ευθύνη έχω εγώ δλδ, δεν κατάλαβα, που λέει ο καθένας ότι παλαβομάρα του έρθει.

Ίσα ίσα, με τα δικά μου ποστ σαν τα παραπάνω, γελάμε, με τι κυκλοφορεί εκεί έξω, και ξεχνάμε λίγο τους δύσκολους καιρούς.

Το μίσος σου για το πρόσωπό μου, σε έχει κάνει τελείως αλλού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 24 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Εγώ τα περιγράφω. Άλλοι τα λένε. Τράβα πες σε αυτούς που τα λένε να μην τα λένε.

Τι ευθύνη έχω εγώ δλδ, δεν κατάλαβα, που λέει ο καθένας ότι παλαβομάρα του έρθει.

Ίσα ίσα, με τα δικά μου ποστ σαν τα παραπάνω, γελάμε, με τι κυκλοφορεί εκεί έξω, και ξεχνάμε λίγο τους δύσκολους καιρούς.

Το μίσος σου για το πρόσωπό μου, σε έχει κάνει τελείως αλλού.

Ο καθένας έχει την άποψή του.

Αν εσύ διαφωνείς με κάτι, δε σημαίνει πως οι απέναντί σου είναι για ψυχίατρο.

Μείνε στη διαφωνία σου και τέλος.

Αν θες να γίνεις εποικοδομητικός, ρίξε τα επιχειρήματά σου κόσμια, ακόμα και διασκεδαστικά αλλά άσε τους αναγνώστες να κρίνουν ποιος πάει στον ψυχίατρο και ποιος όχι.

Η στάση σου δείχνει άνθρωπο που εκ προοιμίου θεωρεί εαυτόν ως κάτοχο της μιας κ μοναδικής αλήθειας και οι υπόλοιποι είναι μαλάκες/βλάκες/άμουσοι κοκ

Όταν το μέλλον έρθει και σε σφαλιαρώσει για τα πιστεύω σου, δε θα βγεις να το πεις αλλά θα κρυφτείς ή απλά θα αλλάξεις τα λεγομενά σου με κλασικές παιδιάστικες στάσεις (να σου θυμήσω τις μ@λακίες που έλεγες στον βιασμό των ελληνικών ή να το...ξεχάσουμε).

Από τη στιγμή που:

1. Δε σε ξέρω καν επί προσωπικού

2. Δε με έχεις βλάψει (ή δε μπορείς)

3. Δεν έχεις βλάψει την οικογένειά μου...

...μάλλον νέο Δον Κιχώτης μας προέκυψες και βλέπεις ανεμόμυλους ως....κακούς εχθρούς σου.

Ξεκαβάλα το καλάμι.

Δεν είσαι ούτε το κέντρο του σύμπαντος ούτε ενδιαφέρομαι για την πάρτη σου.

Όσο το υφάκι σου είναι ειρωνικό και παίρνει μπάλα τον κόσμο εδώ, τόσο θα είμαι απέναντί σου.

Υ.Γ.: μη φοβάσαι για τις λέξεις σου. Όταν απευθύνεσαι σε κάποιον, να κάνεις παράθεση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως παιδιά έχω μια ειλικρινή απορία για τη διαχείριση του θέματος του ιού. Δε θέλω να προβοκάρω, ειλικρινώς ψάχνω απάντηση σε αυτό.

Ας πάρουμε το καλό σενάριο, οτι ο ιός έχει μικρή θνητότητα και αυτή εστιάζεται σε λίγους μόνο ανθρώπους, ίσως αρκετά μεγάλης ηλικίας ή με άλλα προβλήματα υγείας (1. Δε λέω οτι οι άνθρωποι αυτοί δεν αξίζουν και πρέπει να τους αφήσουμε να πεθάνουν, περιμένετε να τελειώσω την ανάπτυξη 2. Και το δυσμενές σενάριο να πάρουμε, οτι ο ιός έχει υψηλή θνητότητα και τέλος πάντων, το αν θα στείλει έναν 20άρη ή έναν 80άρη, είναι ισοπίθανα ενδεχόμενα, μια ρίψη ζαριού, πάλι το ερώτημα στέκει μιας και θα δείτε οτι άλλος είναι ο ρυθμιστικός παράγοντας της υπόθεσης)

Το όλο θέμα του περιορισμού γίνεται για έναν αριθμό βασικά. Την χωρητικότητα , έστω Χ, του συστήματος υγείας. Αν οι ασθενείς που χρήζουν νοσηλείας είναι Χ+κ, αποχαιρετούμε τους κ. Άρα, σταματώντας τις επαφές, σταματάμε την εξάπλωση, άρα οι αριθμοί νέων κρουσμάτων είναι μικροί, άρα (με μια πιθανότητα που ακόμη δεν ξέρουμε και θα μάθουμε εκ των υστέρων) είναι μικρός ο αριθμός εξ' αυτών που θα χρειαστούν νοσηλεία. Σε κάθε περίπτωση να διατηρηθεί ο αριθμός Λ < Χ.

Και έστω οτι το καταφέρνουμε, το Λ φτάνει στο μηδέν, τα νέα κρούσματα μηδενίζονται, τα υπάρχοντα το ξεπερνάνε. Και κλείνουμε και τη μύτη μας για 15 μέρες, καθόμαστε σπίτι. Όλα αυτά σημαίνουν, bye bye COVID-19, ξεμπερδέψαμε εδώ στην Ελλάδα και η ζωή συνεχίζει, χωρίς να έχουμε χάσει και τους κ, λόγω υπέρβασης του Χ. Τέλεια. Πώς επετεύχθη όμως αυτό; Με το να αρρωστήσουν και να καταλήξουν σε μία απο δύο καταστάσεις, ίαση και ανοσία ή θάνατο, ελάχιστοι. Άκουγα κάποιον καθηγητή τις προάλλες, που έλεγε οτι έχουμε μάλλον αυτή τη στιγμή από 20 έως 200 χιλιάδες κρούσματα στη χώρα.

Έστω σου λέω εγώ, οτι περνάνε τον ιό 1.000.000. Τα υπόλοιπα 9, δεν έχουν ανοσία. Αποτελούν δυνητικά φορείς του ιού, ασθενείς από τον ιό και βαριά ασθενείς από τον ιό (πάλι, με την όποια πιθανότητα βγει μετά, αφού τα νούμερα δεν είναι ακόμη ξεκαθαρισμένα). Συνεπώς, δε βλέπω κανέναν τρόπο αν φτάσει κάπως στη χώρα ΕΝΑ ΜΟΛΙΣ (σιωπηλό) κρούσμα, να μην αρχίσει ξανά να παίζει φλιπεράκι ο ιός, μεταδιδόμενος σε αυτά τα 9, 8, 7, 6, 5 εκατομμύρια κόσμου που δεν τον πέρασε (καθότι η στρατηγική ήταν να μην κολλήσει). Και πάλι μέσα σε αυτό τα 9, 8, 7, 6, 5 εκατομμύρια ανθρώπων, υπάρχει αριθμός που μπορεί να αρρωστήσει και να χρειαστεί νοσηλεία, έτσι ώστε να είναι Χ+κ > Χ. Άρα πάλι θα πρέπει να μπούμε σε καραντίνα.

Ποιά η λύση; Επαναλαμβανόμενες καραντίνες ανά ένα μήνα; Υποχρεωτική απομόνωση ΚΑΘΕΝΟΣ που εισέρχεται στη χώρα για 15 μέρες; Μένουμε σε καραντίνα μέχρι να βγει το εμβόλιο και να το κάνουμε όλοι; Κάτι άλλο; Τί; Ειλικρινά

Τροποποιήθηκε από τον A-nik-i

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Ο καθένας έχει την άποψή του.

Αν εσύ διαφωνείς με κάτι, δε σημαίνει πως οι απέναντί σου είναι για ψυχίατρο.

Μείνε στη διαφωνία σου και τέλος.

Αν θες να γίνεις εποικοδομητικός, ρίξε τα επιχειρήματά σου κόσμια, ακόμα και διασκεδαστικά αλλά άσε τους αναγνώστες να κρίνουν ποιος πάει στον ψυχίατρο και ποιος όχι.

Η στάση σου δείχνει άνθρωπο που εκ προοιμίου θεωρεί εαυτόν ως κάτοχο της μιας κ μοναδικής αλήθειας και οι υπόλοιποι είναι μαλάκες/βλάκες/άμουσοι κοκ

Όταν το μέλλον έρθει και σε σφαλιαρώσει για τα πιστεύω σου, δε θα βγεις να το πεις αλλά θα κρυφτείς ή απλά θα αλλάξεις τα λεγομενά σου με κλασικές παιδιάστικες στάσεις (να σου θυμήσω τις μ@λακίες που έλεγες στον βιασμό των ελληνικών ή να το...ξεχάσουμε).

Από τη στιγμή που:

1. Δε σε ξέρω καν επί προσωπικού

2. Δε με έχεις βλάψει (ή δε μπορείς)

3. Δεν έχεις βλάψει την οικογένειά μου...

...μάλλον νέο Δον Κιχώτης μας προέκυψες και βλέπεις ανεμόμυλους ως....κακούς εχθρούς σου.

Ξεκαβάλα το καλάμι.

Δεν είσαι ούτε το κέντρο του σύμπαντος ούτε ενδιαφέρομαι για την πάρτη σου.

Όσο το υφάκι σου είναι ειρωνικό και παίρνει μπάλα τον κόσμο εδώ, τόσο θα είμαι απέναντί σου.

Υ.Γ.: μη φοβάσαι για τις λέξεις σου. Όταν απευθύνεσαι σε κάποιον, να κάνεις παράθεση...

Ξέρω ότι είναι λάθος να συνεχίζω την συζήτηση με κακόψυχους ανθρώπους σαν του λόγου σου. Το γιατί τόση κακία, συνεχόμενα και συστηματικά εναντίον μου από εσένα και μόνο, από την πρώτη μέρα που γράφτηκα εδώ, κάποιο λόγο θα έχεις στο...μυαλό σου. Δεν με απασχολεί ο λόγος, με απασχολεί όμως η μονομανία στην ενόχληση.

Με απασχολεί το ότι για να με βγάλεις κακό, παραβιάζεις μέχρι και την κοινή λογική. Λες για να λες. Θες να σε διαβάζουν άνθρωποι και να εκτίθεσαι; Λες έλα μωρέ δικοί μου είναι ,θα με υποστηρίξουν και ας λέω και ο γάιδαρος πετάει; Εσύ ξέρεις.

Το ότι κάποιοι λένε ΠΑΛΑΒΟΜΑΡΕΣ τύπου ''οι εξωγήινοι'' και ''θα μας παρακολουθούν με το εμβόλιο'' δεν είναι θέμα αν συμφωνώ εγώ ή διαφωνώ. Εϊναι παλαβομάρες, ασχέτως εμένα, εσένα και κάθε ''άποψης''. ΌΛΑ τα παραδείγματα που έγραψα είναι παλαβομάρες, γιατί δεν στέκουν σε λογική ανάλυση, από κοινό εγκέφαλο ενήλικα. Είναι λόγια ανθρώπων, που σαν και του λόγου σου, κάποιο άιτιο έχουν στο .... μυαλό τους... να ψάχνουν σενάρια, παρανοικές εξηγήσεις, κάποιους υπερκακούς που βρίσκονται πίσω απόλα, και γενικά έχουν κάποιο ψυχολογικό να απωθούν την λογική και να ψάχνουν ''θυμικές'' εξηγήσεις τι τους φταίει πέρα από αυτούς.

Επιπλέον, και επικουρικά στο είναι ολοφάνερο το χιουμοριστικό ύφος του ποστ μου, πράγμα που τονίζεται από όσα γράφω μέσα στις παρενθέσεις ή μήπως θα έγραφα στα σοβαρά ''γιατί να μην είναι η ρέιτσελ'', ΠΑΛΙ δεν καταλαβαίνεις, ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί σε ωθεί η κακία σου.

Μέλος εδώ μέσα, δεν έστειλα κανένα στον ψυχίατρο. Τα λεχθέντα που αναφέρω, είναι από το γενικό ιντερνετ, το ραδιόφωνο, την τηλεόραση και βίντεο που βλέπω στο youtube. Ή μήπως είναι μέλος στο mybike η Θεσσαλονικιά στο συμβάν με τους αστυνομικούς; Καμία σχέση με μέλη mybike.

Πραγματικά η κακία σου, έχει ξεπεράσει κάθε όριο. Σε αναφέρω στην διοίκηση του φόρουμ ΔΕΥΤΕΡΗ φορά. Δεν έχεις ΚΑΜΙΑ δουλειά στην διαχείριση, δεν σέβεσαι τίποτα, δεν δείχνεις καμία δικαιοσύνη, και νομίζεις ότι μπορείς να κατηγορείς με πραγματικά άσχημα λόγια, άδικα εμένα ή και άλλους, γιατί έχεις την ψευδαίσθηση εξουσίας. Κοιτάς να βγάλεις εμένα κακό από το τίποτα, και δουλειά σαν διαχειριστής ΔΕΝ κάνεις. Περνάνε θέματα 6 μήνες στην κεντρική σελίδα του φόρουμ με ορθογραφικά λάθη, 6 μήνες βλέπουμε π.χ. ''Στης Μπαχάμες'', αυτά 6 μήνες δεν τα βλέπεις ''δεν έχεις χρόνο ούτε είσαι όλη μέρα πάνω από το φόρουμ'' αλλά το τι κάνω εγώ να το διαβάλεις, είσαι πρώτος και καλύτερος. Τι δουλειά ακριβώς κάνεις σαν διαχειριστής, δεν καταλαβαίνω.

Η διοίκηση του φόρουμ, δεν τα βλέπει αυτά; Γιατί σε έχει ακόμα;

Ντροπή σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια και πολυ σωστα αυτα που λες  A-nik-i

Να σου πω τι πιστευω εγω σαν Μιχαλης, δεν υπαρχει περιπτωση να ηρεμησει το πραγμα οριστικα μεχρι να βρεθει αντιδοτο-εμβολιο που μπορει να καταπολεμησει δραστικα τον ιο, απλα μας ριχνουν μια παραταση χρονου οσο μπορουν και εμεις οσο αντεχουμε για να περασει ο Απριλιος που πιστευετε πως ο ιος θα πραγματοποιησει καποια εξαρση, συν οτι πλησιαζει και το Αγιο Πασχα οπου να`ναι και θα γινει ενα ψιλοχαμος αν λασκαρουν καπως τα πραγματα και μετα πονταρουν ολοι στις υψηλες θερμοκρασιες που θα ερθουν με τον ερχομο του καλοκαιριου.

Τροποποιήθηκε από τον fasarias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Την χωρητικότητα , έστω Χ, του συστήματος υγείας.

στην Ελλάδα, δεν το ακολουθούν αυτό παντως. Προσπαθουν να σωσουν όλους. Και καλά κάνουν.

πριν 1 ώρα, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Και έστω οτι το καταφέρνουμε, το Λ φτάνει στο μηδέν, τα νέα κρούσματα μηδενίζονται, τα υπάρχοντα το ξεπερνάνε. Και κλείνουμε και τη μύτη μας για 15 μέρες, καθόμαστε σπίτι. Όλα αυτά σημαίνουν, bye bye COVID-19, ξεμπερδέψαμε εδώ στην Ελλάδα και η ζωή συνεχίζει, χωρίς να έχουμε χάσει και τους κ, λόγω υπέρβασης του Χ. Τέλεια. Πώς επετεύχθη όμως αυτό; Με το να αρρωστήσουν και να καταλήξουν σε μία απο δύο καταστάσεις, ίαση και ανοσία ή θάνατο, ελάχιστοι.

Δες την Ισλανδία, που ειναι ενα κλειστό σύστημα. Δεν ξεμπερδέψαν, ουτε πρόκειται. Λογική η λογική σου, αλλά θα προσθεσω άλλον εναν παράγοντα που χειροτερευει το σκεπτικό σου.

Την εποχικότητα του Κοβιντ19. Όσο αργει το εμβόλιο,

α) κάποιοι ασυμπτωματικοί αναπτύσουν αντισώματα αλλά ΔΕΝ ειναι σιγουρο οτι δεν θα ξανανοσήσουν, άρα κλάφτα.

β) όσοι δεν νόσησαν, παραμενουν καραντίνα με αγνωστη ημερα λήξης, αλλά μπορει να ειναι όλοι στο σπίτι ασυμπτωματικοί = κλάφτα

γ) ο ιός κανει επιλογή, εξελίσσεται ανα ήπειρο, ανα χώρα.

δ)Ακόμη κι αν κάποιες χωρες μηδενισουν τα κρούσματα, θα πρεπει να κρατανε κλειστα συνορα. Αν ''την φάνε'' εστω κι απο εναν, τοτε πανε απο την αρχη.

Η ΕΕ εχωσε 80 εκ. στην γερμανικη εταιρειούλα που ειναι η μονη με εξιδεικευση, ωστε να το τρεξουν. (και να μην το αρπαξει ο πολυς Τραμπ και μας το πουλά μετα 500ε/εμβολιο)

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να γινει εποχικός οπως η γριπη, αλλά γι'αυτην υπάρχει εμβολιο, ενω για τον 19 όχι. 

Το γεγονός οτι οι ιοί εξαφανίζονται απότομα δε σημαινει τίποτα με τον παρόντα, διοτι εχει πλέον διασπαρεί παγκόσμια. Θα μας ταλαιπωρήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 λεπτά, το μέλος innova 04 έγραψε:

στην Ελλάδα, δεν το ακολουθούν αυτό παντως. Προσπαθουν να σωσουν όλους. Και καλά κάνουν.

Μα αυτό λέω κι εγώ. Αλλά αν οι απαιτούντες νοσηλεία ξεπεράσουν τη χωρητικότητα Χ κατά Κ, αυτούς τους Κ τους χάσαμε όπως και να 'χει. Όπως έγινε στην Ιταλία. Τους Χ, θα τους διαχειριστούν οι γιατροί, θα το παλέψουν. Και αυτό προσπαθούμε, να κρατήσουμε τους νοσούντες κάτω από το Χ

Δες την Ισλανδία, που ειναι ενα κλειστό σύστημα. Δεν ξεμπερδέψαν, ουτε πρόκειται. Λογική η λογική σου, αλλά θα προσθεσω άλλον εναν παράγοντα που χειροτερευει το σκεπτικό σου.

[....................]
Όταν λες χειροτερεύει το σκεπτικό μου, εννοείς ενισχύει την απορία μου για το χάος που βλέπω μπροστά; Διότι πραγματικά δεν ξέρω πως θα ξεμπερδέψουμε!

Απαντώ με τα κόκκινα γράμματα

πριν 19 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

[............]

Μέλος εδώ μέσα, δεν έστειλα κανένα στον ψυχίατρο. Τα λεχθέντα που αναφέρω, είναι από το γενικό ιντερνετ, το ραδιόφωνο, την τηλεόραση και βίντεο που βλέπω στο youtube. Ή μήπως είναι μέλος στο mybike η Θεσσαλονικιά στο συμβάν με τους αστυνομικούς; Καμία σχέση με μέλη mybike.

[....................]

Δεν ξέρω, ίσως αναθεωρήσεις την άποψή σου για την κυρία: https://twitter.com/KaRaFLoXaiTaS/status/1245089034189377536

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, την ενισχύει.

πχ. 31/3 με τα σχεδια που εγιναν εξω απο τις τράπεζες, αν προσθεσουμε + 14 μερες = παμε στις 13-15 Απρίλη όπου κάποιοι ΜΠΟΡΕΙ να νοσησουν. και ήδη να διασπείρουν τον ιό στα σπίτια τους. Κύκλος που δεν κλείνει.

Μόνο οδηγός πλέον = https://www.in.gr/2020/04/01/greece/koronaios-sympliromatika-metra-gia-tin-apagoreysi-metakiniseon-epivaton/

Η κλιμακωση των μετρων συνεχίζεται. Αλλιως, δεν πολεμιεται το πράμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη δεν ξερει κανεις πως θα παει το πραγμα, μπορει και να επιστρεψει και παλι το φθινοπωρο, ουτε ειναι και κατι που μπορεις να βγεις αποτομα απο τη μια μερα στην επομενη (γιατι θα ξαναφουντωσει και η κατασταση μπορει να γινει ανεξελεγκτη), ακουσα χτες τον υπουργο οικονομικων που ανεφερε αυτο ακριβως, σημειωνοντας οτι μπορει να παει μεχρι και τελος της χρονιας οποτε υπαρχει σχεδιασμος για ολα τα ενδεχομενα. 

Ειναι πολυ πιθανο να γινουν περικοπες στους δημοσιους που καθονται (αδειες ειδικου σκοπου κλπ.), για να μην εκτροχιαστει η οικονομια. Νομιζω η αρχη εγινε με την προταση σε βουλευτες να χαρισουν το 50% του μισθου τους. Η χασουρα για φετος εκτιμαται σε 5-10% του ΑΕΠ.

Στο πεδιο των νοσοκομειων σε 2 εβδομαδες θα εχουμε μεγαλο κυμα, και τελος του μηνα θα χτυπησει ταβανι.

Οποιος βρεθει σε καποια εκκλησια αργοτερα, να αναψει ενα κερακι για τους Ιταλους συνανθρωπους μας που πεθαναν, γιατι χωρις αυτους δε θα παιρναμε μυρωδια και θα θρηνουσαμε πολλους περισσοτερους δικους μας ανθρωπους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, ακριβώς αυτό. Χάρη στο μαρτύριο των Ιταλών αντιδράσαμε γρήγορα εμείς, αλλά δυστυχώς ήμασταν από τις λίγες χώρες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα