Jump to content

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ AFRICA TWIN (CRF1000) 2016 DCT.ΕΧΩ 17000 ΧΙΛΙΟΜ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΑΝ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΣΤΡΑΓΑΛΑΚΙ ΣΑΝ ΜΕΤΑΛΙΚΗ ΛΑΜΑ.ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΛΥ.ΑΛΛΑΞΑ ΤΕΝΤΩΤΗΡΑ ΚΑΔΕΝΑΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ.....ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΠΟΛΥ

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Δημιουργία νέου θέματος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Έφτιαξα νέο θέμα για το πρόβλημα.

Ξεχωριστό, με άλλο τίτλο κ tags. 

Που ακούγεται ο θόρυβος? Ψηλά (κεφαλές)? Μέση (κύλινδροι) ή χαμηλά (στρόφαλος)?

Υπάρχει πιθανότητα να ακούγεται στο σασμάν?

Το πρόβλημα εκτός από ηχητικό δημιουργεί κ κάποιο άλλο θέμα? 

Υ.Γ.: Αποστόλη θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία. Αφενός φαίνεται σα να φωνάζεις, αφετέρου κάνει δυσκολότερη την ανάγνωση του κειμένου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω 16 μήνες που έχω επησκεπτει  εξουσιοδοτημένα καταστήματα της honda και ο κάθε ένας μου λέει το κοντό και το μακρι του ! Αλλά από κανένα τίποτα μόνο λάδια αλλαγή δηλ το σερβισ και άσε να το δούμε πως θα πάει στην επόμενη αλλαγή! Ένας άλλος δεν μπορούσε να καταλάβει τι θόρυβος είναι και μου πέταξε τη πατάτα ότι ορισμένα Honda έτσι ακούγονται! Δεν χρειάζεται να λεω και πολλά , αλλά ο θόρυβος ακούγεται νομίζω χαμηλά αριστερά και όταν ζεσταθεί αρκετά σβήνει λίγο ο θόρυβος! Πάντως το κάνει όταν ανοίγω σιγά σιγά το γκάζι και στα χαμηλά μέχρι Τρίτη ταχύτητα ! Και όταν έχω άνοιξη και αφηνω το γκάζι γονατίζει  η μηχανή και ακούγεται πάλι έντονα!! Εγγύηση έληξε ! 

Ξεχασα το πρόβλημα είναι μόνο ηχητικό ! Ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον ! 

Τροποποιήθηκε από τον triantafillopoulos apostol

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμενα σαν κατι να συντονιζει μου ακουγεται! Ξεκινα να βιδωνεις βιδες καρινας, εξατμισης κλπ! Οπου βρεις βιδα σφιξε! Κατα πασα πιθανοτητα θα λυσεις το προβλημα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από το βίντεο δεν διακρίνεται κάποιος ήχος. Τσέκαρε μήπως χάνει καυσαέριο καμιά σωλήνα στην κεφαλή, συνήθως μια τέτοια χαζομάρα κάνει περίεργους ήχους και ψάχνεσαι να βρεις τι είναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ευχαριστω πολυ, θα το ψαξω οπωσ μου ειπατε!ηθελα να ρωτησω αν σενεχιση να χτυπαει εχεται να μου προτεινεται καποιον που μπορει να την δει να μου δωση λυση !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ακούγεται σα κανα μικρό βιδάκι περιστρέφεται απο τον κραδασμό "κάπου". Το "πού" ελπίζουμε όλοι να μην είναι σε κάποιο τμήμα εντός του μοτέρ

μήπως είναι εντός της ποδιάς δηλαδή ανάμεσα σε κάρτερ-ποδιά?  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην σφιγγεις ολες τις βιδες απο την αρχη γιατι δεν θα ξερεις με σιγουρια απο που προερχεται ο θορυβος.

Eγω θα εβρισκα αλλο ενα ιδιο και θα ακουγα τον θορυβο του αλλου.Αν το κανει μονο στο δικο σου το βαζεις στο διπλο και το αφησεις να δουλεψει για να εντοπισεις τι ακριβες σημειο.Αν δεν καταφερεις βιδες κλπ σφιξιμο και βλεπεις.

Ετσι και αλλιως πρεπει να ελεγχεις τις βιδες τακτικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οκ μαγκες ευχαριστω!στη πατρα που πηγα δεν δειχνει ενδιαφερον .....ο αντιπροσωπως.δεν ειναι τιποτα λεει κτλ...θα δω τι θα κανω ευχαριστω για το ενδιαφερων σας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος triantafillopoulos apostol έγραψε:

οκ μαγκες ευχαριστω!στη πατρα που πηγα δεν δειχνει ενδιαφερον .....ο αντιπροσωπως.δεν ειναι τιποτα λεει κτλ...θα δω τι θα κανω ευχαριστω για το ενδιαφερων σας

Φιλε μου μακαρι να βρεις ακρη γιατι νιωθω το ξενερωμα που τρως. Για να κανουμε και λιγη πλακα, αν δεν βγαλεις τελικα ακρη, πηγαινε για εναν καφε με τον @klab και βαλτο να δουλεψει διπλα στο δικο του. Να εισαι σιγουρος πως δεν θα ακους τιποτα απολυτως πλεον απο την Αφρικανα:wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα εδωσες στο φτερο,αμα τα ειχες δωσει στην αυστρια...οχι μονο διαγνωση αλλα και κομπλε θα ησουν τωρα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προς ολους.

Και καδενα δεν θα μπορουσε να ειναι; 

Παρατηρω οτι οταν ανοιγει το γκαζι,  σταματαει ο θορυβος, ενω μολις ξαναπεσει στο ρελαντι ακούγεται πάλι. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 12 ώρες, το μέλος triantafillopoulos apostol έγραψε:

Το Σάββατο ίσως παίξει καφές.

Κ ακόμα καλύτερα την Κυριακή καφές κ motogp.

Να στείλω πμ?

Αφού είσαι συντοπίτης, έλα να το ακούσουμε από κοντά κ να πούμε κ δυο κουβέντες. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

που να ερθω να το ακουσεται και να τα πουμε

69,)) /_4%(€

παρε με 

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS
Αποκρυψη τηλεφωνου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος triantafillopoulos apostol έγραψε:

που να ερθω να το ακουσεται και να τα πουμε

697+@/#_)0 παρε με 

Ονοματεπωνυμα, κινητά, πόλη που μένεις τι μηχανή εχεις...οοοολα φάτσα φόρα δημόσια... Σε λίγο καιρό μην απορεις αν δεν έχεις κάτι να ακούγεται στη μηχανή. Είναι επειδή δεν θα 'χεις μηχανή...

υγ. Αν θες στείλε μήνυμα σε κάποιον διαχειριστή να σβηστούν... 

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS
Αποκρυψη τηλεφωνου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το εκανα εγω μολις  το διαβασα. 

Φιλε μου στειλε με πμ το κινητο σου στον ksino1100. 

Δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν τηλεφωνα ετσι φατσα φορα:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα