Jump to content

Recommended Posts

Νορμανδούλη το καλοκοιτάς ήηηηη μου φαίνεται ? :D

Χλίδα ξέρεις τι πά να πεί ?

Και στρίβει χίλιες φορές καλύτερα από ένα χοντρό και ατσούμπαλο κάστομ ! :rolleyes:

:D

Εχω οδηγησει το 400αρι...Να σου πω...αν μου αρεσαν τα σκουτερ και...αν αγοραζα τελικά σκουτερ...ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΣΙΜΠΑΓΑ...χωρίς δευτερη σκεψη...Αστερι... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

:D

Εχω οδηγησει το 400αρι...Να σου πω...αν μου αρεσαν τα σκουτερ και...αν αγοραζα τελικά σκουτερ...ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΣΙΜΠΑΓΑ...χωρίς δευτερη σκεψη...Αστερι... :_thumbsup:

Αυτού του στύλ πάντως μιάζουν με κάστομ στο αραλίκι και είναι και ακόμα μακράν καλύτερα φίλε μου με χώρους άνεση κλπ.

Είναι θέμα γούστου αλλά και αναγκών βέβαια φίλε μου και εμένα μ' αρέσει το Μούλτι της Ντούκ αλλά...................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για ενα απο αυτα τα 2 θερια της SYM,θα την εκανα τη θυσια...αν υπηρχαν τα ταλλαρα που να περσευουν...αλλά δεν...Τυχαιες ειναι οι πωλησεις τους στην Ελλαδα...?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η καταναλωση αν και μαλλον ψευτικη ή εστω μακρια απο την πραγματικη,ειναι καλη και σε σχεση με τον ανταγωνισμο και συγκριτικα με το φορτιο.μιλαμε για ενα σκουτερ θηριο βαρους 230 κιλων και κοντα 600 κυβικων.κανεις δεν ειπε οτι τα σκουτερ εχουν χαμηλες καταναλωσεις(εκτος απο καποιες μεμονωμενες περιπτωσεις).

τωρα για την τελικη του ενταξει και αυτη κοντα στα στανταρ της εταιρειας ειναι.το γιατι ειναι τοσο μικρη και ποια ειναι τα στανταρ της sym ή της καθε "μικρης" κατασκευαστριας εταιρειας ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα η οποια δεν ειναι επι του παροντος.απλα καλο θα ηταν να μην ξεχναμε τι αγοραζουμε και ποσο το πληρωσαμε γιατι συνηθως το οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει σ`αυτες τις περιπτωσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα βάρος του και οι διαστάσεις του δεν είναι για πόλη , το μοτέρ και οι τροχοί δεν είναι για πιο έξω . Τελικά τι είναι ; Ποιος ο λόγος να το προτιμήσει κάποιος ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα βάρος του και οι διαστάσεις του δεν είναι για πόλη , το μοτέρ και οι τροχοί δεν είναι για πιο έξω . Τελικά τι είναι ; Ποιος ο λόγος να το προτιμήσει κάποιος ;

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου (βαση δικων μου "θελω").

Ομως υποθετω οτι συγκρινουμε παρομοια οχηματα, κι εκει δεν χωραει η δικη μας λογικη φιλε Σταυρο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα κάνεις σλαλομ σε καθε παράδρομο, μια κυριλέ πορεία στην πόλη θα την εχεις. Στο ταξίδι θα είσαι άνετος και χωρίς ενδοιασμούς.

Να σκεφτείς την φιλοσοφια που κρυβεται πισω απο καθε σκουτερ, και αμέσως εχεις τους λόγους που ψάχνεις.

Σκούτερ 300 κ, ταξίδεψαν Νορβηγία, Οπότε μπορούν, αν ο οδηγός θελει.

Τροποποιήθηκε από τον Bazinga

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλώνω fan του συγκεκριμενου!Εχει ενας φιλος το 400αρι με abs και το καβατζωσα καμια βδομαδα.Πηγα δικαβαλο μεχρι και Κορινθο απο παλιο και γυρισα απο την εθνικη και εμεινα μ@λακας.Απιστευτη καταναλωση για 400αρι (καιει σαν το CRB125R καρμπυρατερ που εχω) και πολυ καλο στο δρομο.Μολις με αφησουν λιγο τα οικονομικα,θα σπρωξω το μικρο και με βλεπω με κανενα τετοιο υπερωριες και το ΧΧ μονο για τα γουστα μου.

Το 600αρι αν εχει λογικη καταναλωση θα τα σπαει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στη πόλη θα ήθελα να μπορώ να βγαίνω στα φανάρια μπροστά από τα 4τροχα αλλά δεν είναι εύκολο με θωρηκτό και σε ταξίδι με τροχούς 15/14 δεν θα ήμουν άνετος αλλά στη ... "τσίτα" θα ήμουν με το οδικό δίκτυο που έχουμε. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά εγώ προσωπικά (δεν κάνω κουμάντο στο γούστο και στη τσέπη κανενός) αν ήταν να αγοράσω σκούτερ σίγουρα θα αγόραζα κάτι άλλο και ίσως και τις ίδιας εταιρίας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κίνηση Μάτ νομίζω απο την SYM και θα γίνει πιστεύω το πιο καλοπουλημένο Mega Scooter με αυτή τη τιμή. Δεν ξέρω για τα μειονεκτήματα που πιθανώς και προφανως θα έχει αλλά βλέπω πολλά πλεονεκτήματα και μια τιμή στα επίπεδα των 300-350cc του ανταγωνισμού.

Στη πόλη θα ήθελα να μπορώ να βγαίνω στα φανάρια μπροστά από τα 4τροχα αλλά δεν είναι εύκολο με θωρηκτό και σε ταξίδι με τροχούς 15/14 δεν θα ήμουν άνετος αλλά στη ... "τσίτα" θα ήμουν με το οδικό δίκτυο που έχουμε. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά εγώ προσωπικά (δεν κάνω κουμάντο στο γούστο και στη τσέπη κανενός) αν ήταν να αγοράσω σκούτερ σίγουρα θα αγόραζα κάτι άλλο και ίσως και τις ίδιας εταιρίας.

Μπερδεύτηκα λίγο. Εγώ νόμιζα όσο πιο μεγάλοι τροχοί τόσο το καλύτερο για τους κωλόδρομους που έχουμε. Σίγουρα είναι βαρύ σαν mega scooter και θα χάνει σε ευελιξία αλλά ο 15αρης τροχός μπροστά νομίζω είναι μια χαρά και για πόλη και για ταξίδι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τα Ελληνικά δεδομένα (για μένα τουλάχιστον) οι 15'' είναι λίγες

Ναι δεν διαφωνώ αλλά σε Mega scooter το 15 είναι και το πάνω όριο. Το best seller Τ-max έχει κι αυτό 15'

16 ιντσες παίζουν σε ελαφρύτερα 300άρια σκούτερ άλλη κατηγορία τελείως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με τόσους χώρους και ντουλαπάκια το μόνο που με τρομάζει είναι το λύσιμο... :yawn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου (βαση δικων μου "θελω").

Ομως υποθετω οτι συγκρινουμε παρομοια οχηματα, κι εκει δεν χωραει η δικη μας λογικη φιλε Σταυρο...

Λάθος..........για την πόλη δεν έχω........για έξω όμως έχω συντρόχου από εδώ μάλιστα (το 400άρι) :

Άααααανετος λέμε 700+ χλμ αυθημερόν ....ένα μέρος μόνο (κοιτάτε και καθρέπτη):

Κάμερα on board SH 300 στον καθρέπτη MAXSYM 400 :

Και το MAXSYM μπροστά :

Γειά σου Βάγγο !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:tooth: :tooth: Θεουλης παντως ο δικος σου ! My wife is very nice :tooth:

Ελλατωσε λιγο τα κλωτσομπουνιδια στα πλατικα παντως :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπιφόρ μαμηθούν τα πάντα......πάμε πάμε Γεωργία τον λοπου....... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Νταν ντιν νταν........ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ..... :crazy: :crazy: :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανεφερε κατι για ζεστο αερα μεσω κλιματισμου? εχουν και τα αλλα αμαξια τις καηγοριας του αυτο το προσον?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 8/11/2013 at 6:49 ΜΜ, το μέλος efkola έγραψε:

Να,αυτά είναι τα αποτελέσματα της απουσίας του Σάββα...αν ήταν παρών,δε θα υπήρχαν τέτοια κακεντρεχή σχόλια :grin:

Αστειεύομαι wolf!

Πάντως η τιμή του στη Βρετανία είναι £6000.Για να δούμε/συγκρίνουμε καλύτερα τα μεγέθη,το burgman executive 650 abs κοστίζει £9000.

πολυ πιο βαρη μηχανακι το burgman κ πιο ογκοθη .Δε ξερω τιμες στα χαρακτηριστικά αλλα με το ματι ... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 14/3/2014 at 5:39 ΠΜ, το μέλος Θάνος.Κ έγραψε:

Εξαιρετική τιμή εαν αναλογιστεί κανεις οτι οι Ιάπωνικές εταιρείες έχουν διπλάσιες τιμές πώλησης.

Βέβαια οι ανταγωνιστές εχουν κ 1 κυλινδρο ακομη ....

Το Sym είναι η καλύτερη value for money πρόταση, όμως σε σχέση με τoν ανταγωνιστή του σε κάποιες λεπτομέρεις χάνει σε κάποιες κερδίζει, όποιος δε θέλει να το δει δικαιωμά του.

Πχ Maxsym 600 αλλαγη ιμαντα ανα 12,000 χλμ , SilverWing αλαγη ιμάντα ανα 24,000 χλμ. Maxsym 600 15"/14" τροχους ενώ SilverWing 14"/13" τροχούς.

Αλλαγη ιμαντα maxsym 600i στις 18000χλμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα