Jump to content
Stratos 650

Νέο KTM 790 Adventure (?)

Recommended Posts

To μηχανάκι να δούμε είναι το θέμα, ελπίζω να μην βγάλει μόνο Duke, αλλά και Adventure.. Αν και λογικά θα βγάλει Adv με τον 800cc ώστε να χτυπήσει το Tiger και τα διάφορα Honda της κατηγορίας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσημη επιβεβαίωση  δια στόματος St.Pierer για το νέο parallel twin 800cc της εταιρείας που θα φορεθεί από το Duke και από ένα adv μοντέλο το οποίο θα ανταγωνιστεί την καινούρια Africa.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προβλέπω το 2017 να γίνει χαμός. Έχουμε και ktm 800άρι και νέο τενεκέ 700άρι και ετοιμαζόμαστε και για άφρικα 650-700

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προβλέπω το 2017 να γίνει χαμός. Έχουμε και ktm 800άρι και νέο τενεκέ 700άρι και ετοιμαζόμαστε και για άφρικα 650-700

Δεν θα μπορούμε να διαλέξουμε μηχανάκι!!!!  Αυτά τα 3 μοντέλα περιμένω προσωπικά για να σκεφτώ την αλλαγή μηχανής Σε 2-3 χρόνια:

KTM Adv 800cc, Tener XTZ700Z πάνω στο ΜΤ-07, και πιο μικρή Africa Queen.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα μπορούμε να διαλέξουμε μηχανάκι!!!!  Αυτά τα 3 μοντέλα περιμένω προσωπικά για να σκεφτώ την αλλαγή μηχανής Σε 2-3 χρόνια:

KTM Adv 800cc, Tener XTZ700Z πάνω στο ΜΤ-07, και πιο μικρή Africa Queen.

Στην ίδια ακριβώς φάση είμαι και εγώ. Έτσι και υπήρχε μαρούλι θα έκανα προπαραγγελία που λέει ο λόγος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχουμε εξελίξεις :)

Οι φωτογραφίες το αδικούν νομίζω. Τώρα σίγουρα φταίει και η ποιότητα των φωτογραφιών, φαίνεται και λίγο στρετσαρισμένη η πρώτη, αλλά δίνει την εντύπωση ψηλού street αν και στην δεύτερη φώτο βλέπω μεγάλο μπροστινό τροχό. Θέλω πολύ να δω καταναλώσεις γιατί και το triumph και το bmw που θέλει να χτυπήσει κινούνται σε πολύ καλά επίπεδα για την ιπποδύναμή τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι ασχήμια το ψαλίδι ρε παιδια?

Α κοιτα να δεις.. και γω ηθελα να γραψω οτι ειναι απο το πιο ωραιο ψαλιδι, ειδικα για ον οφ. Δε μου βγάζει την αυρα τεχνολογιας η τη "γρηγοραδα" του ψαλιδιου πχ του βερσυς, αλλα βγαζει μια βαρβατιλα ρε παιδακι μου.. μαρεσει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι ασχήμια το ψαλίδι ρε παιδια?

Αν σου πω ότι απλά το προσπέρασα γιατί θεώρησα αυτονόητο ότι θα "ντυθεί".. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και εγώ φαντάζομαι δεν θα είναι έτσι με ανοιχτά κυρτά σημεία σε ον-οφ μηχανάκι, μια να σου πέσει στο πλάι θα κρατήσει κιλά λάσπη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και εγώ φαντάζομαι δεν θα είναι έτσι με ανοιχτά κυρτά σημεία σε ον-οφ μηχανάκι, μια να σου πέσει στο πλάι θα κρατήσει κιλά λάσπη!

Ακριβώς αυτό είχα σαν σκέψη !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το βρετανικό site MOREBIKES έβγαλε στη δημοσιότητα νέες κατασκοπευτικές φωτογραφίες από το πρωτότυπο 800 Adventure που δοκιμάζουν αυτή την εποχή στους δρόμους οι Αυστριακοί. Όπως φαίνεται, το πλαίσιο είναι ανοιχτού τύπου, ίδιας αρχιτεκτονικής με του Duke 790 που είδαμε στην EICMA πριν μερικές ημέρες. Τα υπόλοιπα στοιχεία δείχνουν να βρίσκονται ακόμα υπό εξέλιξη, καθώς το ρεζερβουάρ και η βάση του φαίρινγκ είναι πρόχειρα φτιαγμένα από ανταλλακτικά διάφορων μοντέλων της ΚΤΜ. Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι στο συγκεκριμένο πρωτότυπο η πίσω ανάρτηση δεν έχει μοχλικό, αλλά είναι τύπου PDS όπως στα καθαρόαιμα Enduro της σειράς EXC. 

img_8880-1.jpg?itok=RP6KHBf7

img_8884-1.jpg?itok=LLAxjvwP

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σπαράζει η καρδιά μου να βλέπω white power και Brembo σε τέτοια μηχανάκια, που ο μέσος αναβάτης τους δεν ξέρει ούτε να στρίψει και τα αγοράζει απλά για να λέει ότι έχει ktm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σπαράζει η καρδιά μου να βλέπω white power και Brembo σε τέτοια μηχανάκια, που ο μέσος αναβάτης τους δεν ξέρει ούτε να στρίψει και τα αγοράζει απλά για να λέει ότι έχει ktm

Κουραγιο φιλε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δε τα αγοραζουν πλεων και τοσοι πολλοι. ειναι γνωστες βλεπεις και εχουν καταλαβει πως θα ειναι Καθε Τριτη Μαστορα...:laugh:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φαίνεται πολύ αδύνατη σιλουέτα και αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!

Το πρόσωπό της είναι κάπως άδειο, αλλά υποθέτω ότι θα βελτιωθεί.

Ούτως ή άλλως ένα δεύτερο ψηλόφτερο να μπει μπροστά θα αλλάξει τελείως την μπροστινή όψη (όπως π.χ. συνέβη με το μικρό τενερε)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή μου φαίρνει και λίγο σε 800gs στα πίσω πλαινά και έχει και ίδιο κυβισμό,

νομίζω πως πάει να κονταροχτυπηθεί μαζί του, αλλά είμαι σίγουρος ότι σε τεχνικά χαρακτηριστικά θα είναι ανώτερο.

Η κοστολόγηση είναι το πρόβλημα που τα κτμ είναι πάντα, κατεμέ :yes:, υπερεκτιμημένα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 8/12/2016 at 10:04 ΜΜ, το μέλος Dennis_K έγραψε:

giphy.gif

fgiphy.gif

Eαν αυτο δεν ειναι CULT αποψη πειτε μου τι ΕΙΝΑΙ??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενα φτερό θέλει κάτω απο το τετράγωνο φανάρι και που εισαι γαρδελη να θυμηθείς τα νιάτα σου.....

Έλεος με αυτο το φαναρι....φαντασια μηδέν?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα