Jump to content
InTheEnd

Ξεκινάμε το μάζεμα...KTM Duke 640

Recommended Posts

Είναι μπάλωμα γιατί ΔΕΝ μπορεί να τοποθετηθεί αλλιώς βρίσκει πάνω στην εξάτμιση και τρυπάει δεν μπορεί να τοποθετηθεί πιο σωστά μόνο άμα φτιάξω λαιμούς η αν αλλαξω καρμπυρατέρ αν βάλω άλλου τύπου fcr που αυτό και κυνηγάω αλλά δεν μου έχει κάτσει κάτι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε συ βάλε κάτι ανάμεσα, στην τελική διαμόρφωσε τον λαιμό απο το να βρίσκει πάνω και να γίνει κάνα μπαμ..

Κάνα τάϊ ράπ ξέρω γω να "τραβάει"-δινει κόντρα στο καρμπ προς την άλλη μεριά;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν πούμε ότι το καρμπ είναι έτσι....

!   !

!   !

εμενα είναι έτσι....

!   !

!   !

και πρέπει να έρθει έτσι....

!   !

!   ! 

Και αυτό δεν έχω βρει λύση να το κάνω γιατί 

!  !<

!  !

το βελάκι είναι ο σκελετός να σας δώσω να καταλάβατε.... βρίσκει πάνω στον σκελετό και δεν κουνάει 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

hdV7SLg.jpg

fKPPQg2.jpg?1

Χαίρομαι που παρά τα προβλήματα μου καταφέρω μέρα με την μέρα να το φέρνω στα ίσα του...πλέον με καινούργια φρένα ΜΠΡΟΣ πίσω...!! μπροστά επειδή η δισκοπλακα τελικα ηταν ενταξει εβαλα μόνο τακακια και αγορασα Galfer χρυσά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν... πάμε για ερώτηση να δούμε τι γνώστες είστε.....

Και που λέτε το ζεσταίνω κάνω 2-3 τετράγωνα πετάω ένα φίλο κάπου... του δίνω 2-3 σούζες και με το που βγαίνω Εθνική το ανοίγω 1-2 μην φανταστείτε... όχι κόφτες και ιστορίες ανοιγματάκι γλυκό ωραίο...και πάω με 3η σταθερό γκάζι,το μηχανάκι σβήνει και τσουφ..... πατημενο συμπλεκτη παω δεξια βαζω νεκρα... παω να πατησω μανιβελα και τι να δω; βουτυρο ιρλανδιας η μανιβελα παιδια λες και χάιδευα ποπό μωρού(ενήλικου) κατέβαινε.... συμπίεση 0... και έτσι απλά το πήγα πατάκι μέχρι σπίτι...οπότε ρίξτε μαντεψιές να μου πείτε τι έπαθε μέχρι να το λύσω αύριο και να κλάψω στον ώμο του mybike!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιος ξερει.

Οι θερμοκρασιες που λες οτι ανεβαζε δεν ειναι normal. Το χειμωνα θελει πολυ ωρα να φτασει εστω τις 4 γραμμες θερμοκρασια που ειναι το normal, ποσο μαλλον να σου ψηνει τα ποδια.

Το καλοκαιρι ναι στην κινηση βραζει.

Ελπιζω να το πηρες πολυ φθηνα το μηχανακι επειδη για να εχει θεματα που κανουν τοσο μπαμ με το καλημερα θες πολυ πανω απο 1000ρικο και πολλη υπομονη για να το κανεις σωστο.

Στο τελος θα σου κανει και ενα ΜΠΑ(αν δε σου εκανε ηδη) και κλαφτα.

Δε ξερω τι επαθε τωρα αλλα αφου ηταν τοσο κακοσυντηρημενο ανοιξε το μοτερ προληπτικα σε γνωστη μαστορα να δειτε τι γινεται μεσα, μη βρεθεις προ εκπληξεως.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 ώρες, το μέλος InTheEnd έγραψε:

βουτυρο ιρλανδιας η μανιβελα

Ψηφιζω αποσυμπιεστη. Εχει και στον εκκεντροφορο και στο χερι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 12 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Ποιος ξερει.

Οι θερμοκρασιες που λες οτι ανεβαζε δεν ειναι normal. Το χειμωνα θελει πολυ ωρα να φτασει εστω τις 4 γραμμες θερμοκρασια που ειναι το normal, ποσο μαλλον να σου ψηνει τα ποδια.

Το καλοκαιρι ναι στην κινηση βραζει.

Ελπιζω να το πηρες πολυ φθηνα το μηχανακι επειδη για να εχει θεματα που κανουν τοσο μπαμ με το καλημερα θες πολυ πανω απο 1000ρικο και πολλη υπομονη για να το κανεις σωστο.

Στο τελος θα σου κανει και ενα ΜΠΑ(αν δε σου εκανε ηδη) και κλαφτα.

Δε ξερω τι επαθε τωρα αλλα αφου ηταν τοσο κακοσυντηρημενο ανοιξε το μοτερ προληπτικα σε γνωστη μαστορα να δειτε τι γινεται μεσα, μη βρεθεις προ εκπληξεως.

Εχω υπομονη και μερακι,οτι ειναι θα το βρω...παραμελημενο ειναι μωρε και αγαπη θελει το κακομοιρο... αν επεσε σε καυτες δεν φταιει αυτο.... περι του θεματος,δεν εχω παει συνεργειο ειχα τετοια ξενερα χθες που δεν κοιμηθηκα και τωρα που ξυπνησα ειναι αργα...

Οι υποψιες ειναι ραγισμα κεφαλης,στραβωμα/καψιμο βαλβιδας σαν βασικη παραγοντες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος InTheEnd έγραψε:

Εχω υπομονη και μερακι,οτι ειναι θα το βρω...

Εγω παντως απο την πολη υπομονη και το πολυ μερακι εριξα 2500 ευρω στο XR των 1400 ευρω, αν με ρωτησεις αν αξιζε θα σου πω οτι δεν αξιζει αλλα οταν δεν παιζουν τα φραγκα για την αγορα αξιοπρεπους μηχανης κανεις τον μαλακα και πληρωνεις.

Ευχομαι να ειναι κατι απλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 27/2/2018 at 10:26 ΜΜ, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Εγω παντως απο την πολη υπομονη και το πολυ μερακι εριξα 2500 ευρω στο XR των 1400 ευρω, αν με ρωτησεις αν αξιζε θα σου πω οτι δεν αξιζει αλλα οταν δεν παιζουν τα φραγκα για την αγορα αξιοπρεπους μηχανης κανεις τον μαλακα και πληρωνεις.

17 μέρες λοιπόν από την ημέρα που έμεινε το μηχανάκι... χθες πήγε στο συνεργείο για λύσιμο επιτέλους!!!,το μεσημέρι θα έχω πλήρη γνώση του τι συνέβη και του τι θα χρειαστεί,ανυπομονώ.... 17 μέρες χωρίς το ΚΤΜΑΚΙ μου,βαρύ.... το συνεργείο που ανέλαβε την επισκευή είναι ο ΜΟΤΟ ΞΕΝΑΡΙΟΣ στο Ίλιον,σεβαστός μάστορας στον χώρο. Το πήγα με πατάκι εκεί πέρα,με ένα φιλαράκ με ένα παπί... βγήκα σε δρόμους όπως καβάλας και θηβών για να πάω εκεί οπότε φανταστείτε τι τράβηξα... για καλή σας τύχη φόραγα και το κράνος με την κάμερα οπότε έχουν καταγραφεί όλα,τα οποία θα απολαύσετε σύντομα στο διαδύκτιο!! :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Στην επομενη ανανεωση της ασφαλειας βαλε και οδικη, σε γλητωνει απο πολλα.

Το ωραίο είναι ότι έχω οδική... αλλά νόμιζα ότι έρχονται μόνο σε ατυχήματα... Χαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μοτέρ τελικά είναι αρκετά μεγάλη γριά δεν έχει αλλαχτεί ποτέ ούτε ελατήριο στο πιστόνι... έχει λυθεί μια φορά για επισκευή κεφαλής και έχει "λίωσει" ένα μικρό κομμάτι από την μέση εκεί που βγαίνει το μπουζί και ξεκινάει ένα ράγισμα το όποιο τώρα είναι σαν τρίχα ελάχιστο δεν φαίνεται με το μάτι αλλά σύντομα θα μας αφήσει και αυτό....και ξεφυσάνε/κατουράνε και οι 4 βαλβίδες πως έγινε αυτό δεν ξέρω...

Τα ελατήρια του πιστονιού έχουν γίνει σαν ξυράφι σκοτώνεις άνθρωπο...το πιστόνι μέτριο... δεν καίει λάδια αλλά ούτε είναι και άριστο,έχει τα χλμ του.... 

Το πολύ μεγάλο και σοβαρό θέμα είναι η μπιέλα του,που αν και δεν ακουγόταν ποτέ έχει τζόγο (αριστερά δεξιά) αρκετά έντονο και ακούς και με το χέρι όταν την κουνάς ότι θα βαρέσει ΠΟΛΥ σύντομα...

Μεγάλη πίκρα.... με μισθό 25 ευρώ τη μέρα δεν ξέρω τι θα καταφέρω να φτιάξω,δεν είμαι διατεθειμένος να το πουλήσω αλλά ούτε έχω και την οικονομική ευχέρια να δώσω 1,500€ που μάλλον χρειάζεται αυτό... αλλά επειδή όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω..

Την 27/2/2018 at 10:26 ΜΜ, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

θα το παλέψουμε... έχω ένα σαββατοκύριακο μπροστά μου στο τι θα κάνω...και θα ενημερώσω και στο topic!

fNOrhbT.jpg

zeTdxOk.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μερικα πιθανα σεναρια..

-Το πουλας κοψοχρονια

- Το τραμπαρεις με κανενα παπι

- Βρισκεις κανενα μοτερ μεταχειρισμενο και το βαζεις πανω με το αναλογο παντα ρισκο

- Κανεις τρελή υπομονη και το φτιαχνεις σωστα, επειτα του γ@μας τα ραμματα και ξεκ@υλωνεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 23 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Μερικα πιθανα σεναρια..

-Το πουλας κοψοχρονια

- Το τραμπαρεις με κανενα παπι

- Βρισκεις κανενα μοτερ μεταχειρισμενο και το βαζεις πανω με το αναλογο παντα ρισκο

- Κανεις τρελή υπομονη και το φτιαχνεις σωστα, επειτα του γ@μας τα ραμματα και ξεκ@υλωνεις.

Οι πρώτες δύο εκδοχές δεν είναι στο μυαλό μου.

Να βρω μοτερ μεταχειρισμένο ψάχνω ΜΠΑΣ ΚΑΙ είναι τίποτα που να αντέξει λίγη πρέσα.

- Μάλλον η τέταρτη επιλογή είναι αυτή που θα ακολουθήσω χωρίς να θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δωσε το ρημαδι ανταλλακτικα, κανε υπομονη, μαζεψε λεφτα και παρε ενα σε οντως καλη κατασταση να το χαρεις. 
Αλλιως θα καταληξεις να εχεις δωσει λεφτα 690 για 640 + την ταλαιπωρια. 

Τωρα αν εχεις τοσο μεγαλο κολλημα με το συγκεκριμενο φτιαξτο σιγα σιγα τι να σου πω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 21 λεπτά, το μέλος CptAngel έγραψε:

Δωσε το ρημαδι ανταλλακτικα, κανε υπομονη και μαζεψε λεφτα και παρε ενα σε οντως καλη κατασταση να το χαρεις. 
Αλλιως θα καταληξεις να εχεις δωσει λεφτα 690 για 640 + την ταλαιπωρια. 

Τωρα αν εχεις τοσο μεγαλο κολλημα με το συγκεκριμενο φτιαξτο σιγα σιγα τι να σου πω. 

Συμφωνω με τον προλαλησαντα. Η περίπτωση σου μου θυμίζει τη δική μοθ με το αξέχαστο BMW F650 GS 2001. Η συμβουλή μου, μάζεψε τα έξω, παρκαρε το διπλα σε καμια καφετερια εκει στην Πετρουπολη με ενα μεγάλο πωλειται και μια λογική τιμή και δοκίμασε την τύχη σου αλλού. Αλλιώς τοιμάσου να πετάς λεφτα στη μαυρη τρυπα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε τωρα διαβασα πρωτη φορα το θεμα. Νομιζω ειναι η ωρα να αφησεις τους εγωισμους στην ακρη και να παραδεχτεις πως εκανες λαθος που εδωσες το παπι σου για αυτο το μηχανακι. Οσο πιο νωρις το στειλεις τοσο λιγοτερα λεφτα θα εχεις χασει. Σου το λεω καθαρα φιλικα. Ειδικα μετα τη φωτογραφια απο το μοτερ που ανεβασες... :blink:

Οπως σου γραψαν ηδη για να γινει μηχανη αυτο που πηρες θα σου κοστισει οσο ενα αλλο. Φερσου λογικα και αστο να παει στο καλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά έχει μεγάλη ιστορία για μένα αυτό το μηχανάκι και μεγάλη συναισθηματική αξία,πάλεψα με θεούς και δαίμονες για να το πάρω,τσακώθηκα με συγγενείς και πολλά ακόμα για να το κρατήσω,για να το βλέπω κάθε μέρα κάτω από το σπίτι,για να ανοίγω το γκάζι και να μην αφήνει λάστιχο για λάστιχο το ρημάδι έχω παλέψει πολύ και δεν έχω μάθει να εγκαταλείπω....γιαυτό λοιπόν δεν μπορώ να τα παρατήσω έτσι απλά,επειδή έτυχε και είχε κακούς ιδιοκτήτες στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνω και εγώ ένας από αυτούς....κούτσα κούτσα βίδα βίδα θα το επαναφέρω και πιο αγριεμένο από πριν υπόσχεση :wub::wub::wub:

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια είναι δεκτές όλες οι απόψεις,και ναι θα συμφωνήσω ήταν κακή επιλογή να το πάρω αλλά είναι ένα μηχανάκι που το ήθελα από πολύ πιτσιρικάς και έλεγα θα το πάρω,και το πήρα,πιστεύω να καταλαβαίνετε και εσείς μέσω του topic το πόσο το αγαπάω αυτό το μηχανάκι και ότι παρά της καθημερινές δυσκολίες και τα ζόρια που μπορεί να έχει και ο καθένας μας άλλωστε θυσιάζω κάποια πράγματα για κάποια άλλα....

Θα σας έχω ενήμερους για κάθε αλλαγή/κίνηση μου στο μοτέρ!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφου η αποφαση παρθηκε ευχομαι να σου πανε ολα καλα, θα κανεις καλη ερευνα για να μην δωσεις ασκοπα χρηματα, εγω απο μαλακια μου που δεν αλλαξα βαλβδες στην πρωτη επισκευη μου στοιχησε μια δευτερη επισκευη των 700 ευρω σε ανταλλακτικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 22 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Αφου η αποφαση παρθηκε ευχομαι να σου πανε ολα καλα, θα κανεις καλη ερευνα για να μην δωσεις ασκοπα χρηματα, εγω απο μαλακια μου που δεν αλλαξα βαλβδες στην πρωτη επισκευη μου στοιχησε μια δευτερη επισκευη των 700 ευρω σε ανταλλακτικα.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου,αλλά τι σου έπαθε λόγω βαλβιδων; κάρφωσε;...

Πρώτες σκέψεις:

Ο μηχανικός μου,μου έδωσε λίγο χρόνο μέχρι την Δευτέρα να σκεφτώ τι θέλω να κάνω,η σκέψη λοιπόν είναι να βρω κάποιο αξιοπρεπές κατωμότερο(μπιέλα και κάτω)... έχω μιλήσει με ένα παλικάρι που ισχυρίζεται ότι το μοτερ του εχει 15,000 χλμ... πούλησε την κεφαλή θα πουλήσει και τα κυλινδροπίστονα και θα βρεθούμε την Τετάρτη να ρίξουμε μια ματιά στο κάτω μοτέρ μπας και είναι τίποτα της προκοπής... αν κάτσει αυτό το πλάνο,θα πάρω τον στρόφαλο από αυτό το μοτέρ,με τον δικό μου κύλινδρο ο όποιος είναι σε άριστη κατάσταση,και θα βάλουμε και ένα High Comp Wiseco πιστόνι σφυρίλατο....θα προσπαθήσουμε να συνεφέρουμε την κεφαλή που φοβάμαι πολύ λόγω του ότι θα ανεβεί αρκετά η συμπίεση του κινητήρα... και αυτό είναι το βασικό σχέδιο,για να μου βγει περίπου στα 600-700ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αδερφέ, όταν τα παιδιά σε συμβούλεψαν να αποδεχτείς ότι δεν αξίζει να το φτιάξεις και ότι θα ήταν καλύτερα να το δώσεις, υποστήριξες ότι το μηχανάκι έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για σένα, πράγμα απολύτως σεβαστό και λογικό. 

Τώρα, όμως, μας το γυρίζεις σε σενάριο προχειροφτιαξίματος για να μπορέσει να ξαναδουλέψει με μικρό κόστος. Κρίμα δεν είναι να μπλέξεις έτσι, να ρισκάρεις την παρόμοια ζημιά και να ρίξεις κι άλλα λεφτά στο πηγάδι δίχως πάτο; 

Προσωπική μου άποψη πάντα, δεν έχω καμία απολύτως πρόθεση να σε προσβάλλω, σέβομαι απόλυτα το ότι μπορεί να είσαι δεμένος με το μηχανάκι, αλλά ή θα κάνεις υπομονή και σκληρή οικονομία να το φτιάξεις ΣΩΣΤΑ, ή δώσ'το να ησυχάσει και η ψυχή σου και το πορτοφόλι σου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νταξι δεν ειναι οτι θελει να το κανει super duper, απλα να δουλευει σωστα και να το εχει να το χαιρεται απ' οτι καταλαβα.

Αν βρει φθηνη λυση βρηκε.
Ουτως ή αλλως εχει παραβιασει καθε κανονα περι μη μπλεξιματος με μηχανακια που θα σου προκαλεσουν οικονομικη καταστροφη για το τιποτα, οποτε ας γινει ο,τι ειναι να γινει :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος InTheEnd έγραψε:

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου,αλλά τι σου έπαθε λόγω βαλβιδων; κάρφωσε;...

Πρώτες σκέψεις:

Ο μηχανικός μου,μου έδωσε λίγο χρόνο μέχρι την Δευτέρα να σκεφτώ τι θέλω να κάνω,η σκέψη λοιπόν είναι να βρω κάποιο αξιοπρεπές κατωμότερο(μπιέλα και κάτω)... έχω μιλήσει με ένα παλικάρι που ισχυρίζεται ότι το μοτερ του εχει 15,000 χλμ... πούλησε την κεφαλή θα πουλήσει και τα κυλινδροπίστονα και θα βρεθούμε την Τετάρτη να ρίξουμε μια ματιά στο κάτω μοτέρ μπας και είναι τίποτα της προκοπής... αν κάτσει αυτό το πλάνο,θα πάρω τον στρόφαλο από αυτό το μοτέρ,με τον δικό μου κύλινδρο ο όποιος είναι σε άριστη κατάσταση,και θα βάλουμε και ένα High Comp Wiseco πιστόνι σφυρίλατο....θα προσπαθήσουμε να συνεφέρουμε την κεφαλή που φοβάμαι πολύ λόγω του ότι θα ανεβεί αρκετά η συμπίεση του κινητήρα... και αυτό είναι το βασικό σχέδιο,για να μου βγει περίπου στα 600-700ευρώ.

Το δικο μου εκαιγε υπερβολικα πολυ λαδι, 1 λιτρο στα 1000χιλιομετρα, αγορασα πιστονι wiseco, καδενα wiseco, εκκεντροφορο hotcams stage 2, εκανα ενα γυαλισμα στον κυλινδρο, αλλαξα τσιμουχακια βαλβιδων και ετριψα τις ΟΠΤΙΚΑ καλες βαλβιδες, αυτο μου βγηκε κατι παραπανω απο 400 ευρω σε ανταλακτικα αγορασμενα απο E-bay και δικη μου εργασια τοποθετησης.

Το μηχανακι ειχε μολις διανυσει 500 χιλιομετρα και ειπα να κανω ενα καθαρισμο στο καρμπυρατερ, αφου το επανατοποθετησα το εβαλα μπρος και εδωσα μερικες γκαζιες και εκει μου εκοψε μια βαλβιδα και μου κανε την κεφαλη και το πιστονι παζαρι! Μετα αγορασα παλι πιστονι Wiseco +3mm, φτιαχτό χιτωνιο, βρηκα μια μεταχειρισμενη κεφαλη στην οποια εβαλα καινουριες βαλβιδες wiseco με συνολικο κοστος οπως εγραψα και πιο πανω στα 700 ευρω, βεβαια μετα τον υπερκυβισμο (426cc) σε συνδυασμο με τον εκκεντροφορο το μηχανακι ξυπνησε αρκετα στα χαμηλα και μεσαια.

Το ολο θεμα ειναι οτι ξοδεψα 1100 ευρω μονο για το μοτερ ενω θα μπορουσα να το κανω απο την αρχη με μονο 500 ευρω το πολυ. Ο μαμα εκκεντροφορος δεν ειχε τιποτα απλα ηθελα λιγο να το ξυπνησω και τον αλλαξα, θα μπορουσα να αποφυγω αυτο το εξοδο.

Σαν συνολο μαζι με το συμμαζεμα σε πλαισιο, πλαστικα, αναρτησεις, φρενα, αλυσογραναζα, βαψιματα φτασαμε στα 2500 επιπλεον απο τα 1400 της αγορας, και σαν κερασακι εδωσα αλλα 500 για ζαντολαστιχα μοταρντ.

Σαν συμβουλη θα σου πω να αποφυγεις ολα τα περριτα εξοδα, μη ριχνεισ χρηματα περαν της επισκευης οπωσ εκανα εγω.

Πανε και τσεκαρε στο το μοτερ που βρηκες, ισως να ειναι οκ ο στροφαλος του αλλα παρε μια τιμη και για αλλαγη μπιελας στο δικο σου (ισως ειναι πιο καλα να φτιαξεις το δικο σου)

Για την κεφαλη πανε να στην φτιαξει ο γνωστος μαστορας που τα ξερει αυτα, αλλαξε και βαλβιδες για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πρώτη φορά διάβασα το θέμα σήμερα.

Είδα την αντλία επιτάχυνσης του FCR κολλημένη στο λαιμό της εξάτμισης και πραγματικά ανατρίχιασα... ΔΕΝ θέλεις να ξέρεις τί συμβαίνει όταν καεί/ξεραθεί το διάφραγμα που έχει μέσα. Μην με ρωτήσεις πώς το ξέρω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα