Jump to content
psycho

Θα αγόραζες μηχανή για να τη βάψεις άλλο χρώμα?

Θα αγόραζες μηχανή για να τη βάψεις άλλο χρώμα?  

78 ψήφοι

1. 1. Θα αγοραζες μηχανη για να τη βαψεις αλλο χρωμα?

• Ναι
      22
    • Οχι
      27
    • Εξαρταται
      29

Recommended Posts

Για το Ζ προφανώς Αρνητικά.

ο ντοκ είναι ο elprimerozen.Κάπου τα έχεις τα έχεις χάσει.

Σου περιέγραψε λοιπόν ένα γεγονός που συνέβει.ότι πούλησε το μηχανάκι του πιο ακριβά,κυρίως επειδή το έβαψε.

Και εσύ από κάτω γράφεις το αντίθετο.Αρα με λίγα λόγια ψέυτης ο elp.Σωστά;

δεν δέχεσαι πως μπορεί η βαφή να έχει και θετικά αποτελέσματα.

και όπως είπε και ο gosthkon αν δεν θέλετε μην κάνετε τίποτα στην μηχανή σας,

Αρκετοί από εμάς μας αρέσει και κάνουμε διάφορα.Κανένα πρόβλημα.

Φυσικά τα έχω χάσει γιατι μέσα στο λόγο σου μπερδεύεις δεύτερο πρόσωπο με τρίτο και μετά πάλι δεύτερο.ItVWPoC.jpg

Δεν ξέρω γιατί ξαφνιάζεσαι οταν δεν γίνεσαι κατανοητός... ο γραπτός σου λόγος είναι μπερδεμένος.

Πως προκύπτει το οτι πουλησε το μηχανάκι του πιο ακριβά ΕΠΕΙΔΗ το έβαψε? Πάμε καλά? πως προκύπτει αυτό? Επειδή έτσι πιστεύει εκείνος και εσύ? Ποιες ειναι οι αποδείξεις σου για αυτόν τον ισχυρισμό? Το ότι το έβαψε... και μετα το πούλησε? Αυτό? Αν δηλαδή εγώ κλάσω... και μετά γίνει σεισμός.. αυτό σημαίνει το οτι το προκάλεσε η δική μου κλανιά? Τι mumbo jumbo ειναι αυτα?
Μήπως μια θεία μας άναψε καντίλι στον άγιο τρύφωνα, και ΓΙ'ΑΥΤΟ μπήκε ο γιόκας στο πολυτεχνείο?

Δέχομαι οτι η βαφή μπορεί να έχει και θετικά αποτελέσματα... μπορεί να έχει και αρνητικά. Αυτό έγραψα αλλά "κάποιοι" έσπευσαν να με βγάλουν άκυρο. Βρες μου τώρα το post του elpimerozen (επειδή που και που επικαλείσαι τις απόψεις του) που λέει και εκείνος το ίδιο (οτι μπορεί να έχει θετικά αλλα μπορεί να έχει ΚΑΙ αρνητικά αποτελέσματα στην μεταπώληση) και είμαστε πάτση. Μέχρι να το βρεις όμως μην λες οτι ΕΓΩ είμαι αυτός που δεν δέχεται και τις δύο απόψεις... κάπου τα έχεις χάσει.

Και επίσης... γιατί για το κίτρινο Z ΠΡΟΦΑΝΩΣ αρνητικά? Επειδή σε εσένα δεν αρέσει το κίτρινο Z? καποιους τους έχασε και κάποιους τους κέρδισε και αυτός που το έκανε αυτό. Αντιφάσκεις... όταν το λέω εγώ είναι "λάθος" αλλά όταν το βγάζω σαν άποψη σου μέσα απο άλλο παράδειγμα, είναι "προφανές".

Ο γιατρός είμαι εγώ γιατί είμαι γιατρός βέβαια δεν όφειλες να το ξέρεις. Επαναλαμβάνεις συνέχεια την ίδια άποψη σαν να μην μας ακούς τι σου λέμε, αυτό δεν είναι συζήτηση. Δεν λέμε ότι διαφωνούμε με αυτά που γράφεις λέμε ότι υπάρχουν και περιπτώσεις που το βάψιμο έφερε και κέρδος. Αυτό είναι κάτι που βασίζεται στην αρχή της λογικής της άποψης σου και δεν την αντιβαίνει όπως άδικα νομίζεις.

Αποψή σου να θεωρείς συζήτηση ότι θέλεις. Συζήτηση επίσης για τα δικά μου δεδομένα δεν είναι το να γράφει ο άλλος την άποψη του και εσύ να απαντάς με μια γραμή "δεν με νοιάζει εγω λεω οτι κανεις λάθος" όπως κάνεις εσύ. Αν σε ενδιαφέρει η συζήτηση περιμένω να σχολιάσεις το οτιδήποτε έγραψα, και πέρα απο το να λες οτι ειναι λάθος να πεις και το "γιατι".
Αυτό που αντιβαίνει γιατρέ την αρχή της λογικής της άποψης μου, ειναι το οτι έγραψα πολύ απλά πως το να βάψει κάποιος την μηχανή του αμέσως αμέσως του αποκλείει κάποιους εν δυνάμη αγοραστές? Δεν σε είδα να απαντάς "ναι έχεις δίκιο μπορεί να χάσει κάποιους, αλλά μπορεί να κερδίσει και κάποιους". Σε είδα να γράφεις μονο "εγω έβαψα. εγω πουλησα. αρα κερδος. αρα καλο."
Ίσως γιαυτό με βλέπεις να γράφω συνέχεια τα ίδια. Ίσως είναι μια προσπάθεια να πάρω κάτι άλλο απο εσένα αλλά δεν το βλέπω να συμβαίνει.

Τροποποιήθηκε από τον seatcowl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ κάλμα ήμουν μέχρι που είδα ότι θες να μιλάμε με το "τα έχεις χάσει" οπότε σου απάντησα ανάλογα. Μου μιλας ωραία, σου μιλάω ωραία... έτσι πάει.

Θα δεχτώ οποιαδήποτε εκδοχή θες να μου προτείνεις, όταν μου φέρεις αποδείξεις για αυτό. Έτσι έχω μάθει να σκέφτομαι σαν άνθρωπος. Για να υποστηρίξεις το οτι το πουλησε πιο ακριβα επειδή το έβαψε γράφεις "ο άνθρωπος το έγραψε ΞΕΚΑΘΑΡΑ". Αυτό είναι η απόδειξη? το οτι το είπε και το έγραψε ελληνικά? Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι απόδειξη για εμένα. Ίσως καταλαβαίνουμε διαφορετικά την έννοια αυτή.
Οπότε και εγώ απο την φράση "το πουλησα παραπανω, επειδή το έβαψα" δεν καταλαβαίνω που ακριβώς στηρίζεται ο ισχυρισμός αυτός. Δεν διαφωνώ στο αν συνέβει αυτό και δεν προσπαθώ να τον βγάλω ψεύτη όσον αφορά το αν έγινε η αγοραπωλησία ή όχι. Περιμένω όμως κάποιος να εξηγήσει το "επειδή". Αν δηλαδή εγώ βάψω οποιαδήποτε μηχανή αυτομάτως την πουλάω παραπάνω? αυτό δουλεύει με οποιαδήποτε μηχανή? με οποιονδήποτε αγοραστή και οποιονδήποτε πωλητή? με οποιοδήποτε παλιό και οποιοδήποτε καινουριο χρώμα? no strings attached σε τίποτα σε αυτή την υπόθεση? Αυτά περιμένω να εξηγήσει κάποιος... το "επειδή" ...επειδή τι?? επειδή ήταν χαζός ο αγοραστής? επειδή το παλιό χρώμα ήταν μουφα και εγω επέλεξα το καλυτερότερότερότερο που ακόμα και αν κάποιος την αγόραζε δεν θα μπορούσε να την έβαφε μόνος του σε αυτό το χρωμα και άρα μου πλήρωσε την αποκλειστικότητα? υπάρχουν τόσα πράγματα τα οποια κάνουμε γαργάρα με αυτό το "επειδή" και σορρυ έχω μάθει σαν άνθρωπος όπως είπα να μην καταπίνω ότι μου φέρνουν στο πιάτο.

Εξήγησε μου τα με κάτι καλύτερο απο το "αφου έχει αθηναικές πινακίδες" και θα το δεχτώ.
Βλέπω οτι σου φαίνεται παράλογο το να έχει κάποιος την απαίτηση να του εξηγήσουν έναν ισχυρισμό, δεν καταλαβαίνω όμως το γιατί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δέχομαι οτι η βαφή μπορεί να έχει και θετικά αποτελέσματα... μπορεί να έχει και αρνητικά.

Εντάξει,αφού δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχει και το αντίθετο από αυτό που πιστεύεις εσύ,ας το αφήσουμε εδώ.

Παρακαλώ? lol

Ζητάς και καλά αποδείξεις,ενώ έχεις ήδη παράδειγμα απο τον elp και εσύ μας αντιπαραθέτεις τις κλανίες σου...fair πράγματα.

Δεν ξέρω αν τα λές επίτηδες ή αν πραγματικά δεν καταλαβαίνεις. Δεν ξέρω και ποιο είναι χειρότερο κιόλας. Για ακόμα μια φορά, έχεις μια πεποίθηση την οποία στηρίζεις σε ένα τελείως άσχετο με αυτή γεγονός και ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ οτι κανω λάθος που δεν δέχομαι όλο αυτό το πανηγύρι. Προφανώς δεν καταλαβαίνεις το οτι δεν συνδέονται κάπως τα δύο γεγονότα, το ότι έβαψε την μηχανή με το ότι την πούλησε. Γιαυτό δεν καταλαβαίνεις και τα παραδείγματα μου.

Άσχετο το οτι εβαψε την μηχανή με το οτι την πουλησε.
Άσχετο το οτι άναψε καντίλι η γιαγια με το οτι ο γιοκας πέρασε στο πανεπιστήμιο.
Άσχετο το οτι έκλασα με το ότι έγινε σεισμός.

Άλλοι ήταν οι λόγοι για τους οποίους συνέβει το δέυτερο γεγονός σε όλα αυτα τα παραδείγματα, απλά αδυνατείς να το συλλάβεις.

Δεν υποστηρίζω την άποψη του doc,σου λέω ότι έχει γράψει τι πούλησε και πως.Και πάλι διαφωνείς...

Καταλαβαίνεις και πάλι με τι διαφωνώ? Δεν διαφωνώ ούτε με το τι έγραψε, ούτε με το τι πουλησε, ούτε με το πως ισχυρίζεται οτι το πουλησε.
Εκείνος μπορεί να ισχυρίζεται οτι πουλησε την μηχανή 5κ πανω απο τις άλλες γιατί την είχε ευλογήσει ο παίσιος ή γιατί είχε πάνω ισχυρό ματάκι ή γιατί έβαζε πάντα 100αρα ή γιατί είχε παραγγείλει βάση valtermoto απο το stelpet. Πίστευε ότι θες... καταλαβαίνω οτι δεν χρειάζεσαι άλλες εξηγήσεις... σου αρκούν αυτά βρε αδερφέ... δεν το ψάχνεις περισσότερο... σου λένε οτι έχει αθηναικές πινακίδες, και άρα το σπάμε... όπως είπες και εσύ "ελληνικά το γράφω...ξεκάθαρα... τι παραπάνω θες?". Τα δέχομαι όλα αυτά για εσένα και τα καταλαβαίνω.

Δέξου απλά οτι για εμένα τέτοια πράγματα δεν ειναι επαρκείς εξηγήσεις και είμαστε οκ. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

elprimerozen την μοτοσυκλέτα την πούλησες ακριβοτερα από μοτοσυκλέτες,ιδιου μοντέλου,ιδιας χρονιας,ιδιας καταστασης(χλμ,συντήρηση,αναλώσιμα κτλ) κ ιδίων εξτρα;επειδή αν θυμάμαι καλα την είχες περιποιηθεί δεόντως σε αυτό τον τομέα,των εξτρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα είπε όλα ο GenMarkus δεν έχω να σχολιάσω τίποτα άλλο. 

elprimerozen την μοτοσυκλέτα την πούλησες ακριβοτερα από μοτοσυκλέτες,ιδιου μοντέλου,ιδιας χρονιας,ιδιας καταστασης(χλμ,συντήρηση,αναλώσιμα κτλ) κ ιδίων εξτρα;επειδή αν θυμάμαι καλα την είχες περιποιηθεί δεόντως σε αυτό τον τομέα,των εξτρα.

Την εποχή που την έδωσα είχε αρκετά καλοφτιαγμένα και νεότερα και παλαιότερα, είχαν ανεβάσει σχετικά την τιμή των mtx gladius και είπα ευκαιρία είναι να χωθώ να την δώσω. Ερχόταν και το 09 ελλάδα. Την έδωσα ακριβότερα από όλες. Ουσιαστικά ένα φανάρι στρογγυλό μπροστά είχε σε σχέση με τις άλλες και ο ιδιοκτήτης τελικά έβαλε το εργοστασιακό. Βέβαια έβαλε και μπαγκαζιέρα και τον πίσω λασπωτήρα και άλλα χαζά, την κατέστρεψε. Περί ορέξεως. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:tooth:

fair enough γιατί συνεχίζεις να επιμένεις στην μονόπλευρη λογική σου.

εχω και αθηναικές πινακίδες,μη φάμε και ξύλο.:thumbsdown::thumbsdown:

και για να μη λέμε ότι απαντώ επιλεκτικά,φαίνεται ποιος αδυνατεί να καταλάβει τι λέμε τόση ώρα.

Έχω γράψει και εγώ και ορισμένα παιδιά ότι συμφωνούμε σε αυτά που λέτε οι υπόλοιποι..εστω και εν μέρη.

Εσύ πάλι απαντάς τα ίδια,χωρίς να φαίνεται ότι διαβάζεις για παραπάνω από 1 sec τα σχόλια μας και όχι μόνο αυτό αλλά μας γράφεις και στα τέτοια σου.

Και για ακόμα πιο λιανά.Ναι αν βάψεις την μηχανή σου χάνεις ένα μεγάλο κομμάτι αγοραστών.

Αλλά,ναι,κερδίζεις ένα άλλο.Ποιός κερδίζει φαίνεται στο τέλος.

Ο elp μπήκε στον κόπο να γράψει το δικό του παράδειγμα  ότι λόγο βαφής πούλησε ακριβότερα και εσυ το αμφισβητείς με πορδές και καντιλάκια και ότι να ναι.οκ...δικαίωμα σου άλλωστε/

lets agree to disagree λοιπόν και όλα καλά.

Οκ?

Φως φανάρι όλα! :P
Τελείως αστεία χαρακτηρίζεις μονόπλευρη τη λογική μου επειδή έχω γ@μηθεί να ρωτάω "γιατί το λες αυτό?" περιμένοντας μια απάντηση γύρω απο το γιατί δηλαδή πουλησε ακριβοτερα μια μηχανή που έβαψε, και εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος αδυνατεί να δώσει μια απάντηση. Μάλλον εκτός απο διαφορετική αντίληψη της λέξης "απόδειξη" έχουμε και διαφορετική αντίληψη της λέξης "μονόπλευρος".

Μα τα σχόλια σας δεν λένε τίποτα παρα "κάνεις λάθος" χωρίς να λέτε ποτέ το "γιατί". Όπως και τώρα γράφεις "λόγω βαφής το πουλησε ακριβότερα" χωρίς να μπορείς να εξηγήσεις το "γιατί". Ούτε σε εμένα, αλλά ούτε και στον εαυτό σου απο ότι καταλαβαίνω πλέον. Ήταν ακριβή η βαφή και είχε την αποκλειστικότητα ο elpimerozen? ή μήπως για το συγκεκριμένο θέμα δεν ισχύει η λογική "τα χρήματα που δίνουμε δεν τα παίρνουμε πίσω" και οπότε ο elpimerozen πλήρωσε 50ε για να βάψει το ντεπόζιτο και τα πήρε πίσω τετραπλάσια όταν το πουλησε γιατί ο αγοραστής δεν μπορούσε να το κάνει μόνος του σε οποιοδήποτε άλλο gladius?
Lets agree to ότι έσυ δεν χρειάζεσαι να τα γνωρίζεις όλα αυτά για να έχεις μια πεποίθηση και πως εγώ χρειάζομαι να τα γνωρίζω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν λοιπόν ειναι τα πραγματα όπως δηλώνεις,δλδ ότι η μότο σου είχε περα από στρογγυλό εμπροσθιο φανάρι,τα ίδια εξτρα με τις υπόλοιπες,τα ίδια περίπου χλμ,την ίδια κατάσταση από συντήρηση κ αναλώσιμα,τότε όντως το χρώμα έκανε την διαφορα.εφοσον βέβαια γνωρίζεις σε ποια τιμη έφυγαν οι υπόλοιπες..μιας κ οι τιμές στις μότο μερικές φορες έχουν κάτι περίεργα ανεβοκατεβασματα ανα περιόδους.παραδειγμα η πρώην μου που εν συγκρίσει με προπερσυ έχει πάρει 500€ σαν μέσο όρο σε τιμή..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

H δικιά μου είχε ένα μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με άλλες, είχα χάσει το βιβλίο service και δεν τα είχα κάνει όλα σε έναν αλλά δεξιά και αριστερά.

Μα τα σχόλια σας δεν λένε τίποτα παρα "κάνεις λάθος" χωρίς να λέτε ποτέ το "γιατί".

Δεν σου είπα ποτέ ότι κάνεις λάθος, στο έγραψα και πιο πάνω! 

Βασικά παίζαν όλα στο χάλι το μπλε και το ροζακί, έφυγε άμεσα. Δεν ήταν βαμμένο μόνο το ντεπόζιτο αλλα και τα πλαστικά της. Νομίζω λιγότερο από 50 έδωσα για το βάψιμο. Αν εσύ πιστεύεις ότι ήταν τυχαίο, ήταν, δεν αναιρεί το γεγονός ότι βαμμένη μηχανή πουλήθηκε ακριβότερα από άβαφες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μεταξύ μας τώρα, καλό το εργοστασιακό αλλα υπάρχουν και κατι βαψίματα και customιές πραγματικά έργα τέχνης, που αισθητικά τουλάχιστον ούτε για αστείο δεν κατεβάζουν τις μετοχές μιας μηχανής. Οπως υπάρχουν, βέβαια, και παραδείγματα για το αντίθετο. Δεν νομίζω οτι μπορούμε να εφαρμόσουμε ισοπεδωτική λογική. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

H δικιά μου είχε ένα μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με άλλες, είχα χάσει το βιβλίο service και δεν τα είχα κάνει όλα σε έναν αλλά δεξιά και αριστερά.

Δεν σου είπα ποτέ ότι κάνεις λάθος, στο έγραψα και πιο πάνω! 

Βασικά παίζαν όλα στο χάλι το μπλε και το ροζακί, έφυγε άμεσα. Δεν ήταν βαμμένο μόνο το ντεπόζιτο αλλα και τα πλαστικά της. Νομίζω λιγότερο από 50 έδωσα για το βάψιμο. Αν εσύ πιστεύεις ότι ήταν τυχαίο, ήταν, δεν αναιρεί το γεγονός ότι βαμμένη μηχανή πουλήθηκε ακριβότερα από άβαφες.

Όταν λες οτι δεν είπες πως κάνω λάθος, εννοείς οτι συμφωνείς πως ο λόγος που πούλησες την μηχανή πιο ακριβά δεν ήταν το ότι την είχες βάψει?
Συμφωνώ με τη φράση σου "δεν αναιρεί το γεγονός οτι βαμμένη μηχανή πουλήθηκε ακριβότερα απο άβαφες". Γιατί αυτό δεν συνεπάγεται το οτι πουλήθηκε ακριβότερα ΓΙΑΤΙ ηταν βαμμένη. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα....α)πουλήθηκε πιο ακριβά β)ήταν βαμμένη.
Μπορεί οι άλλες πχ να είχαν άλλα ψεγάδια .. μπορεί να μην τις είδε όλες αυτός που ήρθε σε εσένα... μπορεί να μην του γέμισαν το μάτι οι ιδιοκτήτες...μπορεί να πουλήθηκε σε άτομο που του άρεσε το χρώμα, μπορεί μπορεί μπορεί...! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!
Γιατί στο κάτω κάτω το βάψιμο όπως είπαμε, πάει ένα 50αρικο... αν ήταν όλες οι άλλες μηχανές στην ΙΔΙΑ ακριβως κατάσταση με την δική σου, τότε γιατί να μην έπαιρνε μια φθηνότερη και να έδινε 50ε για το βάψιμο αμα το ήθελε? γιατί πλήρωσε πιο ακριβά την δική σου? για άλλους λόγους λοιπον elpimerozen.... αυτό λέω τόση ώρα αλλά με τους λαικισμούς του markus, δεν γίνεται να υπάρχει ροη στη συζήτηση.

Εγώ clab πούλησα πριν κάτι μήνες ένα dorsoduro factory με abs, μοναδικό στην ελλάδα (κατα τα λεγόμενα του αντιπροσώπου, οχι τα δικά μου, παρόλαυτα δεν έχω δει ποτε κανένα άλλο factory με abs σε αγγελία), με full extra, πραγματικά αψεγάδιαστο με τα δεύτερα λιγότερα χιλιόμετρα απο τα υπόλοιπα σε αγγελίες, σε τιμή χαμηλότερή απο το πιο ακριβό dorso στο car.gr, το οποίο ήταν όμως υποδεέστερο απο το δικό μου απο όλες τις απόψεις. Αν λοιπόν το παιδί που το πήρε ακολουθούσε την λογική της θείτσας και της λαικής (συγγνώμη παιδιά αλλά δεν κρατήθηκα), που λέει "βλέπω φωτιά στον θάμνο, άρα υπάρχει άνθρωπος στον ουρανό που ορίζει τις ζωές μας", τότε θα έπρεπε να πιστέψει πως όλα τα dorso θα έπρεπε να ακολουθήσουν την γραμμή του δικού μου και να πωλούνται ακόμα πιο φθηνά! Δεν γίνεται όμως να το κάνει αυτό παρα μόνο αν πρόκειται περι ηλιθίου γιατί δεν γίνεται να γνωρίζει όλες τις συνιστώσες που οδήγησαν σε αυτή την αγοραπωλησία σε αυτή την τιμή.

Μarkus με τον τρόπο που γράφεις, με τους λαικίστικους αστεΐσμούς, τα "αφου μιλάει ελληνικά, χαχα" όταν δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι και τα "εγώ τα έχω εξηγήσει στον εαυτό μου μην στεναχωριέσαι" σε μια προσπάθεια να κρατηθείς απο την γνώμη σου για να μην πνηγεί ο εγωισμός σου χωρίς φυσικά να υπάρχει επιχείρημα στη μέση, μου θυμίζεις τη μάνα μου πολλές φορές, που μεγάλωσε σε έναν κόσμο που της έδειχναν το πως έπρεπε να είναι τα πράγματα και εκείνη τα πίστευε και όταν μικρός εγώ την ρώταγα "γιατί μαμα αυτό?" εκείνη απαντούσε "ε τωρα... έτσι ειναι" γιατί αγνοούσε και η ίδια τον λόγο και την φιλοσοφία πίσω απο τα πράγματα.
Δυστυχώς η λογική αυτή πιστεύω οτι διέπει και την κοινωνία μας στην πλειοψηφία της γιαυτό πάμε κατα διαόλου και γιαυτό πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλα μας στους τραγόπαπες. Έχω προσπαθήσει να τραβήξω τον εαυτό μου μακρυά απο τέτοιες πρακτικές και συγγνώμη αν σου φαίνομαι αγενής επιθετικός ή οτιδήποτε άλλο. Απλά λυπάμαι που δεν έχεις κάτι καλύτερο να πεις και καταλήγουμε να υποβαθμίζουμε μια συζήτηση με λαικισμούς, μέθοδο με την οποία ξέρω πως πάντα θα τσακώνομαι. Φαντάζομαι και σε αυτό θα απαντήσεις κάτι σαν "ασε ρε φίλε, τώρα μας έδειξες, εγω ξερω, εσυ κομπλεξας, χαχα, elpimerozen φιλος παρει το like μου, εσυ εχθρος".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Gladius εβγαινε σε λευκο-γαλαζιο, κρεμ-φουξια και γκρι σκουρο. Νομιζω οτι του elprimerozen ηταν κρεμ-φουξια. Πολυ λογικο να πουληθει πιο ευκολα και πιο ακριβα απο τα αλλα ειδικα αν ηταν προσεγμενο στην βαφη, στα εξτρα και στην συντηρηση. ΑΝ ηταν χρεπι δεν θα πουλιωταν, ο,τι χρωμα και να ηταν.

Επι του ερωτηματος, προφανως και θα εβαφα την μοτο μου αν δεν μου αρεσε το χρωμα, για εμενα θα την αγοραζα, εμενα θα επρεπε να ευχαριστει η εμφανιση της.

Φυσικα μιλαω για μοτο που θα κρατουσα χρονια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περιμένοντας μια απάντηση γύρω απο το γιατί δηλαδή πουλησε ακριβοτερα μια μηχανή που έβαψε

με το βαψιμο που της εκανε εχασε σιγουρα αγοραστες και μαλλον το μεγαλυτερο ποσοστο των αγοραστων.

βρεθηκε ομως καποιος που του το πληρωσε ακριβοτερα...δυσκολο μεν, εγινε δε. βρεθηκε ο καταλληλος.

αυτη ειναι η απαντηση που περιμενεις...απο κει και περα, σε σχεση με αγοραστες που σκεφτονται σε πολυ

μεγαλο ποσοστο την μεταπωληση, τι να κανουμε, ειμαστε και καποιοι που δεν την σκεφτομαστε και τοσο...

καποιους δεν μας ενδιαφερει αν χασουμε στην μεταπωληση απο την στιγμη που κανουμε αυτο που μας

ικανοποιει με το μηχανακι μας...καμια απο τις δυο κατηγοριες δεν ειναι λαθος και καμια απο τις δυο δεν

ειναι μονοδρομος...εσυ σωνει και καλα θες να παραδεχτουμε οτι η εργοστασιακη μορφη ειναι πανακεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@seatcowl , Γιατί πέφτεις στην παγίδα;

Αυτό που έγραψες είναι λογικό, το έγραψες, το διάβασαν 100, το κατάλαβαν 70, συμφώνησαν 50, και 2 κάθονται και κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν. Μην ασχολείσαι περαιτέρω με τους 2, οι 70 σε ενδιαφέρουν και αυτοί καλύφθηκαν με ότι έγραψες, αρκεί,  πάμε παρακάτω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...

ευχαριστώ για τον καθαρισμό.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν λες οτι δεν είπες πως κάνω λάθος, εννοείς οτι συμφωνείς πως ο λόγος που πούλησες την μηχανή πιο ακριβά δεν ήταν το ότι την είχες βάψει?Συμφωνώ ότι δεν το ξέρουμε,όπως λες και εσύ παρακάτω. Δεν είναι εύκολο να αποδειχθεί. Εγώ την έβαλα ακριβότερα γιατί ήταν βαμμένη.

Συμφωνώ με τη φράση σου "δεν αναιρεί το γεγονός οτι βαμμένη μηχανή πουλήθηκε ακριβότερα απο άβαφες". Γιατί αυτό δεν συνεπάγεται το οτι πουλήθηκε ακριβότερα ΓΙΑΤΙ ηταν βαμμένη. Ούτε όμως αναιρεί και το γεγονός ότι αυτός που την αγόρασε μπορεί να την αγόρασε για τον χρωματισμό της, όπως λες και εσύ παρακάτω.

Είναι δύο διαφορετικά πράγματα....α)πουλήθηκε πιο ακριβά β)ήταν βαμμένη.
Μπορεί οι άλλες πχ να είχαν άλλα ψεγάδια .. μπορεί να μην τις είδε όλες αυτός που ήρθε σε εσένα... μπορεί να μην του γέμισαν το μάτι οι ιδιοκτήτες...μπορεί να πουλήθηκε σε άτομο που του άρεσε το χρώμα, μπορεί μπορεί μπορεί...! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ! 
Γιατί στο κάτω κάτω το βάψιμο όπως είπαμε, πάει ένα 50αρικο... αν ήταν όλες οι άλλες μηχανές στην ΙΔΙΑ ακριβως κατάσταση με την δική σου, τότε γιατί να μην έπαιρνε μια φθηνότερη και να έδινε 50ε για το βάψιμο αμα το ήθελε? γιατί πλήρωσε πιο ακριβά την δική σου? για άλλους λόγους λοιπον elpimerozen.... Mπορεί να πουλήθηκε σε άτομο που του άρεσε το χρώμα, μπορεί μπορεί μπορεί...! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ! 

αυτό λέω τόση ώρα αλλά με τους λαικισμούς του markus, δεν γίνεται να υπάρχει ροη στη συζήτηση.

Αυτό που γράφεις ότι για άλλους λόγους τελικά πουλήθηκε, αναιρεί αυτά που γράφεις, αυτό λέμε τόση ώρα. Αναιρείς το ίδιο σου το σκεπτικό.

Καταλήγουμε όμως σε ένα πραγματικό γεγονός, ότι μια μηχανή βαμμένη δύναται να πουληθεί ακριβότερα. Λέγοντας λοιπόν στον κύριο που ρωτάει με το θέμα που άνοιξε ότι ναι μπορεί να βάψει την μηχανή του και να την κάνει όπως του αρέσει, μπορεί να χάσει λεφτά μπορεί και όχι.

(είχα βγάλει ολόκληρο το φωτογραφικό υλικό για την περίπτωση που ο αγοραστής θα είχε τις εύλογες απορίες γιατί ξαναβάφτηκε η μηχανή, ηλίθιοι δεν είμαστε:winking:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με το βαψιμο που της εκανε εχασε σιγουρα αγοραστες και μαλλον το μεγαλυτερο ποσοστο των αγοραστων.
Συμφωνώ απόλυτα.

βρεθηκε ομως καποιος που του το πληρωσε ακριβοτερα...δυσκολο μεν, εγινε δε. βρεθηκε ο καταλληλος.
Συμφωνώ απόλυτα.

αυτη ειναι η απαντηση που περιμενεις...απο κει και περα, σε σχεση με αγοραστες που σκεφτονται σε πολυ
μεγαλο ποσοστο την μεταπωληση, τι να κανουμε, ειμαστε και καποιοι που δεν την σκεφτομαστε και τοσο...
καποιους δεν μας ενδιαφερει αν χασουμε στην μεταπωληση απο την στιγμη που κανουμε αυτο που μας
ικανοποιει με το μηχανακι μας...καμια απο τις δυο κατηγοριες δεν ειναι λαθος και καμια απο τις δυο δεν

ειναι μονοδρομος...
Συμφωνώ απόλυτα και το έγραψα και εγώ ο ίδιος αρκετές φορές.
Έγραψα αρκετές φορές την φράση (και μαλιστα την χρησιμοποιησα πρώτος) "εκτος και αν δεν σε ενδιαφέρει η μεταπώληση" κλπ.. αλλά κανένας δεν βρεθηκε να το σχολιάσει. Θεωρώ πως είναι μαγκιά σου να πεις "την έβαψα ροζ με στρασάκια και χεστηκα για το αν θα την θελει καποιος μετα" και ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά το θεωρώ να θεσεις μια τιμη ΟΤΑΝ και ΑΝ βρεθεις στην θεση να πουλησεις και αν βρεθει καποιος να σου πει "δινω τοσα γιατι ειναι βαμμενη" να του πεις "ε ενταξει απλα δεν ειναι για εσενα, αντιο" αντι να τον βγαλεις βλακα, ψευτη, κλεφτη κλπ όπως δηλαδή κανουν οι περισσότεροι που... αλιμονο και αν καποιος πει κακια κουβεντα για κατι δικο μας... Οπως για παράδειγμα καποιος που για μια μηχανη που την εβαψαν λευκο/μαυρο, εχει να πει οτι ανεβηκε η αξια της, αλλα για μια αλλη μηχανη αν την εβαφαν κιτρινη, εχει να πει οτι δεν μπορει να διανοηθει πως θα το πιστευε καποιος αυτο κλπ. Μαγκες ειναι και οι δυο αυτοι που εβαψαν. Μαγκας και αυτος που πιστευει οτι το εργοστασιακο ειναι καλυτερο. Ο ενας οταν βρεθει στην θεση να πουλησει θα στοχευει σε αυτους που γουσταρουν το βαψιμο και ο αλλος σε αυτους που γουσταρουν το εργοστασιακο. Αλλα εδω καποιοι θελουν να μας πεισουν οτι ανεβηκε η αξια ΕΠΕΙΔΗ την εβαψαν.

εσυ σωνει και καλα θες να παραδεχτουμε οτι η εργοστασιακη μορφη ειναι πανακεια.
Διαφωνώ. Δεν θέλω σώνει και καλά να παραδεχτείς τίποτα πέρα απο τα παραπάνω που έγραψες μόνος σου ήδη. Ίσως διαβάζοντας τα παραπλανητικά post του markus σου σχηματίστηκε αυτή η εντύπωση....λαθος όμως. Εκείνος ήθελε σώνει και καλά να παραδεχτούμε οτι επειδή βάφτηκε μια μηχανή αυτομάτως έγινε και καλύτερη/ακριβότερη.
Εγώ απλά λέω οτι δεν συνέβει αυτό. Απλά έτυχε, όπως είπες και εσύ.

Mπορεί να πουλήθηκε σε άτομο που του άρεσε το χρώμα, μπορεί μπορεί μπορεί...! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!
Σωστά...! Απλά ο markus θελει τόση ώρα να δεχτούμε οτι πουλήθηκε ντε και καλά ΕΠΕΙΔΗ ήταν βαμμένη. Εγώ απλά λέω πως δεν ξέρουμε ποιος ήταν ο λόγος.

Αυτό που γράφεις ότι για άλλους λόγους τελικά πουλήθηκε, αναιρεί αυτά που γράφεις, αυτό λέμε τόση ώρα. Αναιρείς το ίδιο σου το σκεπτικό.
Δεν αναιρώ το σκεπτικό μου οπότε (διαβασε το ακριβώς απο πάνω σχολιο μου προς εσένα). Ίσως και εσύ χάθηκες μέσα στις παιδικές απαντήσεις του markus με το "ζηλια ψώρα" και την χαρακτηριστική κίνηση του αγκώνα που κάναμε όταν είμασταν 5 επειδή δεν είχαμε κάτι να πουμε που προσπαθούσε πάση θυσία να με βγάλει ελέφαντα και εγώ έπρεπε να αποδείξω οτι δεν είμαι.

Φιλικά και στους δύο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακριβώς επειδή γράφεις αυτές τις ανακρίβειες ζήτησα να σβηστούν τα μηνύματα μου.:_hi:

Και συνεχίζεις να με προσβάλεις keep going 5χρονε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εννοειται ΝΑΙ. Και γιατι να μην την παρει καποιος επειδη ειναι βαμμενη?????????

Εγω μετα χαρας θα εκανα ανταλλαγη το κουστομι μου με αυτο ενος βυσσινι ινοβα (καποιοι απο εσας ισως το εχετε δει)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συνεχίζεις markus με κάθε τρόπο να φανείς υπεράνω. :) Δεν νομίζω ότι κάποιος θα διαβάσει τα κείμενα μου και θα με πάρει για 5χρονο.
Εγώ δεν ντρέπομαι για τα δικά μου γραπτά οπότε εύχομαι να παραμείνουν. Δεν σβήστηκε και τίποτε βέβαια πέρα απο τις, μιας πρότασης απαντήσεις σου, που έλεγαν πράγματα όπως "χαχα αφου το λέει ξεκάθαρα τι δεν καταλαβαίνεις" και καποιες αστείες προσπάθειες αυτοανάδειξης μέσω προσβολής όπως το "τα έχεις χασει".

Αν θες όμως να απαντήσεις κάτι πάνω στο θέμα για να μην είναι αποκλειστικά επι προσωπικού οι απαντήσεις σου, γιατί δεν απαντάς στο ερώτημα γιατί ανεβαίνει η αξία μιας μηχανής μετά απο ένα βάψιμο <50ευρώ όπως ισχυρίζεσαι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν χρειάζεται,φρόντισα να μάθω αν έχω καταλάβει σωστά.

Ζήτησα να διαγραφούν ορισμένα απο τα μηνύματα μου,έτσι και έγινε.όμορφα και ωραία.ζήτησα να σβηστούν γιατί τσάμπα έγραψα ότι έγραψα,όχι φυσικά ντροπή όπως υποθέτεις..

Δεν θέλω και δεν έχω σκοπό να φανώ υπεράνω,δεν μετράμε εδώ ποιος είναι ο καλύτερος,έτσι νομίζω δηλαδή.

Έχεις μια Α γνώμη πάνω στο θέμα και εγώ μια Β και όπως φαίνεται ότι και να πούμε,δεν θα συμφωνήσουμε.Δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό και μάλιστα εν αντιθέσει με εσένα,εγώ αγαπητέ,εκτός από το παραπάνω μήνυμα,δεν σε χαρακτήρισα ποτέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με χαρακτήρισες αρκετές φορές, με διάφορους τρόπους, είτε παραθέτωντας γραπτά μου και κάνοντας αστειάκια λες και είπα κάτι αστείο σε μια προσπάθεια να με μειώσεις με ειρωνία, λέγοντας ότι τα έχω χάσει, ενώ εσύ έγραφες πράγματα χωρίς συνοχή, παραφράζοντας γραπτά μου, λέγοντας οτι είπα πράγματα που δεν είπα, και διάφορους άλλους παιδικούς τρόπους, κυρίως όμως προσπαθώντας να αποπροσανατολήσεις την συζήτηση μακρυά απο επιχειρήματα πάνω στο θέμα, με κύριο χαρακτηριστικό το "χαχα τι λεει, ότι λες ειναι λαθος αλλα δεν χρειάζεται να σου πω το γιατι, αρκεί που ξερω εγω οτι ειναι λαθος".

Τώρα μάλλον κατάλαβες οτι εκτέθηκες και θες να βάλεις κουστούμι. Συνεχίζεις όμως τις νοικοκυρίστικες ατάκες "δεν χρειάζεται,φρόντισα να μάθω αν έχω καταλάβει σωστά" (γιατί τα γράφεις αυτά? προσφέρουν κάτι στην συζήτηση? κάτι που καταλαβαίνεις μόνο εσύ? το γράφεις εδώ για να το δει ποιος? εσύ? αφου για όλους τους άλλους δεν σημαίνει κάτι. Σαν να γράφεις ξανά και ξανά "ζηλια ψώρα ξέρω κατι που δεν ξέρεις"... και γράφεις ένα μηνυμα για να πεις ουσιαστικά οτι απαξιείς να απαντήσεις... τότε γιατί απαντάς και δεν πας να κάνεις κάτι άλλο?) και συνεχίζεις την συζήτηση ΜΟΝΟ επι προσωπικού.

Σου ξαναδίνω για πολλοστή φορά την ευκαιρία να απομακρυνθείς απο την επι προσωπικού συζήτηση και ξαναρωτάω... γιατί ανεβαίνει η αξία μιας μηχανής μετά απο ένα βάψιμο <50ευρώ όπως ισχυρίζεσαι?
Θα πρότεινα να σκεφτείς αν θες να αξιοποιήσεις τον χρόνο σου και το επόμενο σου μήνυμα στο παρόν θέμα με το να γράψεις και ΠΑΛΙ κάτι επι προσωπικού ή αν θες να γράψεις κάτι λιγο πιο ουσιώδες πάνω στην συζήτηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν λοιπόν ειναι τα πραγματα όπως δηλώνεις,δλδ ότι η μότο σου είχε περα από στρογγυλό εμπροσθιο φανάρι,τα ίδια εξτρα με τις υπόλοιπες,τα ίδια περίπου χλμ,την ίδια κατάσταση από συντήρηση κ αναλώσιμα,τότε όντως το χρώμα έκανε την διαφορα.εφοσον βέβαια γνωρίζεις σε ποια τιμη έφυγαν οι υπόλοιπες..μιας κ οι τιμές στις μότο μερικές φορες έχουν κάτι περίεργα ανεβοκατεβασματα ανα περιόδους.παραδειγμα η πρώην μου που εν συγκρίσει με προπερσυ έχει πάρει 500€ σαν μέσο όρο σε τιμή..

Επιτέλους κάποιος είπε το αυτονόητο, ότι πρέπει να εξαλείφονται όλες οι υπόλοιπες μεταβλητές παράμετροι όταν θέλουμε να μελετήσουμε την επίδραση μιας.....:_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρώτησα τον ελπ και έμαθα.:yes:

τώρα τα υπόλοιπα  που γράφεις ξανά,είναι δικές σου υποθέσεις και πάνω σε αυτές μόνο απαντάς.

Επειδή οι δικές μου απαντήσεις σε ζορίζουν,δε τις γουστάρεις ίσως?ξαναδιάβασε τις απαντήσεις του elp και του ghostkon.

Καλήμερα:_hi:.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανένας άλλος δεν εξέφρασε τον δικό σου ισχυρισμό, πως δηλαδή ανέβηκε η τιμή της ΕΠΕΙΔΗ ηταν βαμμένη markus.
Έχω χάσει το μέτρημα για το πόσες φορές έχω ρωτήσει "γιατί ισχυρίζεσαι οτι ανέβηκε η τιμή της ΕΠΕΙΔΗ ηταν βαμμένη?" και ακόμα εκκρεμεί η απάντηση της απο εσένα γιατί εσύ το ισχυρίστηκες. Περιμένω ακόμα και μάλλον θα περιμένω πολύ...

Ο MyMike μίλησε σωστά. Υπάρχουν πολλες συνιστώσες, όπως έχω πει πολλά post πιο πριν, που πρέπει να λάβει κάποιος υπόψη πριν καταλήξει στο οτι το χέρι του θεού είναι η μοναδική λογική εξήγηση για το ότι ανατέλει ο ήλιος. To να μην το αναγνωρίζει κάποιος αυτό, νομίζω πως τον κάνει αυτό που έλεγαν και οι Lynyrd Skynyrd, Simple Man...
Αλλά οκ, αυτό είναι απλά η άποψη μου. Κάποιος άλλος μπορεί να πιστεύει οτι αυτα ειναι υπεραναλύσεις και χαζομάρες. Ελπίζω να είναι και οι δύο απόψεις δεκτές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανένας άλλος δεν εξέφρασε τον δικό σου ισχυρισμό, πως δηλαδή ανέβηκε η τιμή της ΕΠΕΙΔΗ ηταν βαμμένη markus.
Έχω χάσει το μέτρημα για το πόσες φορές έχω ρωτήσει "γιατί ισχυρίζεσαι οτι ανέβηκε η τιμή της ΕΠΕΙΔΗ ηταν βαμμένη?" και ακόμα εκκρεμεί η απάντηση της απο εσένα γιατί εσύ το ισχυρίστηκες. Περιμένω ακόμα και μάλλον θα περιμένω πολύ...

Ο MyMike μίλησε σωστά. Υπάρχουν πολλες συνιστώσες, όπως έχω πει πολλά post πιο πριν, που πρέπει να λάβει κάποιος υπόψη πριν καταλήξει στο οτι το χέρι του θεού είναι η μοναδική λογική εξήγηση για το ότι ανατέλει ο ήλιος. To να μην το αναγνωρίζει κάποιος αυτό, νομίζω πως τον κάνει αυτό που έλεγαν και οι Lynyrd Skynyrd, Simple Man...
Αλλά οκ, αυτό είναι απλά η άποψη μου. Κάποιος άλλος μπορεί να πιστεύει οτι αυτα ειναι υπεραναλύσεις και χαζομάρες. Ελπίζω να είναι και οι δύο απόψεις δεκτές.

Σ'ευχαριστώ, θεωρώ όμως ότι έχει αναπτυχθεί ολόκληρη φιλολογία ενώ στην ουσία διαφωνείτε όχι πάνω στο ίδιο αλλά σε διαφορετικά πράγματα. Ουδέποτε ισχυρίστηκε ο elprimerozen ότι πούλησε ακριβότερα τη μηχανή ΕΠΕΙΔΗ ήταν βαμμένη. Ισχυρίστηκε ότι την πούλησε το ίδιο ή ακριβότερα ΠΑΡΟΛΟ που ήταν βαμμένη. Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Στο ένα μελετάς το αν μια συνθήκη είναι ΙΚΑΝΗ ενώ στο άλλο το αν είναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ. Ο elprimerozen λέει ότι μια βαμμένη μηχανή δεν χάνει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ αξία. Και σε αυτό ΙΣΩΣ δικαιώνεται από το ότι η μηχανή του πουλήθηκε υψηλότερα από τον μέσο όρο των υπολοίπων ίδιων μηχανών του car.gr γιατί, σύμφωνα με αυτό που στη στατιστική ονομάζεται τυχαιοποίηση (randomization), μέσα στο πλήθος των ίδιων μηχανών του car κάποιες θα ήταν πιο παλιές και κάποιες πιο καινούριες, κάποιες θα είχαν περισσότερα αξεσουάρ και κάποιες λιγότερα κλπ κλπ κλπ άρα ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ τελικά των υπολοίπων (πλην χρώματος) παραμέτρων, ΠΙΘΑΝΟΝ να είναι ο ίδιος με του elprimerozen. Άρα ΙΣΩΣ η μεταβλητή "χρώμα" ανέβασε την αξία της μηχανής. Από την άλλη, αν η μηχανή του elprimerozen βρισκόταν υψηλότερα από τον μέσο όρο των υπολοίπων για ΑΛΛΟΥΣ λόγους (αξεσουάρ, παλαιότητα, συντήρηση κλπ), τότε η επίδραση του χρώματος δεν μπορεί να μελετηθεί.

Όπως και να χει, θέλει τεράστια στατιστική δουλειά για να βγάλει κανείς ασφαλές συμπέρασμα, κάτι που φυσικά δεν μπορεί να γίνει αυτή τη στιγμή, το θέμα όμως είναι άλλο.......

...Εσύ λές: "Το βάψιμο μιας μηχανής ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ την αξία μιας μηχανής, ίσα ίσα που ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ την ρίχνει ΓΕΝΙΚΑ" = ΣΩΣΤΟ!

...Ο elprimerozen λέει: " Το βάψιμο μιας μηχανής ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ την αξία μιας μηχανής, και μάλιστα ΙΣΩΣ σε ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ την ανεβάζει όπως ΜΑΛΛΟΝ στη δικιά μου" = ΣΩΣΤΟ!

.....Παιδιά.... λέτε δύο  ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, ΣΩΣΤΑ και ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ μεταξύ τους πράγματα και διαφωνείτε...........wtf? :think:

Τροποποιήθηκε από τον MyMike

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα