Jump to content
barticiani

Moto Guzzi V9 Bobber & V9 Roamer

Recommended Posts

και η Moto Guzzi παρουσιάζει τα V9 Bobber & V9 Roamer. 850cc αερόψυκτος κινητήρας, ABS, traction control. 

1517659104865413960.jpg

1517659104939181128.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μια Öhlins μπρος-πίσω τη θέλει όμως

σιγα μην θελει και quickshifter... :laugh:

για αισθητικούς λόγους και μόνο

Νταξει οκ, αλλα πολλα εξοδα για το αισθητικο και μονο...

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σιγα μην θελει και quickshifter... :laugh:

έλα τώρα που δε θες...

harley-davidson-sportster-3.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε ιταλική κατασκευή με πανέμορφο διαχρονικό σχεδιαςμο,να βάλεις ωχλινς..

μπα..ευχαριστω,δε θα παρω:rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η M.G. βρίσκει τον χαρακτήρα που της ταιριάζει, τα τελευταία χρόνια.

Θα ήθελα γενικά πιο συγκρατημένες τιμές για τις τόσο απλές κατασκευές, αλλά δυστυχώς όλοι οι κατασκευαστές ακολουθούν την ίδια τακτική.

Τιμές που είναι υπερβολικά υψηλές, θεωρώ!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η M.G. βρίσκει τον χαρακτήρα που της ταιριάζει, τα τελευταία χρόνια.

Θα ήθελα γενικά πιο συγκρατημένες τιμές για τις τόσο απλές κατασκευές, αλλά δυστυχώς όλοι οι κατασκευαστές ακολουθούν την ίδια τακτική.

Τιμές που είναι υπερβολικά υψηλές, θεωρώ!!

Ειναι μια περιεργη κατηγορια μηχανων αυτη, πουλανε image και στυλ, οχι επιδοσεις. Οποτε ο αγοραστης εχει μονο κριτηριο το εμφανισιακο. Οποιος θελει να παρει τετοια μηχανη θα την παρει κι ας ειναι ακριβη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειναι μια περιεργη κατηγορια μηχανων αυτη, πουλανε image και στυλ, οχι επιδοσεις. Οποτε ο αγοραστης εχει μονο κριτηριο το εμφανισιακο. Οποιος θελει να παρει τετοια μηχανη θα την παρει κι ας ειναι ακριβη...

ε δεν παει ακριβως ετσι παντα η τιμη παιζει τον ρολο της

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ε δεν παει ακριβως ετσι παντα η τιμη παιζει τον ρολο της

Παιζει ρολο οταν εχεις ανταγωνισμο... Οποιος θελει επιδοσεις δεν θα προτιμησει τη moto guzzi εναντι της R1 επειδη ειναι πιο φθηνη... Οποιος θελει moto-guzzi τι ανταγωνισμο εχει? Μια μπονεβιλ, κανα 2 ακομα μοντελα και τελος... Καταλαβες τι θελω να πω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι «περίεργη» Νικόλα.

Είναι η αγορά των «κλασικών», κατηγορία που την θεωρώ σαφώς υπερτιμημένη.

Όχι για τις επιδόσεις τους, δε το συζητώ σε τέτοια βάση.

Όμως τα φθηνά υλικά, μέτριας απόδοσης, δεν πρέπει να χρεώνονται για χρυσάφι!

Κλασική περίπτωση το «νέο» SR της Yamaha πχ

Φθηνή κατασκευή, απλούστατα φρένα, αναρτήσεις της πλάκας, ανακύκλωση ανταλλακτικών και σπρώξιμο στην αγορά σαν...ρετρό.

Ουάου

Και το καλύτερο?

Να πληρώσεις αυτό το παρτάλι, σε τιμή ενός σύγχρονου μεσαίου 650 (με ABS, αναρτήσεις με απόδοση, άνετα, γρήγορα κοκ).

Και σε αρκετές περιπτώσεις (όπως εδώ, τα «νέα» M.G.) σε τιμές 850 ή 1000!!!!

Προσωπικά, αν θα ήθελα ένα τέτοιο κλασικό όχημα, θα έβρισκα ένα μεταχειρισμένο σε ελεγχόμενη κατάσταση, θα έκανα αναπαλαίωση στο γκαράζ, παρέα με φιλαράκια, σε βάθος πχ 3ετίας++, παράλληλα με το καφεδάκι μας και πολύ μπλα μπλα.

Ένα μηχανάκι που θα έβγαζα μια φορά το μήνα ή μια Κυριακή, για να πάω για καφέ, με τον ήλιο να αντανακλά στα νίκελ του!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω μαζι σου! Κι εγω υπερτιμημενη τη θεωρω την κατηγορια, συμφωνω με την ποιοτητα των υλικων, κι εγω θα γουσταρα ενα τετοιο μηχανακι για να παω για καφε...

Περιεργη με την εννοια, οτι δεν αγοραζεις την πραγματικη αξια της μοτ/τας, αλλα το ποσο ομορφη ειναι...

Αλλο θελω να πω, στην κατηγορια αυτη, οι τιμες δεν οριζονται απο τις επιδοσεις και ο ανταγωνισμος σχεδον δεν υπαρχει, οποτε κοπανανε τις τιμες γιατι το αγοραστικο κοινο που ειναι προθυμο να δωσει λεφτα για μια τετοια μηχανη καινουργια θα την παρει και σε μια χ τιμη πανω αφου δεν θα μπει στον κοπο να την συγκρινει με καποιες μηχανες που προσφερουν αλλα πραγματα......

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θεωρω τις συγχρονες μοτο γκουτζι υπερτιμημενες ανεξαρτητως κατηγοριας.Τεχνολογια και επιδοσεις 35 ετιας και βαλε.Ο μονος λογος που βλεπω να την αγορασει κανεις ΑΝ εχει τα χρηματα ειναι να του αρεσει πολυ, και αν εχει την ηλικια μου να την εχει απωθημενο απο τα νειατα του οπως ΕΓΩ .Μια τιμη 35% πιο κατω για ολα της τα μοντελλα θα ηταν λογικωτερη. :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:banned::banned::banned:

Φθηνή. Βλέπεις κανένα χρυσάφι πάνω του Χρηστάρα? Κάτι που να δικαιολογεί το κόστος του?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικά, αν θα ήθελα ένα τέτοιο κλασικό όχημα, θα έβρισκα ένα μεταχειρισμένο σε ελεγχόμενη κατάσταση, θα έκανα αναπαλαίωση στο γκαράζ, παρέα με φιλαράκια, σε βάθος πχ 3ετίας++, παράλληλα με το καφεδάκι μας και πολύ μπλα μπλα.

:thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα αν εγώ, που είμαι και φαν των Moto Guzzi, πω ότι πρόκειται για "βιαστικές" κατασκευές που προσπαθούν με φθηνό τρόπο να "απαντήσουν" στα Ducati Scrambler, θα είμαι αιρετικός;

Φθηνό για τη Moto Guzzi εννοείται, όχι για όσους τα αγοράσουν...

Τροποποιήθηκε από τον TKM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα