Jump to content
tzoutz

Η μοτοσυκλέτα στον ύπνο μας.

Recommended Posts

Το βράδυ μετά το Enduro Meeting είδα ένα όνειρο εντελώς σουρεάλ και σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα για να μοιραστούμε όνειρα που έχουμε δει και τα οποία έχουν σχέση με την μοτοσυκλέτα.

DSCN1885_B_800.jpg

Ήμουν σε μία περίεργη, άγνωστη πόλη και μία νεαρά με φλέρταρε προκλητικά.

Προκειμένου να την εντυπωσιάσω έκανα μία τρομερή σούζα με το DRZ.

Καντήλι το μηχανάκι ώσπου τρώω ένα ξεγυρισμένο καπάκι.

Δεν χτυπάω, το μηχανάκι όμως κόβει βίαιες και τέλειες κωλοτούμπες σαν αθλητής της ενόργανης.

Αποτέλεσμα των πολλαπλών χτυπημάτων είναι να συμπιεστεί το μηχανάκι.

Το μόνο που έχει μείνει από το DRZ είναι το ρεζερβουάρ με τα ψυγεία και το τιμόνι τα οποία είναι άθικτα.

Όλα τα υπόλοιπα μηχανικά μέρη έχουν συμπιεστεί γύρω από τα χαρακτηριστικά κίτρινα μέρη της μοτοσυκλέτας.

Το θέαμα είναι απόκοσμο και τρομακτικό.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι κατέστρεψα το μοτόρι μου τέτοιο ηλίθιο τρόπο, για τέτοιο ηλίθιο λόγο.

Φρένο μια χαρά ξέρω και γκομενάκια δεν προσπαθώ πια να εντυπωσιάσω με την οδήγηση μου.

Είμαι απαρηγόρητος και, όπως συμβαίνει συνήθως στα όνειρα, βρίσκομαι σε ένα καλοκαιρινό καφέ μπαρ όπου γίνεται μάζωξη του mybike.

Έχει πολύ κόσμο, έχω και το συμπιεσμένο DRZ μαζί μου.

Of all people, κάνω κονέ με τον Ax Ena Honda ο οποίος προσπαθεί να με παρηγορήσει.

Για πείτε, τι μότο όνειρα βλέπετε στον ύπνο σας;

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μικρός στο χωριό έβλεπα στον ύπνο μου ότι έχω κόκκινο cup 80άρι ή 90άρι δεν θυμάμαι μόλις το έχω καβαλήσει και κάνω τις πρώτες μου βόλτες μέχρι που με πετυχαίνει ο αστυνόμος του χωριού (είχαμε τμήμα που έκλεισε και ήταν ένας αστυνόμος μόνιμος εκεί και φίλος του μπαμπά μου που ενώ ήξερα ότι δεν θα μου έκανε τίποτα παρόλα αυτά είχα τον νού μου!) και ξαφνικά το μηχανάκι δεν τραβάει δεν πάει βήμα (καταραμένη Χόνδα ακόμα και στον ύπνο μου βήμα δεν πάς απο τότε που ήμουν 14 χρονών το ήξερα είχα ένστικτο!).

προσπαθώ να μπώ σε κάνα χωματόδρομο να την γλυτώσω να ανοίγω τέρμα με πρώτη και όλα να κυλάνε αργά.

τελικά παπάκι δεν πήρα ποτε..ας είναι καλά οι γονείς μου που δεν με άφηννα με τίποτα ποιος ξέρει τι μπλεξίματα μπορεί να είχα πιτσιρικάς.

αυτό το όνειρο το έβλεπα συχνά πυκνά στην εφηβεία.

τώρα δεν θυμάμαι να έχω δεί κάτι αν μου έρθει θα ξαναποστάρω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αποτέλεσμα των πολλαπλών χτυπημάτων είναι να συμπιεστεί το μηχανάκι.

Όλα τα υπόλοιπα μηχανικά μέρη έχουν συμπιεστεί γύρω από τα χαρακτηριστικά κίτρινα μέρη της μοτοσυκλέτας.

Έχει πολύ κόσμο, έχω και το συμπιεσμένο DRZ μαζί μου.

274575_large.jpg

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαχαχα τελειο θεμα!!

Για καποιο λογο τους τελευταιους μηνες βλεπω μονιμως οτι κανω σουζες με το Bros. Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι γνωριζω πολυ καλα πως η γρια δε σηκωνεται παρα μονο αν σπασω 1η οποτε και δεν κανω σουζες. Διακαης ποθος φανταζομαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Of all people, κάνω κονέ με τον Ax Ena Honda ο οποίος προσπαθεί να με παρηγορήσει.

Από το κακό στο χειρότερο... :afro:

Εγώ δεν βλέπω πολλά όνειρα, βλέπω όμως πολλά οράματα (αν μπορεί κανείς να το πει έτσι).

Συνήθως όταν οδηγώ είτε μοτό είτε αυτοκίνητο, οραματίζομαι διάφορα, όπως πχ.:

• Το Ηyundai με μοτέρ-τετρακίνηση από Evo6 να σκορπάει τον τρόμο στη Βούτα
  • Το CBR μου να πρήζεται, να αποκτά σαλίγκαρο και να σηκώνεται βίαια στα 180+, με την Ιωάννα δικάβαλο η οποία μου σιγοτραγουδά το "

• Το ΑΧ-1 με μοτέρ από XR650 (το οποίο σε κάποιο όνειρο κόπηκε στη μέση και του κόλλησα λέει διαμήκως 2 λαμάκια με πριτσίνια για να αντέξει)

Το πιο τραγικό όνειρο που είχα δει, μετά την ανάβαση στα Τζουμέρκα με το ΑΧ-1, (σε ένα χωματόδρομο ο οποίος κόπηκε στη μέση από τα χιόνια, και ενώ πάνω στα χιόνια υπήρχαν κάτι σαν πατημασιές*) ήταν πως μου επιτέθηκε αρκούδα, και ενώ με κυνηγούσε στην κροκάλα, εγώ με ασφάλτινα λάστιχα απέκτησα ικανότητες Mika Ahola και το όνειρο τελείωσε με εμένα, να παρουσιάζομαι στο καφενείο του χωριού μου με ένα τομάρι φορεμένο στους ώμους μου. :shock:

Γενικά, δεν πάω καλά...

*Βonus φωτοϋλικό για να σχηματίσετε εικόνα

547944_10200471208396640_1604821427_n.jpg?oh=db0308400542a68d06471d089869a64b&oe=551A8115&__gda__=1426573257_6dd4c17a4d1801472f3200f0376c080b

64417_10200471207396615_543948351_n.jpg?oh=705abd946d787f0f7b74ec94d1420f6c&oe=5546E13D&__gda__=1427020489_4efef92b6cfa9be5050569172efa1f9e

17779_10200471208076632_534405158_n.jpg?oh=592a28995c523ab931e328478db7b744&oe=55031F33&__gda__=1425622193_90012ef437dce5260d517b3a4febd49f

11451_10200471209276662_1641618879_n.jpg?oh=02f8b4aef8cd2ef8277b535576ff7faa&oe=5546090B&__gda__=1427142171_0ad307334a4d9fe31c47c7db7ee1b6f2

Τροποποιήθηκε από τον ax_ena_honda

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια φορά επέστρεφα από επαγγελματικό ταξίδι διάρκειας ενός μήνα, οι πτήσεις που μου έκλεισαν σε συνδυασμό με αναμονές σε αεροδρόμια και ταξί έκαναν την επιστροφή μου 38 ώρες υπολογίζοντας από την πόρτα του ξενοδοχείου μέχρι την πόρτα του σπιτιού μου(Tianjin- Seoul-Abu Dhabi-Athens)

Στο τελευταίο σκέλος του ταξιδίου μου και ενώ ήμουν εντελώς ψυχολογικά ράκος μπίκα σε μια κατάσταση μισό ύπνου, μισό ξύπνιου, άρχιζαν να κλείνουν τα μάτια μου και με το που έκλειναν ζούσα τα ίδιο ακριβός όνειρο ξανά και ξανά

Το όνειρο διαρκούσε λίγα δευτερόλεπτα και ήταν ολόιδιο με μερικές μικροδιαφορές στο τριγύρω τοπίο. Άρχιζε με εμένα δίπλα στην μηχανί να καβαλάω, να ξεκινώ και να καρφώνομαι ανήμπορος να στρίψω στο διπλό-παρκαρισμένο αμάξι μπροστά μου. Όχι κανένα τραγικό ατύχημα όσο θέλει να στραβώσω την ρόδα χωρίς να πέσω. Θυμάμαι να προσπαθώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά αλλά να μην μπορώ και να πέφτω ανελέητα ξανά και ξανά πανό στα παρκαρισμένα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχεδον παντα οταν βλεπω ονειρο με μοτο ειναι τρομακτικο. Συνηθως φευγω σε στροφη που απο κατω εχει γκρεμο. Αλλο σχεδιο που παιζει σχετικα συχνα ειναι οτι καβαλαω καποιο πολυ γρηγορο μοτο και παει σαν πενηνταρι τετραχρονο οσο γκαζι και ν ανοιξω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμένα με κυνηγάνε τα ss (όχι τα γερμανικά) βλέπω κάτι όνειρα ρε μπαιδί μου

που οδηγάω κανα r6 ή κάτι σε καθαρόαιμο τελοσπάντων. η αλήθεια είναι ότι το μηχανάκι γενικοτερα δεν έρχεται και πολύ στον ύπνο μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά με έχετε συγκλονίσει με τις αποκρίσεις σας. Δεν είμαι ψυχίατρος αλλά χοντρά ψιλά καταλαβαίνω ότι στα όνειρα αφενός αποτυπώνεται και επεξεργάζεται μέρος των εμπειριών μας, αφετέρου ότι αποκαλύπτουν πτυχές του ασυνείδητου.

Εμένα ας πούμε αν έπιανε το όνειρο μου ένας γιατρός διατεθειμένος να το αξιοποιήσει ψυχαναλυτικά θα μου έκανε την ζωή μαρτύριο με τις ερωτήσεις του γιατί θα έβρισκε πλούσιο υλικό.

Ποια είναι η θέση της μοτοσυκλέτας στη ζωή σου και γιατί μετά από μία πολύ έντονη μοτοσυκλετιστική εμπειρία βλέπεις ένα μοτοσυκλετιστικό όνειρο τόσο πλούσιο σε προεκτάσεις;

Έχεις εμμονή με την νεότητα, γιατί είναι 18άρα η κυρία κύριε σαραντάρη μου;

Γιατί οι πράξεις σου αποσκοπούν στην αποδοχή από τους άλλους, στην προκειμένη περίπτωση από την νεαρά κυρία;

Γιατί αγαπητέ μου δρας παρορμητικά και ριψοκίνδυνα;

Στρέφεσαι και στην πραγματικότητα προς τους φίλους σου για βοήθεια όταν έχεις βιώσει μία αποτυχία;

Τι συμβολίζει ο ax_ena_honda, κάποιο alter ego το οποίο σε βοηθάει να εξισορροπήσεις τις αδυναμίες σου ή τον εαυτό σου 20 χρόνια πριν;

Και κυρίως, μήπως κατά βάθος είσαι Χοντάκιας και δεν μπορείς να το αποδεχθείς;

Άστα να πάνε, θα ξόδευα κάνα 500άρικο για να αναλύσω τα θέματα που ανακύπτουν από το όνειρο μιλάμε! :tooth:

Ότι έχω SM

Και; Τι γίνεται με το SM; Το καβαλάς; Σε καβαλάει; Περνάς καλά; Χόντα είναι; :mB_kalo_e:

....και ξαφνικά το μηχανάκι δεν τραβάει δεν πάει βήμα

...όλα να κυλάνε αργά.

Χεχε, κλασική φάση ονείρου που υπάρχει δυσκολία, εμπόδιο στην κίνηση.

Ενώ εμένα μου συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο, στα μότο όνειρα δεν μου συμβαίνει. Εκεί πάντα το μηχανάκι πάει σφεντόνα και συνήθως οδηγώ και άψογα.

Άλλο κλασικό όνειρο που έβλεπα προτού αρχίσω να ξανασχολούμαι με τις μηχανές ήταν η τρίτροχη γουρούνα μου με το αρκουδόγκαζο. Όνειρα με ατελείωτες σούζες όλων των ειδών, ακριβώς όπως τα έκανα όταν ήμουν 17.

Για καποιο λογο τους τελευταιους μηνες βλεπω μονιμως οτι κανω σουζες με το Bros. Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι γνωριζω πολυ καλα πως η γρια δε σηκωνεται παρα μονο αν σπασω 1η οποτε και δεν κανω σουζες. Διακαης ποθος φανταζομαι.

Σου λέει το όνειρο να πάρεις ψηλόφτερο ή μου φαίνεται; :grin:

απέκτησα ικανότητες Mika Ahola και το όνειρο τελείωσε με εμένα, να παρουσιάζομαι στο καφενείο του χωριού μου με ένα τομάρι φορεμένο στους ώμους μου. :shock:

Έτσι, όνειρο I am the master of the universe. Τι ξενέρα αλήθεια όταν ξυπνάς και συνειδητοποιείς ότι είσαι πάλι ο εαυτός σου... :grin:

Πάντως καθόλου τυχαίο που ήρθε ακριβώς μετά από μία εμπειρία πολύ έντονη, σχεδόν εξωπραγματική. Αυτά τα τοπία, τα θυμάμαι όταν είχες ποστάρει την βόλτα, είναι το κάτι άλλο. Κάτι αντίστοιχο μου συνέβη εμένα με το Enduro Meeting το οποίο ήταν μία εξωπραγματική για τα δεδομένα μου εμπειρία.

Από την άλλη το δικό μου όνειρο ήταν γεμάτο με συγκρούσεις, το δικό σου ήταν ένα ξεκάθαρο "άντε μαμηθείτε, πέρασα φανταστικά σήμερα, θέλω να το ξαναζήσω, μόνο που τώρα θα το κάνω και πιο μαμάτο!

Το όνειρο διαρκούσε λίγα δευτερόλεπτα και ήταν ολόιδιο με μερικές μικροδιαφορές στο τριγύρω τοπίο. Άρχιζε με εμένα δίπλα στην μηχανί να καβαλάω, να ξεκινώ και να καρφώνομαι ανήμπορος να στρίψω στο διπλό-παρκαρισμένο αμάξι μπροστά μου. Όχι κανένα τραγικό ατύχημα όσο θέλει να στραβώσω την ρόδα χωρίς να πέσω. Θυμάμαι να προσπαθώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά αλλά να μην μπορώ και να πέφτω ανελέητα ξανά και ξανά πανό στα παρκαρισμένα.

Πωπωπω φίλε άγχος, άγχος, άγχος, ήσουν κομμάτια από την κούραση, τσακισμένος, ποιος ξέρει πόσο φορτισμένος από τόση δουλειά... πωπωπωπω με έπιασε η ψυχή μου.

Πρόσεξε τώρα με τα γεννητούρια του BMW, κάνε καμιά γυμναστική, πιες κάνα ποτηράκι κρασί πρίν τον ύπνο να κοιμάσαι σαν το κούτσουρο να μην βλέπεις όνειρα.

Έχω κρασάρει ένα blackbird τελευταία. Θρήνος κι οδυρμός λέμε, πανάκριβα τα πλαστικά.

Και πάνω που είχες βρει αυτό που έψαχνες μετά από 100άδες συζητήσεις και προτάσεις εδωμέσα το στουκάρεις.

Σχεδον παντα οταν βλεπω ονειρο με μοτο ειναι τρομακτικο. Συνηθως φευγω σε στροφη που απο κατω εχει γκρεμο. Αλλο σχεδιο που παιζει σχετικα συχνα ειναι οτι καβαλαω καποιο πολυ γρηγορο μοτο και παει σαν πενηνταρι τετραχρονο οσο γκαζι και ν ανοιξω

Ο χειρότερος εφιάλτης για εσένα θα ήταν να οδηγείς ένα μηχανάκι το οποίο είναι απίστευτο, σε κάνει Ρόσι, σε απογειώνει, σε αποθεώνει. Σταματάς μετά, κατεβαίνεις και βλέπεις φτερούγα στο ντεπόζιτο. Τότε έρχεται ο innova 04 με το innova του το οποίο βγάζει φλόγες από τα λάστιχα, πάει στο μηχανάκι και ξεκουμπώνει μία Gopro ή οποία ήταν στερεωμένη πάνω στην τιμονόπλακα στραμμένη προς το πρόσωπο σου. Βγάζει ένα laptop από την μπαγκαζιέρα και ανεβάζει το βίντεο στο mybike.

εμένα με κυνηγάνε τα ss (όχι τα γερμανικά) βλέπω κάτι όνειρα ρε μπαιδί μου

Μήπως κι εσένα σου λέει το ασυνείδητο σου να πάρεις ψηλόφτερο;

Κόβεις τιμόνι, πηδάς πάνω από την μπαριέρα, προσγειώνεσαι στα χωράφια και αφήνεις τα SS να κυνηγούν την ουρά τους..... :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προς ΤΖΟΥΤΖ : Ονειρέυομαι με μάτια ανοιχτά εγώ ρε, κάτι κατέμια, κάτι Xtx, κάτι Husqvarna, ήρεμα sm's γενικά :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πριν λίγες μέρες είδα πως πήγαμε στο μάστορα και μεταβίβασα στο όνομα μου μια μηχανή.Στο γυρισμό για το σπίτι από το ΚΕΠ, έβρεχε καταρρακτωδώς και έπεσα με τη καινούργια μοτο μου...

Με κρύο ιδρώτα ξύπνησα.

Πολύ άγχος ρε γμτ.. :pinch:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ που δεν (θυμάμαι να) έχω δει μοτο-όνειρα είμαι παντελώς ανοργασμικός γιατρέ; :crazy:

Συνολικότερα πάντως δε θυμάμαι όνειρα ρε γαμώτο...όχι ότι θυμάμαι όσα συμβαίνουν στην πραγματικότητα αλλά λέμε τώρα :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντα και παντου στη μια ροδα ειμαι στα ονειρα μου. Κανω σουζες κατα βουληση και με μηδενικη προσπαθεια.

Στην πραγματικοτητα ομως... :cry:

Αυτο που θυμαμαι πιο πολυ(το ειχα γραψει και σε αλλο θεμα) ηταν αυτο που βρηκαν οι μπατσοι το 640 μου και οταν πηγα να το παρω ανακαλυψα οτι το ειχαν κανει ασπρομαυρο και ιδιαιτερα ομορφο. Ανεβηκα πανω και φυσικα... σουζες :mB_kalo_e:

Μετα ηρθα στη γειτονια για γυρο του θριαμβου.

Back to reality :yawn::cry2:

Τροποποιήθηκε από τον Angel13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ που δεν (θυμάμαι να) έχω δει μοτο-όνειρα είμαι παντελώς ανοργασμικός γιατρέ; :crazy:

Συνολικότερα πάντως δε θυμάμαι όνειρα ρε γαμώτο...όχι ότι θυμάμαι όσα συμβαίνουν στην πραγματικότητα αλλά λέμε τώρα :grin:

Με Triumph Tiger (Αγγλκική μαίμου BMW GS) λογικό είναι. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και γκομενάκια δεν προσπαθώ πια να εντυπωσιάσω με την οδήγηση μου.

ειμαι περιεργος παντρεμενος ανθρωπος με ΤΙ τροπο προσπαθεις να εντυπωσιασεις τα γκομενακια ΠΙΑ??? :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πειραζει που εγω το εχω σταματημένο το μοτο αλλα κανω αλλο πραγμα?B):P:P

Εκτός απο το παραπανω παντως, συχνα βλεπω οτι κανω σουζες με απολυτη επιτυχία. .. μιλαμε για φοβερο τιμονι...

Angel 13. Σε νιωθω χαχαχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εκτός απο το παραπανω παντως, συχνα βλεπω οτι κανω σουζες με απολυτη επιτυχία. .. μιλαμε για φοβερο τιμονι...

Angel 13. Σε νιωθω χαχαχ

Παμε καμια βολτα στον υπνο μας να τα μ@μησουμε ολα :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ένα όνειρο που επαναλαμβάνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Συνήθως όταν είμαι πιεσμένος/αγχωμένος.

Το σενάριο πάντα παραπλήσιο, με αλλαγές σε μη ουσιώδη τμήματα.

Υποτίθεται πως είμαι καβάλα στην αγαπημένη μου, επιστρέφω από εκδρομή/βόλτα/πίστα, με τη στολή μου, με το κράνος μου, τα γάντια μου, τις μπότες μου.

Ετοιμοπόλεμος.

Συνήθως επιστρέφω από την Πατρών-Κορίνθου ή Ιτέα-Ναύπακτο και πλησιάζω την Πάτρα.

Μ' έναν μαγικό τρόπο, μεταφέρομαι Στην Γερμανού, ανηφορίζω προς Ταμπάχανα (για τους γνωρίζοντες).

Μόλις έχω περάσει το Αρχαίο Ωδείο, είμαι πολύ χαρούμενος, το μηχανάκι δουλεύει ρολόι, ο καιρός είναι τέζα, η κίνηση ελάχιστη.

Χαϊδεύω το γκάζι με 3η, με το που περνάω την Λόντου, το μηχανάκι κλασικά χαζοσπινάρει με ένα γλυκό δίπλωμα, εγώ με το ανάποδό μου διορθώνω απαλά και....βγαίνει δεξιά, από την Μπουκαούρη, ασημί Octavia ασάλιωτο!!!!!!

.....Το βρίσκω στην πόρτα του οδηγού, με ένα ανατριχιαστικό μππαααααμμμμμμμ, πετάω στον αέρα προς τις κολώνες του νεοκλασικού και.......ξυπνάω.

Με εκείνο το απότομο τράνταγμα που κάνει το σώμα όταν μερικές φορές μας παίρνει ο ύπνος και βλέπουμε πως πάμε να πέσουμε στον γκρεμό!!

Εκείνο το αααααππππ, που σπρώχνει το σώμα προς τα πίσω.....

Τα τελευταία μέτρα της διαδρομής είναι αυτά: http://goo.gl/maps/RgKI7

Η κολώνα του νεοκλασικού είναι εκείνη πίσω από την κόκκινη έλλειψη/κύκλο, ο δρόμος στο πρώτο πλάνο είναι ο δρόμος κίνησής μου (Γερμανού) και ο κάθετος δρόμος μετά το Passat και το DR650RSE είναι η Μπουκαούρη!!

Η ώρα μηδέν του ονείρου!!!

dream_crash.jpg

Δεν ξέρω τι συμβαίνει μετά.

Είναι πάντα το ίδιο loop.

Και πάντα σταματά / παγώνει όταν πετάω προς την κολώνα, ένα κλικ μετά το μπππαααααμμμμμμμμ.

Μόλις ανατρίχιασα..... :pinch::pray::sweatdrop:

Αλήτη Ευγένιε!!! :beee:

Υ.Γ.: Με την μεγάλη μου, δεν ανεβαίνω από Γερμανού. Σχεδόν πάντα πάω από Γούναρη......Παράλληλη της Γερμανού.....Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε :sopase:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υ.Γ.: Με την μεγάλη μου, δεν ανεβαίνω από Γερμανού. Σχεδόν πάντα πάω από Γούναρη......Παράλληλη της Γερμανού.....Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε :sopase:

Αυτο ακριβως θα ελεγα... Αν παντα το ονειρο σου γυρναει στην λουπα και σταματαει στο μπαμ, καλυτερα να αποφευγεις αυτη την διαδρομη..

Εγω παντως ενα ονειρο που εβλεπα σε λουπα, με θλιβερο περιεχομενο, δυστυχως βγηκε αληθινο.. Μονο που στην δικη μου περιπτωση εγινε μετα τις 4-5 πρωτες μερες που το εβλεπα καθημερινα... :lipssealed:

Creepy ε;; :online2long:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ κ λίγα χρόνια ...............καμιά σαρανταριά..................με εχω δει να τρέχω με διάφορα MOTOCROSS γκάζια να πετάω πάνω απο ρεματιές ,λόφους ,γκρεμούς...............κ να πετάγομαι στον αέρα στον υπνο μου..........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα