Jump to content
CrazyTsach

*****Αίμα για συμφορουμίτη*****

Recommended Posts

Μόλις μπήκα σπίτι..

Τι συνέβη:

Συναντήθηκα με τον LaCatascopa,τον Κώστα (νέο μέλος σχετικά) για να πάμε παρεΐτσα μέχρι το μέρος συνάντησης της καγκουροβόλτας.

Τουˊπα καλορίζικη η μηχανή και μην τα πολυλογώ του είπα να πάει αυτός μπροστά γιατί είπε να πάμε από χαμοστέρνας που δεν ήμουν σίγουρος για το δρόμο.

Ε στο υπόγειο πέρασμα της χαμοστέρνας,εκεί με την τρελή την στροφή ο Κώστας δεν πρόλαβε να στρίψει,είχε φτάσει πολύ πλάγια όπου είχε και χώμα,δεν ήθελε πολύ εκεί πέρα..Χτυπάει στις μπάρες και η μηχανή χτυπάει κι αυτή στις μπάρες λίγο παραπέρα και πέφτει.

Απολογισμός,κάταγμα πάνω απˊτο γόνατο και σκίσιμο του ποδιού σε εκείνο το σημείο κι η μηχανή γδαρμένη από τη μία πλευρά χωρίς τρελές ζημιές λόγω ταχύτητας και μανιταριού κι όλα αυτά την πρώτη μέρα που είδα το παλικάρι..

Ασθενοφόρο,τροχαία,οδική μπλα μπλα και καταλήγουμε.

5 φιάλες αίμα για τον Κώστα Κοντοσόρο (του Σπύρου) ανεξαρτήτως τύπου.

Κρατικό Νίκαιας,αν θέλετε τίποτα άλλο στείλτε μου πμ,πάω για ύπνο γιατί έχω και σχολή το πρωί..

Θα ενημερώνω εδώ για ότι γίνεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο θα ήταν όσοι είστε Αθήνα να δώσετε αιμά για τον συμφορουμιτη μας.

Κωστα γρηγορα πισω γερος και δυνατος, με το Erγαλειο σου...

για να κανουμε βολτες ολο το καγκουρ τιμ μαζι...

Τροποποιήθηκε από τον PanosDenzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξέχασα να πω και για κάποια καταγματάκια στη μέση αλλά είναι μια χαρά κατά τα άλλα,αφού φανταστείτε όταν βγήκε από κάποιες εξετάσεις έλεγε πως είναι μεγαλύτερο κουλάδι από μένα μιας κι έλεγα ότι δεν στρίβω το ξτ και γενικά έκανε χαβαλέ μέχρι να αρχίσουν οι πόνοι.

Όλα καλά θα πάνε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Κώστα.

Καλο θα ήταν όσοι είστε Αθήνα να δώσετε αιμά για τον συμφορουμιτη μας.

Δεν εχει καμμία σημασία απο ΠΟΥ είναι ή βρίσκεται κάποιος.

Το αίμα θα καταλήξει εκει που θα δηλώσει ο δότης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

up !

5 φιάλες αίμα για τον Κώστα Κοντοσόρο (του Σπύρου) ανεξαρτήτως τύπου.

Κρατικό Νίκαιας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όχι ρε φούστη μου και άλλος συμφορουμίτης......... :wallbash:

Μακάρι να μπορούσα ρε παιδιά αλλά τα κωλοχάπια που πίνω δυστυχώς με έβγαλαν από εθελοντή αιμοδότη εδώ και χρόνια. :(

Όσοι μπορείτε δώστε για τον σύντροχο δεν είναι τίποτα ούτε παθαίνετε τίποτα, από τα 18 μέχρι τα 46 έδινα συνέχεια και σας διαβεβαιώ δεν είναι τίποτα.

Άν δεν μαζευτεί το αίμα δεν θα εγχειρίσουν το παιδί και όσο αργότερα εγχειριστεί τόσο χειρότερα είναι.

Τα πέρασα πρόσφατα και ξέρω δυστυχώς.

Φίλε μου εύχομαι ολόψυχα υπομονή, δύναμη όλα να πάνε καλά, ταχεία ανάρρωση και ποτέ ξανά !

Μακάρι να περπάταγα να μπορούσα νάρθω να σε δώ. :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στεναχωρήθηκα με το παληκαράκι. :(

Άστα να πάνε φίλε μου ! :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το απογευματάκι θα πάω στο νοσοκομείο και θα στείλω!

ΕΥΓΕ σύντροχε ! :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δεν ειχα δώσει αιμα τη Δευτέρα που πέρασε, δεν θα το σκεφτόμουν καν..

Παίδες, όποιος μπορεί ας πάει. Αλίμονο μας αν δεν μπορουμε να μαζέψουμε 5 φιάλες για τον συνάνθρωπο μας..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δεν ειχα δώσει αιμα τη Δευτέρα που πέρασε, δεν θα το σκεφτόμουν καν..

Παίδες, όποιος μπορεί ας πάει. Αλίμονο μας αν δεν μπορουμε να μαζέψουμε 5 φιάλες για τον συνάνθρωπο μας..

Και ΣΥΝΤΡΟΧΟ ...........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και ΣΥΝΤΡΟΧΟ ...........

Εσκεμμένα το έγραψα έτσι Σάββα. Πρώτα ειναι συνάνθρωπος, όπως οποιοσδηποτε άλλος που έχει αναγκη απο αίμα. :_thumbsup:

Καλά να'ναι το παιδί και σύντομα να ξανακαβαλήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερωτηση: αν παω με την μηχανη να δωσω αιμα, μπορω να καβαλησω μετα?

Πρωτη φορα εδωσα πριν 1.5 χρονο στον στρατο και μας ειχαν βγαλει Ε.Υ. για 1 μερα.. Θεωρητικα δεν εισαι στο 100%...

Θα εχω θεμα η μπορω να φυγω με την μηχανη μετα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εσκεμμένα το έγραψα έτσι Σάββα. Πρώτα ειναι συνάνθρωπος, όπως οποιοσδηποτε άλλος που έχει αναγκη απο αίμα. :_thumbsup:

Καλά να'ναι το παιδί και σύντομα να ξανακαβαλήσει.

Ναι καλέ μου φίλε το ξέρω απλά αλληλοσυμπληρωνόμαστε γιατί όντως άνθρωποι πρώτα από όλα είμαστε αλλά και εμείς των 2 τροχών έχουμε τον άγραφο κώδικά μας που τώρα που οι παλιότεροι φεύγουμε σιγά σιγά ΠΡΕΠΕΙ να μεταλαμπαδεύσουμε και στους νεότερους ! :_thumbsup:

Πρωτη φορα εδωσα πριν 1.5 χρονο στον στρατο και μας ειχαν βγαλει Ε.Υ. για 1 μερα.. Θεωρητικα δεν εισαι στο 100%...

Φίλε μου εξαρτάται από το πως νιώθεις μετά, δηλαδή αν ζαλίζεσαι.

Προσωπικά πάντα με μοτοσακό πήγαινα και μετά κάπνιζα και ένα τσιγαράκι αλλά με υψηλότατο αιματοκρίτη και δεν ζαλιζόμουνα ποτέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

E.Y. μια μέρα ?!!

Δεν το θυμαμαι αυτό, αλλά υπο κανονικές συνθήκες μετα απο μια ώρα εισαι οκ. Πλακώσου σε φυσικούς χυμούς και κανα σαντουιτς και εισαι κομπλέ.

Κάτι που έχει τύχει να δω σε αιμοδοσίες: κάποιοι πάνε νηστικοί να δωσουν αιμα. ΔΕΝ ειναι εξετάσεις αίματος.

Πρέπει να έχεις φαει και να έχεις κοιμηθεί καλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατά τις 2 που σχολάω θα πάω από εκεί μιας κι είναι κοντά η σχολή,δεν ξέρω αν θα δώσω ακόμα γιατί είμαι με 3 ώρες ύπνο και θα πάω με την μηχανή,όπως και να έχει θα ενημερώσω για την κατάσταση του Κωστή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα πάω το μεσημέρι στο Αττικό.

Use at your own risk.

Το έχω κάνει αρκετές φορές. Αλλά έχω δώσει αρκετές φορές αίμα και ξέρω πως δεν έχω πρόβλημα μετά.

Αν είσαι γερός, μεγαλόσωμος ή αθλητικός τύπος δε θα έχεις πρόβλημα λογικά.

Αλλά αν δεν είναι σίγουρος, καλύτερα να το αποφύγεις. Μην πας για καλό και την πατήσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατά τις 2 που σχολάω θα πάω από εκεί μιας κι είναι κοντά η σχολή,δεν ξέρω αν θα δώσω ακόμα γιατί είμαι με 3 ώρες ύπνο και θα πάω με την μηχανή,όπως και να έχει θα ενημερώσω για την κατάσταση του Κωστή.

Ενημερωσε οσο πιο γρηγορα μπορεις και τι εχει γινει με τις μπουκαλες αιμα αν ειναι σχολοντας να παω κατευθειαν να δωσω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ενημερωσε μολις εχεις νεα για το αιμα......

πες περαστικα.....

Τροποποιήθηκε από τον aka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα