Jump to content

Recommended Posts

ρε φιλε τι μου θυμισες με το τ!!!κλασσικη αξια.

κακως που το ειχες παρατησει και μπραβο σου που το ξανα πιασες να το σενιαρεις.θα γινει τουμπανο τοχεις και δισκους...!!!

αναμενω συνεχεια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αυτο δεν ειναι χουφτομα ειναι κ@λ@δαχτυλο! χαρας το κουραγιο σου φιλαρακι!ωραιος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος ο Τάσος! Εκτός από μερακλής είναι και γρήγορος! :mB_kalo_e::shock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα το δουλεψω σιγα σιγα, ακομα εχει κρυο εδω πανω, οτι ειδατε στη φωτογραφια της παπιας ειναι μοντες απο το παρελθον, στο μυαλο μου εχω να το λυσω ολο και να το βαψω κιολας! Σαν μηχανακι ηταν αρκετα δυνατο για βολτισιο και με μεγαλη αξιοπιστια, ειναι 128cc με εκκεντροφορο 5ου σταδιου καρμπυρατερ 24αρι (σχετικα μικρο) ροϊκη και εξατμηση.

Το παρακατω βιντεο (παλιο) περιεχει μερικες φωτογραφιες απο την τοποθετηση του πισω δισκοφρενου και προς το τελος του βιντεο φαινεται πως ηταν πριν τεθει εκτος κυκλοφοριας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φρανκι ειναι old school παπι αρα η sebring ειναι απαραιτητη!

Παλιοτερα το ειχα κανει απο τη μεση και πισω astrea grand και το αλλο μισο μπροστα crypron με τις ποδιες και ρη γραβατα, ολα αυτα γυρω στο 2004 αλλα μετα απο ενα χρονο αποφασησα να το επαναφερω στην εργοστασιακη του μορφη ελαφρως εξελιγμενο στα σημεια που ολα τα παπακια της εποχης υπεφεραν, φρενα και μπροστα αναρτηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιος ο Τασος......παρακολουθουμε και περιμενουμε την συνεχεια.... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μετα απο σχεδον 2 μηνες (απο σημερα που εχω αδεια) πηρα την αποφαση να δεσω το μοτερ μιας και ειχε σταματησει η βροχη και βγηκε ηλιος, οταν τελειωσα το μοτερ ηδη εχει σκοτεινιασει αλλα αυτο δεν με πειραζε τοσο ωστε να μην το δοκιμασω, βεβαια αυτο δεν εγινε γιατι αρχισε παλι να βρεχει δυνατα και με σταματησε, ελπιζω αυριο να εχει καλο καιρο και να γινει η δοκιμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικα το εβαλα μπρος σημερα, αλλα πολυ λαδι.. ουτως η αλλως θα αλλαξω κυλινροπιστονο αργοτερα και θα βαλω μια δευτερη κεφαλη που εχω αλλα αφου της κανω ροϊκη, τριψιμο βαλβιδων και τσιμουχακια.

Πολυ βροχη ρε γαμωτο και δεν προλαβαινω και πολλα, αυριο παντως λεω να το πιασω απο σχετικα νωρις μηπως προλαβω και τιποτα, θα βαλω και βιντεο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θυμήθηκα το πείραγμα που έριχνα πιτσιρικάς στο τσαλάκι!

Αυτά είναι!

Ωραία χρόνια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτά είναι!

Ωραία χρόνια!

Και η KTM έβγαζε τσάλι ; :crazy:

ή δεν ήξερες τότες ; :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και η KTM έβγαζε τσάλι ; :crazy:

ή δεν ήξερες τότες ; :mB_kalo_e:

Αυτές είναι οι σκοτεινές χοντικές μέρες που προσπαθώ να διαγράψω από τη μνήμη μου μάταια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτά είναι!

Ωραία χρόνια!

Ωραία χρόνια, ανέμελα χρόνια.. είπα να αναβιώσω τις ανησυχίες εκείνης της εποχής έστω και για λίγο και να σουλουπώσω κάπως το παπί για να το κυκλοφορώ μέσα στο χωριό ώστε να μην ταλαιπορώ το XR.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σημερα βολταρα λιγο το μηχανακι και ενακα ενα πρωτο ρυθμισμα σε συμπλεκτη και καρμπυρατερ, βεβαια προεκυψε ενα αλλο προβλημα που παντα ειχε, η γραναζιερα του φαγονωταν εσωτερικα στην φωλια του ρουλεμαν και αποκτουσε κενα με αποτελεσμα να χαλαρωνει η αλυσιδα και να το αισθανεσαι οτι μηχανακι εχει λοξιγκα, σημερα βεβαια χαλαρωσε τοσο πολυ που την πεταξε και την εκοψε στην ασφαλεια, ο τροχος μπλοκαρε αλλα πηγαινα μονο με καμια 40 χιλιομετρα και ετσι το εσωσα, τωρα λεω να αλλαξω τη ζαντα με μια απο DT125 που εχω στην οποια βιδωνει πανω της το γραναζι για να γλητωσω απο τα ρουλεμαν και τις γραναζιερες, θα παω να παρω σημερα νεα ρουλεμαν για τη ζαντα του DT και αυριο λογικα θα τη βαλω για να συνεχισω τις δοκιμες... μετα που κοπηκε η αλυσιδα επεσε σπροξιμο καμια 300 μετρα ανηφορα.. κοπηκα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Sebring power my friend!

Γλυκός ήχος..

Περιμένουμε να σε δούμε σε βίντεο να το βολτάρεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα