Jump to content
andrewk

Pc Games

Recommended Posts

Μετά από πολλές ξαγρυπνίες, το πήρα απόφαση:

Θα πάω να το αγοράσω original,

τους αξίζουν τα χρήματα...!!!!

Τέτοιο παιχνίδι, τόσες (ατελείωτες) ώρες gameplay και τόοοσα mods !!!!

Και είμαι φαν των δράκων...αλλά σε αυτό, αν δεν τους σκοτώσεις δεν προχωράς.....

Κοίτα και το Oblivion,για μένα ανώτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

έχει κανείς το starcraft 2 ?

Ναι. Αν και το μετάνιωσα που το αγόρασα αυθεντικό (και preorder μάλιστα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πες δεν άξιζε?

Είμαι κλασικά κολλημένος με age of mythology, age of empires 2, starcraft κτλ.

Καμία πρόταση ????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρτο. Ειδικά τώρα, θα έχει πέσει πολύ η τιμή φαντάζομαι. Απλά μου φάνηκε πολύ σύντομο το campaign, και το multiplayer δε με συγκίνησε οπότε το παράτησα αρκετά γρήγορα. Για εμένα δεν είχε value for money.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξερει κανένας πως να ανοίξω το NAT στο MW2 ? Κάποιος να ξερει ΚΑΛΑ απο modem γιατι gamiete.

NAT.png

Ναι ξερω υπάρχουν λύσεις στο νετ αλλα δεν μου δούλεψαν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποιοι παίζουνε counter strike απο εδω και ποια εκδοση ειναι καλη? καπου διαβασα για καποια που ειχε γυρο στα 5ε?

Ενδιαφέρομε για αυτην που εχει ασντεκ και πουλ που θημαμαι επαιζα παλια αλλα και μια στο ιρακ....

Τροποποιήθηκε από τον Vasilis_n

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποιοι παίζουνε counter strike απο εδω και ποια εκδοση ειναι καλη? καπου διαβασα για καποια που ειχε γυρο στα 5ε?

Ενδιαφέρομε για αυτην που εχει ασντεκ και πουλ που θημαμαι επαιζα παλια αλλα και μια στο ιρακ....

Το καινουριο

Counter strike: global offensive.

Στο steam θα το βρεις, 10 το πουλαν αλλα εχει φασης που το δινουν προσφορα 5. Εχει και competitive mode που μπαινεις 5v5 και ειναι πολυ δυνατο με ranks κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το cs go Εχει competitive mode, quakestyle, normal οπως και το 1.6 (απλα για competitive επαιζες απο mIRC) + skin για οπλα που τα πεταει στην τύχη αλλιώς με πληρωμη.. Αυτο που ψάχνεις εσυ ειναι το 1.6 με poolday aztec κλπ.. Πάντως και το go συνήθεια ειναι αλλα σαν το 1.6 δεν εχει :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μονο τα γραφικα να δεις του cs go, δεν παιζεις το 1.6 για κανενα λογο. Ποναν τα ματια πλεον :P

Ασε που ολο το competitive scene πλεον εχει μεταφερθει στο cs gο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε ξερω αν το ειπε κανεις μεχρι τωρα, The Witcher. Πιστευω απο τους πιο υποτιμημενους τιτλους των τελευταιων χρονων. Το Game Of Thrones των games,ειδικα το 2ο μερος!! Υπομονη μεχρι τον Μαη για το 3ο κομματι της σειρας....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε ξερω αν το ειπε κανεις μεχρι τωρα, The Witcher. Πιστευω απο τους πιο υποτιμημενους τιτλους των τελευταιων χρονων. Το Game Of Thrones των games,ειδικα το 2ο μερος!! Υπομονη μεχρι τον Μαη για το 3ο κομματι της σειρας....

Ναι καλό παιχνίδι αλλά όχι υποτιμημένο ακριβώς.

Είχε και έχει απίστευτα πολλά προβλήματα που το κάνουνε μερικές φορές unplayable, με αποτέλεσμα να το θάψουν όλοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι καλό παιχνίδι αλλά όχι υποτιμημένο ακριβώς.

Είχε και έχει απίστευτα πολλά προβλήματα που το κάνουνε μερικές φορές unplayable, με αποτέλεσμα να το θάψουν όλοι

Υποτιμημένο όντως δεν το λες.Με τα μπούνια πάει για indi.

Εγώ παίζω beta Heroes of the Storm εδώ κ καμιά βδομάδα.Πολύ διαφορετικό από τα υπόλοιπα moba αφού δεν έχει τα stadar με lanes κλπ

Κυρίως είναι team based παιχνίδι.

Τροποποιήθηκε από τον apathie

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υποτιμημένο όντως δεν το λες.Με τα μπούνια πάει για indi.

Εγώ παίζω beta Heroes of the Storm εδώ κ καμιά βδομάδα.Πολύ διαφορετικό από τα υπόλοιπα moba αφού δεν έχει τα stadar με lanes κλπ

Κυρίως είναι team based παιχνίδι.

Καλα αυτα αλλα εγω ξερω οτι και το SMITE μαμαει....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξερει κανένας πως να ανοίξω το NAT στο MW2 ? Κάποιος να ξερει ΚΑΛΑ απο modem γιατι gamiete.

NAT.png

Ναι ξερω υπάρχουν λύσεις στο νετ αλλα δεν μου δούλεψαν

απ' όσο ξέρω, πρέπει να ζητήσεις κι απο τον παροχο να κανει ρυθμίση στη γραμμή σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NAT = Network Address Translation.

Με απλά λόγια, πάρε αυτή τη διεύθυνση IP και αυτή την Port από το τάδε δίκτυο (πχ του παιχνιδιού) και αντιστοίχισέ την σε ένα άλλο ζευγάρι IP/port σε κάποιο άλλο δίκτυο (πχ αυτό που ορίζει το router μας), ώστε να "κοροϊδεύουμε" τις συσκευές και να μπορούν να μιλάνε μεταξύ τους.

Τα ports στα routers εξ'ορισμού είναι κλειστά για λόγους ασφαλείας (να μη μπορεί να σου χτυπάει συνδέσεις ο κάθε ένας στο PC σου), οπότε για κάθε παιχνίδι ή πρόγραμμα πρέπει να ανοίγουμε αυτά που χρησιμοποιεί. Το ΝΑΤ είναι ρύθμιση κατεξοχήν του router σου (αλλάζει τα πακέτα των δεδομένων πριν τα στείλει) και τουλάχιστον για τις συνδέσεις που έχουμε στην Ελλάδα, δε ξέρω να υπάρχει δεύτερο "στρώμα" NAT στο επίπεδο του παρόχου σου, οπότε δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Προσωπικά, ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, αλλά πρέπει να κάνεις κάποια διαδικασία.

Καταρχήν, πρέπει στο δικό σου LAN του σπιτιού να σιγουρευτείς ότι το PC σου παίρνει πάντα την ίδια IP. Αυτό γιατί το router δεν ανοίγει ports χύμα, αλλά οι κανόνες είναι της μορφής "άνοιξε αυτό το port για τη συσκευή με το τάδε IP". Δηλαδή, αν δεν το έχεις σετάρει με στατική IP κάθε φορά που συνδέεται το PC στο router, το router θα του δίνει μία από τις διαθέσιμες IP στην τύχη και μετά ο κανόνας του ΝΑΤ δε θα δουλεύει γιατί δε θα βρίσκει το PC. Είναι σαν να αλλάζεις διεύθυνση και να ξεχνάς να ενημερώσεις το ταχυδρομείο, χάνεις την αλληλογραφία σου.

Αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις δικτύων μέσα στα windows, αλλά θα πρέπει να ξέρεις και τους DNS servers που χρησιμοποιεί ο πάροχός σου γιατί θα στους ζητήσει. DNS είναι οι servers που μεταφράζουν τα domains σε διεθύνσεις IP, ώστε να μπορούν οι συσκευές να μιλάνε μεταξύ τους στο internet (τα μηχανήματα καταλαβαίνουν μόνο από IP διευθύνσεις που είναι νούμερα, δε ξέρουν από www.mysite.com κλπ, οπότε για να έχουμε ανθρώπινη πλοήγηση στο internet μπαίνει στη μέση ο DNS που κάνει τη "μετάφραση"). Ανάλογα με το router, μπορείς να μπεις είτε στις ρυθμίσεις του είτε σε terminal που γράφεις εντολές και να δεις ποιοι είναι αυτοί, αλλά για να μη το μπερδεύω παραπάνω μπορείς απλά να πάρεις ένα τηλέφωνο στον πάροχό σου και να ζητήσεις τις IP των DNS τους (είναι 2, ένας πρωτεύων και ένας δευτερεύων). Εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους παγκόσμιους δωρεάν DNS που δίνει η Google, με διευθύνσεις 8.8.8.8 και 8.8.4.4

Εφόσον τα κάνεις όλα αυτά και το router σου δίνει πάντα την ίδια IP στο PC σου κάθε φορά που συνδέεσαι, μπορείς μετά να του βάλεις κανόνες για NAT. Προφανώς, δε χρειάζεται να κάνεις κάθε φορά τη διαδικασία για το static IP, αν το κάνεις μια φορά τελείωσε και βάζεις όσα NAT rules θες όποτε θες (εκτός αν κάνεις format, αλλάξεις PC ή λειτουργικό, τότε πρέπει να το ξαναρυθμίσεις). Ανάλογα με το router που έχεις, το NAT μπορεί να αναφέρεται σαν virtual server, game and application sharing ή port forwarding.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στο http://portforward.com/ και να επιλέξεις ποιο παιχνίδι/εφαρμογή θες να ρυθμίσεις και ποιο router έχεις. Έχει οδηγούς βήμα - βήμα με εικόνες, που θα σου πουν ακριβώς τι να κάνεις για να βάλεις static IP στο PC και να ανοίξεις τα απαραίτητα ports.

Τροποποιήθηκε από τον BurningBeard

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεκίνησα το Bioshock στο PS3

Ω ρε πστη Δια, ρε πως παίζετε FPS χωρίς ποντίκι;;;

Να προσπαθείς να σημαδέψεις με μοχλό, απ τα μεγαλύτερα καψόνια evah!

Καντήλια, σπίτια, μάνες...

Αναρωτιέμαι πως έπαιζα πιτσιρικάς τα MoH στο PS το πρώτο

το ξέρω, θρέντ για pc games, αλλά κάπου ήθελα να τα πω να ξαλαφρώσω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα έπαιξα fight night champion στο 360 , πατάς το κουμπί σήμερα και μέχρι να ανταποκριθεί είσαι KO . ΜΑΚΡΥΑ ! Tο demo του fight night round 2 που έπαιζα 10 χρόνια πρίν στο ps2 ήταν πολύ ανώτερο !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεκίνησα το Bioshock στο PS3

Ω ρε πστη Δια, ρε πως παίζετε FPS χωρίς ποντίκι;;;

Να προσπαθείς να σημαδέψεις με μοχλό, απ τα μεγαλύτερα καψόνια evah!

Καντήλια, σπίτια, μάνες...

Αναρωτιέμαι πως έπαιζα πιτσιρικάς τα MoH στο PS το πρώτο

το ξέρω, θρέντ για pc games, αλλά κάπου ήθελα να τα πω να ξαλαφρώσω...

Ωραιο το bio... το επαιζα παλια. σε πσ

παιζει κανεις Battlefield 4 στο ps4. να τον κανω add. Οταν θαχω συνδρομή plus θα παίζω τακτικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ εδώ και λίγο καιρό ξεκίνησα το world of tanks.

Όμορφο παιχνιδάκι για να περνάει η ώρα. Παίζει κάνας άλλος;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ εδώ και λίγο καιρό ξεκίνησα το world of tanks.

Όμορφο παιχνιδάκι για να περνάει η ώρα. Παίζει κάνας άλλος;

Αν το ελεγες πριν 1 μηνα θα παιρνουσαμε καλα. 2-2.5 χρονια παιζω και το βαρεθηκα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα