Jump to content
efkola

ΚΤΜ Orange Days 2017

Recommended Posts

.Απο τις 8 Απριλίου και για 2 μήνες σε 10 περίπου σημεία της Ελλάδας.

Η αρχή γίνεται στις 8-9 Απριλίου με μια διπλή εκδήλωση στο νησί της Ρόδου εγκαινιάζοντας τη λειτουργία του νέου KTM Store “Racing Design” φέρνοντας τα ORANGE DAYS της ΚΤΜ για πρώτη φορά στο νησί των Ιπποτών.

Αμέσως μετά, τα ORANGE DAYS δίνουν ραντεβού με τους μοτοσυκλετιστές της πρωτεύουσας κάνοντας στάση στα κεντρικά της “Delta Motorcycles” στο Γκάζι – Αθήνα . Η δεύτερη κατά σειρά στάση των ORANGE DAYS 2017 θα γίνει την Τετάρτη 12 Απριλίου.

Οι διαθέσιμες μοτοσυκλέτες στις δύο πρώτες στάσεις των ORANGE DAYS και για τις οποίες μπορείτε να κάνετε από τώρα κρατήσεις είναι οι εξής:

ΚΤΜ

DUKE 200
DUKE 390
RC 390
DUKE 690
FREERIDE E (electric)
1090 ADVENTURE
1290 SUPER ADVENTURE T
1290 SUPER ADVENTURE S
1290 SUPER DUKE R
1290 SUPER DUKE GT

HUSQVARNA

701 SUPERMOTO
BAJAJ

PULSAR NS 200

Πριν ένα χρόνο, 760 αναβάτες είχαν την ευκαιρία να οδηγήσουν 12 από τις κορυφαίες μοτοσυκλέτες της ΚΤΜ στα ORANGE DAYS του 2016. Για φέτος ο πήχης έχει ανέβει ψηλότερα και στόχος είναι περισσότεροι από 1.000 φίλοι της ΚΤΜ να πάρουν μέρος στις “πορτοκαλί μέρες” του 2017.

Για το λόγο αυτό οι διοργανωτές έχουν φροντίσει να προσθέσουν νέους προορισμούς καλύπτοντας το μεγαλύτερο μέρος της επικράτειας. 

Σημ.: Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στα Orange Days είναι η κατοχή διπλώματος οδήγησης μοτοσυκλέτας σε ισχύ, καθώς και η προσκόμιση κατάλληλου μοτοσυκλετιστικού εξοπλισμού (κράνος, jacket, γάντια, παντελόνι, μπότες ή μποτάκια).

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να οδηγησεις καποια απο τις μεγαλες μοτο, για την εκδηλωση της Αθηνας τουλάχιστον, μου ζητησαν να οδηγας μοτοσυκλετα πανω των 600 cc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χμμ...και πώς το εξακριβώνουν αυτό..ζητούν την άδεια οδήγησης;

Χμμ...και πώς το εξακριβώνουν αυτό..ζητούν την άδεια οδήγησης;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ελεγε και στους ορους νομιζω αυτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παλι εκλεισα με το τερας, για να πηγαινω σα τη κοτα, ετσι για την εμπειρια. 

Αλλιως ειμαι περιεργος για το μικρο (το 390), πολύ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογω διπλωματος ; :laugh::laugh::wub:

Φυλαι 18 χρωνον ιμε κε μολης εβγαλα το δυπλομα, τι να κανο ο κακωμιρις, οτι μου αιπητρεπςουν θα παρο, εχο και δοισλεκσυα κε οταν σιμπληρονο το εντιπο τρομαξουν....

Περα απο την πλακα, εχω οδηγησει 2 φορες το sd και δεν το ευχαριστιεμαι καθολου(περιμενω να πεσει στα χερια μου ενος φιλου να το κανιβαλησω οπως πρεπει), θα ηθελα και το sd gt, να δω λιγο τι λεει απο θεμα ανεσης, ισως το προσπαθησω κ αυτο.

Αλλα το 390 ειμαι πολυ περιεργος να δω τι λεει σαν συνολακι, και πιστευω οτι στους ρυθμους της βολτας θα μπορεσω να το στιψω λιγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εγω για το 390rc  ειμαι για να πω την μαυρη αληθεια.

Edit: Ξεκινησα να γραφω γιατι θα παω για το 390 και οχι για τα 1290. Μετα θυμηθηκα πως πηγα και οδηγησα το Αφρικα. Εσβησα ο,τι εγραφα:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο την πλακα, εχω οδηγησει 2 φορες το sd και δεν το ευχαριστιεμαι καθολου(περιμενω να πεσει στα χερια μου ενος φιλου να το κανιβαλησω οπως πρεπει),

Τί λέει αυτός ρε ?

Εμένα με είπαν να πάρω το 701 το Χουξσβάρνα για να μάθω λέει γιατί είναι καλό. Βασικά να δω συμπλέκτη και κάτι για καπάκια με ειπαν αλλα δεν κσέρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενδιαφερον :think:

Να παμε καμμια γυρα τα μεγαλα τουριστικα και τον μεγαλο δουκα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ σκέφτομαι να δοκιμάσω το GT. Να συγκρίνω με το SX που ας πούμε είναι κοντά σαν κατηγορία .

Τροποποιήθηκε από τον Thanos89

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περιποιημενο μετα απο πορτοκαλιες ημερες ,ψαχνει τυχερο  !!!

https://www.car.gr/8700620-ktm-1290-super-duke-gt

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

husqvarna 701? ενταξει κανω αιτηση απο τωρα:biggrin:

ευκαιρια να ξαναοδηγησω το duke 390 το οποιο ειναι :wub: αλλα και το rc390 το οποιο δεν οδηγησα περυσι

για τις "μεγαλες" μοτο πρεπει να εχεις αδεια απο μηχανακι στο ονομα σου, ποσα κυβικα δε θυμαμαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

^ δε βρησκω λινκ για δηλωση συμμετοχης οπως πχ στη yamaha. 

αν βρω θα το ποσταρω. 

παρε ενα τηλ στον αντιπροσωπο της περιοχης και ρωτησε τον. 

περυσι αν θυμαμαι σωστα δεν ειχα κανει αιτηση online, απλα πηγα εκει και οδηγησα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπορουμε να βρουμε το προγραμμα?  

αν καποιος πηρε φυλλαδιο ας ποσταρει ολο το προγραμμα των αντιπροσωπων:biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η διαδρομη ειναι η παρακατω και θεωρω οτι ειναι καλη για ενα γρηγορο τεστακι.

https://www.google.gr/maps/dir/37.9787992,23.7162778/37.9639813,23.7146255/37.9590032,23.719416/37.9412876,23.6867359/37.9462965,23.6725417/37.9880716,23.6919716/37.9795603,23.7176296/@37.9633807,23.6783299,6885m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0?hl=el

Το super adventure με καλυψε απολυτα ως ταξιδιωτικο οπλο αλλα αυτο που μου εκανε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ! εντυπωση ειναι το ποσο αναλαφρη αισθηση εχει κανοντας τους ελιγμους παιχνιδακι συγκριτικα με το ογκο που δειχνει οτι εχει για αυτους που το βλεπουν πρωτη φορα.

Εαν πρεπει να βρω μια παροποιωση θα ελεγα οτι βρισκομουν χωμενος μεσα  στο πιλοτηριο ενος 747 εχοντας την σπιρταδα ενος μονοκινητηριου αγωνιστικου αεροπλανου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Peiraiwths το Μουλτι το dvt το εχεις δοκιμασει ; Επειδη στο θεμα αισθησης βαζω το Ιταλικο ως πρωτο με τεραστια διαφορα απο οσα εχω οδηγησει ( δεν εχω δοκιμασει το ΚΤΜ ομως ) γι αυτο και σε ρωταω για το αν εχεις μετρο συγκρισης αναμεσα σε αυτα τα δυο. Πχ το ΧR ειναι σαφεστατα πιο βαρυ σε αιαθηση. Για gs / africa δεν το συζητω καν. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχω οδηγησει κανενα μουλτι (δεν βαζω καν στα λιστα τα 1000/1100) παρολο οτι εχω 2 κοντινα μου ατομα που εχουν το παλιο βελτιωμενο με προγραμμα κ το καινουριο μαμα, αλλα σωστα οπως λες το XR εχει βαρια αισθηση (αυτο δεν σημαινει οτι σωνει κ καλα πρεπει να ειναι σοβαρο μειονεκτημα) κ νομιζω οτι οποιος κατοχος του δοκιμασει το ktm θα φυγει με το κεφαλι σκυμενο αλλα θα του περασει! ΤΟ XR εχει αλλα πλεονεκτηματα.

Δυστυχως...εκανα το λαθος στον Παναγιωτοπουλο κ αντι να παρω το gs (δεν μπορω να το πιστεψω αυτο το λαθος που εκανα) δοκιμασα εκεινη την καφε ρεισερ πατατα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυστυχως...εκανα το λαθος στον Παναγιωτοπουλο κ αντι να παρω το gs (δεν μπορω να το πιστεψω αυτο το λαθος που εκανα) δοκιμασα εκεινη την καφε ρεισερ πατατα!

ε οχι και πατατα... 

Αλλα το ντζι ες, ειναι γαμω οτι και να λεμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα