Jump to content
ΩΡΙΩΝ

Καλο ταξιδι Γιαννη.

Recommended Posts

Το ποστ που λες πως σου έσβησαν δεν το είδα.

Το από πάνω ποστ όμως που λες πως θα στείλεις σε εικόνες και διατείνεσαι πως είναι συκοφαντικό, μιλάει για την προσωπική εμπειρία του πατέρα ενός συμφορουμίτη (buffos), αλλά και για πράγματα που γνωρίζουμε όλοι όσοι κινούμαστε στον χώρο της οδήγησης ότι συμβαίνουν. Δεν μιλάει συγκεκριμένα για τον εμπλεκόμενο-γνωστό σου. Επομένως η "απειλή-ενημερωση" του τι θα στείλεις και που είναι απλά διπλό φάουλ.

Χαμήλωσε τους δημόσιους τόνους σου στο παρόν θέμα. Δεν είναι σαν τα άλλα θέματα που ποστάρεις. Μας προσβάλλεις όλους με τέτοιο ύφος να γράφεις σε τέτοιο θέμα.

Τροποποιήθηκε από τον vaelsod

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γνωριζομαστε φιλε μου και δεν συκοφαντησα καποιον...δεν εβγαλα καποιο πορισμα γιατι δεν ειμαι πραγματογνωμονας και οτι ανεφερα ειναι απο την μηχανη που πηγα και ειδα και οτι ανεπισημες πληροφοριες πηραμε μεσω του δικηγορου μας που μιλησε με την τροχαια. Δεν γνωριζουμε τι εγινε και περιμενουμε το πορισμα για να κατανοησουμε και εμεις το πως και το γιατι. Δεν εχουμε ριξει καμια ευθυνη σαν οικογενεια σε κανεναν γιατι δεν γνωριζουμε τιποτα. Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος γιατι πραγμα μιλας και αν σε εθιξα καπως ζητω συγγνωμη, αλλα προσπαθησε να κατανοησεις και εσυ λιγο το τι περναμε.

Εγώ να δεις πως στεναχωρήθηκα. Ναι δεν γνωριζόμαστε, αλλά ήρθα στην κηδεία, και στάθηκα μέχρι το τέλος.

Αν έχεις την εντύπωση ότι εγώ δεν στεναχωρήθηκα, τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστής, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

Άλλο όμως το στεναχωρήθηκες, που σε καταλαβαίνω απόλυτα, και άλλο το να γράφεις ότι ''πετάχτηκε ο παπούς''. Ούτε αγροτικό υπήρξε, ούτε ισχύουν αυτά που γράφεις.

Αν όντως δεν ξέρεις τι έγινε, με πολλή μεγάλη στεναχώρεια να κάνω το βαρύ καθήκον να σε ενημερώσω. Έτσι ένα στοιχείο μόνο για να καταλάβεις ότι ξέρω πολύ καλά τι γράφω, ΔΕΝ υπήρχε κανένα αγροτικό σε εμπλοκή, που έγραψες. Ένα Mitsubishi Lancer ήταν το ένα και ένα Toyota Yaris το άλλο.

Σε παρακαλώ πολύ, αν όντως δεν ξέρεις τι έγινε, μην γράφεις υποθέσεις που θίγουν άτομα σε δημόσιο χώρο.

Με μεγάλη μου στεναχώρεια σου γράφω αυτά τα πράγματα κι εγώ.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιχάλη, σταμάτα το επιτέλους.

Οι οδηγοί των αυτοκινήτων, αν έχουν δίκιο, θα δικαιωθούν στα δικαστήρια.

Χώρια που δεν υπάρχει αναφορά σε ονοματεπώνυμα για να θιχτούν.

Αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουν, αλλά αυτές είναι ελάχιστες μπροστά σε ένα θάνατο!

Το παλικάρι χάθηκε.

Σεβάσου τη μνήμη του, ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ να δεις πως στεναχωρήθηκα. Ναι δεν γνωριζόμαστε, αλλά ήρθα στην κηδεία, και στάθηκα μέχρι το τέλος.

Αν έχεις την εντύπωση ότι εγώ δεν στεναχωρήθηκα, τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστής, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

Άλλο όμως το στεναχωρήθηκες, που σε καταλαβαίνω απόλυτα, και άλλο το να γράφεις ότι ''πετάχτηκε ο παπούς''. Ούτε αγροτικό υπήρξε, ούτε ισχύουν αυτά που γράφεις.

Αν όντως δεν ξέρεις τι έγινε, με πολλή μεγάλη στεναχώρεια να κάνω το βαρύ καθήκον να σε ενημερώσω. Έτσι ένα στοιχείο μόνο για να καταλάβεις ότι ξέρω πολύ καλά τι γράφω, ΔΕΝ υπήρχε κανένα αγροτικό σε εμπλοκή, που έγραψες. Ένα Mitsubishi Lancer ήταν το ένα και ένα Toyota Yaris το άλλο.

Σε παρακαλώ πολύ, αν όντως δεν ξέρεις τι έγινε, μην γράφεις υποθέσεις που θίγουν άτομα σε δημόσιο χώρο.

Με μεγάλη μου στεναχώρεια σου γράφω αυτά τα πράγματα κι εγώ.

Φιλε μου σου ζηταω συγγνωμη για την μη γνωση των συμβαντων. Σαν οικογενεια ακουμε ακομα απλα ανηποστατα στοιχεια. Μεχρι πριν τρεις μερες πηγα να ρωτησω στη τροχαια δεν μου ειπαν κατι..οποτε εγκατελειψα καθε προσπαθεια. Δεν μας λενε τιποτα ακομα και δεν μας δινουν καμια πληροφορια. το γιαρις πηγα και το ειδα. Ο ανθρωπος που ηταν εμπλεκομενος δεν γνωριζω αν εφταιγε η οχι και η χρηση της λεξης πεταχτηκε ηταν ακυρη και υποκειμενικη συμφωνω κ ζητω συγγνωμη απλα ετσι μας μεταφερθηκε. Αν ησουν εκει στειλε μου το τηλεφωνο σου να ερθω να σε βρω. Οι τελευταιες δυο βδομαδες περνανε με χαπια και εφιαλτες. Αν εχεις προσωπικη αποψη να μου μιλησεις....ηρθες στην τελευταια τελετη και σε ευχαριστω...θα με ειδες πανω απο τον αδερφο μου να τον αγκαλιαζω και να τον φιλαω πριν κλεισουν το φερετρο για τελευταια φορα..δεν κανω τον δικαστη για κανεναν..τι νοημα εχει? δεν θα φερει πισω το αδερφακι μου..αν ξερεις ομως κατι περισσοτερο σε παρακαλω ελα και μιλησε μου γιατι ειμαι με ενα τεραστιο γιατι χωρις νοημα...

Πολυ φιλικα..

Λευτερης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Λευτέρη τα θερμά συλλυπητήρια μου να είστε γεροί και δύνατοί με κουράγιο να θυμόσαστε το αδελφάκι σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιχάλη, flying, επανέφερα το ποστ σου, #90 του thread.

Όχι γιατί παρά την αγένειά σου ήθελες και να γκρινιάζεις, αλλά γιατί καλό είναι τα γραπτά να μένουν.

Να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.....

Υ.Γ.: Ακόμα και δίκιο να έχεις, με τον τρόπο σου το χάνεις. Τι να την κάνω την ορθογραφία ή την σύνταξη αν από ένα κείμενο λείπει η ανθρωπιά και κυρίως ο σεβασμός. Πόσο μάλλον σε ένα άνθρωπο που έχει φύγει από τη ζωή........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με αυτά που γράφεις, αντίθετα εσύ πέφτεις στην υπόληψή μου, σε είχα κρίνει για άτομο από τους αμερόληπτους και δίκαιους-ήρεμους κριτές εδώ μέσα.

Εδώ, ΦΑΝΕΡΑ έδειξες μεροληπτική θέση, με την πράξη σου, αφήνοντας τον ένα να γράφει ότι νομίζει, και κρύβοντας την απάντηση του άλλου.

Η δικαιολογία η οικογένεια του καημένου, δεν ισχύει. Για καθαρά θέμα τύχης, δεν θρηνούν δύο ή τρείς οικογένειες τώρα. Αυτές δεν έχουν ''δικαίωμα'' και ''σεβασμό'' που βρέθηκαν στα κρατητήρια για παράδειγμα και θα τρέχουν στα δικαστήρια για 2-3 χρόνια; Λες και ήθελα εγώ να γίνει ότι έγινε, ποιός το ήθελε, για το όνομα του Θεού, τι να πω, τόσο δύσκολα τα λέω;

Το πιο σωστόν θα ήταν να σβηστούν ΟΛΕΣ οι ιστορίες, όπως και ζήτησα, και όσο δεν το κάνεις είναι κι αυτό λάθος.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πως μπορώ να μεροληπτώ υπέρ κάποιων που δεν ξέρω ρε Μιχάλη.

Έλεος ρε συ. Έλεος.

Ένα thread για συλλυπητήρια το μετέτρεψες σε "άκουσα, μου είπαν, δικαστής και πραγματογνώμονας ταυτόχρονα".

Έφτασες σε σημείο να μιλάς και για μηνύσεις και αποδεικτικά screenshots.

Αντιλαμβάνομαι πως κάποιοι ταλαιπωρούνται ήδη λόγω του δυστυχήματος.

Και το σέβομαι.

Εδώ όμως αφενός δεν είναι δικαστήριο, αφετέρου είναι το βήμα για να συλλυπηθούμε για την απώλεια ενός νέου ανθρώπου.

Και όχι για την απώλεια ενός αμορτισέρ ή μιας ζάντας ή τα πιθανά σενάρια απωλειών που βάζεις για μπροστάρη........

Αυτό μπορείς να το καταλάβεις?

Ναι ή όχι.

Υ.Γ.: Αν ο σεβασμός μου σε έναν νέο που έφυγε από τη ζωή ή ο σεβασμός μου στα συναισθήματα κ τον πόνο των αγαπημένων του να είναι η αιτία να "κριθώ", ας είναι.....

Προτιμώ να με θεωρείς εσύ μεροληπτικό από το να θεωρώ τον εαυτό μου γαϊδούρι.

Δε θα το συνεχίσω άλλο.

Ελπίζω να μη ρίξεις κι άλλο το επίπεδο της κουβέντας.

Αν φτάσουμε στο σημείο να κλειδώσουμε και ένα τέτοιο thread.......τι να πω........Λυπάμαι......

Ζητώ ειλικρινά συγνώμη από την οικογένεια του παλικαριού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του παιδιού και κουράγιο...

Δεν έγιναν έτσι τα πράγματα.

Μια και τα λέτε όπως θέλετε όμως, και όχι όπως έγιναν, πάμε και την αλήθεια.

θα προωθήσω εικόνες από τα πόστ σε γνωστό μου που είναι εις εκ των εμπλεκομένων, και από εκεί και πέρα ότι θέλει αυτός ας κάνει.

Ενημέρωσα.

Εφόσον μιλάς για την αλήθεια, γιατί δεν αποκαλύπτεις ποιος είναι ο εμπλεκόμενος που αναφέρεσαι και τι σχέση έχεις εσύ μαζί του; (συγγενική ας πούμε;). Είναι και αυτό μέρος της "αλήθειας" σου που προσπαθείς να μας μεταφέρεις.

Τροποποιήθηκε από τον telixristos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συλληπητήρια στην οικογένεια του παιδιού και κουράγιο...

Εφόσον μιλάς για την αλήθεια, γιατί δεν αποκαλύπτεις ποιος είναι ο εμπλεκόμενος που αναφέρεσαι και τι σχέση έχεις εσύ μαζί του; (συγγενική ας πούμε;). Είναι και αυτό μέρος της "αλήθειας" σου που προσπαθείς να μας μεταφέρεις.

Πολύ σωστό.

Καλή δύναμη Λευτέρη σε σένα και στην οικογένεια σου.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειμαστε δικαστηριο εδω και ο καθενας εχει τα συναισθηματα του.

Μιχαλη Σε ευχαριστω για την περιγραφη σου. Δεν καταλαβαινω βεβαια πως το κρανος ακουμπησε το 1ο οχημα στο καπο που ενω ηταν δεξια της μηχανης το ιδιο το κρανος εχει σημαδια αποκλειστικα και μονο αριστερα. Με 200 που λες ανα ωρα αν το κανεις σε μετρα ανα δευτερολεπτο το φαναρι δεν θα ηταν απλα βαθυ κοκκινο οπως λες αλλα αναμενο κοκκινο για αρκετη ωρα, αλλα ολα αυτα ειναι προσωπικες μου υποθεσεις. Υποθετω πως ησουν μαρτυρας αυτοπτης και εδωσες την ιδια μαρτυρια και στην τροχαια. Το δικο μου κειμενο οπως ανεφερα ειναι οτι μας ειπωθηκε στην αρχη χωρις να ειναι κατι επισημο και λογω της ανακριβειας του και της ελλειψης αντικειμενικης και επισημης πληροφορησης ζητησα συγγνωμη. Θα κρατησω το κειμενο σου με τις ακριβεις πληροφοριες που δινεις ως προς την ταχυτητα, κατευθυνση και λεπτομερειες της κρουσης και επαφης με τα δυο αυτοκινητα και θα το περασω στον δικηγορο μου. θα σταματησω εδω και θα περιμενω το επισημο πορισμα της τροχαιας μιας και δεν μπορουμε σαν οικογενεια να κανουμε κατι αλλο περα απο υπομονη. αν θες να αναφερθεις σε ψυχοσυναισθηματικα θεματα θα σου προτεινα να ερθεις να δεις εμενα και την οικογενεια μου. Ο μικρος ειχε παιδεια και δεν ειχε αυτοκτονικες τασεις προς πληροφορηση σου. Καπου εδω νομιζω πως δεν θα γραψω κατι αλλο γιατι μου λειπουν τα αντικειμενικα στοιχεια και μπηκα σημερα απλα να γραψω ενα ευχαριστω στα παιδια που εξεφρασαν την συμπαθεια τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαρα στο κουράγιο σου Λευτέρη, να κάθεσαι μέσα στο πόνο σου να απαντάς στον κάθε ένα που γι αυτόν έχει περισσότερη σημασία να αποκατασταθεί ο εν ζωή συγγενής του, παρά να τιμήσουμε την μνήμη του συγγενή που άδικα έφυγε!

Ελπίζω να τον θυμάστε για πάντα. Όσο για τον Fly, ελπίζω να βγει η αλήθεια στη φόρα να ηρεμίσεις....

Τροποποιήθηκε από τον eftaxias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Εδώ, ΦΑΝΕΡΑ έδειξες μεροληπτική θέση, με την πράξη σου, αφήνοντας τον ένα να γράφει ότι νομίζει, και κρύβοντας την απάντηση του άλλου.

Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει τα πραγματικά γεγονότα. Ούτε οι ίδιοι οι συμμετέχοντες βέβαια. Αυτοί σίγουρα δεν μπορούν να έχουν αντικειμενική άποψη.

Ακόμη και να έχεις γνώση των πραγμάτων όντας παρών, δεν έχει κανένα νόημα να συμμετέχεις στο συγκεκριμένο νήμα.

Ακόμη και αν σε ένα ψέμα, οι οικείοι του βρίσκουν παρηγοριά, ένα νήμα σε ένα φόρουμ δεν προκαλεί καμιά βλάβη ούτε σε σένα, ούτε στους δικούς σου ανθρώπους, που από τα συμφραζόμενα συμμετείχαν στο συμβάν.

Τέλος στο γεγονός με την ανανέωση διπλωμάτων που ανέφερα, είναι απόλυτα προσωπική εμπειρία σχετικά με την διαδικασία. Ο πατέρας μου είναι 1000% ΜΗ ΙΚΑΝΟΣ να οδηγήσει, όμως ο γιατρός δεν υπογράφει αν μπορεί η όχι, αλλά αν έχει 2-3-4 συγκεκριμένες παθήσεις!!! Αν έχει κάποια πάθηση που δεδομένα του μειώνει τα αντανακλαστικά, η ανανέωση γίνετε κανονικότατα. Υπάρχουν χιλιάδες μη ικανοί συμπολίτες μας που κυκλοφορουν με ένα τιμόνι στο χέρι....αλλά τα αντανακλαστικά τους , τους έχουν εγκαταλείψει εδώ και πολλά χρόνια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχην συλλυπητηρια Paladin!

Νομιζω οτι δεν μας ενδιαφερει τι εγινε ποσο μαλλον αν η υποθεση μεταφερεται στα δικαστηρια!

Για μενα λαθος εχει και ο Fliyng και ο Ksino και ο Paladion o καθενας για τον λογο του!

Ειναι ενα θεμα που ξεκινησε ο Ωριων για να ευχηθει καλο ταξιδι σε ενα παιδι,ας μεινει εκει,εκτος αν αλλαχτει ο τιτλος του θεματος ή ας ανοιχτει νεο θεμα δικαστικου χαρακτηρα,οχι εδω ομως!

Σορρυ που γραφω την αποψη μου σε ενα τετοιο λεπτο θεμα αλλα με χαλαει να διαβαζω τετοια ποστ σε λαθος ενοτητα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχεις αδικο..θα μπορουσαν να σβηστουν απο τους αντμιν τα σχετικα ποστ και να μεινει η συμπαρασταση σας..αυτο ειναι που εχει τη μεγαλυτερη σημασια για μενα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα στο φορουμ σας...ΔΕΝ εχω μηχανη...ΔΕΝ ειμαι μηχανοβιος...ΔΕΝ εχω καβαλησει ποτε μου ουτε παπι...Εχω υπαρξει ομως κολλητος φιλος με τον Λευτερη κατα το παρελθον κανοντας πολυ παρεα και με τον αδικοχαμενο αδερφο του...απο τη στιγμη που εμαθα το τραγικο γεγονος τα εχασα...ενιωσα οτι εχασα εγω τον μικρο αδερφο μου...ενιωσα μια ανειπωτη θλιψη στη σκεψη οτι αυτο το παιδακι που περναμε μαζι μας στις βολτες και στις εκδρομες μας απλα δεν προλαβε να ζησει...και δεν ειναι πλεον μαζι μας...δεν εχει περασει μερα που να μην προσευχομαι στο θεο να δινει δυναμη στη μητερα του να αντεξει τον πονο...ποσο κριμα ειναι να βλεπεις ενα παιδι 19χρονων να χανει τη ζωη του...καμμια σημασια δεν εχει αν εφταιγε η αν δεν εφταιγε....δεν αλλαζει κατι...ο Γιαννακης δυστυχως δεν ειναι μαζι μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα