Jump to content
g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

Recommended Posts

πριν 6 ώρες, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

https://www.car.gr/22996258-yamaha-xt-500e-xt500e#modal

Στα 3κ το θεωρώ ευκαιρία.

Πλακίτσα, πλακίτσα;

(ούτε να μου το ΧΑΡΙΖΑΝ, όχι να δώσω και 3000 ευρώ, ξέρεις τι ΜΗΧΑΝΑΡΕΣ παίρνεις με αυτό το ποσό; )

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Πλακίτσα, πλακίτσα;

(ούτε να μου το ΧΑΡΙΖΑΝ, όχι να δώσω και 3000 ευρώ, ξέρεις τι ΜΗΧΑΝΑΡΕΣ παίρνεις με αυτό το ποσό; )

Αυτο ειναι αηδια, δεν ειναι μετατροπη.. Δηλαδη τι καλο εχει πανω του ενα ΧΤ500 που αξιζει για να το κανεις και μετατροπη σε κατι αλλο?

Αν αγαπαει καποιος αυτο το μοτερ μπορει να το βρει στο SRX που ειναι πολυ πιο κοντα σε αυτο που ο καταστροφεας καταφερε αλλα πολυ λιγοτερο αηδιαστικο.

Ρε ανθρωποι, τι εχετε παθει και αγαπησατε ολοι τα τελευταια 5-6 χρονια τα caferacer?

Αυτα τα μηχανακια ηταν τα κοντραδικα μιας αλλης εποχης, δεν ηταν μηχανακια που τα καβαλουσαν οι καφετεριακιδες για να πουλησουν μουρη και στιλ.

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτι λάθος θα βλέπω,γιατί όντως μ'αρέσει πάρα πολύ,δεν ειρωνεύομαι.Εκτός από το υποπλαίσιο τι κακό έχει; Το ότι κάποιος "πετσόκοψε" ένα xt; Υπάρχει πληθώρα θεωρώ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ντεποζιτο απο μονο του ειναι πολυ ωραιο, αλλα το οτι κατω απο αυτο φαινεται η ασχημια του σκελετου χαλαει την ολη εικονα, επισης ο εντουράδικος λαιμος εξατμησης και το τελικο κατω απο τη σελα δε μου αρεσει, για το φαναρι και τα οργανα τι να πει κανεις, επισης η σελα δε ταιριαζει, αυτο το πραμα ειναι ¨ψωνισαμε μερικα κομματια απο το aliexpress¨ και τα βαλαμε οπως οπως πανω σε ενα XT500, αν και δεν ειναι το ειδος μηχανης που μου αρεσει κατα καιρους εχω δει μετατροπες διαμαντια, αν αρεσει σε καποιον αυτο το μηχανακι ειναι απολυτα σεβαστο, υποκειμενικο θεμα το γουστο, εγω μιλαω μονο για μενα και τα δικα μου γουστα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

Κάτι λάθος θα βλέπω,γιατί όντως μ'αρέσει πάρα πολύ,δεν ειρωνεύομαι.Εκτός από το υποπλαίσιο τι κακό έχει; Το ότι κάποιος "πετσόκοψε" ένα xt; Υπάρχει πληθώρα θεωρώ...

Πες μας εσύ, τι καλό έχει.

Καταρχήν, ξεπερνάμε το ΜΥΘΟ, πως επειδή είναι δεκαετία '80 (ένας μύθος), επειδή είναι  ΧΤ500 (άλλος μύθος) είναι κάτι καλό. Φτάνει πια, ξεκολήστε από τις μόδες που περνάει ο κάθε Λύκος ρε σεις. Οι μηχανές της δεκαετίας του '80 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ. Σχεδόν ΚΑΜΙΑ. Άμα κατέβει σύχρονος οδηγός από σύχρονη μοτό, κι ανέβει σε παλιά μοτό από '80s, θα κατέβει πράσινος από φόβο και θα λέει respect για εκείνους που τα έζησαν. Τις λένε για καλές, οι γέροι, που έχουν ξεχάσει τι περάσανε, έχει σβήσει ο εγκέφαλος τις κακές μνήμες και θυμόνται μόνο που έκανε ο tom cruise βρουμ βρουμ κόντρα με το αεροπλάνο, και πως φορτώνανε την Βασούλα την κομμώτρια.

Οποιαδήποτε σύγκριση, με σύχρονες κατασκευές, που είναι ΠΙΟ δυνατές, ΠΙΟ εύκολες-καλόβολες, ΠΙΟ αξιόπιστες, ΠΙΟ οικονομικές... να το συνεχίσω;

Πάμε τώρα τι παίρνεις με 3000 ευρώ. Άσε το αισθητικό. Παίρνεις ένα μονοκύλινδρο 500 αρχαιοελληνικής τεχνολογίας, με καμιά 28 άλογα τροχό, μπορεί να λέω και πολλά, ντουπου-ντουπου λειτουργία, ούτε δύναμη ούτε πολιτισμός. Και τραχύ και ψοφίμι. Το κιβώτιο των XT -φαντάζομαι- οι πιο πολλοί το ξέρουμε. Με αυτό το τιμόνι και την ανάρτηση, παίζει και να είναι αδικαιολόγητα δύσκολο χωρίς κανένα όφελος.

Τι το κάνεις το 3000 ευρώ μοτό που αγόρασες; Καθημερινό δεν το βλέπω και για πρώτη επιλογή, εξορμήσεις μόνο για πολύ κοντά, ταξίδι μόνο για πολύ μαζόχες, του έχει βάλει και χαμηλό τιμόνι για πιο street φιγούρα, άμα ήθελα street τιμόνι, έπερνα και street μηχανή ρε μάστορα, δεν έπαιρνα ΧΤ500. Δεύτερο άτομο γελάμε ,αξιοπιστία με ένα σωρό υποστηρικτικά συστήματα να λείπουν π.χ. μπαταρία&φιλτρόκουτο κλαίμε. Στην πρώτη βροχή δεν θα μπούνε βρωμιές στον θάλαμο καύσης να γδάρουν τον κύλινδρο, έτσι απροστάτευτο που ειναι το καρμπυρατέρ; Που θα το οδηγάς, σε ειδικές αποστειρωμένες συνθήκες και μόνο;

Και από την άλλη με 3000 ευρώ, παίρνεις...

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

...

Δεν το έχω οδηγήσει με αυτό το setup για να ξέρω πως είναι,κρίνω βάσει αυτού που βλέπω απ'την αγγελία.Εμένα εξ αρχής μου άρεσε το αισθητικό,τι "άσε το αισθητικό"; Πάω και παίρνω μαμά xt500 με 1200 ευρώ αν είναι να μην με ενδιαφέρει το αισθητικό.Εγώ βλέπω ένα όμορφο σύνολο,μπροστινά από sv που για βόλτα όλοι λένε ότι είναι άψογα(cafe racer είναι,όχι track bike),από γενική επισκευή,σίγουρα με κάποια πράγματα από ebay(αποδεκτό κατά την γνώμη μου,κι εγώ να'κανα παρόμοιο project φώτα και κάποια άλλα πραγματάκια από ebay θα τα'παιρνα),εδώ το παιδί λογικά έχει πάρει και φθηνά clip ons και όργανο,αλλά και πάλι,αν είναι ειλικρινής και δεν σου πουλάει premium πράγματα,ενώ τα'χει πάρει απ'το wish για μένα είναι οκ.Ο μόνος λόγος που το ανέβασα είναι γιατί τα υπολόγισα πρόχειρα στο μυαλό μου και βάσει της δουλειάς και των πραγμάτων που έχουν αλλαχθεί,μου έβγαινε ένα κουστουμάκι πάνω από 3κ,φυσικά εξαρτάται κι απ'την αρχική αγορά της stock μηχανής.Αφού μπήκα στην διαδικασία να το ξανακοιτάξω,ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο project bike θα'ναι που δεν θα'χει φιλτροκούτι(πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει κάνει στο καρμπ και βγαίνει φιλτροχοάνη απ'τα πλάγια) και μπαταρία,έτσι κι αλλιώς δεν σε αναγκάζει κάποιος να το αφήσεις ως έχει αν το πάρεις.Τέλος πάντων,είπα εξ αρχής ότι το υποπλαίσιο δεν μ'αρέσει(και άλλα πράγματα θα άλλαζα),θα το'θελα λίγο πιο κάτω,αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα,το ανέβασα γιατί σεβάστηκα την δουλειά που'χει γίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ειναι φιλτροχοάνη του καρμπ, για τις αναθυμιάσεις του κάρτερ είναι, καμία σχέση με τα καρμπ, απλά βγαίνει εκεί δίπλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, καρμπυρατερ χωρίς καν φιλτροχοάνη; Ελα μωρέ δεν χώρεσε, άστη τώρα. Πρότζεκτ με σχεδιασμό.

Για την εμφάνιση θα σου πω ένα:  Του έπεσε λίγη βενζίνη στο ψαλίδι αριστερά και ξέβαψε  το σπρέι... Πόσο καιρό λες να κρατήσει σε αυτή την εμφανισιακή κατάσταση;

Ο φίλος που το πουλάει θέλει να μάθει να φτιάχνει caferacer και μέχρι να μάθει θα τα ξεφορτώνεται "φτηνά" . Ετσι το κόβω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 19 ώρες, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Σε αυτά τα λεφτά 

Αυτοκίνητο 

Τρέιλερ 

Και trackbike.

Και σου μένουν και για λάστιχα ταξιδακι Σέρρες σέρβις κτλ κτλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 18 λεπτά, το μέλος koukou έγραψε:

Σε αυτά τα λεφτά 

Αυτοκίνητο 

Τρέιλερ 

Και trackbike.

Και σου μένουν και για λάστιχα ταξιδακι Σέρρες σέρβις κτλ κτλ

Κάνοντας τέτοια σύγκριση θεωρώ ότι δεν πιάνεις το νόημα της συγκεκριμένης αγγελίας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 29/07/2019 at 0:20 ΜΜ, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Κάνοντας τέτοια σύγκριση θεωρώ ότι δεν πιάνεις το νόημα της συγκεκριμένης αγγελίας...

Συγνώμη αλλά οχι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

23654879_2_b.jpghttps://www.car.gr/23654879-honda-glx-50

Ρε μπας και να δώσω τη δικιά μου 10000; 

Τροποποιήθηκε από τον GavriilVet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/23559391/

Νομίζω πολύ πολύ μηχανη για τα λεφτά της 

23559391_0_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

23654879_2_b.jpghttps://www.car.gr/23654879-honda-glx-50

Ρε μπας και να δώσω τη δικιά μου 10000; 

Την μλκια το προστατευτικο αλυσίδας του sprinter τι την έβαλε γ%μω το κέρατο! Βάλε τα γνήσια τουλάχιστον που είναι πανέμορφα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 30/7/2019 at 5:45 ΜΜ, το μέλος koukou έγραψε:

Συγνώμη αλλά οχι

Ειναι μοτο2 250cc εποχης, με 100 αλογα τροχο, και 100 κιλα μαζα. Κοστος τοτε, για μια αγωνιστικη ομαδα, πολλααααα λεφτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 21 λεπτά, το μέλος peterpan έγραψε:

That ass.... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βλέπω το ''that ass'' και λέω θα είναι καμιά franceska jaimes μέσα, και βλέπω τελικά αυτό... Αμάν ρε συ συνάδελφε αρχάγγελε.

:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 6 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Βλέπω το ''that ass'' και λέω θα είναι καμιά franceska jaimes μέσα, και βλέπω τελικά αυτό... Αμάν ρε συ συνάδελφε αρχάγγελε.

:laugh:

Ωραία αγγελία θα ήταν, αλλά για άλλα εργαλεία είναι η σελίδα, τι να σε κάνω μάνα μου! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@GavriilVet, σε είδα που μιλούσες για f800st και κοιτώντας τα sprint τις προάλλες σε θυμήθηκα, θα σου ταίριαζε κάτι τέτοιο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια φαση..

https://www.car.gr/23898542-ktm-625-smc-lc4

23898542_l_b.jpg

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Παλεύονται αυτά χωρίς αντικραδασμικό;

Η αγγελία άψογη πάντως, το έπαιρνα κι από το τηλέφωνο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα