Jump to content
HLIAS

Ότι θέλετε να μάθετε για το Υamaha CRYPTON X 135

Recommended Posts

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
φιλε μου εχω ενα κρυπτον χ κ μεχρι τα 300χλμ το πηγαινα με 60 επειτα μεχρι τα 1000 π σταματησα το στρωσιμο το πολυ 80 αλλα τωρα που χω 3000 το μηχανακι δν περναει τα 120 λες να μην το εστρωσα καλα?δν το χω πειραξει καθολου μονο μια yoshimura εχω πανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε μου εχω ενα κρυπτον χ κ μεχρι τα 300χλμ το πηγαινα με 60 επειτα μεχρι τα 1000 π σταματησα το στρωσιμο το πολυ 80 αλλα τωρα που χω 3000 το μηχανακι δν περναει τα 120 λες να μην το εστρωσα καλα?δν το χω πειραξει καθολου μονο μια yoshimura εχω πανω

τα crypton μαμα δν ξεπερνανε τα 125 το πολυ 130 φιλε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά ξέρετε που μπορω να αγορασω καινουριες ζάντες,χρυσές αλουμινίου , που εχει το crypton x Special? Μολις μου εκλεψε την μπροστά ροδα ενας καρκινιάρης να πουμε .

Ποσο θα με βγει συνολο? και το δισκοφρενο και ζαντα και λαστιχο.... πφφφφ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα φίλε μου σημερα αγόρασα ένα crypton x θέλω να μου απαντησεις σε 3 πράγματα.

1 πεσμου πως να το στρώσω

2 πεσμου για τιν κατανάλωση μέσα στην πόλη

3 προτινεμου κάτι για την εξωτερική του εμφάνιση

Ευχαριστώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα φίλε μου σημερα αγόρασα ένα crypton x θέλω να μου απαντησεις σε 3 πράγματα.

1 πεσμου πως να το στρώσω

2 πεσμου για τιν κατανάλωση μέσα στην πόλη

3 προτινεμου κάτι για την εξωτερική του εμφάνιση

Ευχαριστώ

1) Απεφευγε 2ο άτομο, να μην ανοίγεις απότομα το γκάζι και εννοείται μην προσπαθήσεις να δεις τελική

2) Γύρω στα 3λ/100

3)Μπορεί να βγαίνει κανα κωλοφάναρο με τα φλας μέσα... Μια μεγαλύτερη δισκόπλακα με άλλη δαγκάνα μπροστά και μια εξάτμιση..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

GIANNOUR--------->Εδώ θα βρεις αυτά που ψάχνεις: http://mototrade.gr/...php?language=gr

Τροποποιήθηκε από τον nikolakis z

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eλα φίλε, ευχαριστώ, αλλα την έχω αγοράσει προ καιρού ήδη, συνολικά μου κόστισε περι το 2οο ευρώ ολα μαζί, λαστιχο,δισκόφρενο,αξονας,ζάντα... και μεχρι και την αλυσίδα κίνησης μου κλέψανε οι χτηκιάρηδες .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεία σας,είμαι κάτοχος του crypton 135.Στα 22.500Km έκανα γενικο σερβις με ρυθμισμα βαλβιδων και καινουργια γραναζια με αλυσιδα.Μεχρι τοτε το μηχανακι ειχε τελικη 130km,μολις το πηρα απ'το συνεργειο εκοψε στα 105,τωρα ειμαι στα 25.500km και μετα χιλια ζορια φτανει τα 110km σε κατηφορα.Το service εγινε στην yamaha.Μηπως γνωριζει καποιος τo λογο που εχω χασει μετα το γενικο service 20km σε τελικη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

είσαι σίγουρος οτι εβαλες τα ιδια γρανάζια?

Αν νιώθεις οτι η μηχανη σου εχει μεγαλύτερη επιτάχυνση τότε σου έβαλε κάτι μεγαλύτερο, οπότε εχεις μεγαλυτερη ροπή και μικρότερη τελική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεία σας,είμαι κάτοχος του crypton 135.Στα 22.500Km έκανα γενικο σερβις με ρυθμισμα βαλβιδων και καινουργια γραναζια με αλυσιδα.Μεχρι τοτε το μηχανακι ειχε τελικη 130km,μολις το πηρα απ'το συνεργειο εκοψε στα 105,τωρα ειμαι στα 25.500km και μετα χιλια ζορια φτανει τα 110km σε κατηφορα.Το service εγινε στην yamaha.Μηπως γνωριζει καποιος τo λογο που εχω χασει μετα το γενικο service 20km σε τελικη?

επιστημονικο ρυθμισμα ακριβειας απο ελληνα μηχανικο. αυτο ειναι το προβλημα σου.

στανταρ εκαναν μια μαλακια.. ή ρυθμισαν λαθος τις βαλβιδες με το αποτελεσμα που λες ή κατι εκαναν λαθος με τον ξεκασμο και τα φιλτρα... συνιθος ολα αυτα γινονται καταλαθος (αν και μερικες φορες επιτυδες αν σε δουνε ψιλο αγαθουλη για να το ξαναπας και να σου φανε κ αλλα λευτα)

πηγαινε το και απαιτησε να γινει οπως πριν χωρις να δωσεις εξτρα λευτα φυσικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tα ιδια γραναζια που φορουσε εβαλε της yamaha του τα 15/39.Η επιταχυνση ειναι ιδια ακριβως οπως πριν απλα μετα τα 100 επεσε τελειως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου το πηγα πισω και η απαντηση τους ηταν οτι εμεις καναμε ακριβως τις ρυθμισεις με τις τιμες που δινει η yamaha

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου το πηγα πισω και η απαντηση τους ηταν οτι εμεις καναμε ακριβως τις ρυθμισεις με τις τιμες που δινει η yamaha

σκατα.. ουτε φιλερ δεν θα εβαλε.. θα βιαζοταν και το εκανε με το ματι το ρυθμισμα..

το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις εργαλεις και να κανεις τα παντα μονο σου και φυσικα να μην ξαναπατισεις εκει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πάρε τηλ στα κεντρικά της Yamaha ή στειλε μειλ στα κεντρικά της Yamaha στο εξωτερικό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη δν νομιζω να βγαλω ακρη με το να παρω τηλ,Θα δοκιμασω να παω σ'ενα αλλο συνεργειο εξουσιοδοτημενο yamaha για νεο ρυθμισμα βαλβιδων και καυσαναλυση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HLIAS ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΑΛΛΕς συζητησεις οτι ξερεις πολλα για τα μηχανακια ...νομιζω εχεις και ενα κρισσ το οποιο ηθελα να αγορασω μου αρεσαν πολυ αν μπορεις μπες εδω http://www.mybike.gr/topic/70791-kawasaki-kaze-115-rs-vs-honda-innova-125i/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κυριοι καλημερα εχω ενα crypton 135 και ενα vmax1700,παρακολουθω τις συζητησεις σας καιρο τωρα και επισημαινω πως καποιοι εχουν πικρες εμπειριες απο τα συνεργεια διοτι πραγματικα υπαρχει ,δυστυχως,ημιμαθεια σε πολλα πραγματα αλλα επειδη προκειται για τις ζωες οσων τα καβαλανε καλο θα ηταν να ακολουθητε τα προγραμματα συντηρησης τους.οι βαλβιδες στα crypton x γινονται καθε 6000 χλμ αυστηρα ποσο μαλλον αν η χρηση γινεται μεσα στο λεκανοπεδιο της αττικης και καλο θα ηταν να μην αγγιζετε αν δεν γνωριζετε τη διαδικασια καλα.εγω εχω αριστη συνεργασια με το μηχανικο μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι δουλευει υπευθυνα σαν να ηταν δικο του.εχει μεγαλη εμπειρια εξαιτιας των αξουσιοδοτησεων που διαθετει και εγγυατε για την δουλεια του.αν καποιοι θελουν συστασεις να μην διστασουν να το πουν.σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας.Εχω ενα crypton x 135 περιπου 2 μηνες τωρα.Του εχω βαλει ζαντες racing boy sp 811.πριν λιγες μερες δοκιμασα να κανω τελικη και εβγαλα σε ευθεια 110 km/h..δεν ειναι λίγο ? το μηχανακι εχει ομως 2150 χιλιόμετρα με ενα service στα 1000 χιλιομετρα..τι λετε ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ακομα το μοερ δεν εχει ανοιξει απο τα 5000 7000 θα δεις τις μεγιστες επιδοσεις του..καλες βολτες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ακομα το μοερ δεν εχει ανοιξει απο τα 5000 7000 θα δεις τις μεγιστες επιδοσεις του..καλες βολτες!

Απλως ανησυχω λιγο επειδη ενας φιλος με λιγο περισσοτερα χιλιομετρα που εχει 2800και κατι κανει τελικη σε ευθεια 120+..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα έχει 14000 χιλιόμετρα και δεν έχει δείξει ποτέ πάνω από 117 kmh (109 πραγματικά με GPS) και ειμαι 86 κιλά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα έχει 14000 χιλιόμετρα και δεν έχει δείξει ποτέ πάνω από 117 kmh (109 πραγματικά με GPS) και ειμαι 86 κιλά...

Εγώ όμως ειμαι 76-77 κιλά...μηπως να φταινε οι ζαντες ? γτ μου εχουν πει οτι ειναι πιο βαριες απο τις μαμα οι ζαντες ειναι racing boy sp 811.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα