Jump to content
mikevbb

Αντιπροσωπεια Piaggio= Α Π Α Τ Ε Ω Ν Ε Σ!!!

Recommended Posts

Σε αυτο το θεμα θα καταγγειλω μια συγκεκριμενη αντιπροσωπεια με το ονομα της και αν εστω και ενας διαφωνησει,το θεμα το διαγραφω.

Οπως ξεπαρκαρει ενας τυπος μου χτυπαει τη βεσπα και την πεταει κατω ενω την ειχα παρκαρισμενη. Μιας και εγινε μπροστα μου ερχεται το παιδι,ανταλλασουμε στοιχεια φιλικοτατα και φευγει. Παιρνω την ασφαλιστικη κανονιζουμε ποτε θα το δει πραγματογνωμονας και που να παω να το αφησω.Αποφασιζω στην αντιπροσωπεια καθοτι το μηχανακι ειναι καινουριο. Θα περναγε σε καποια φαση της μερας οποτε δε θα ημουν μπροστα.Παω λοιπον στην αντιπροσωπεια που το πηρα και κανω service,παιρνει ο μαστορας χαρτι και στυλο και σημειωνει:Χτυπημα στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ πλευρα(ενα μεγαλο γδαρσιμο εκει που με βρηκε),δεξια πλευρα,μπαγκαζιερα,γκριπ γκαζιου,διακριτικα(αυτοκολλητα) και το πλαστικο για τα ποδια του συνεπιβατη(ολα τα τελευταια λογω πτωσης εκτος απο τα διακριτικα τα οποια αλλαζονται λογω βαψιματος). Του λεω :παρε με οταν ερθει να ειμαι μπροστα. Μου λεει δε χρειαζεται θα τα κανονισω εγω.Ok λεω.Την επομενη περναω να το παρω και με διαβεβαιωνει οτι πηγε να κανει νερα αλλα τον επιασε αυτος απο τα μουτρα και οτι θα τα φτιαξουμε ολα. Το αφηνω μετα απο λιγες μερες και με ειδοποιουν αργοτερα(4 μερες) πως το μηχανακι ειναι ετοιμο. Ποσο ρωταω??

440€ ειναι η φοβερη απαντηση,'αλλα τι σε νοιαζει θα τα δωσει η ασφαλεια' η φοβερη συνεχεια. Παω να το παρω και τι βλεπω? Εκει που με χτυπησε ο αλλος δεν ειναι βαμμενο!!!!!!!!!!

-Καλα αυτο δεν το βαψατε?

-Οχι

-Γιατι?

-Δεν το δικαιολογουσε

-Γιατι δε με πηρες τηλεφωνο να μου το πεις?

-Γιατι θα πηγαινε 600€.Νομιζεις δεν ηθελα να σου παρω περισσοτερα?

Και ακολουθει μια φοβερη φασαρια μπροστα σε ολους τους πελατες για το τι διαολο κανανε με 440€!Λοιπον Αναλυτικα: 280€ τα βαψιματα,30€ ανταλλακτικα και 100€ τοποθετηση ανταλλακτικων!Δειτε παραπανω ποια ειναι αυτα τα ανταλλακτικα!Και μετα τη φασαρια μου αρχισανε τα 'πως κανεις ετσι?','ενα πλαστικο ειναι κτλ'με αναλογες απαντησεις παντα!Η καταληξη ηταν οταν θα παω να να μου βαλουν το ενα αυτοκολλητο που μου χρωστανε θα το περασουν με λιγο σπρευ!Και ειχε το θρασος να μου πει οταν το φερεισ για service εδω θα στο φτιαξω!Να σημειωσω πως για το service των 10.000χλμ μου ζητησαν 120-180€(καπου εκει ειναι μου λεει!)!

Προκειται για ταντιπροσωπεια:

EDITED

Αν καποιος δεν πιστευει τα λεγομενα μου ειμαι διατεθημενος να ποσταρω επωνυμα τις αποδειξεις και τα τιμολογια.

Ειμαι ανοιχτος σε αποψεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ρωτησες απο την αρχη ποσο παει το βαψιμο για να εχεις μια αποψη !?

440 ! και δε εγινε και η δουλεια σου ?

εγω θα πηγαινα κα ιστην ασφαλιστικη μου και στην προστασια του καταναλωτη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε μου εδινε σαφη απαντηση στο ποσο θα παει. Μονο οτι εχει δουλεια...Φαντασου οτι μιλαμε για μια μπαγκαζιερα που ξεσφιγγεις μια βιδα με το χερι και το δεξι καλλυμα της βεσπας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ με 300 ευρώ πέρσυ εβαψα ολόκληρο το σκούτερ σε φαναρτζι... Και μιλάμε οτι για να το λύσει του πήρε 5 ώρες... 440 ευρώ είναι κλοπή :mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 6/24/2011 at 8:24 ΜΜ, το μέλος makismbt έγραψε:

Σε αυτο το θεμα θα καταγγειλω μια συγκεκριμενη αντιπροσωπεια με το ονομα της και αν εστω και ενας διαφωνησει,το θεμα το διαγραφω.

Οπως ξεπαρκαρει ενας τυπος μου χτυπαει τη βεσπα και την πεταει κατω ενω την ειχα παρκαρισμενη. Μιας και εγινε μπροστα μου ερχεται το παιδι,ανταλλασουμε στοιχεια φιλικοτατα και φευγει. Παιρνω την ασφαλιστικη κανονιζουμε ποτε θα το δει πραγματογνωμονας και που να παω να το αφησω.Αποφασιζω στην αντιπροσωπεια καθοτι το μηχανακι ειναι καινουριο. Θα περναγε σε καποια φαση της μερας οποτε δε θα ημουν μπροστα.Παω λοιπον στην αντιπροσωπεια που το πηρα και κανω service,παιρνει ο μαστορας χαρτι και στυλο και σημειωνει:Χτυπημα στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ πλευρα(ενα μεγαλο γδαρσιμο εκει που με βρηκε),δεξια πλευρα,μπαγκαζιερα,γκριπ γκαζιου,διακριτικα(αυτοκολλητα) και το πλαστικο για τα ποδια του συνεπιβατη(ολα τα τελευταια λογω πτωσης εκτος απο τα διακριτικα τα οποια αλλαζονται λογω βαψιματος). Του λεω :παρε με οταν ερθει να ειμαι μπροστα. Μου λεει δε χρειαζεται θα τα κανονισω εγω.Ok λεω.Την επομενη περναω να το παρω και με διαβεβαιωνει οτι πηγε να κανει νερα αλλα τον επιασε αυτος απο τα μουτρα και οτι θα τα φτιαξουμε ολα. Το αφηνω μετα απο λιγες μερες και με ειδοποιουν αργοτερα(4 μερες) πως το μηχανακι ειναι ετοιμο. Ποσο ρωταω??

440€ ειναι η φοβερη απαντηση,'αλλα τι σε νοιαζει θα τα δωσει η ασφαλεια' η φοβερη συνεχεια. Παω να το παρω και τι βλεπω? Εκει που με χτυπησε ο αλλος δεν ειναι βαμμενο!!!!!!!!!!

-Καλα αυτο δεν το βαψατε?

-Οχι

-Γιατι?

-Δεν το δικαιολογουσε

-Γιατι δε με πηρες τηλεφωνο να μου το πεις?

-Γιατι θα πηγαινε 600€.Νομιζεις δεν ηθελα να σου παρω περισσοτερα?

Και ακολουθει μια φοβερη φασαρια μπροστα σε ολους τους πελατες για το τι διαολο κανανε με 440€!Λοιπον Αναλυτικα: 280€ τα βαψιματα,30€ ανταλλακτικα και 100€ τοποθετηση ανταλλακτικων!Δειτε παραπανω ποια ειναι αυτα τα ανταλλακτικα!Και μετα τη φασαρια μου αρχισανε τα 'πως κανεις ετσι?','ενα πλαστικο ειναι κτλ'με αναλογες απαντησεις παντα!Η καταληξη ηταν οταν θα παω να να μου βαλουν το ενα αυτοκολλητο που μου χρωστανε θα το περασουν με λιγο σπρευ!Και ειχε το θρασος να μου πει οταν το φερεισ για service εδω θα στο φτιαξω!Να σημειωσω πως για το service των 10.000χλμ μου ζητησαν 120-180€(καπου εκει ειναι μου λεει!)!

Προκειται για ταντιπροσωπεια:

EDITED,

Αν καποιος δεν πιστευει τα λεγομενα μου ειμαι διατεθημενος να ποσταρω επωνυμα τις αποδειξεις και τα τιμολογια.

Ειμαι ανοιχτος σε αποψεις

Tα χρηματα απ την ασφαλιστικη βγαινουν σε δυγραμη επιταγη ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ να την εξοφληση δεν μπορει μονο να την παραλαβει αν δεν στο βαψει θα φτες εσυ .

Αν δεν του εχεις κανει εξουσιωδοτηση πηγενε στην ασλαλιστικη και ζητα να σου εξηγησουν γιατι δεν δεχθηκαν να σου βαψουν το συγκεκρημανο σημειο και ζητα τους επαναπραγματογνωμοσυνη .

Για να εχεις μερτο ενα καπο αυτοκινητου το χρεωνουν 120 ευρω για βαφη και 30 για την αντικατασταση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε μου σε νιωθω... ειχα κ gilera k vespa gts

3ειναι κλεφτες

φαντασου οτι ηθελα να αλλαξω μονος λαδια γιατι δεν ηθελα να μου πιασουν το κολο......

κ τελικα εχουν ανακαλιψει ενα κλειδι για να βγαλεις το φιλτρο λαδιου. κ το εχουν μονο τα παιδια της piaggio!!!

τελικα μετα απο 20 μαγαζια με εργαλεια κατελιξα στην αντιπροσοπεια!!

τωρα ειμαι ενας περιφανος ιδιοκτιτης ενος kawasaki!!! σου ευχομαι να ξεφιγεις απο τους κλεφτες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν το παρόν thread γίνει 4-5 σελίδες(πολύ σύντομα υπολογίζω),πήγαινε μια βόλτα από αυτούς τους ξεφτιλισμένους κ δώσε τους το link να μπουν κ να δουν πόσο γίδια είναι κ πόση δυσφήμιση προσφέρουν στην επιχείρησή τους με τον τρόπο που συμπεριφέρονται στους πελάτες/θύματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν το παρόν thread γίνει 4-5 σελίδες(πολύ σύντομα υπολογίζω),πήγαινε μια βόλτα από αυτούς τους ξεφτιλισμένους κ δώσε τους το link να μπουν κ να δουν πόσο γίδια είναι κ πόση δυσφήμιση προσφέρουν στην επιχείρησή τους με τον τρόπο που συμπεριφέρονται στους πελάτες/θύματα...

+1000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε μην πληρώσεις τίποτα ακόμα! πήγαινε στην ασφαλιστική και ζήτα να ξαναπάει πραγματογνώμον και να είσαι μπροστά! Καλά έκανες και πόσταρες ποιος σου φέρθηκε έτσι για να ενημερωθούν και άλλοι!

Στείλε και ένα μέιλ με τα παράπονά σου στην piaggio στην ιταλία. Δεν χάνεις τίποτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρε το τσακαλι τον Λυμπεροπουλο...εχει πλακα ο συγκεκριμενος.Φλεβαρης του 2010,ηθελε η γυναικα μου σκουτερ(συγκεκριμενα λευκο liberty 150),ψαξαμε ολη την Αθηνα και καταλαβαμε πως ο συγκεκριμενος εχει παρει ολο το στοκ της Αττικης για το συγκεκριμενο μοντελο.Αφου τον πληρωνει μετρητα 2150 ευρω!!!!,μας το παραδιδει την επομενη μερα(φυσικα ουτε λογος για δωρα!!!),και ηταν η εποχη με τις απεργιες των βυτιοφορων.Τον ρωταω εαν μπορει να βαλει βενζινη ο ιδιος η εαν εχει καποιον γνωστο να μας στειλει απευθειας καθως ηδη ειχαν στεγνωσει ολα τα βενζιναδικα.Μετα απο λιγο παζαρεμα και παρακαλετο,μας βαζει ο ιδιος βενζινη και ζητησε 8 ευρω εξτρα για την βενζινη!!!!!!!!!!!!!!! :mB_faskelo::wallbash::uglystupid2::ranting3:

Δηλαδη ο ανθρωπος πηρε 2150 μετρητα,και προσπαθησε να βγαλει κερδος(αισχρο καθως 8 ευρω τοτε ηταν 2 γεμισματα!!),και απο την βενζινη...φυσικα επειδη δεν ηταν υποχρεωμενος να το κανει δεν μπορεσαμε να κανουμε κατι επισημα,απλα του γνωστοποιησα εκεινη την στιγμη πως μολις εχασε το σκουτερ απο τα σερβις του!!!!

Υ.Γ ο ανθρωπος ειναι απλα τραγικος.......και αντιεπαγγελματιας,απορω πως επιβιωνουν τετοιοι στο χωρο της μοτοσυκλετας...κριμα για τα παιδια που δουλευουν σωστα,κριμα πραγματικα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδη ο ανθρωπος πηρε 2150 μετρητα,και προσπαθησε να βγαλει κερδος(αισχρο καθως 8 ευρω τοτε ηταν 2 γεμισματα!!),και απο την βενζινη...φυσικα επειδη δεν ηταν υποχρεωμενος να το κανει δεν μπορεσαμε να κανουμε κατι επισημα,απλα του γνωστοποιησα εκεινη την στιγμη πως μολις εχασε το σκουτερ απο τα σερβις του!!!!

Αντιπροσωπεια στην Αθηνα στη Λ.Υμηττου αν θυμαμαι καλα μου εκανε το ιδιο το 1999.

Εκλεισα τηλεφωνικα ενα επαγγελματικο κλουβακι (Opel Combo) αυτο που εχω τωρα.

Πληρωσα προκαταβολικα 3.732.000 δρχ μετρητα (με καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο της αντιπροσωπειας) σχεδον 4 μυρρια και οταν πηγα να το παραλαβω αφενος δεν ηταν καν ο πωλητης εκει (ενας πιτσιρικος υπευθυνος συνεργειου μου το παρεδωσε), αφετερου ειχε βενζινη τοση ωστε να κανει περιπου 500 μετρα.

Το βλεπεις το βενζιναδικο μου λεει ενα παλικαρι απο το συνεργειο εκει στο βαθος στα 300 μετρα; Πηγαινε βαλε εκει γιατι πιο περα δεν θα σε παει :thumbsdown:

Οποτε αντιλαμβανεσαι οτι υπαρχουν πολλοι αντιεπαγγελματιες στο χωρο.

Για το σκουτερ σου κανε αυτο που σου εγραψε ο Μιχαλης Viper4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά πλάκα κάνουμε έτσι;

Γιαυτό δε γουστάρω τις αντιπροσωπείες!

Γιατί επειδή έχουν το όνομα δυστυχώς ΠΑΝΤΑ θα έχουν δουλειά. Οπότε σε κλέβουν θρασύτατα χωρίς έλεος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το 'καλο' με την piaggio ειναι οτι εχει αντιπροσωπιες παντου οποτε ολο και καποιος θα μετραει (δε ξερω ποιος)

με το τελος της εγγυησης (εμενα ελλειξε το 2000) τερμα και η αντιπροσωπιες

τελος ΟΛΑ τα πλαστικα ενος runner 50 ( Imitation ) απο γερμανια 300 ευρω με μεταφορικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου τον συγκεκριμενο επαγγελματια δεν τον γνωριζω Ουτε μπορω να εχω αποψη για το τι ακριβως εγινε και τι ειπωθηκε παρα μονο μεσα απο τα λεγομενα σου Ενδεχομενως να εχεις δικιο αλλα ρισκαρεις πολυ ανεβαζοντας σε ενα φορουμ το ονομα και την διευθυνση καποιου επαγγελματια συνοδευομενα απο αρνητικα σχολια

Ισως βρεθεις και κατηγορουμενος απο πανω αν αυτος θελει να το τραβηξει

Φιλικα! bye.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δίκιο έχεις φίλε. Επίσης δίκιο έχει και ο KonKost.

Η Piaggio και η Fiat, είναι απο τις αντιπροσωπείες που θα σε κάνουν να δώσεις το όχημα. Περίπου τα ίδια λεφτά θα βγάλεις είτε το πουλήσεις είτε το πας για service. "Ακριβά μεν, αλλα πληρώνεις την μάρκα".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαν δεν ντρεπονται λιγο.μπραβο ρε φιλε που τα εγραψες ετσι ολα. :_thumbsup: υπαρχουνε αρμοδιες υπηρεσιες και εκει μπορεις να κανεις την καταγγελια σου. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ισως βρεθεις και κατηγορουμενος απο πανω αν αυτος θελει να το τραβηξει

Φιλικα! bye.gif

γιατι να βρεθει κατηγορουμενος;επειδη λεει την αληθεια;δεν νομιζω να ειναι τρελος και να γραφει οτι του κατεβει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μια άκυρη ιστορία,απο εμένα σχετικά με το πως αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι μάστοροι τους πελάτες θύματα..

πριν 3 χρόνια σε ταξίδι προς θεσσαλονίκη έκαψα φλάτζα κεφαλής στο αυτοκίνητο (φιατ-πουντο-σπορτινγκ)

πήγα σε εξουσιοδοτημένο στην συμπρωτεύουσα και μου είπαν για αλλαγή φλάτζας μόνο.

πηγαίνω μετά απο 2 μέρες να το πάρω και μου κάνουν λογαριασμό 580 ευρώ!

δηλαδή μου χρέωσαν εργατικά 450 ευρά :surrender:

άρχισα να φωνάζω και να ωρύομαι και τότε βγήκε ο αρχιμάστορας απο μέσα και είπε το εξής ιστορικό..."κόψτε του ένα κατοστάρικο να τελειώνουμε!" :angry:

συμπέρασμα....αμα φωνάξεις λίγο είναι αλλιώς!

στην δικιά μου περίπτωση όμως δεν τελείωσε εκεί...

λεγοντάς το μου ανέβασε τα :shit: στο κεφάλι

ήταν δηλαδή σαν να μου έλεγε ότι είμαι μαλάκας!

η επόμενη κίνηση μου ήταν να μπω στο αυτοκίνητο και να φύγω χωρίς να πληρώσω.

ήλπιζα να προσπαθήσει κανένας να με σταματήσει για να τα κάνω πουτάνα όλα εκεί μέσα,αλλά δυστυχώς μείναν κόκαλο.είχα και στο πορτ μπακάζ βέβαια πολλά εργαλεία απο το τρακτέρ :katana:

ακόμη και σήμερα δεν με έχει ενοχλήσει κανείς...

φωνάξτε λίγο μάγκες....

αν μην τι άλλο μετά αισθάνεσαι πιο όμορφα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι να βρεθει κατηγορουμενος;επειδη λεει την αληθεια;δεν νομιζω να ειναι τρελος και να γραφει οτι του κατεβει.

Γιατι ακομα και την αληθεια να λεει, μπορει ο αλλος να ειναι θρασυς και να κανει οτι του κατεβει!

πχ μια μυνησουλα για συκοφαντικη δυσφημιση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σιγα δεν παιζει και εμενα τα ιδια μου λεγανε οταν ειχα ανεβασει βιντεο στο youtube που ανοιγα κλειδαρια ABUS σε ουτε μισο λεπτο .

το αποτελεσμα ητανε να μου στειλουνε απο γερμανια μια κλειδαρια τον 100 ευρω εντελως δωρεαν .

Τροποποιήθηκε από τον litespeed

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα