Jump to content
μάθο...

Dreamkillers

Οταν μια γυναικα μπαινει αναμεσα σε εναν αντρα και μια μοτοσυκλετα  

90 ψήφοι

1. 1. Ποσο dreamkiller ειναι μια γυναικα;

• Απολυτως dremkiller...αργα ή γρηγορα θα στο χαλασει το Ονειρο
      5
    • Αντιστεκομαι σθεναρα...αλλά ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!
      21
    • Μπα...δε δινω μια με τις παλιο@#%$%...εγω και η μοτο μου-αν της αρεσει.
      21
    • Θα της κανω τα χατηρια για να μην με πρηζει κι εμε με τη μοτο μου!
      5
    • Μπα δεν με νοιαζει.Για μια γυναικα μπορει να παρατησω το Ονειρο...
      2
    • Εγω ειμαι στην ιδανικη κατηγορια.Αυτη...συμμετεχει στο Ονειρο!
      25

Recommended Posts

Με αφορμη το Τοπικ που σηκωσε ο Αλεξ ΧΙΑΡ για να το συζητησουμε λιγο...Πόσο dreamkillers πιστευεις οτι ειναι οι γυναικες για μας και τη σχεση μας με τη μοτοσυκλετα;..........Παντρεμενοι,ανυπαντροι,μπακουρια,πολυγαμικοι κλπ κλπ...απαντατε ολοι...δεν μπορει ολο κια καποια θα περασε απο δίπλα σου...

Στο Τοπικ,αν και αντρικο,θα ηθελα πολυ να ακουσω και γνωμες απο τις φιλες μας εδω μεσα...:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι κύριοι,εγώ είμαι ο κ@λόφαρδος που μπορώ να ψηφίσω την τελευταία επιλογή!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν υπήρχε επιλογή "θέλει να συμμετέχει στο όνειρο αλλά με τον τρόπο που γουστάρει η ίδια", αυτή θα ψήφιζα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με τις ευχες και τους υπολογισμους της γυναικας ερχετε και το καινουργιο μηχανακι....οποτε τελευταια επιλογη και για μενα :thumbsup::clapping2::mB_kalo_e:

Αν βαραγε και πιο δυνατες μανιβελιες θα κρατουσαμε το XR αντι για το Sherpa,αλλα δεν πειραζει τουλαχιστον ειμαι παντρεμενος με γυναικα ....οχι με τον Καλιντζακη :2funny: :2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η απαντηση μου ειναι αναμεσα στο 2 και στο 4...οτι και να εχει σχεση με την μηχανη...απλα δε θελει να ακουσει...τα παντα της φαινονται χαζα,ανουσια και πολυ επικινδυνα...οποτε εχω σταματησει να κουβεντιαζω για οτιδηποτε γιατι με γειωνει εντελως...ετσι βαζω και το 4,δηλαδη περναμε μαζι καλα το παιζω και καλο παιδι(οχι οτι δεν ειμαι! :whistling: ) και οταν ερχεται η ωρα της μηχανης ειμαι μονο εγω και αυτη...(η μηχανη)...ολα μεσα στο προγραμμα ειναι! :rolleyes:

Υ.Γ φοβερο θεμα! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το 1991 η Ασπασία δεν είχε ξανανέβει σε μεγάλη μοτοσυκλέτα.

Το 1993 φτάσαμε Εδιμβούργο,κάνοντας 8.500 χλμ και βλέποντας 8 χώρες...

Αρκετά χρόνια μετά,σε ανύποπτο χρόνο μου είπε πως,αν γινόταν,ξεκίναγε για το ίδιο ταξίδι το ίδιο βράδυ...

Οπότε : :respekt: :respekt: :respekt::worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην τις βάζουμε όλες σε ένα τσουβάλι, πολλά τα είδη που κυκλοφορούν......

Υπάρχουν γυναίκες που δεν θέλουν να δούν μηχανή ούτε ζωγραφιστή. Θεμιτό, μας αποφεύγουν και τις αποφεύγουμε, και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.

Υπάρχουν γυναίκες που καβαλάνε μηχανή. Το καλύτερο αλλά και σπανιότατο είδος, ειδικά στην επαρχία που γενιές και γενιές μεγάλωσαν με το σύνδρομο του "τί θα πεί ο κόσμος". Πολλοί τις ψάχνουν, λίγοι τις βρίσκουν. Υπαρκτός όμως είναι ο κίνδυνος να σου ρίχνει στα αυτία, οπότε προσοχή.

Υπάρχουν γυναίκες που πραγματικά γουστάρουν την μηχανή. Ακολουθούν, γουστάρουν, και καταλαβαίνουν. Λίγες, αλλά με αυξητικές τάσεις.

Τέλος, υπάρχουν και οι ονειροσκοτώστρες............ Ύπουλη ράτσα, που σκοπό έχει να σε μετατρέψει σε κατοικίδιο. Σε γνωρίζει σαν τον Marlon Brando στον Ατίθασο, και θέλει να σε βάλει στο καθωσπρεπικό στερεότυπο "πολυθρόνα - παντόφλα - τηλεοραση και ΜπεμΒέ". Στο πρώτο ραντεβού είναι η αμαζόνα που πάντα ονειρευόσουν, και σιγά - σιγά, βήμα-βημα, μέρα με την μέρα, αρχίζουν να εφαρμόζουν το σατανικό τους σχέδιο. Ζαλίζονται στις στροφές, πονάει η μέση τους, φοβούνται την ταχύτητα, όλα με μια διαρκή και ύπουλη γκρίνια που φτάνεις κάποια στιγμή και λές: "Άι-σιχτίρ (μεγάλη η χάρη του), θα πάρω το αμάξι, να ησυχάσω απο την γκρίνια". ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ. Εδώ ακριβώς είναι που το έχεις χάσει το παιχνίδι, που πήρες τον δρόμο χωρίς επιστροφή. Σύντομα το μηχανάκι θα γίνει προκαταβολή για κουτί, και τα Shoei και Dainese, γραβάτες και λουστρίνια, για να μην σου πω σεμεδάκια και κουρτίνες. Καημένε........ Η σωστή λοιπόν αντίδραση δεν είναι να παρατήσεις την μηχανή. Η σωστή αντίδραση είναι να πείς "άι-σιχτίρ" (ξανά μεγάλη η χάρη του) στην γκόμενα.......

You have been warned........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας και νεος δεν εχω περασει στην φαση ''γυναικα'' αλλα ειμαι ακομα στο ''κοπελες και γκομενες''.

Δεν ηταν σε ολες το ιδιο,αλλες δεν καιγοντουσαν,αλλες τρελενοντουσαν και μονο στην ιδεα να οδηγησω. Θυμαμαι κιολας μια ΙΣΤΟΡΙΚΗ ατακα που ειχε πει η Δαναη(dirty_girl) που δεν θα την ξεχασω ποτε. Τα ειχα με μια κοπελα η οποια και μονο στην ιδεα οτι θα βγω βολτα παιζαμε μπουνιες. Περασε ομως ο καιρος και χωρισαμε, το μαθαινει η Δαναη λοιπον μετα απο μερικες μερες και λεει την ατακα(γνωριζε οτι η δικια μου τρελενετε με τις μηχανες) ''Πως το καταφερες αυτο? με σουζα?'' και με το που το ειδα αυτο απλα ακολουθησαν ασηστολα γελια για κανα μισαωρο. :2funny: :2funny: :2funny:

Το θεμα ομως ειναι τι κανουμε εμεις οταν ερχετε η πιεση? Εγω προσωπικα δεν σταματησα να οδηγαω αλλα ουτε μου περασε απο το μυαλο να μην οδηγησω.

Προφανως στην ηλικια που ειμαι ομως δεν ειναι το ιδιο με καποιον που εχει οικογενια, οποτε δεν μπορω να πω για το μελλον, θα δειξει. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω και η μηχανη μου παμε πακετο! οποια θελει να μπει μεσα στο πακετο αυτο.......ειναι ευπροσδεκτη! :D

....αλλιως στο καλο και να μας γραφει! :ok:

Τροποποιήθηκε από τον GiwRgoS-or-HayaS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ ψ΄φισα το τελευταίο αφού έτυχε; να βρω τη γυναίκα που συμπίπτουν τα όνειρά μας...:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως βλεπω οτι η επιλογη "Αντιστεκομαι σθεναρα...αλλά ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!" προηγειται των προτιμησεων μας...Κρατατε αδερφια!!!:mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως βλεπω οτι η επιλογη "Αντιστεκομαι σθεναρα...αλλά ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!" προηγειται των προτιμησεων μας...Κρατατε αδερφια!!!:mB_kalo_e:

:yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Θα της κανω τα χατηρια για να μην με πρηζει κι εμε με τη μοτο μου!"

Όχι ότι με πρήζει πολύ. Έχει κάποια κατανόηση (αφού ΚΑΙ αυτή μου είπε να πάρω μηχανή). Απλά επειδή δεν είχε ιδέα του τι εστί μηχανή-εξοπλισμός-οδήγηση κλπ κλπ της έχει έρθει κάπως. Πιστεύω ότι με τον κατάλληλο εξοπλισμό για τα κρύα θα στρώσει κατά 50%. Τώρα για το καλοκαίρι που δε θέλει να φοράει το μπουφάν καθημερινώς, δικό της πρόβλημα. Ξέρει τους κινδύνους, τους έχω επισημάνει κι από'κει και πέρα δικαίωμα της να κάνει ότι θέλει.

Εν κατακλείδι, δε με πρήζει να μην καβαλάω... με πρήζει όταν καβαλάει αυτή :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΥΓ. Δεν ψηφιζω γιατι εγω και το θεμα "γυναικες" εχουμε οσο σχεση οσο και ενας παγωτατζης στη Γροιλανδια!

Αν ψηφιζα θα ημουν ΑΚΡΙΒΩΣ εδω:

εγω και η μηχανη μου παμε πακετο! οποια θελει να μπει μεσα στο πακετο αυτο.......ειναι ευπροσδεκτη! :D

....αλλιως στο καλο και να μας γραφει! :ok:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον πρέπει να ειμαι ιδιάιτερη περίπτωση. Την γυναίκα μου την γνωρισα με την μηχανή. Η ατάκα "γουσταρεις να παμε εκδρομη με την μηχανή"? Θα μείνει ως η ατακα του αιώνα για να ρίξεις γυναίκα.

Αφου λοιπον επεσε μου εκανε τζούντο κινηση νίντζα και την παντρευτηκα. Εχουμε κανει χιλιαδες χιλιομετρα μαζί. Την Ελλάδα την οργωσαμε και αρχίσαμε και τις Ευρώπες. Ποτε δεν παραπονέθηκε

παρα μόνο για την ταχύτητα (οκ την πολυυυυ ταχυτητα χεχεχε). Καναμε 2 παιδια και συνεχιζουμε να καβαλάμε.

Το περιεργο ομως είναι αυτό: Οταν είναι να πάω μόνος μου ή με φίλο, μου βγάζει την παναγία. Ουτε γκομενα να είχα την μηχανή. wallbash.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπαρχουν τα ΠΑΝΤΑ, εγω ειμαι της αποψης αυτης, Μπα...δε δινω μια με τις παλιο@#%$%...εγω και η μοτο μου-αν της αρεσει, ΔΕΝ μπορω

να αλλαξω τον τροπο ζωης μου, εναν τροπο ζωης που εχω βασανιστει παρα παρα πολυ για να τον εχω λογο του οικονομικου, οποτε αυτο

δεν μπορει να μου το παρει ΚΑΝΕΙΣ!

Απο εκει και περα μεχρι πριν λιγο (α ρε Κωστα τι μου κανεις) ημουν και εγω στους τυχερους, ισως οχι απλα στους τυχερους...αφου

ισχυε αυτο...Εγω ειμαι στην ιδανικη κατηγορια.Αυτη...συμμετεχει στο Ονειρο! ..μαλιστα οχι απλα συμμετειχε, αλλα

εστριβα φορτωμενος με τα ολα, χτυπαγαμε κατι 800χλμ την μερα σε μοτοβολτες, εξωτερικο τα παντα ολα....

Γενικα αυτο που εχω δει τοσα χρονια ειναι οτι ολα ειναι θεμα ανθρωπων, το εαν αφηνει καποιος την μοτοσυκλετα για την

γυναικα του ΘΕΛΕΙ και το κανει, μεσα του κατι τον σπρωχνει στο να την αφησει, εαν το εχεις και σε καιει δεν την αφηνεις,

βρισκεις τροπους να τα συνδυαζεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΥΓ. Δεν ψηφιζω γιατι εγω και το θεμα "γυναικες" εχουμε οσο σχεση οσο και ενας παγωτατζης στη Γροιλανδια!

Να το κοιταξεις αυτο_innocent.giftongue.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ ψήφισα το τελευταίο..

Η γυναίκα μου πλέον μετά απο 9 χρόνια μαζί ξέρει την σχέση μου με τις μηχανές, καμιά φορά ζηλεύει κιόλας όταν κάθομαι και τις πασπατεύω, τις περιποιούμαι..:uglystupid2:

Αντί όμως να κοιτάξει να με εξαναγκάσει να τις απομακρύνω, συμμετέχει στο όνειρο και ταξιδεύουμε μαζί, γουστάρουμε μαζί, έχουμε ταξιδέψει Ελλάδα, εξωτερικό, έχουμε φύγει μεσάνυχτα με την μηχανή για ταξίδι επειδή έτσι μας τη βίδωσε. Φοβάται κάποιες φορές αλλά το ξεπερνά κι εγώ την καθησυχάζω να οδηγάω όμορφα, να μην αγχώνεται

Πρόσφατα που άλλαξα την μηχανή παραλίγο να βρεθώ με ένα Aprilia Tuono...

Τελικά πήρα το CBF για να καβαλάει ωραία κι εκείνη και άξιζει και τα 57 άλογα που θυσίασα για πάρτη της.. :oops:

:D

Τροποποιήθηκε από τον TC-drift

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eγω αμα δεν ηταν η γυναικα μου θα ημουν ακομα με το hornet και θα μοιρολογουσα!!!

Αυτη μου πουλησε το παλιο μηχανακι... αυτη μου αγορασε το καινουργιο (εγω ελειπα εξωτερικο)... κ αν εξαιρεσω τον τελευταιο χρονο λογω εγκυμοσυνης... ακολουθει το ονειρο παντου κ παντα.

υγ. βαζει κ στην ακρη λεφτα να παμε του χρονου ιταλια να δουμε gp :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα