Jump to content
Sign in to follow this  
hyperd12

Tracer900

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Μετα απο πολυ καιρο ξαναποσταρω στο φορουμ... Τα πραγματα εχουν ως εξης: μολις πουλησα το μπεβερλακι μου(300) και ειμαι ετοιμος για να ανεβω κατηγορια....Διπλωμα Α υπαρχει. Η εμπειρια μου με διτροχα εχει ως εξης: οδηγω απο τα 15-16 ενα μοταρντ 125 οπου με αυτο ξεκινησα τη καριερα μου, μετα ενα cbr 125 και μετα το μπεβερλακι..κατα καιρους εχω οδηγησει και μεγαλες μηχανες φιλων...στο δια ταυτα: εχω το εξης καλο/κακο ...ειμαι 1.95 και 105 κιλα... αυτο πρακτικα με περιοριζει απο πολλα μηχανακια. Η πρωτη σκεψη ηταν tracer700 αλλα ανεβηκα πανω και πραγματικα φαινομαι αστειος. Το 900 μαρεσει παρα πολυ,βεβαια τολμω να πω οτι με φοβιζει λιγο(120 αλογα ειναι αυτα) αλλα θεωρω οτι σε βαθος χρονου δε προκειται να το βαρεθω. Εχω κοιταξει και καποια αλλα οπως : vstrom650 που μου καθεται ωραια αλλα παρα ειναι μεγαλο/πλατυ και παραλληλα δε μαρεσει για να μαι ειλικρινης. versys 650 που φαινεται μικροσκοπικο πανω μου. Κοιταζα επισης και για μουλτιστραντα 950 μτχ αλλα τα σερβις ειναι πανακριβα και στην τιμη που παιρνω αυτο βρισκω καινουριο η σχεδον καινουριο το τρεισερ. Θεωρειτε πως ειναι πολυ αποτομη η αλλαγη κατηγοριας;  Θα ηθελα να ακουσω γνωμες γενικα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 9 ώρες, το μέλος hyperd12 έγραψε:

ersys 650 που φαινεται μικροσκοπικο πανω μου.

Ωπα κάτσε, ποιό κουβαλάει ποιόν;🤣

Αν χωράς στο 900 πού το πρόβλημα; Απλά ανοίγεις όσο θες εσύ. Αλλά και πάλι, σίγουρα δεν είναι το 900 σα μπρελόκ δίπλα σου; Μήπως να κοιτάξεις κανενα ευρωπαϊκό adventure KTM/BMW που υπάρχουν και σέλες για ψηλούς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Ωπα κάτσε, ποιό κουβαλάει ποιόν;🤣

Αν χωράς στο 900 πού το πρόβλημα; Απλά ανοίγεις όσο θες εσύ. Αλλά και πάλι, σίγουρα δεν είναι το 900 σα μπρελόκ δίπλα σου; Μήπως να κοιτάξεις κανενα ευρωπαϊκό adventure KTM/BMW που υπάρχουν και σέλες για ψηλούς;

Καλημερα φιλε. Θα χρησιμοποιω και καθημερινα τη μηχανη (μενω σε νησι) οποτε δε βολευει να παρω ενα 1200 τεραστιο να καιει τον κ@λο του και να με βασανιζει για 20 χιλιομετρα...το τρεισερ ειναι πιο ευελικτο και οπως το χω δει ειναι για ολα τα γουστα..και καθημερινοτητα και ταξιδακι και ολα

Κοιτα, δε θα σου πω οτι φαινεται τελειο το 900 διπλα μου αλλα αφενως πολυ καλυτερο απο το 700 και γενικως οριακα κομπλε....Το προβλημα ειναι οτι με φοβιζει η αποτομη αναβαση απο μπεβερλι 300 22 αλογα σε τρεισερ 120 αλογα..Δε ξερω αν ειναι μεγαλο το βημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για 20 χιλιόμετρα σε νησί και το 900 είναι πάρα πολλά και το 700 είναι πολλά. Σκεφτόμουνα κανένα GS800 η KTM 790. Αλλα και πάλι πολλά είναι. Αυτό θέλεις.

spacer.png

Για να ευχαριστηθείς το νησί ολόκληρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Για 20 χιλιόμετρα σε νησί και το 900 είναι πάρα πολλά και το 700 είναι πολλά. Σκεφτόμουνα κανένα GS800 η KTM 790. Αλλα και πάλι πολλά είναι. Αυτό θέλεις.

spacer.png

Για να ευχαριστηθείς το νησί ολόκληρο.

Φιλε μαζι σου και γενικα συμφωνω...ελα που δε μαρεσει καθολου ομως αυτο που εδειξες και εχω σκαλωσει με το τρεισερ....θα κοιταζα και κανα ταιγκερ800 αλλα κατι με χαλαει αφενως και αφετερου διαβαζω για προβληματα στο πλαισιο κλπ.

παντως εννοειται οτι στα πλανα υπαρχουν και ταξιδακια αλλα το θελω και για καθημερινη χρηση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τη στιγμή που μπορείς να το αγοράσεις και θα σε φτιάχνει ακόμα και να το κοιτάζεις παρκαρισμένο, ποσό μάλλον όταν το καβαλας, γιατί κάθεσαι και το σκέφτεσαι? Τα 100+ άλογα δεν τα έχει από το ρελαντι… απλα στην αρχή να είσαι λίγο μετρημένος στο άνοιγμα του γκαζιού, όταν το μάθεις σαν μηχανάκι και καταλάβεις που σε παίρνει να κανείς πράγματα θα δεις ότι η επιλογή που έκανες όντως ήταν καλή, το να πάρεις κάτι που δεν σου αρέσει και μετά πάλι να αρχίσεις να ψάχνεσαι είναι σπατάλη χρόνου και χρημάτων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 20/9/2022 at 9:00 ΜΜ, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Από τη στιγμή που μπορείς να το αγοράσεις και θα σε φτιάχνει ακόμα και να το κοιτάζεις παρκαρισμένο, ποσό μάλλον όταν το καβαλας, γιατί κάθεσαι και το σκέφτεσαι? Τα 100+ άλογα δεν τα έχει από το ρελαντι… απλα στην αρχή να είσαι λίγο μετρημένος στο άνοιγμα του γκαζιού, όταν το μάθεις σαν μηχανάκι και καταλάβεις που σε παίρνει να κανείς πράγματα θα δεις ότι η επιλογή που έκανες όντως ήταν καλή, το να πάρεις κάτι που δεν σου αρέσει και μετά πάλι να αρχίσεις να ψάχνεσαι είναι σπατάλη χρόνου και χρημάτων.

νομιζω με καλυψες απολυτα και μου εξαλειψες καθε πιθανη αμφιβολια...σε ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν το αντεχεις παρτο, μη το σκεφτεσαι 2η φορα. 

να μεινει αποθημενο ενω μπορεις να το κανεις, δεν εχει νοημα! 🙂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα