Jump to content
elias9

Μοτο ΚΟΖΗΣ

Recommended Posts

καλησπερα,ψαχνοντας για την μηχανη μου,επεσα πανω σε αυτη την αγγελια http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6653319/.Πηρα λοιπον τηλεφωνο για ρωτησω λεπτομεριες,μιας και μενω αθηνα λοιπον το μονο θεμα ειναι ο ελεγχος της μηχανης...ο κυριος που μιλησα μου ειπε οτι για να στειλουν την μηχανη πρεπει να τους καταθεσω ολο το ποσο στην τραπεζα και σε περιπτωση που την ελεγξω και δεν μου κανει εχω δικαιωμα επιστροφης χρηματων με την επιστροφη της μηχανης προφανως!Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης : 1.Προς τους θεσσαλονικιους του φορουμ πρωτα,το ξερει κανεις το μαγαζι ?ειναι εμπιστο ?

2.προς ολους τους υπολοιπους,σε περιπτωση που δεχτω να στειλω να λεφτα και να μου στειλουν την μηχανη,να ζητησω γραπτη εγγυηση επιστροφης χρηματων ή θα γελανε 7 μερες με την παρτη μου ?

αυτα τα λιγα :taz: :taz:

(συγγνωμη admins εαν εκανα μ....α με τον τιτλο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Σορρυ αλλα μάλλον ψάχνεις να βρείς τον μπελά σου, χωρίς να υπονοώ κατι για το μαγαζί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν τον ξέρω τον κύριο αλλά μόλις προχθές έγραψε ένα παλληκάρι οτι άλλο έβλεπε και παρέλαβε χρέπι

Δεν έχεις έναν γνωστό να ρίξει μία ματιά ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βασικά για Τερζή και Κοζη δεν εχω διαβάσει και τα καλυτερα. Αν googlαρεις το όνομα θα δεις πληροφορίες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περιμένεις από το φόρουμ να σου πει τέτοιες απαντήσεις, δηλαδή αν είναι τίμιος ή ρίχτης?

Πες ότι οι μισοί σου λένε ΟΚ και οι άλλοι μισοί 'φύγε μακρυά' τι θα κάνεις?

Πες ότι ο άνθρωπος δέχεται και σου τη στέλνει μεταφορική,τη βλέπεις και δεν σου κάνει.ΑΝ στα δύο (μακρυνά) ταξίδια της η μηχανή γρατζουνιστεί,τότε who pays the ferryman?

Δε θαταν καλύτερα να πας εσύ Θεσσαλονίκη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εγώ είχα αγοράσει μηχανάκι απο Θεσσαλονίκη αλλά πήγα με το ΚΤΕΛ μια βόλτα επάνω το είδα μου έκανε το αγόρασα και κατέβηκα μετά με αυτό. Στην δική σου περίπτωση βέβαια επειδή είναι μικρό είναι λίγο ταλαιπωρία να το γυρίσεις οδικώς αλλά τουλάχιστον θα το έχεις δει απο κοντά οπότε αν σου κάνει το βάζεις σε μια μεταφορική και επιστρέφεις ξανά με το ΚΤΕΛ. Αν δεν σου κάνει επιστρέφεις με το ΚΤΕΛ ξανά... και έχεις χάσει απλά μερικά λεφτά αλλά θα κάνεις και την βόλτα σου στην Θεσσαλονίκη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω βρήκα ένα μοτόρι στο ρέθυμνο...ποιος σκ*** πάει εκεί κάτω. και είναι και φθηνό και μάρεσε γαμώτι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ήταν στο κορδελιό και είναι ο ίδιος :kill: :kill: :kill: ...δες τι έγραψε τo μέλος dirty1... :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ήταν στο κορδελιό και είναι ο ίδιος :kill: :kill: :kill: ...δες τι έγραψε τo μέλος dirty1... :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter: :hunter:

που εγραψε τι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα το ηθελα παρα πολυ να ανεβω θεσσαλονικη να το δω και να κανω και την βολτα μου :afro: αλλα λογω δουλεια ειναι αδυνατο...

Περιμένεις από το φόρουμ να σου πει τέτοιες απαντήσεις, δηλαδή αν είναι τίμιος ή ρίχτης?

Πες ότι οι μισοί σου λένε ΟΚ και οι άλλοι μισοί 'φύγε μακρυά' τι θα κάνεις?

Πες ότι ο άνθρωπος δέχεται και σου τη στέλνει μεταφορική,τη βλέπεις και δεν σου κάνει.ΑΝ στα δύο (μακρυνά) ταξίδια της η μηχανή γρατζουνιστεί,τότε who pays the ferryman?

Δε θαταν καλύτερα να πας εσύ Θεσσαλονίκη?

αναλογα με το ειδος το αρνητικων και των θετικων κριτικων που θα ακουσω.Οσο για την μεταφορα...αυτο πιστευω πως ειναι απο τα θεματα που πρεπει να ρωτησω αν το κανω!

Δεν τον ξέρω τον κύριο αλλά μόλις προχθές έγραψε ένα παλληκάρι οτι άλλο έβλεπε και παρέλαβε χρέπι

Δεν έχεις έναν γνωστό να ρίξει μία ματιά ?

αμα ειχα δεν θα ειχα προβλημα βασικα :P

αναλογα με το ειδος το αρνητικων και των θετικων κριτικων που θα ακουσω.Οσο για την μεταφορα...αυτο πιστευω πως ειναι απο τα θεματα που πρεπει να ρωτησω αν το κανω!

Τροποποιήθηκε από τον elias9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ηταν το πρωτο που ειδα αλλα ελεγε οτι το εκλεισε το μαγαζι του!ξανανοιξε ?πολυ θρασος ο τυπος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά καλό παιδι αυτος ο Κοζης και φυσικα καλός επαγγελματίας πραγματικά απορω αν είναι αληθεια όλα αυτά που γραφτήκαν πως λειτουργεί ακόμα το κατάστημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα εφαγε το ebay και οι ιντερνετικες αγορες......

εδω παπουτσια παιρνουμε και ερχονται λαθος και εσυ μιλας για μηχανη. με το ιδιο σκεπτικο αγορασε μοτοσυκλετα απο το ebay

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το κοζη τον εχω πελατη στο κτεο που δουλευω ,τα περισσοτερα μοτο που φερνει ειναι οκ με καποιες εξαιρεσεις βεβαια .να ξες ομως οτι κατα 90% τα μηχανακια του ειναι εισαγωγη απο ιταλια και ελαχιστα ελληνικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εάν το μηχανάκι που είναι μεταχειρισμένο υπάρχει και δε χριάζεται να μπει σε παραγγελία και διαπιστωθεί οτι είναι "καθαρό", το αγοράζεις και απο λαμόγιο αρκεί να είσαι προετοιμασμένος και να το χειριστείς εντελώς τυπικά και επαγγελματικά

πάντως όπως δείχνει απο τις φώτο και την προσφορά της τιμής φαντάζει πολύ καλή περίπτωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα εφαγε το ebay και οι ιντερνετικες αγορες......

εδω παπουτσια παιρνουμε και ερχονται λαθος και εσυ μιλας για μηχανη. με το ιδιο σκεπτικο αγορασε μοτοσυκλετα απο το ebay

δεν μας εφαγε κανενα ebay και καμια ιντερνετικη αγορα...δεν νομιζω οτι οι αγορες ''εξ αποσταστεως'' δημιουργηθηκαν με την αναπτυξη του ιντερνετ,παντα γινοντουσαν αυτα ,ειτε μεσω γνωστων απο αλλη πολη ειτε μεσω χρυσης ευκαιριας!

εάν το μηχανάκι που είναι μεταχειρισμένο υπάρχει και δε χριάζεται να μπει σε παραγγελία και διαπιστωθεί οτι είναι "καθαρό", το αγοράζεις και απο λαμόγιο αρκεί να είσαι προετοιμασμένος και να το χειριστείς εντελώς τυπικά και επαγγελματικά

πάντως όπως δείχνει απο τις φώτο και την προσφορά της τιμής φαντάζει πολύ καλή περίπτωση

το θεμα ειναι πως μπορω να διαπιστωσω οτι το μηχανακι ειναι καθαρο ?

αυτες τις καλες περιπτωσεις τις εχω παρει με πολυ κακο ματι μετα απο 3-4 που εχω παει σε μηχανικο και εχω δει :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η λύση που σκέφτεσαι δεν σε συμφέρει γιατί τα μεταφορικά της μηχανής είναι αρκετά και θα γίνουν περισσότερα αν την επιστρέψεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα