Jump to content
Μανώλης93

ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Recommended Posts

Διάβασε την περιγραφή δες το βίντεο και εξήγησε μου πως βγαίνει το συμπέρασμα οτι η τροχαία στήνει κόντρες.

εδιτ: και για να επιβεβαιώσου οτι είναι παπάτζα βάζω και ένα βίντεο ακόμα απο αυτόν τον τύπο που είναι και "επαγγελματίας" οδηγός απο οτι κατάλαβα.

http://youtu.be/lmY5UMn6JO0?t=5m6s

α) Ο δρόμος είναι σε άσχημη κατάσταση. Αλλού γλυστράει πολύ και αλλού οι ανωμαλίες και οι λακκούβες - που φαίνονται στο βίντεο από τις αναπηδήσεις τις κάμερας - κάνουν την οδήγηση εξαιρετικά δύσκολη.

β) Η κίνηση που υπάρχει εμποδίζει την επίτευξη οριακής οδήγησης και για λόγους φυσικούς (δεν είναι δυνατόν να κρατηθούν γραμμές), αλλά και για λόγους ασφαλείας.

γ) Το αυτοκίνητο είναι φορτωμένο, οπότε δεν είναι σε βέλτιστη κατάσταση για παιχνίδι. Αυτό που ακούγεται να χτυπάει είναι μία τηλεόραση που έκανε τούμπες σε κάποιες στροφές.

Το παρόν βίντεο αφιερώνεται στον Bayern7 που ζητάει τη δημοσίευση επικίνδυνης οδήγησης και μου αυξάνει τα views με την παράθεση των videos στο forum των 4Τροχών.

Τροποποιήθηκε από τον grigor1s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Για το βίντεο που κοινοποιεί ο Χρήστος :

1ον) τα οχήματα στα οποία αναφέρεται ο τύπος, δεν είχαν συνοδεία αστυνομίας

2ον) στη διαδρομή δεν εντοπίζω κανένα όχημα της αστυνομίας -> του οποίου το πλήρωμα να έχει δει το σκηνικό και να κάνει τα στραβά μάτια

3ον) το όχημα της αστυνομίας είναι σταθμευμένο μετά τα διόδια, από όπου το πλήρωμά του δεν μπορεί να έχει γνώσει για το τι γίνεται χιλιόμετρα πίσω από αυτά, γιατί ναι - δυστυχώς για όλους μας - η "δουλειά" που του έχουν αναθέσει είναι αυτή...Να είναι στα διόδια "σε περίπτωση που χρειαστεί"...

4ον) ακόμα και μετά τα διόδια τα οχήματα τα οποία είναι σταματημένα (μετά το περιπολικό) είναι Porsche, κάτι το οποίο μαρτυρά πως είναι ομάδα / γκρουπ που πιθανών να έχουν το σημείο συνάντησης εκεί, από όπου και θα ξεκινήσουν ομαδικά τη "βόλτα" τους

5ον) στο βιντεάκι βλέπω (παρόλο που είναι σε γρήγορη κίνηση - χ2 ?) πως και ο οδηγός που ανέβασε το βίντεο στο youtube δεν είvαι νόμιμος, αλλά παραπονιέται για τους άλλους, όταν πριν και μετά την έξοδο για Θήβα / Ελευσίνα (από το 0:28), έχοντας πιάσει πλέον μεσαία λωρίδα πάει - σύμφωνα με το μετρητή του, στο βίντεο του πάντα - με 130 και με 120, όταν το όριο είναι 80......

Κι όλο αυτό όταν έχει, όπως αναφέρω και πριν, πιάσει μεσαία λωρίδα, έχοντας αρκετό χρόνο και χώρο για να μειώσει ταχύτητα, ακόμα και να πιάσει και δεξιά λωρίδα -> εφ' όσον τον ενοχλούσαν τα υπόλοιπα οχήματα που κινούνται πιο γρήγορα...

Αλλά δεν το κάνει...

Έπρεπε να φτάσει "κώλο με μούρη" με την προπορευόμενη μερσέντες για να μειώσει....

Όχι, δεν είμαι αστυνομικός ούτε της τροχαίας...Χρήστης του ίδιου δημοσίου οδικού δικτύου είμαι κι εγώ...και ανησυχώ στο σύνολο με αυτά που βλέπω

Τα παραπάνω σχόλια δεν αφορούν / δεν απευθύνονται / δεν κατηγορώ τον φίλο Chris1981 που πόσταρε το βιντεάκι εδώ...

όσο για το 3ο : αν κάποιος έχει συγγενή / το ταίρι του, που να δουλεύει στα διόδια....θα ευχαριστεί τους αστυνομικούς που είναι εκεί....και είναι λογικό...τσαμπουκάδες με κύριο παραλήπτη τον / την υπάλληλο σε αυτά, πιθανότητα ληστείας....Δεν φταίνε οι υπάλληλοι....αλλά θα βγούμε εντελώς off topic αν το πιάσουμε το θέμα...

Τροποποιήθηκε από τον originalksd
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δειτε το! Ειναι απιστεφτοι οι τυποι!

https://www.facebook.com/video.php?v=10153674346343709

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικο φυγαμε Σουηδια τωρα :P

Ναι φιλεεε Saraaaaazh! Η κοπελα ειναι αλλου, ειναι ονειρο!

Καλα εγω θελω να παω Σουηδια απο τοτε που οι Superretards βγαλαν τα πρωτα τους βιντεακια! Και το σκεφτομαι σοβαρα, αληθεια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειναι ωραία αυτα τα μονοπατακια. το δυστυχες ειναι οτι πολλοι τα φοβουντε. οχι και αδικα να προσθεσω, δεν ειναι το καλυτερο θεαμα να βλεπεις φιλο σου να πεφτει απο 3 μετρα γκρεμο.

τον εσωσε ο θωρακας γιατι εσκασε με πλατη σε τεραστια κοτρωνα και το κρανος γιατι επεσε πετρα πανω του.

απο τοτε . . . .κλαφτα. . . μονος μου εμεινα για τετοια μεχρι που χαλασε το μοτορι

Αν με πηγαινε φιλος σε τετοια διαδρομη χωρις να το ξερω ή θα λιποθιμουσα απο τη φρικη μου ή θα τον εστελνα στο γκρεμο...Οπως μου ερχοτανε εκεινη τη στιγμη.Σοβαρα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι φιλεεε Saraaaaazh! Η κοπελα ειναι αλλου, ειναι ονειρο!

Καλα εγω θελω να παω Σουηδια απο τοτε που οι Superretards βγαλαν τα πρωτα τους βιντεακια! Και το σκεφτομαι σοβαρα, αληθεια!

Εγω φιλε μου εχω ονειρο να κανω το Σερρες-Nordkapp....Οποτε θα περασω μια βολτα και απο εκει :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω φιλε μου εχω ονειρο να κανω το Σερρες-Nordkapp....Οποτε θα περασω μια βολτα και απο εκει :P

Σου κανω παρεα αμα θες...

Αν με πηγαινε φιλος σε τετοια διαδρομη χωρις να το ξερω ή θα λιποθιμουσα απο τη φρικη μου ή θα τον εστελνα στο γκρεμο...Οπως μου ερχοτανε εκεινη τη στιγμη.Σοβαρα :P

Παιζει να μου κοβοντουσαν τα ποδια βασικα :P

Υ.Γ. Ρε μλκα εβαλες ανθρωπινο NIckname?

querly μονο, ολοι οι αλλοι ειναι γατακια

Ωραιοι κι αυτοι, και πολλοι αλλοι εχουν ωραια βιντεακια που παρακολουθω αλλα οι superretards ειναι ΤΟ προτυπο... Τελος...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σου κανω παρεα αμα θες...

Αμα εισαι ετοιμος φυγαμε :P.....Παρεμπιπτωντος χαρηκα για την γνωριμια Χρηστος :)....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα εισαι ετοιμος φυγαμε :P.....Παρεμπιπτωντος χαρηκα για την γνωριμια Χρηστος :)....

Αααα κι εγω! Κωστας :P :crazy:

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε γατάκια, εμένα που ο Θείος μου είναι σουηδία πάω όποτε μου κ@υλώσει ναούμε, πέφτει λίγο μακριά από Vasteras αλλά κάτι θα κάνουμε :P

Νικολάκη, πάρε να χεις, τραβηγμένη για σένα πριν 2 λεπτά :P :

DSC_2121.jpg

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις ΤΕΤΟΙΟ φουτερ? Αυθεντικο? Ω να σου γ@μησω θελω κι εγω! Ολο λεω θα παρω αλλα δεν...!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις ΤΕΤΟΙΟ φουτερ? Αυθεντικο? Ω να σου γ@μησω θελω κι εγω! Ολο λεω θα παρω αλλα δεν...!

Ζήλεψε.. Το χω κανά δυο χρόνια.

ΟΝ ΤΟΠΙΚ:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πω ρε π....τη μου τρόμος....

έχει abs το παλικάρι μπροστά ή το αμάξι ακούγεται?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...