Jump to content
john620

Dirt Club "η Ποπαρα..."

Recommended Posts

για να μην χαλαμε το τοπικ "χωματοπροπονηση" ας γραφουμε εδω τα της Βαρυμπομπης...

αν δεν σας αρεσει ο τιτλος τον αλλαζουμε...

προτεινω να αλλαξει και ο τιτλος στο τοπικ "χωματοπροπονηση" σε "χωματοπροπονηση Παπαγου" 'η κατι αναλογο...

ξεκιναω λοιπον για σημερα οπου η βολτα ηταν αρκετα μεγαλη ...

ξεκινησαμε 9 μηχανακια και γυρισαμε 7..

o postmakav προδωθηκε απο το πισω του λαστιχο το οποιο ειχε φτασει στο τελος του και τον κουρασε αρκετα μαλλον οποτε στην πρωτη σταση στις πηγες μας αποχαιρετησε....

ο κουμπαρος μου εφυγε και αυτος λογω περασμενης ωρας....

η βολτα εφτασε μεχρι Αυλωνα οπου και φουλαραμε ολοι εκτος απο εναν... :peep: με το μεγαλυτερο και ποιο διαφανο τεποζιτο.... :secret:

και γυρισαμε πισω προς λακα για λιγο λασπολουτρο και παιχνιδι....

η μερα εκλεισε με την γνωστη επιστροφη αλλα με ενα νεο στην παρεα μονοπατι το οποιο ειναι απαιχτο....!!!

το ειχα κανει καποια στιγμη στην "δυσκολη" βολτα με τον φιλο Περικλη και το θυμηθηκα μολις εκανα τα πρωτα του μετρα ...

πραγματικα μια γεματη ΕΝΤΟΥΡΑΔΙΚΗ μερα :vv:

img1501pv.jpg

img1500x.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

η ποπαρα ειναι γεματη με πανεμορφα μονοπατια...

σε καθε βολτα θα πρεπει να τολμαμε να μπαινουμε και να ψαχνουμε αγνωστα μερη τα οποια σε πανε σε σημεια του βουνου που ειναι πανεμορφα....

Ηλια, το μηχανακι σου το ειδες??? :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιαννη καλα εκανες και ανοιξες το θεμα να μην ενοχλουμε τους Παπαγιωτες με Βαρυμπομπικο σπαμ :tease:

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ βολτα σημερα με απ'ολα μεσα και κυριως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΑΣΠΗ

Γιαννη το μονοπατι αυτο ηταν απλα τελιο και εχεις απολυτο δικιο τα μονοπατια πρεπει να εξερευνουνται

Ηλια εμαθα οτι σου αρεσουν τα λουλουδια και σου μαζεψα λιγο χωματακι ευφορο να βαλεις σε μια γλαστρα να φυτεψεις μια γαρδενια ,θα σου κανει γαμω τα ανθη

img20120218164904.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Gee

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.

o postmakav προδωθηκε απο το πισω του λαστιχο το οποιο ειχε φτασει στο τελος του και τον κουρασε αρκετα μαλλον οποτε στην πρωτη σταση στις πηγες μας αποχαιρετησε....

Μεγαλα κακαλα ο Γιωργης με εντελως φλατ λαστιχο να ερθει εκει περα και με τετοιο θηριο μηχανακι. :worshippy: Δεν θελω να παω βολτα μαζι του οταν θα αγορασει μηχανακι 100(και κατι ψιλα) κιλων :tooth:

η βολτα εφτασε μεχρι Αυλωνα οπου και φουλαραμε ολοι εκτος απο εναν... :peep: με το μεγαλυτερο και ποιο διαφανο τεποζιτο.... :secret:

Το φαγαμε απο την αρχη το παιδι με το μεγαλο του ντεποζιτο :rotfl:

Το μονοπατι απο τον βραχο που ανεβηκαμε και μετα ηταν πανεμορφο. Οπως και ο βουρκος που κολισανε 3 μηχανακι . 2 εκ τον οποιον ξελασπωσε o GEE.

2-3 γυρους σε ενα πιστακι... σαπουνι. Με 20 χιλιομετρα (ισως πηγενα με 10 :P ) και το μηχανακι ζωγραφιζε παραδρομους αριστερα δεξια.

ΥΓ. καποια κομματια που πηραμε παλι για να γυρισουμε, ειναι οντως πιο κουραστικα και δυσκολα, η η κουραση εφταιγε ? :_unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηλια, το μηχανακι σου το ειδες??? :crazy:

:shock: :shock:

Το ειδα το ειδα.... :shock:

Ο μηχανικος μην το δει, που εκατσε και το επλυνε και το εκανε σαν εκθεσιακο :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Εγω παλι λεω να μεινει αυτο το θεμα μονο γα να κανονιζουμε βολτες στην Ποπη, και φωτο κλπ ννα μπαινουν σε αλλο θεμα, γιατι καθε βολτα στην Ποπη ειναι και διαφορετικη καθε φορα

Αν μπορειτε βαλτε και εναν χαρτη απο την διαδρομη που κανατε για να μεινει στο αρχειο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχω πολλες φωτες ναουμε...

Εδω τσιγαρα στο πιστακι-βαλτος

20120218143750.jpg

Και ενω αλλοι λιαζοντε (ΠΑΙΔΙ !!! ΠΑΙΔΑΚΙ !!! Θα λερωσεις τα ρουχα σου στο χωμα) :mB_kalo_e:

20120218143755.jpg

Αλλοι ετοιμαζοντε για ανασκαφες :pray:

20120218143811.jpg

Ηλια , το μηχανακι σου μολις το πλεναμε. Κατι πηγε στραβα με το νερο ομως και εμεινε ετσι :tooth: . Μπορεις να φυτεψεις φακες στα λαστιχα ομως τωρα. Δες την θετικη πλευρα :rotfl:

20120218143851.jpg

Εδω το αγροτικο ζεχνει το χωραφι :lol:

20120218143909.jpg

Αυτον δεν τον ξερω. Μαζι μας ηταν ? :tooth:

20120218143956.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτον δεν τον ξερω. Μαζι μας ηταν ? :tooth:

20120218143956.jpg

Αχαχαχαχαχαχα, αυτό είναι το Blue Steel του Zoolander! :worshippy: :worshippy: :worshippy:

Σούπερ μάγκες, τα λέμε αύριο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ ωραιες οι φωτο παιδια. Σορρυ κιολας για το σπαμ, αλλα πηγα και εγω προσφατα σε πολλες πολλες λασπες και εγινε οπως το μηχανακι του Ηλια, ισως και λιγο χειροτερα (Αν και οι φωτο αδικουν συνθως). Καθαρισα λασπες οσο μπορουσα, 2 χερια πλυσιμο, ψυκτρες και λοιπα.

Το προβλημα μου ειναι οτι εχει κανει μεγαλουτσικα αυλακια στους δισκους (τα βλεπεις και τα καταλαβαινεις και με την αφη) και δεν πιανουν καθολου καλα πλεον τα φρενα μου. Μετα απο 2 μερες χρησης, σαν να αρχισαν να στρωνουν. .. Θα γινουν καλα;

Προβλημα 2: Ψυκτρες γεμισαν λασπες, οπως και εκει που εχει το μπουζι. Οσο μπορω καθαρισα και μου ειπαν οτι αμα βαζω σπρει σιλικονης στις ψυκτρες, η λασπη ξεκολλα πολυ πιο ευκολα, ισχυει;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1.Mε τα φρενα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες ,δεν ειναι λογικο να μην πιανουν καλα με τις λασπες και να στρωνουν με την χρηση μετα

2.Αν βαλεις σπρευ σιλικονης πανω στον κυλινδρο με τις θερμοκρασιες που ανεβαζει δεν νομιζω πως θα μεινει τιποτα στο τελος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1.Mε τα φρενα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο που λες ,δεν ειναι λογικο να μην πιανουν καλα με τις λασπες και να στρωνουν με την χρηση μετα

2.Αν βαλεις σπρευ σιλικονης πανω στον κυλινδρο με τις θερμοκρασιες που ανεβαζει δεν νομιζω πως θα μεινει τιποτα στο τελος

Στο 2ο συμφωνω ναουμε. Στο 1ο αγορασε ενα σπρει καθαρισμου για δαγκανες και ψεκασε δαγκανα και τακακια μηπως δεις και φτιαξει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο ρε μάγκες.

Να'στε πάντα καλά ,κ πάντα τέτοια. :_thumbsup:

Ελπίζω στην επόμενη ,ο Κος Μέρφυ ,να μου επιτρεψει ναμαι κι εγω μαζι σας.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το σΚαΤέΜ το πάλευα μεχρι τις 11:30πμ

Αρνιώταν πεισματικα να παρει μπρος.

Μετα απο πολλες αλχημείες ,μισοέλυσα το καρμπυρατέρ ,διαπιστώνοντας οτι εχει κολησει -κλειστό- το φλοτέρ.

Μιλάμε για κολημα ομως.

Το χτυπησα το τράβηξα ,τιποτα. Κολημενο κλειστό.

Δεν ανοιγει & δεν κατεβάζει καθολου βενζινη.

Αφού εβγαλα απο μέσα αμμοχάλικο-κοκκινοχωμα-κι αλάτι ,διαπιστωσα οτι.....

Μόνο με λυσιμο & service karb. θα γίνει δουλειά ,κι αυτο δεν ήταν δυνατον σημερα.

Το παρατησα λοιπον ,κι έμεινα ντυμένος-αρματωμένος-ιδρωμένος & σκασμένος ,να κοιτάω το κενο για καμια ωρα ακομα.

Ακομα δεν πιστευώ οτι έχασα αυτο το Σ-Κ.

Εχω σκασει .................... ΕΧΩ ........... ΣΚΑΣΕΙ !!!

Δυστυχώς ,πληρώνω το τίμημα οτι ,λογω έλειψης χρόνου ,εμεινε σε ακινησία 15 μέρες μετα απο εντουρόβολτα ,χωρις να προλάβω-μπορεσω να τσεκάρω την λειτουργικη του κατασταση.

Ας πρόσεχα...... :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη μασάς ρε Κώστα!

Έχουμε να κάνουμε ατέλειωτες βόλτες!

Ρε αυτό το παιδί ο Φώτης τι να απόκαμε με το husky;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η μερα εκλεισε με την γνωστη επιστροφη αλλα με ενα νεο στην παρεα μονοπατι το οποιο ειναι απαιχτο....!!!

+570, Υπέροχο το μονοπάτι!

πραγματικα μια γεματη ΕΝΤΟΥΡΑΔΙΚΗ μερα :vv:

+570 πάλι. Λάσπες, σπαστήρι, μονοπάτι, φλαταδούρα, τουμπίτσες, ανεφοδιασμούς. Ωραίες φάσεις.

:_unsure:. Στέφανε χρωστάω καφέ. Το 1 λίτρο 8 ευρώ είχες πει;

Όσοι σήμερα δεν φορούσαν καθαρά εντουρολάστιχα,φλέρταραν με την ανάσκελη

σε κάθε μέτρο!

Μερικοί έκαναν και μακροβούτια ονόματα δε λέμε.....................

:_unsure:

Μηχανή 149 κιλά άδεια, αναβάτης 97 κιλά άδειος, TKC 80 με 8000 χλμ μπροστά. Και αργά την έφαγα! (Μετά με την αριστερή μεριά μου βρεγμένη τον δάγκωσα).

Φωτό από εμένα αύριο γιατί μόλις ξύπνησα και πάω να προλάβω κανένα πάρτυ στο κέντρο (Νομική και Πολυτεχνίο έχει, ελάτε.)

Χάρηκα για την γνωριμία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

QSpec,καλά την πάλεψες με το τερατάκι!

Αλλά πας να τη βγάλεις τσάμπα με το μαυραγορίτη.

8 ευρώ σου είπε το λίτρο.

Με ένα καφέ θα τη βγάλεις; :tooth:

Βασίλης δεν είναι το μικρό σου γιατί έχω και μια ηλικία και ξεχνάω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωω ρε μαγκες, απο τις φωτογραφιες φαινεται τελεια!Σημειωστε την διαδρομη να την ξανακανουμε(και με λιγοτερη λασπη ακομα καλυτερα!).

Δεν ξερω αν θα τα εβγαζα περα με τα μισοτελειωμενα μου ΜΤ21, αλλα πολυ θα ηθελα να το προσπαθησω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.

Μεγαλα κακαλα ο Γιωργης με εντελως φλατ λαστιχο να ερθει εκει περα και με τετοιο θηριο μηχανακι. :worshippy: Δεν θελω να παω βολτα μαζι του οταν θα αγορασει μηχανακι 100(και κατι ψιλα) κιλων :tooth:

...χμμμ κακες παρέες :D ..... καλη φαση σημερα καλα περασαμε, αλλα τα λαστιχάκια την ακουσανε και δεν ειχε νοημα να συνεχίσω με τέτοιες συνθήκες...

...ααα Στεφανε σορρυ για τα ξεμπαζοματα.. την αλλη φορα μην κάθεσαι πισω μου.... :P :P :P

...γιαυτο σκέφτομαι να επιστρατεύσω το μικρο απο το Μαρτιο για να χαλαρωσει λιγο το Κτηνος....

DSCF6196_resize.jpg

:mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

...αντε και στην επόμενη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ήταν δύσκολα!

180220121061.jpg

..πακετο... οπως και να εχει καλα περασαμε και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια!!! :respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

QSpec,καλά την πάλεψες με το τερατάκι!

Αλλά πας να τη βγάλεις τσάμπα με το μαυραγορίτη.

8 ευρώ σου είπε το λίτρο.

Με ένα καφέ θα τη βγάλεις; :tooth:

Βασίλης δεν είναι το μικρό σου γιατί έχω και μια ηλικία και ξεχνάω!

Στην αναγκη χτυπας τον αλλον ρε . 6 Δεν ειχε πει θα την πουλουσε αυτος ? :tooth:

Πωω ρε μαγκες, απο τις φωτογραφιες φαινεται τελεια!Σημειωστε την διαδρομη να την ξανακανουμε(και με λιγοτερη λασπη ακομα καλυτερα!).

Δεν ξερω αν θα τα εβγαζα περα με τα μισοτελειωμενα μου ΜΤ21, αλλα πολυ θα ηθελα να το προσπαθησω!

Καλα τα λεει ο Ηλιας. Εντουρας γιαλατζι :rotfl:

...ααα Στεφανε σορρυ για τα ξεμπαζοματα.. την αλλη φορα μην κάθεσαι πισω μου.... :P

Ρε γαμωτο, αν δεν ησουν εσυ, θα ειχα γυρισει πεντακαθαρος σπιτι :tooth:

...γιαυτο σκέφτομαι να επιστρατεύσω το μικρο απο το Μαρτιο για να χαλαρωσει λιγο το Κτηνος....

DSCF6196_resize.jpg

Εγω λεω να μην του κανουμε παρεα αυτου σιγα σιγα. Για το καλο μας :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα