Jump to content
μάθο...

ΚΤΜ 950 vs KTM 990

Recommended Posts

επειδη δε παει το μυαλο μου σε καποιο τζαπαν που να μπορει να συγκριθει με το 990....μπορεις να μου πεις 1-2;;

Δεν υπάρχουν γιαπωνέζικα μοτό που μπορούν να συγκριθούν με το 990. Είναι ξεκάθαρο αυτό. Απλά είναι λάθος να πάει να το πάρει κάποιος αν πραγματικά δεν έχει φτάσει σε επίπεδο απαιτήσεων τέτοιο ώστε να το χρησιμοποιήσει κατάλληλα, και να δεχθεί και τα όποια τσαλίμια του. Προσωπικά, επειδή οι οδηγικές μου και μεταφορικές μου απαιτήσεις είναι πολύ κατώτερες από αυτές που ένα 990 προσφέρει αρκούμε στις μέσες λύσεις της ανατολής (προς το παρόν τουλάχιστον).

Eφτασεεεεε

Ο συγκεκριμένος τύπος και παιδικό ποδηλατάκι να έπαιρνε με το στόμα ανοιχτό θα μας άφηνε! Απίστευτο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Eφτασεεεεε

Τα κάνει να φαίνονται τόσο απλά, που θαρρείς ότι μπορείς να τα κάνεις και εσύ.

Λες να 'ναι κάνα δίχρονο με μεγάλα ντεπόζιτα ; :crazy:

Πάντως με το cbr δεν έχω καταφέρει να τα κάνω αυτά

Τροποποιήθηκε από τον nxcbr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπαινω απο κινητο και δε μπορω να το δω αλλα αν ειναι αυτο που φανταζομαι (hooligan 950) το διχρονο ζοριζεται αν το παρατηρησεις!!χαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπαινω απο κινητο και δε μπορω να το δω αλλα αν ειναι αυτο που φανταζομαι (hooligan 950) το διχρονο ζοριζεται αν το παρατηρησεις!!χαχα

Ναι, αυτό το βίντεο είναι. Όντως το δίχρονο ζορίζεται. Εγώ πάντως καθόλου.

Με έχεις δει να κάνω άλματα στο τραμπολίνο ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O μέσος αγοραστής 990 δε θα επέτρεπε ποτέ τέτοια μεταχείριση στην καλή του πάντως! :D

Μετά από βόλτα, μια ντουζίνα γρατζουνιές! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για γρατζουνιες ειναι το 990.....και στην ασφαλτο σε εκδρομη αν πεσεισ παλι με γρατζουνιες θα γυρισεις ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα αναρωτιόμουν, τι κάνετε εσείς οι χωμάτινοι με το φρενάρισμα στο χώμα ; Και ειδικά με το μπροστινό ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα αναρωτιόμουν, τι κάνετε εσείς οι χωμάτινοι με το φρενάρισμα στο χώμα ; Και ειδικά με το μπροστινό ;

:lol: :lol:

Τροποποιήθηκε από τον Postmankav

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πας σε μία αλάνα, μπλοκάρεις μπροστινό τροχό με το γκάζι ανοιχτό και ξαναμαθαίνεις ισορροπία. [Με λίγα χ.α.ω. ε;]

Αλλά γενικά το μπροστινό σε ρίχνει πιο συχνά απ΄ότι το πίσω, είτε στα φρένα είτε στο κλείσιμο του γκαζιού στη στροφή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:P :P

Ανακαλώ, ανακαλώ, όχι τίποτ' άλλο, θα πάμε καμιά βόλτα στο βουνό και θα προσγειωθείς στον σβέρκο μου! :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυο πραγματα παρατηρησα στην μικρη ως τωρα επαφη μου με το χωμα για τα φρενα..

1)Πατας πολυ περισσοτερο μπροστινο απο ο,τι ειχα φανταστει οτι πατας

2)Και να μπλοκαρει το μπροστα, οταν εχεις την σωστη σταση στο σωμα σου, οχι απλα δεν πεφτεις, αλλα δεν εχεις και κανενα προβλημα! :P

Στο χωμα, ισχυουν αλλοι νομοι της φυσικης απο ο,τι στην ασφαλτρο!Και μετα ξαναβγαινεις στην ασφαλτρο και νομιζεις οτι εχεις γινει Ροσσις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εδω καποιο μελος του φορουμ επι τω εργω

36b678f3ae.jpg

σιγά! με ένα GS όλα αυτά είναι παιχνιδάκι! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...με δυο... :lipssealed:

Αυτά που κάνετε, είναι παρανομα. Η ασφαλιστική εταιρεία δεν θα σας καλύψει και θα σας κάνω και μήνυση λόγω ζήλειας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η διαχείριση του μπλοκαρίσματος των τροχών από τα φρεναρίσματα στο χώμα, είναι από τα πιο χρήσιμα μαθήματα για την ασφάλτινη οδήγηση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παλι λεω απλα οτι το μηχανακι ειναι μεγαλο σχολειο σε ασφαλτο και χωμα και εχει για εμενα μια απιστευτη ικανοτητα να με φτιαχνει το ιδιο μετα απο 3,5 χρονια. Ολα τα παιδικα του τα συγχορω

Και συμφωνω οτι αν ενα adventure δεν εχει παει χωμα, αλλα μονο για καφε, ειναι αμαρτια.

Και ξανασυμφωνω οτι ενα adventure πρεπει να εχει γρατζουνιες. Καλο του κανουν!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον αφου πιανουμε αξιοπιστια βγαινω και αναφερωμαι

ιουνιος 07 το 950 παρκαρει λεωνιδιο,χλμ τοτε 8560

μαρτιος 11 το 950 παρκαρει κατα αθηνα μερια,χλμ τοτε 71348.

περα απο τα τοπικα,η μοναδικη φορα που με αφησε ειναι απο μπαταρια και εχω μαρτυρα γι αυτο.

σεπτεβριος 07-ταξιδι ιταλια για motogp,αψογα

σεπτεβριος 09-ταξιδι μεχρι γερμανια για sbk nurburing,αψογα

σεπτεβριος 10-ταξιδι βαλκανια μεχρι βουδαπεστη και πισω,τελευταια μερα σερη διπλος για 1300χλμ-αψογα

στο διαστημα κατοχης του διορισμος γυναικας λαμια και λεωνιδιο-λαμια και πισω σε συνεχης ρυθμους all weather(800ΧΛΜ πηγαινε-ελα)

τι προσεξα τωρα

κλασικα λαδια που ξερουμε οτι καιει,αλλα οσο παιρναγαν τα χλμ εκαιγε λιγοτερο,περιπου κανα 200αρι ανα 1000χλμ,μαλιστα ειχα ενα μπουκαλακι απο διχρονο,το μικρο το ασπρο γεμισμενο motorex για ευκολια

μια τρομπα συμπλεκτη που δανεισα σε ενα πατρινο που ειχε μεινει στο λεωνιδιο,και εγω μετα το πηγα καρφωτες κορινθο για αλλαγη

στα 40000χλμ προληπτικα αλλαγη τρομπα νερου και τρομπα βενζινας

ΑΥΤΑ-ΤΕΛΟΣ τιποτα αλλο.

γενικα ενα 10λεπτο θελει τσεκαρισμα πριν φυγεις και μια χαρα.οποιος το βαριεται και αυτο ασ μην το παρει. :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον αφου πιανουμε αξιοπιστια βγαινω και αναφερωμαι

ιουνιος 07 το 950 παρκαρει λεωνιδιο,χλμ τοτε 8560

μαρτιος 11 το 950 παρκαρει κατα αθηνα μερια,χλμ τοτε 71348.

περα απο τα τοπικα,η μοναδικη φορα που με αφησε ειναι απο μπαταρια και εχω μαρτυρα γι αυτο.

σεπτεβριος 07-ταξιδι ιταλια για motogp,αψογα

σεπτεβριος 09-ταξιδι μεχρι γερμανια για sbk nurburing,αψογα

σεπτεβριος 10-ταξιδι βαλκανια μεχρι βουδαπεστη και πισω,τελευταια μερα σερη διπλος για 1300χλμ-αψογα

στο διαστημα κατοχης του διορισμος γυναικας λαμια και λεωνιδιο-λαμια και πισω σε συνεχης ρυθμους all weather(800ΧΛΜ πηγαινε-ελα)

τι προσεξα τωρα

κλασικα λαδια που ξερουμε οτι καιει,αλλα οσο παιρναγαν τα χλμ εκαιγε λιγοτερο,περιπου κανα 200αρι ανα 1000χλμ,μαλιστα ειχα ενα μπουκαλακι απο διχρονο,το μικρο το ασπρο γεμισμενο motorex για ευκολια

μια τρομπα συμπλεκτη που δανεισα σε ενα πατρινο που ειχε μεινει στο λεωνιδιο,και εγω μετα το πηγα καρφωτες κορινθο για αλλαγη

ΑΥΤΑ-ΤΕΛΟΣ τιποτα αλλο.

γενικα ενα 10λεπτο θελει τσεκαρισμα πριν φυγεις και μια χαρα.οποιος το βαριεται και αυτο ασ μην το παρει. :afro:

:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, εγώ έχω πάθει περισσότερα, αλλά......

Γιατί άλλαξες τρόμπες? δική σου πρωτοβουλία, ή είδες κάτι, ή ο μηχανικός σε είπε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, εγώ έχω πάθει περισσότερα, αλλά......

Γιατί άλλαξες τρόμπες? δική σου πρωτοβουλία, ή είδες κάτι, ή ο μηχανικός σε είπε?

Δλδ τι έχεις πάθει? :|

Ε ρε και να τα πάθαινε κανά χόνδα όλα αυτά... Κανά βαρκαντέρο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δλδ τι έχεις πάθει? :|

Ε ρε και να τα πάθαινε κανά χόνδα όλα αυτά... Κανά βαρκαντέρο...

Γιατί, βρε εσείς ; Ποιός σας είπε ότι αυτά τα φτιάχνει Θεϊκό χέρι ; Και αυτά χαλάνε.

Βέβαια λιγότερο, αλλά όχι και καθόλου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα