Jump to content
aggelos8

KTM Duke 200

Recommended Posts

πες καμια παραπανω εντυπωση 950adv για το 125αρακι γιατι διαφορα ακουγονται!

Όπως είπα και παραπάνω, πολύ εύκολο μηχανάκι, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, όμορφο με κοφτές γραμμές.

Ο κινητήτρας όπως και να το κάνουμε είναι 125κ.ε, δεν είναι για τρέλλες, έχει πολύ καλή κλιμάκωση όμως και είναι ότι πρέπει για μέσα στην πόλη.

Ο εξοπλισμός έτσι όπως το είδα ήταν υπερ-αρκετός, μέχρι και trip-computer είχε. Εκεί μπορούσα να δω και τις καταναλώσεις που ανέφερα παραπάνω. Δισκόφρενο μπρος-πίσω, πλαίσιο χωροδικτύωμα όπως σε όλα τα ΚΤΜ και πολύ καλή θέση οδήγησης που σε ψιλο-βάζει μέσα στη μηχανή.

Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και όταν με το καλό βγει το 200άρι θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά, ειδικά αν η τιμή είναι αυτή που αναφέρθηκε παραπάνω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα πήρα και ρώτησα στη KTM, από Ιούλιο θα έρθει το 200άρι...

Παιδιά μια ερώτηση να κάνω το Duke το 200αρι σε ένα ταξίδι θα είναι πολύ πιο κουραστικό σε σχέση με το Sym Wolf 250 ας πούμε η μια άλλη μηχανή τέτοιου τύπου? Επίσης στο duke μπορώ να βάλω βάσεις για πλαινά σακίδια/μικρές βαλίτσες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παλι με μερικους κατοχους ΚΤΜ που εχω μιλησει, απο εδω μεσα παντα, εχω ακουσει τα καλυτερα...

Δεν υπαρχει, με βαση αυτα που εχω ακουσει παντα, πιο καλη εξυπηρετηση. Δεν ειναι πολυ θετικο το οτι αν παραγγειλεις ενα χ ανταλλακτικο μεσα σε 5 μερες το πολυ να ειναι ηδη πανω στο μηχανακι σου;

Για τα ζιγκλερ του TTR πηγα στην ΥΑΜΑΗΑ και πληρωσα επιπλεον 10 ευρω για να τα εχω ''αμεσα'' σε 8-10 μερες. ενω αλλιως θα ηταν εδω σε τουλαχιστον 2.5 εβδομαδες. Και η ΥΑΜΑΗΑ υποτιθεται οτι ειναι η καλυτερη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα

Πεσ΄τα χρυσόστομε!

Κάθε εξουσιοδοτημένο σέρβις ΚΤΜ αγοράζει κατευθείαν από ΚΤΜ Αυστρίας τα ανταλλακτικά και μέσα σε 3 εργάσιμες καταφθάνουν με κούριερ.

Η Σουζούκι ήθελε 20 εργάσιμες για να μου φέρει καπελότα ας πούμε......

Για φλάτζες, βαλβίδες, ελατήρια βαλβίδων, και άλλα μοτερικά πιστεύετε ότι τα είχε στοκ; :knife:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έτσι είναι.

Και σε όποιο Hellinstore και να πας για να παραγγείλεις το οτιδήποτε, σε 3 μέρες το έχεις.

Δευτέρα παράγγειλα γρανάζι, αύριο μου έρχεται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα πήρα και ρώτησα στη KTM, από Ιούλιο θα έρθει το 200άρι...

Παιδιά μια ερώτηση να κάνω το Duke το 200αρι σε ένα ταξίδι θα είναι πολύ πιο κουραστικό σε σχέση με το Sym Wolf 250 ας πούμε η μια άλλη μηχανή τέτοιου τύπου? Επίσης στο duke μπορώ να βάλω βάσεις για πλαινά σακίδια/μικρές βαλίτσες?

αν ειναι να βαλεις σακιδια και βαλιτσες και γενικοτερα το θες για χρηση ψιλο ταξιδιαρικια καλυτετα παρε sym wolf.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σιγα ρε παιδια πως κανετε ετσι... ενα κα-τε-εμ ειναι... να μου λεγατε για καινουργιο χοντα xr να λεγα νταξει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σιγα ρε παιδια πως κανετε ετσι... ενα κα-τε-εμ ειναι... να μου λεγατε για καινουργιο χοντα xr να λεγα νταξει...

χαχαχαχα :pinch:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά για την αντιπροσωπεία εχω και εγώ να πω τα καλύτερα. Πάρα πολλοί εξυπηρετικοί και γρήγοροι. Μέχρι και λάστιχα μου άλλαξαν μέσα σε 1 βδομάδα επειδή τα παλιά εχαναν από τα πλάγια (χωρις να πληρώσω ευρώ). :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ένας λόγος παραπάνω για την αγορά του!!

χαίρω πολυ, το φτιαξαν πρωτα για την Ινδια που εχει μουσωνες και μετα για την ευρωπη! δεν επρεπε να τους σβηνει! σιγα το μηχανακι!

(πλακα κανουμε παιδια)

παντος εχω μερικες αποριες! 1ον γιατι να βγαλεις 200αρι ενω ο ανταγωνισμος ειναι στα 250 κυβικα, και γιατι να το βγαλεις μονοκυλινδο ενω θα μπορουσε να ηταν δυκυλινδρο 8βαλβιδο? σαν το νιντζακι! να ειχε μεγαλυτερες τελικες και δυναμη στα ψιλα και οχι να εχεις μια τελικη στα 150!

δηλαδη θα δωσεις που θα δωσεις τοσα χρηματα για το μικρο δουκα (που εχει αναρτησεις κλπ πλαισιο φρενα) γιατι να μην ειχε και τον καβλα κινητήρα ρε γμτ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ένας λόγος παραπάνω για την αγορά του!!

Οοοοκευ!! Η δούκισσα γίνεται και μοτοσκάφος :P

αλλά λύστε μου την απορία...γιατι δε νομίζω ότι κατάλαβα τι θέλει να μου πει ακριβώς ο "έχω χάλια προφορά" ??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οοοοκευ!! Η δούκισσα γίνεται και μοτοσκάφος :P

αλλά λύστε μου την απορία...γιατι δε νομίζω ότι κατάλαβα τι θέλει να μου πει ακριβώς ο "έχω χάλια προφορά" ??

1 πραγμα μονο! δεν σβηνει και να το πεταξεις στην θαλασσα χαχα!

2κύλινδο και motard?

Hmmm.....No!!

μπαρουφες! αυτο ειναι motard μωρε και εσυ :P ? οι αλλου δουκες ειναι μονοκυλινδροι να το παρουμε και ετσι?

ειναι φαση στρεετ αλητο-κτμ-καγκουρο φαση με την ομορφη μερια του θεματος οπως ολα τα κτμ! αλλα motard δεν νομιζω πως το λες!

γιατι αν ειναι αυτο το yamaha wr 250 τι ειναι? αυτο ναι ειναι ενα καθαροαιμο και φωναζει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι όντως...motard δεν το λες αλλά και πάλι καλύτερα που έχει μονοκύλινδρο κινητήρα. Ότι και να κάνεις, 200 naked τι τελικές να έχει; Καλύτερα να έχει ροπές να κάνεις και παιχνίδι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μια χαρα μηχανακι ειναι!! ποιο πολυ θα το παρουν αυτοι που ειναι πορωμενοι με τα ευρωπαικα...αυτο με το νερο με κουφανε,δεν εχω ξαναδει παρομοιο τεστ...τωρα ψηνομαι κ εγω για KTM :grin:

τσεκαρετε κ αυτο το τεστ λυνει αρκετες αποριες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μια χαρα μηχανακι ειναι!! ποιο πολυ θα το παρουν αυτοι που ειναι πορωμενοι με τα ευρωπαικα...αυτο με το νερο με κουφανε,δεν εχω ξαναδει παρομοιο τεστ...τωρα ψηνομαι κ εγω για KTM :grin:

τσεκαρετε κ αυτο το τεστ λυνει αρκετες αποριες

ωραια βλεπουμε πως το cbr τα παταει τα αλλα 2! ας δουμε και το παρακατω βιντεο! βλεπουμε ποιος θα κερναγε τσαγακι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

xexe βασικα αυτο που θα τα παταγε ολα εναι ενα παπι full takegawa..:P

αλλα για εμας που ειμαστε λατρεις των παλιων ενα τετρακυλινδρο θα τα ειχε σαπισει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε πεδια το κατεμι το παιρνεις για την τρελα δεν το παιρνεις για την ουσια του που μεταξυ μας μπορεις να παρεις καλυτερα πραγματα σε αυτα τα λεφτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μ'αρεσει που φαινεται παιχνιδιαρικη σαν μηχανη κ επισης εχει αρκετη δυναμη κ ροπη για τα κυβικα της,βεβαια βγαζει λιγοτερα χλμ απο αλλα,ομως αυτο οφειλεται στο κοντο γραναζωμα...

απο αξιοπιστια πως πανε τα ΚΤΜ γενικα?

Τροποποιήθηκε από τον daytonaman

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μ'αρεσει που φαινεται παιχνιδιαρικη σαν μηχανη κ επισης εχει αρκετη δυναμη κ ροπη για τα κυβικα της,βεβαια βγαζει λιγοτερα χλμ απο αλλα,ομως αυτο οφειλεται στο κοντο γραναζωμα...

απο αξιοπιστια πως πανε τα ΚΤΜ γενικα?

xaxa θα εχουμε πολεμο :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα