Jump to content
fearless

Εντουρο μεταχειρη

Recommended Posts

Γεια σας παιδια πια εντουρο μου προτεινετε στα 250 κυβικα...εχω περιορισμο χρηματων και ετσι παω στις παλιες μηχανες δηλαδη του 87-99 ανωτατο οριο 1500 ευρώ...θελω κατι ψηλο μια και είμε ψηλος...περιμενω ιδεες απο τους γκουρου του είδους.If you know what i mean?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

87 ???

Oxι ρε !

Με τοσα λεφτα βρισκεις μηχανακι χαλαρα απο το '95+ πολυ αργοτερα !

Kawasaki klx250 , Honda xr250R , Yamaha ttr250 .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

87 ???

Oxι ρε !

+435

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

87 ???

Oxι ρε !

και πια είναι η καλυτερη σε γενικο βαθμό(επιδόσεις,σερβις,κατανάλωση,ύψους και εμφάνισης να μπορεις να πας την κοπελια σπιτι της χωρις να βγει εξω ο πατερας της)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και τα τρια ειναι μηχανακια σκυλια. Οποιο κι αν διαλεξεις θα το ευχαριστηθεις! Επιδοσεις δεν ξερω πιο εχει καλυτερες τα σερβις δεν ειναι ακριβα. Λαδακι καθε 2000χλμ απαραιτητως βεβαια! Καταναλωση το xr περιπου 4λ/100χλμ.

Τροποποιήθηκε από τον middlevillager

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειναι κατι που θα πρεπει να προσεξω στα συγκεκριμενα?(θα εχουν πολλα χιλιομετρα στην πλατη τους προφανώς)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aλλαξε προληπτικα την καδενα για να σαι σιγουρος. Τσεκαρε την πισω αναρτηση για οξειδωσεις. Αλλαξε λαδια στις μπουκαλες. Να ελεγξεις καλα αν φορα μαμα εξατμιση μην ειναι ετοιμη για τρυπα γιατι σαπιζαν! Ενα καθαρισματακι στο καρμπυρατερ δε θα ταν ασχημο επισης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιταξε και τις βαλβιδες οταν το παρεις :_thumbsup:

Το KLR 250 μην το κοιταξεις αφου διαθετεις τοσα χρηματα..ειναι βαρυ και γενικα δεν εχει και το καλυτερο στησιμο

Νομιζω σε επιδοσεις το καλυτερο ειναι το XR 250 μαζι με το KLX τα οποια διαθετουν και αξιολογες αναρτησεις για χρηση εκτος δρομου

Μερικα Suzuki DR ειχαν ευαισθητο σημειο το πισω αμορτισερ εκει που ακουμπαει στο ψαλιδι

Βεβαια ρωτα και ατομα που ειχαν τα συγκεκριμενα μοτορια, μην ξεχασεις να τα κανεις μια βολτα πριν σκασεις χρηματα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν το οριο ειναι 1500 και δεν πεζει φραγκο παραπανω, τοτε παρε ενα μηχανακι 1200 ευρω ωστε να το σουλουποσεισ σωστα...

κοιτα για διχρονο,ευκολο και φτηνο να το φτιαξεις, αλλαζωντας του ζωτικα μερη ...οσο αφορα εμφανιση που ειπες, οταν πεταξεις λασπη ολα πανεμορφα γινοντε!!! :spiteful:

Τροποποιήθηκε από τον Mr. D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παρε κανα wr 200.σκυλι μηχανακι με ελαχιστη συντηρηση.μπες στο car και βρες κανα απο γενικη επισκευη.παιξε και λιγο την τιμη... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για δες και αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1439920/

μοντελο 2006 διχρονακι.το δινει ενα παιδι απο το dirtbike.gr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το XR κατι λεει...οταν πάρω καποιο απο αυτα να τους κανω ενα γενικο καθαρισμο στο μοτερ η θα μου παει πολυ?

η είναι καλο το WR 200 αλλα δεν μ'αρεσει αυτος ο θόρυβος που κάνει η εξάτμιση στα 2χρονα..

Τροποποιήθηκε από τον fearless

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν το θες για καθε μερα μην παρεις διχρονο,γιατι ετσι οπως εχει ανεβει η βενζινη θα εχεις θεμα + το λαδι που θα πρεπει να βαζεις.Κοιτα σε τετραχρονο οπως σου ειπαν πιο πανω xr/ttr/dr/klx...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το XR κατι λεει...οταν πάρω καποιο απο αυτα να τους κανω ενα γενικο καθαρισμο στο μοτερ η θα μου παει πολυ?

η είναι καλο το WR 200 αλλα δεν μ'αρεσει αυτος ο θόρυβος που κάνει η εξάτμιση στα 2χρονα..

Εμενα μου χε κοστισει 180 αν θυμαμαι καλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικα προτημησα XR, ειχα το Baja 250 παλιοτερα και τωρα το 400R, γενικοτερα απροβληματιστα μηχανακια, το μονο που θα προσεξεις ειναι να μην καιει πολυ λαδι (λιγο θα καιει σιγουρα οπως ολα τα μονοκυλινδρα) και να μην ακουγεται η καδενα. (αν ακουγεται σημαινει οτι θελει αλλαγη, αλλα και να ακουγεται αν την αλλαξεις θα εισαι κομπλε και δεν θα εχεις τον κυνδηνο μηπως κοπει στο μελλον, το 250 απο κομμενη καδενα το εχασα λογο ανυπαρκτης συντηρησης). Αν παρεις KLX σκεψου οτι για μια ρυθμηση βαλβιδων σε συνεργειο θελεις 80 με 100 ευρω, ενω το XR το κανεις και μονος σου αν λιγο πιανει το χερι σου. Διχρονο θα επερνα μονο αν θα το ειχα για γουστα και το εβγαζα 1-2 φορες τη βδομαδα, πολυ δυναμη αλλα και πολυ μυροδια, δεν το συστηνω για καθε μερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιτα στις αγγελιες εδω....Πουλαει ενας συμφορουμιτης απο Χαλκιδα crm 250 '96 με 1100ευρω....

Τροποποιήθηκε από τον Andreas13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

87 ???

Oxι ρε !

Συμφωνώ απολυτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας παιδια ειμαι και εγω στο ψαξιμο για μια μηχανη enduro, εχω διπλωμα Α1 και θελω να κανω χρηση 70/30 - off/on. Εχω ενα budget 1500 για την μηχανη και εχω στο μυαλο μου μερικα μοντελα, θα ηθελα και την γνωμη σας.

- TTR 250

- XR 250

- XT 225 SEROW

- AX-1/NX

Η μηχανη που θα αγορασω κατα πασα πιθανοτητα θα μεινει για παντα (βεβαιως θα παω και σε αλλη μηχανη αργοτερα οταν το επιτρεψει το διπλωμα), τη χρειαζομαι για καποιες ασφαλτινες αποστασεις π.χ ~20κμ/μερα και χαλαρες βολτες εκτος δρομου (επαρχια ειμαι εχω μπολικο απο αυτο :thumbsup: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μην παρεις διχρονο αμα το θες για καθε μερα.το διχρονο καιει περιπου 10 λιτρα στα 100.θα βογγηξει η τσεπη σου

αυτο παντως μου φαινεται σε αριστη κατασταση http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1428685/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μην παρεις διχρονο αμα το θες για καθε μερα.το διχρονο καιει περιπου 10 λιτρα στα 100.θα βογγηξει η τσεπη σου

αυτο παντως μου φαινεται σε αριστη κατασταση http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1428685/

Ναι το ξερω γιαυτο δεν εχω καποιο διχρονο στις επιλογες μου. :_thumbsup:

Φαινεται καλο αλλα ειναι πολυ μακρια ψαχνω κατι κοντα Δυτ. Μακεδονια εχω βρει καποια μηχανακια απλα θελω να δω καποιες extra γνωμες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

bump!

Μια ερωτηση ακομα μιας και εχω καταληξει στο TTR σεκφτομαι για λαστιχα.

Pirelli MT21 vs Michelin T63

Για πειτε μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν το οριο ειναι 1500 και δεν πεζει φραγκο παραπανω, τοτε παρε ενα μηχανακι 1200 ευρω ωστε να το σουλουποσεισ σωστα...

κοιτα για διχρονο,ευκολο και φτηνο να το φτιαξεις, αλλαζωντας του ζωτικα μερη ...οσο αφορα εμφανιση που ειπες, οταν πεταξεις λασπη ολα πανεμορφα γινοντε!!! :spiteful:

ετσι ετσι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι τα διχρονα καίνε. Εμένα καίει 10 λιτρα στα 100 χλμ εντός πολης και 160 χλμ εκτός πόλης... Κατά τα άλλα, Λαμία σερί το πήγα και δεν είπε κουβέντα το κακόμοιρο μικρό..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα