Jump to content
ALX™

ΠΡΟΣ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ

Recommended Posts

Είναι σαν να λες, έχω να φάω σούπα κι έχω μόνο πιρούνι και αντί να ψάξεις για κουτάλι, εσύ συνεχίζεις να τρως τη σούπα με το πιρούνι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Στα πλαίσια ενός λειτουργικού φόρουμ, αλλά και αισθητικά καλόγουστου, παρακαλείστε να γράφετε με ΕΛΛΗΝΙΚΑ κι όχι με greekglish. Τόπικ και μηνύματα με greeglish θα διαγράφονται άμεσα και χωρίς προειδοποίηση!

Eπίσης... πριν ποστάρετε κάτι, κάντε τον κόπο να δείτε μήπως αυτό που θέλετε να ρωτήσετε έχει ερωτηθεί ήδη και πιθανότατα έχουν δοθεί σωστές απαντήσεις και λύσεις. Χρησιμοποιήστε την μηχανή αναζήτησης δίνοντας τις λέξεις κλειδιά του ερωτήματός σας.

Στο θέμα του τόπικ που θέλουμε να ανοίξουμε, ΔΕΝ γράφουμε με κεφαλαία αλλά ούτε με greekglish! Προσπαθούμε μέσα στον τίτλο να είμαστε σύντομοι και περιγραφικοί για το τι ζητάμε όπως στο παράδειγμα που ακολουθεί:

ΣΩΣΤΟ: Tίτλος : Συμπλέκτης Cagiva Canyon 600. Περιγραφή: Πατινάρει μόλις ζεσταθεί.

ΛΑΘΟΣ: Τίτλος : Μου χάλασε η μηχανή Περιγραφή: Τίποτα.

Ελέγχετε καλά σε ποια κατηγορία ποστάρετε ένα μήνυμα και ειδικά οι φίλοι με τα μικρά κυβικά, παπιά και σκούτερ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ!. Υπάρχουν ένα σωρό κατηγορίες που σίγουρα θα καλύπτουν το θέμα σας. Αν όχι,αν το θέμα σας είναι μοτοσυκλετιστικό, το ποστάρετε στην γενική συζήτηση. Αν όχι κάπου στα "Μπλα μπλα" ή στις "Σκόρπιες σκέψεις"

Ξεκινώντας σωστά, βοηθάτε όλο το mybike να λειτουργεί καλύτερα.

Εκ της συντονιστικής ομάδας του mybike.

up ! :hunter:

Κανόνες συμπεριφοράς και λειτουργίας

• Το myBike.gr είναι ένας χωρος συζήτησης κυρίως για τις μοτοσικλέτες, αλλά όχι μόνο.
  • Οι δημοσιεύσεις των μελών θα πρέπει να είναι σχετικές με το θέμα της συζήτησης στην οποία συμμετέχουν προκειμένου να συνεισφέρουν σε αυτήν. Σε περίπτωση άσχετων δημοσιεύσεων οι συντονιστές έχουν το δικαίωμα να τις αφαιρούν χωρίς προειδοποίηση.
  • Ο σεβασμός για την άποψη άλλων μελών επιβάλλεται. Η κριτική στις ιδέες είναι θεμιτή, όχι όμως και στους ανθρώπους. Απαγορεύεται αυστηρά η αναγραφή υβριστικών, προσβλητικών, ειρωνικών και γενικότερα κακόβουλων εκφράσεων.
  • Απαγορεύεται η δημοσίευση θεμάτων με σεξουαλικό περιεχόμενο καθώς και δημοσίευση συνδέσμων (links) ή παραπομπών σε ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο. Το παρόν forum είναι ανοικτό σε πρόσωπα ανεξαρτήτως ηλικίας.
  • Απαγορεύεται αυστηρά η διαφήμιση εμπορικών και μη προιόντων ή υπηρεσιών, με την τοποθέτηση links ή banners στην υπογραφή και στα avatars, ή με σχετικές δημοσιεύσεις. Σε αυτήν τη περίπτωση, οι ανάλογες υπογραφές ή τα avatars ή οι δημοσιεύσεις θα αφαιρούνται άμεσα. Τα μέλη οφείλουν να μην συμμετέχουν στο forum με σκοπό τη διαφήμιση προϊόντων ή υπηρεσιών.
  • Απαγορεύονται δημοσιεύσεις κομματικού, προπαγανδιστικού και ευαίσθητου θρησκευτικού περιεχομένου, κατά την κρίση των συντονιστών.
  • Τα δημόσια μηνύματα πρέπει να δημοσιεύονται στην ελληνική γλώσσα και γραφή. Σε διαφορετική περίπτωση, θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
  • Η πρόσβαση σε αυτό το forum είναι προνόμιο και όχι δικαίωμα. Το forum προσφέρεται, δεν είναι κεκτημένο δικαίωμα κανενός. Πρέπει λοιπόν να χρησιμοποιείται με σεβασμό στους κανόνες. Κάθε παραβίαση των κανόνων σημαίνει κατάχρηση του προνομίου και αποδεικνύει αδιαφορία προς τους υπόλοιπους χρήστες.
  • Οποιοδήποτε μήνυμα παραβιάζει τους παρόντες κανόνες ή δεν ταιριάζει, κατά την κρίση των συντονιστών, με το ύφος και το περιεχόμενο του forum, θα τροποποιείται, θα κλειδώνεται ή θα διαγράφεται κατά περίπτωση. Ο δε συγγραφέας του θα υπόκειται, κατά την κρίση των συντονιστών, σε προσωρινή ή μόνιμη διακοπή της εισόδου του στο forum (ban).
  • Απαγορεύονται αυστηρά οι διπλοί λογαριασμοί. Σε περίπτωση παραβίασης, ο δεύτερος λογαριασμός θα αδρανοποιείται μόνιμα χωρίς προειδοποίηση, ενώ κινδυνεύει με μόνιμη αδρανοποίηση και ο πρώτος.
  • Μετά τη δημιουργία ενός λογαριασμού μέλους από κάποιον χρήστη, δεν είναι δυνατή η διαγραφή του λογαριασμού αλλά μόνο η αδρανοποίησή του.
  • Τα μηνύματα εκφράζουν την άποψη των συντακτών τους και όχι την επίσημη θέση του forum, εκτός εάν κάτι τέτοιο δηλώνεται ρητά από αρμόδιο μέλος της συντονιστικής ομάδας.
  • Οι παρόντες κανόνες μπορούν να τροποποιηθούν ανά πάσα στιγμή, κατά την κρίση των συντονιστών.
  • Σε ό,τι αφορά το πρωτότυπο περιεχόμενο των μηνυμάτων, τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στους συντάκτες τους, εκτός από την δημοσιευμένη στο forum υπόσταση των μηνυμάτων, την οποία παραχωρούν χωρίς αντάλλαγμα και ανέκκλητα στο myBike.gr.
  • Τα μέλη οφείλουν να αποδέχονται την τελική κρίση των συντονιστών για θέματα σχετικά με τη διαχείριση του forum. Σε περίπτωση αμφιβολίας ή δυσερμηνείας των κανόνων ή απορίας σχετικά με την εφαρμογή τους, τα μέλη θα πρέπει να απευθύνονται αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα (ΠΜ) στους διαχειριστές ή τους συντονιστές.

Τελευταία ανανέωση: Φεβρουάριος 2010

Τροποποιήθηκε από τον innova 04

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα και απο εμενα!!! μολις γραφτικα στο mybike προκειμενου να διαβασω και να μελετησω θεματα και απο αλλους fun των μηχανων. προσωπικα θα ηθελα να μαθω σε ποιο forum μπορω να διαβασω θεματα περι νομοθεσιας και ποινων για να ξερω που βαδιζω. ευχαριστω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στο βιβλιαράκι του Κ.Ο.Κ. φυσικά που για να καβαλήσεις μηχανάκι σημαίνει οτι το έχεις διαβάσει και το γνωρίζεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στο βιβλιαράκι του Κ.Ο.Κ. φυσικά που για να καβαλήσεις μηχανάκι σημαίνει οτι το έχεις διαβάσει και το γνωρίζεις.

τωρα πια το βιβλιο που διαβαζεις για να δωσεις εξετασεις εχει μονο τις ερωτησεις και τις απαντησεις που πεφτουν στα τεστ :/ διαφορετικα δεν θα ρωταγα ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τωρα πια το βιβλιο που διαβαζεις για να δωσεις εξετασεις εχει μονο τις ερωτησεις και τις απαντησεις που πεφτουν στα τεστ :/ διαφορετικα δεν θα ρωταγα ;)

άλλο το βιβλιαράκι του Κ.Ο.Κ. και άλλο το βιβλιαράκι για τα σήματα. ;)

ορίστε :)

http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

άλλο το βιβλιαράκι του Κ.Ο.Κ. και άλλο το βιβλιαράκι για τα σήματα. ;)

ορίστε :)

http://www.yme.gr/im...ies/KOK_pdf.pdf

τελος παντων...σημασια εχει οτι εγω βιβλιο με θεωρια δεν πηρα απο την σχολη γιατι εχει αλλαξει μαλλον το συστημα...παρολα αυτα εχεις να μου προτεινεις καποιο forum για να ριξω μια ματια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σου έβαλα όλο τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας σε μορφή pdf για να τον κατεβάσεις στον υπολογιστή σου και να τον διαβάσεις όσο γουστάρεις.

δε καταλαβαίνω τί άλλο ψάχνεις παραπάνω από αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σου έβαλα όλο τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας σε μορφή pdf για να τον κατεβάσεις στον υπολογιστή σου και να τον διαβάσεις όσο γουστάρεις.

δε καταλαβαίνω τί άλλο ψάχνεις παραπάνω από αυτό.

δεν μου το εμφανιζει :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κάνε ανανέωση τη σελίδα :)

νομιζεις δεν το προσπαθισα?...θα δοκιμασω αν ειναι καποια αλλη στιγμη. ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα σε ολουs ειμαι ο γιωργοs απο μαρουσι και οδηγω ενα aprilia caponord ευχομαι καλα χιλιομετρα και παντα ορθιοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε όλους.Με λένε Κωσταντή και εύχομαι σε όλους πολλά και ασφαλή δίτροχα χιλιόμετρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στα πλαίσια ενός λειτουργικού φόρουμ, αλλά και αισθητικά καλόγουστου, παρακαλείστε να γράφετε με ΕΛΛΗΝΙΚΑ κι όχι με greekglish. Τόπικ και μηνύματα με greeglish θα διαγράφονται άμεσα και χωρίς προειδοποίηση!

Eπίσης... πριν ποστάρετε κάτι, κάντε τον κόπο να δείτε μήπως αυτό που θέλετε να ρωτήσετε έχει ερωτηθεί ήδη και πιθανότατα έχουν δοθεί σωστές απαντήσεις και λύσεις. Χρησιμοποιήστε την μηχανή αναζήτησης δίνοντας τις λέξεις κλειδιά του ερωτήματός σας.

Στο θέμα του τόπικ που θέλουμε να ανοίξουμε, ΔΕΝ γράφουμε με κεφαλαία αλλά ούτε με greekglish! Προσπαθούμε μέσα στον τίτλο να είμαστε σύντομοι και περιγραφικοί για το τι ζητάμε όπως στο παράδειγμα που ακολουθεί:

ΣΩΣΤΟ: Tίτλος : Συμπλέκτης Cagiva Canyon 600. Περιγραφή: Πατινάρει μόλις ζεσταθεί.

ΛΑΘΟΣ: Τίτλος : Μου χάλασε η μηχανή Περιγραφή: Τίποτα.

Ελέγχετε καλά σε ποια κατηγορία ποστάρετε ένα μήνυμα και ειδικά οι φίλοι με τα μικρά κυβικά, παπιά και σκούτερ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ!. Υπάρχουν ένα σωρό κατηγορίες που σίγουρα θα καλύπτουν το θέμα σας.

Ξεκινώντας σωστά, βοηθάτε όλο το mybike να λειτουργεί καλύτερα.

Εκ της συντονιστικής ομάδας του mybike.

Up!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας παιδια! Ειμαι καινουριος(πρωτη μερα) και δεν ξερω πως να ξεκινησω μια συζητηση !! Θελω να ρωτησω κατι και δεν ξερω που!! Μπορει να με βοηθησει καποιος??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαλώς τον! Αν μπεις στο Forums (πάνω αριστερά Αρχική, Forums, Garage, κλπ) έχει πολλές κατηγορίες που κάποια από αυτές θα ταιριάζει για να κάνεις εκεί την ερώτησή σου οπότε, αφού τις διαβάσεις, μπες στην κατηγορία που πιστεύεις, πάτα πάνω δεξιά που λέει νέο θέμα, στον τίτλο γράψε έναν τίτλο και από κάτω γράφεις την ερώτησή σου. Διάβασε κι αυτά παρακάτω και θα είσαι εντάξει:

Up!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελέγχετε καλά σε ποια κατηγορία ποστάρετε ένα μήνυμα και ειδικά οι φίλοι με τα μικρά κυβικά, παπιά και σκούτερ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΑ!.

Εδώ θα ήθελα μια διευκρίνηση: Η μηχανή μου ναι μεν είναι μικρή στα κυβικά αλλά δεν είναι ούτε παπάκι ούτε σκούτερ. Όπως γνωρίζετε, σήμερα υπάρχουν παπάκια πάνω από 100 CC αλλά υπάρχει διαφορά στην μετάδοση και δεν έχουν όλα συμπλέκτη. Η μηχανή μου είναι ένα cbr 125. Ως γνωστόν έχει 5 ταχύτητες, φυσικά και συμπλέκτη. Σε πια κατηγορία να ποστάρω για να μην είμαι έξω από τα νερά μου;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην μεγάλη.

Είναι μοτοσυκλέτα κανονική. :afro:

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ήθελα να ξεκαθαρίσω την θέση μου από την αρχή. Αλά τη να κάνω; Την βάζω κοντά σε καμιά πραγματικά μεγάλη μπας και πάρει κανένα αλογάκι παραπάνω αλλά εκεί αυτή. Ξεροκέφαλη σαν τον καβαλάρη της. Μένει στα ίδια. Τα λέμε. ΒΒ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην μεγάλη.

Είναι μοτοσυκλέτα κανονική. :afro:

Ναι,αλλά είναι 125cc

To λέει και το όνομα της κατηγορίας.

njlc.jpg

Και αν ισχύει το αντίθετο (που δεν νομίζω),υπάρχει ένα θεματάκι.

Στην μικρή κατηγορία υπάρχουν threads απο 125 μηχανές που δεν έχουν διαγραφεί (εφόσον είναι σε λάθος κατηγορία).

Όπως γίνεται δηλαδή και με τα ''μικρά'' θέματα που δημιουργούνται απο νέα μέλη στην ''μεγάλη'' κατηγορία.

Καλό θα ήταν να βρίσκονται όλα τα όμοια θέματα μαζί.Όχι τα μισά σε μια κατηγορία και τα άλλα μισά,σε άλλη. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν και πώς μπορώ να διαγράψω κάποια συζήτηση ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα η αληθεια ειναι οτι παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο, αργησα να κανω εγγραφη και ειχα ερθει και στην πανελληνια στο γαλαξειδη μαζι με τον λουτσο 13....γεια σας λοιπον και να πω οτι στο Γαλαξειδη ηταν τελεια εκδρομη και εσεις πολυ καλα παιδια καλως σασ βρηκα λοιπον

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα