Jump to content
Sign in to follow this  
dimitrisvolos

Yamaha z vs Modenas dinamik

Recommended Posts

Tα 2 γρηγοροτερα παπακια ever αντιμετωπα. Πειτε ποιο θεωρειτε εσεις καλυτερο απο τα δυο . Καποιες φωτο κι απο τα δυο:

post-7732-1224783236_thumb.jpg

post-7732-1224782794_thumb.jpg

post-7732-1224783067_thumb.jpg

post-7732-1224783199_thumb.jpg

post-7732-1224783207_thumb.jpg

post-7732-1224783218_thumb.jpg

post-7732-1224783246_thumb.jpg

post-7732-1224783253_thumb.jpg

post-7732-1224783226_thumb.jpg

post-7732-1224783264_thumb.jpg

post-7732-1224783277_thumb.jpg

Τροποποιήθηκε από τον dimitrisvolos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΟ ΥΑΜΑΗΑ ΒΕΒΑΙΑ :thumbsup: !!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΠΟ MODENAS !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

TO Z125 EIXE ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΣΧΕΤΙΚΟ) ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΡΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΠΑΡΟΧΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ DYNAMIC. OXI OTI TO DYNAMIC ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ. ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Yamaha Z-125 απλά.. Δεν έχω οδηγήσει Dinamik, αλλά το Ζεντάκι που έτυχε να το οδηγήσω (μαμίσιο ήταν, απλά πολύ καλοδιατηρημένο και με λίγα χλμ) άνοιξα την 2α του και κατέβηκα κάτω με τρεμάμενα πόδια. Το μηχανάκι είναι όνειρο!!... Και γενικά μ'αρέσει και το design του πολύ περισσότερο από το modenas. Γενικά αν είχα λεφτά (και έψαχνα και για μηχανάκι) το Ζεντάκι θα το αγόραζα την άλλη μέρα..

Πάντως αυτό που πρέπει να ράβει και σε δρόμο και σε πίστα και παντού είναι το Aprilia RS 125.. Και δίχρονο 125cc, και με γεωμετρία, φρένα, ανάρτηση κλπ μοτοσυκλέτας..Ακριβό βέβαια αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παντα Yamaha κολοπειραγμενα Ζετακια παλιο μαλακα........αυτο νομιζω τα λεει ολααααα! :D :D :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλαρακι ειχα Ζ , ειναι το καλητερο παπι που κατασκευαστηκε ποτε με διαφορα !!!

το πιο γρηγορο , το πιο ομορφο (γουστα ειναι αυτα)

παταει τα παντα δεν μπορεις να το συγκρινεις με μια φτηνη απομιμηση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι συγκρινετε ρε παιδια το ζεντ ειναι μακραν καλυτερο πρωτον ειναι yamaha το αλλο ειναι η μοτερικη ΑΠΟΜΙΜΙΣΗ (και το λιφαν η εξωτερικη) και αυτα δεν τα λεω επειδη εχω ζεντ τα πραγματα ετσι εχουνε. και αυτα τα σχετικα οτι το ζεντ ειναι μπουρδελο επειδη βγαζει ζημιες και ειναι παλιο κλπ ειναι @@... αν δεν του συμπεριφερεσε σωστα δεν θα σου συμπεριφερετε και αυτο μονο του κουρεβει ταχυτητες και οτι διποτε αλλη ζημια...??? εγω εχω ενα μανισιο το οποιο δεν εχει ανοιχτη ποτε και το ξερω γιατι το πηρα απτον θειο μου το καλοκαιρι του 2011 ο οποιος το ειχε 10.000 ζιλιομετρα το ειχε αγορασει ωσ το καλυτερ παπι της εποχης τους και δεν το πολυ εβγαζε το μηχανακι δεν εχει παθει το παραμικρο... και ειμαι ικανοποιημενος και απο την βενζινη απο τα λαδια μονο εχω παραπονο καιει αρκετα... και βαζω τα castrol POWER1 TTS racing που κανουν 17 ευρω και μονο εκει το νιωθω στην τσεπη μου... το πηγαινω σε νορμαλ στροφες δεν το τρελενω ουτε κοντρες ουτε σημπλεκταρισματα για σουζες και μαλακιες δεν λεω οτι δεν τρωει και ανοιγματα εννοειτε πως αμα μου'ρθει θα το τρεξω 8α κανω και κολια αλλα το εχω σαν τα ματια μου το ζεσταινω και καλοκαιρι κλπ... ειναι πραγματα το καλυτερο μηχανακι που θα μπορουσα να παρω και μολις παω 18 σε 2 χρονια θα παρω και ενα crf 450 ή ενα ΚΤΜ 525 για να το κρατησω για παντα και να μην ξανα ασχοληθω με δικυκλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eγω ψηφιζω ιννοβα με καταναλωση 2λιτρα στα 100 χλμ. Εξαλλου οι παπιες μονο για οικονομια ειναι. Αλλιως τσιμπα κανα μεταχειρο 250αρι να τελειωνεις. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ και τα 2 τα είχα, πιο πολύ ευχαριστήθηκα το dinamik, το πήρα σχεδόν καινούργιο, το πείραξα αρκετά, έκανα πόσα χιλιόμετρα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, με το Ζ όπως είναι τα πιο πολλά ψιλολιωμένα χρειάζονται ανακατασκευή μιας και είναι δεκαετίας μηχανάκια και δεν ήμουν διατεθειμένος να δίνω συνέχεια λεφτά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπων παιδια το z βελτονετε καλητερα και εχει πιο πολλες επιλογες στο φτιαξιμο γιατι απλος ειναι YAMAHA !!!!!!!αμα το dinamik ηταν yamaha θα ειχε πολλυ πιο πολλα ανταλαχτικα και θα φτιαχνοταν πολυ καλητερα!τα dinamik μαμα ειναι χιλιες φορες πιο μκαλα απο τα z!αα και προσοπηκα εμενα μου αρεσει πολυ το dinamik αν και εχω z

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα