Jump to content
μάθο...

ΚΤΜ 950 vs KTM 990

Recommended Posts

Καλά, εγώ έχω πάθει περισσότερα, αλλά......

Γιατί άλλαξες τρόμπες? δική σου πρωτοβουλία, ή είδες κάτι, ή ο μηχανικός σε είπε?

στο 950 τοτε ηταν γνωστο θεμα και γι αυτο πηρα την πρωτοβουλια,για την τρομπα βενζινας πρωτοβουλια του μηχανικου αν και μετανιωσα μετα και επρεπε να παρω μια αφτερ.γενικως ειμουνα της προληψης πανω στο 950.επισης θεωρω οτι αυτα που δουλευουν στην επαρχια ειναι πολυ καλυτερες περιπτωσεις μεταχειρισμενου.ενδεικτικα αναφερω οτι μπορουσε να περασουν και μηνες για να δουλεψει το βεντιλατερ. :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγουρα δεν ειμαι απο τα ατομα που εχω τοσες γνωσεις πανω στις μηχανες γενικα, αλλα οσο ζω μαθαινω......................

τη μηχανη την διαλεξα οπως και τη γυναικα μου.....απο ΕΡΩΤΑ!!!!!!

και οπως και οι γυναικες εχουν και αυτες τα ελλατωματα τους!!

Νομιζω ειναι μια μηχανη που παει παντου!αρκει να το λεει η καρδια σου!αν δεν παθεις δεν θα μαθεις......(βεβαια τωρα καποιοι πιο κοντινοι θα πουν οτι παει και μεσα σε ποταμια)αλλα δεν πειραζει ολα ειναι εμπειριες!!!! :D

εγω παντως παραπονο δεν εχω....δεν μου εχει βγαλει κατι τραγικο!

οταν την αγορασα ηξερα οτι καει κατι παραπανω και οτι τα εξοδα ειναι λιγο πιο τσιμπημενα αλλα o EΡΩΤΑΣ ειναι τυφλοςςςςςςς

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σιγουρα δεν ειμαι απο τα ατομα που εχω τοσες γνωσεις πανω στις μηχανες γενικα, αλλα οσο ζω μαθαινω......................

τη μηχανη την διαλεξα οπως και τη γυναικα μου.....απο ΕΡΩΤΑ!!!!!!

και οπως και οι γυναικες εχουν και αυτες τα ελλατωματα τους!!

Νομιζω ειναι μια μηχανη που παει παντου!αρκει να το λεει η καρδια σου!αν δεν παθεις δεν θα μαθεις......(βεβαια τωρα καποιοι πιο κοντινοι θα πουν οτι παει και μεσα σε ποταμια)αλλα δεν πειραζει ολα ειναι εμπειριες!!!! :D

εγω παντως παραπονο δεν εχω....δεν μου εχει βγαλει κατι τραγικο!

οταν την αγορασα ηξερα οτι καει κατι παραπανω και οτι τα εξοδα ειναι λιγο πιο τσιμπημενα αλλα o EΡΩΤΑΣ ειναι τυφλοςςςςςςς

δε ξερω τι αλλο να πω!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες δε λέω, ωραία τα λέτε, αλλά δεν θα έχουμε καθόλου δράμα;

Ξέρετε, να χωριστείτε σε δύο στρατόπεδα, οι 950άρηδες να λένε τους 990άρηδες φλώρους, οι 990άρηδες να λένε τους 950άρηδες νεάντερταλ, ενδοκατεμική διαμάχη κιέτσ.

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να πω μόνο το ένα μελανώ στοιχείο που έχω εντοπίσει είναι το ότι δεν έχει δείκτη βενζίνης. Ανεπίτρεπτο κατά την γνώμη μου, εδώ έχουν τα παπιά των 1500 ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο ειναι το μεγαλυτερο παραμυθι...Με 21 ιντσες ζαντα δεν πας πουθενα ασφαλτο με αξιωσεις!!!

Ένα απίστευτο παραμύθι που δεν θα το ζήσεις γιατί δεν είχες το θάρρος να πάρεις ένα ΚΤΜ!!! Σου εύχομαι όμως μια μέρα να το ζήσεις.....Χα Χα Χα(μην παρεξηγηθείς χιούμορ είπαμε.... :thumbsup: :thumbsup: )

Αλήθεια για τα κόντι πραγματικά αξίζουν όπως ειπώθηκε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να πω μόνο το ένα μελανώ στοιχείο που έχω εντοπίσει είναι το ότι δεν έχει δείκτη βενζίνης. Ανεπίτρεπτο κατά την γνώμη μου, εδώ έχουν τα παπιά των 1500 ευρώ.

εχεις δει πολλα "καθαροαιμα" με δεικτη;;; ασε που πλεον πολυ λιγα εχουν δεικτη!εδω δεν εχει το Βαραντερο....θα εχει το ΚΤΜ;;; :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχεις δει πολλα "καθαροαιμα" με δεικτη;;; ασε που πλεον πολυ λιγα εχουν δεικτη!εδω δεν εχει το Βαραντερο....θα εχει το ΚΤΜ;;; :mB_kalo_e:

Δεν την καταλαβαίνω αυτήν την λογική, όταν έχεις μηχανή μεγάλης εμβέλειας. Τι, δηλαδή το κάνουν για να μην ανγχωνόμαστε, όταν κοιτάμε τον δείκτη ή μήπως είναι πολιτική μείωσης του κόστους ; Που δεν παίζει, αυτές οι μηχανές έχουν από 13.000 και πάνω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν είχε δείκτη και τον έβλεπες πως κατεβαίνει θα αγχωνόσουνα γι αυτό.

σωστος....θα τον μπερδευες με το στροφομετρο οπως θα επεφτε! :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σωστος....θα τον μπερδευες με το στροφομετρο οπως θα επεφτε! :lipssealed:

δεν κοιταμε οργανα,απο τη λυσσα που το οδηγαμε,αλλωστε το μοτερ ΜΙΛΑΕΙ τι να τα κανουμε τους δεικτες κτλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πείτε μου κι άλλα τέτοια, πείτε μου κι άλλα. Φτιάχνομαι. syber sex λέμε.

υπαρχουν και τα test ride..... :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πλάκα πλάκα...εκτός από ένα τσάλυ και ένα άστρεα παπί που είχα (αν και δεν πιάνονται για μοτοσυκλέτες αυτά), δεν έχω αγοράσει ποτέ μου μηχανή με δείκτη βενζίνης! :lol:

Τροποποιήθηκε από τον Ravendark

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πλάκα πλάκα...εκτός από ένα τσάλυ και ένα άστρεα παπί που είχα (αν και δεν πιάνονται για μοτοσυκλέτες αυτά), δεν έχω αγοράσει ποτέ μου μηχανή με δείκτη βενζίνης! :lol:

Aφου εκτος απο ΚΤΜ δεν εχεις αγορασει και τιποτα αλλο βρε μλκ...... :tooth:

Τι να τον κανεις τον δεικτη στο δικο σου??? Θα αγχωνεσαι,θα αγχωνεσαι,και στο φιναλε θα καταληξεις με κανα V Strom...... :tooth:

Kατι ξερουν οι κουφαλες στο Mattighofen η ελλειψη δεικτη ειναι μερος του πακετου απολαυσης και διασκεδασης.... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε λέω, ανεπίτρεπτο για μια μηχανή τέτοιου κόστους να μην έχει δέικτη.

Είναι στη φιλοσοφία του μινιμαλ (αρχ.....μάντολες).

Δικαιολογία ότι με δυο ρεζερβουαρ δε θα είχε αξιπιστία σαν ένδειξη. Το Multi που έχει ρεζερβουαρ όλη την ουρά γιατί έχει μια χαρά δείκτη?

Τελικά, όμως, συνήθεια είναι, το ελέγχεις.

Μια μηχανή είχα που είχε δείκτη και πάλι δεν ήμουν σίγουρος γι'αυτό που έδειχνε.

οι 950άρηδες να λένε τους 990άρηδες φλώρους, οι 990άρηδες να λένε τους 950άρηδες νεάντερταλ,

έχεις δίκιο, ισχύει!

:devil::blowup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε λέω, ανεπίτρεπτο για μια μηχανή τέτοιου κόστους να μην έχει δέικτη.

Είναι στη φιλοσοφία του μινιμαλ (αρχ.....μάντολες).

Δικαιολογία ότι με δυο ρεζερβουαρ δε θα είχε αξιπιστία σαν ένδειξη. Το Multi που έχει ρεζερβουαρ όλη την ουρά γιατί έχει μια χαρά δείκτη?

Τελικά, όμως, συνήθεια είναι, το ελέγχεις.

Μια μηχανή είχα που είχε δείκτη και πάλι δεν ήμουν σίγουρος γι'αυτό που έδειχνε.

έχεις δίκιο, ισχύει!

:devil::blowup:

αφου οταν εκανα την αλλαγη με ειπαν κουστουματτο :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μεσα στη κυριλλα σε κοβω..... :mB_kalo_e:

...οχι ρε παιδια εμενα ποτε δεν τόλμησε να με πει κανενας "κυριλλε".... αντιθέτως ΕΜΕΙΣ είμαστε Ινδιάνοι, ΕΜΕΙΣ εχουμε αλλα γονίδια!!!!

....αυτο πιο πολυ παίζει στον χώρο των GS....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...οχι ρε παιδια εμενα ποτε δεν τόλμησε να με πει κανενας "κυριλλε".... αντιθέτως ΕΜΕΙΣ είμαστε Ινδιάνοι, ΕΜΕΙΣ εχουμε αλλα γονίδια!!!!

....αυτο πιο πολυ παίζει στον χώρο των GS....

ετσιιιιιιιιιιι....για παμε......κουστουματοι με τριβαλιτσο στη πολη!!!!παμεεεεεε :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να σας δω με φτερά στο κεφάλι και την γραβάτα (πεοδείκτη) να ανεμίζει.

χαχχαχα φτερα εχουμε , γραβάτες ποτε !!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα