Jump to content
Buffalo

ΜΗΧΑΝΗ ΑΣΥΝΟΔΕΥΤΗ ΣΕ ΚΑΡΑΒΙ

Recommended Posts

Σκέπτομαι το καλοκαίρι να πάω Κρήτη και βαριέμαι 6 ώρες καράβι… λέω να στείλω το μοτορι ασυνόδευτο και εγώ να πετάξω… τι λέτε; Θα φτάσει σώο το μωρό ή θα βρίζω την ώρα και τη στιγμή; :_stinker:

Εννοείται εγώ θα τη βάλω στο καράβι και εγώ θα την παραλάβω. Δεν το διαπραγματεύομαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι, απλά φρόντισε να είσαι μπροστά όταν τη δένουν ή ακόμα καλύτερα να σου πουν πού να τη βάλεις και να τη δέσεις εσύ ο ίδιος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Βέβαια καλοκαίρια δεν έχει και πολλά μποφώρ αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που τους πέφτουν και άντε μετά να βρεις το δίκιο σου ! ! !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κανενα προβλημα καντο. κι οπως ειπες. αλωστε κανεις δεν θα καταλαβει οτι ειναι ασυνοδευτο επειδη απλα οταν πας στο γκαραζ δεν ζητανε το εισητηριο του επιβατη αλλα μονο της μηχανης. βεβαια καλο ειναι να το πεις εκει στον λοστρομο. νομιζω οτι αφηνεις και κλειδια αν θυμαμαι καλα. αλλα δεν εχεις προβλημα. να κοιταξεις να πας αρκετα νωρις ωστε να το βαλουν πολυ μεσα στο γκαραζ και το πρωι στην κρητη να βγει τελευταιο. δηλαδη να το βγαλεις εσυ.

τα καραβια της κρητης ειναι γενικα μεγαλα και δεν εχουν προβλημα ακομα και το χειμωνα. οσες φορες ταξιδεψα χειμωνα ποτε δεν την εδεσαν την μηχανη. προσεξε μονο πλαγιο σταντ και πρωτη ταχυτητα μεσα.

χανια πας;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ που τόσα χρόνια ανεβοκατέβαινα Ηράκλειο δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Οταν είναι να μπεις στο πλοίο σου ελέγχουν τα εισιτήρια, εκεί θα δουν ότι δεν έχεις εισιτήριο επιβάτη και θα σε ρωτήσουν.

Με το που θα τους πεις ότι είναι ασυνόδευτο κατευθείαν θα κάνουν σήμα σε αυτούς που είναι μέσα στο γκαράζ (αυτό γίνεται για να μην μπαίνουν λαθρεπιβάτες)

ή αν γίνεται της μουρλής από κόσμο θα σου πουν να το πεις ο ίδιος σε αυτόν που θα σε κατευθύνει στο γκαράζ. 7

Αυτό γίνεται γιατί όταν τους λες ότι είναι ασυνόδευτο φροντίζουν οι ίδιοι να βρούν χώρο για να το βάλεις όσο πιο μέσα γίνεται για να μην εμποδίσει την έξοδο των υπολοίπων οχημάτων όταν φτάσει το πλοίο.

Επίσης θα σου ζητήσουν τα κλειδιά. Εγώ 2 φορές που πήγα να το αρνηθώ δεν έβγαλα αποτέλεσμα... με ανάγκασαν να τους τα παραδώσω.

Αν πας νωρίς και στο βάλουν στα πλάγια του πλοίου μπορείς να το δέσεις και μόνος σου. Αλλιώς αν είναι κάπως πιο κεντρικά το κάνουν οι ίδιοι.

Εγώ πάντως κάποιες φορές που το έδενα μόνη μου μετά το πρωί όταν το έπαιρνα έβλεπα ότι αυτοί το είχαν ξαναδέσει με το δικό τους τρόπο.

Αλλά ίσως αυτό να ήταν και καλύτερο γιατί ποτέ μα ποτέ δεν αντιμετώπισα θέμα πτώσης ούτε του δικού μου ούτε αλλονών, ακόμα και όταν το φόρτωνα με τσάντες και τσαντάκια σαν γαιδουράκι!!!

Οπότε από την έχω τώρα εμπειρία μου δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι και δεν αγγίζει κανένας άλλος ούτε την μηχανή ούτε τα πράγματα που έχεις πάνω!

Καλό ταξίδι!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν τα βάλεις κάτω, πόσες ώρες θα χρειαστείς για τη πτήση?

Μια ώρα πριν για Check-In, μισή ώρα να πας στο Ελ. Βενιζέλος, κανα μισάωρο καθυστέρηση (στάνταρ), περίμενε να πάρεις αποσκευές, άντε να πάς και μέχρι στη πόλη από αεροδρόμιο...

Σε τέτοιες περιπτώσεις, πάντα προτιμώ καράβι, μ'αρέσει κι όλας, γνωρίζεις και κανα γκομενάκι, πίνεις καφεδάκι με θέα τη θάλασσα!

Κατά τ'άλλα, αν προτιμάς αεροπλάνο, δε θα 'χεις πρόβλημα με ασυνόδευτο, το κάνουν διάφοροι συχνά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε μαλλον θα κανω το ιδιο απο Θεσσαλονικη το Καλοκαιρι... το χει κανει κολλιτος μου και ειναι ολα ΟΚ!

αφοβα αδερφε !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας.επειδη ειμαι ηδη σε νησι μπορει να το στειλει ο φιλος μου ασυνοδευτο και να το παραλαβω εγω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα