Jump to content
βοσκος

Triumph Tiger 800 (2011)

Recommended Posts

Εχει φερει μια tiger 800,ο Πιερρακος στην καλαμακιου,στον αλιμο και απο βδομαδα βγαινει σε test ride.Πηγα και την ειδα απο κοντα...κουκλα ειναι η ατιμη...και αρκετα ποιοτικη με μια πρωτη ματια!!!

στο θεμα ογκου ειναι οπως το gs800?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

στο θεμα ογκου ειναι οπως το gs800?

βλεποντας το,φαινεται μικροτερο,αλλα εαν το καβαλησεις σου φαινεται ιδιαιτερα φαρδυ το ντεποζιτο του.παντως αν και δεν το οδηγησα μοιαζει ελαφρυ και ευκινητο.απο βδομαδα λεπτομερειες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πηγα στην Triumph στη Μιχαλακοπουλου και εν τελει το test ride ειναι απο 20-24 τελικα

Αυριο το πρωι είμαι "Αλεξάνδρα" για εξέταση της γυναίκας μου και ίσως γέννα :mB_kalo_e:

Να πεταχτώ να πάρω ένα για τον μπέμπη λέτε???

Το έχει φέρει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καταρχην να σου ζησει ο/η μπεμπης/μπεμπα.Το μηχανακι δεν εχουν φερει ακομα οι μαπες! :frusty:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Thanks φίλε!!Μπέμπης, μηχανόβιος ελπίζω

:cheers:

Τζάμπα η πλύση εγκεφάλου!Τι καλή τιμή για καινούριο,και τι ωραία σέλα, και κοίτα και το άσπρο!!!

Δε βαριέσαι, αναγκαστικά θα πάω μόνος μου..Το περιμένω δυνατο..Καλό βράδυ!

Τροποποιήθηκε από τον tsak8

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με το καλο λοιπον ,πρεπει οντως να ναι καλο ,αν εχουν ρθυμισει καταλληλα το μοτερ στα χαμηλα και σαρεσουν και οι χωματαδες,και αυτα τα 95 ανακοινωμενα αλογατα ,με κανουν κατι και μενα

Αντε ,λες να εχεις "διδυμα"? θα εχουν και την ιδια ηλικια αν το παρεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με το καλο λοιπον ,πρεπει οντως να ναι καλο ,αν εχουν ρθυμισει καταλληλα το μοτερ στα χαμηλα και σαρεσουν και οι χωματαδες,και αυτα τα 95 ανακοινωμενα αλογατα ,με κανουν κατι και μενα

Αντε ,λες να εχεις "διδυμα"? θα εχουν και την ιδια ηλικια αν το παρεις!

Σωστοοοος!Αλλο ενα επιχειρημα.

Λοιπον το εφερε και εδω σε μαυρο.Ειναι κουκλα απο κοντα, ακομα πιο πολυ!!Επαθα καπως.Οταν τελειωσει η εξεταση ελπιζω να εχουν ανοιξει να το καβαλησω.

Μπραβο TRIUMPH, kavla η μηχανη!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με λίγα λόγια... το μηχανάκι είναι γενικά άψογο!! Μοτέρ άριστο, χαμηλά έχει την αίσθηση από 1000 (και βέβαια δεν είναι tiger 1050) στρίβει φανταστικά, φρένα αρκετά καλά, κάπου εκεί στης 6400 στροφές συνειδητοποιείς ότι είναι απλά ένα 800...

Το σασμάν από τα καλύτερα ευρωπαϊκά... "βούτυρο". Ο ήχος δε του μοτέρ είναι τρέλα!!

Το αρνητικό για μένα είναι το τιμόνι δεν κόβει αρκετά.. όσο θα έπρεπε. Την Πέμπτη θα βολτάρω και το enduro και θα αποφασίσω για την αγορά, αν και με βλέπω για το δρόμου με δυο αλλαγές, βάσεις τιμονιού και κάτω πλάκα ανάρτησης από το enduro.

Φωτογραφίες πως ανεβάζουμε οεο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φωτογραφίες πως ανεβάζουμε οεο...

πηγαινε στο imageshack.us, ανεβασε τες και βαλε εδώ τα Links τους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Δεν επιτρέπεται αυτή η επέκταση αρχείου εικόνας"

Κύριε διαχειριστή χωρίς παρεξηγήσει... :cheers: να περνάγατε την επιλογή απο το παρακάτω forum shooters.gr ο συντονιστής ειναι φίλος και από Πάτρα, μπορεί να βοηθήσει αν χρειαστεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχεδιαστικά δεν μου λέει τίποτα το ιδιαίτερο. Κινητηριακά :P έχει αρκετό ενδιαφέρον. Από ανεμοκάλυψη μάλλον θα'ναι πίκρα όπως το κόβω. (Υποχρεωτικά για άφτερ ζελατίνα κι αν κάνεις τίποτα... )

Η τεράστια μλκία όμως είναι το μονοκόμματο υποπλαίσιο. Όσο το βλέπω, τόσο με ξενερώνει. Μα πως διάολο το σκέφτηκαν αυτό? :surrender:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχεδιαστικά απο κοντά είναι ακόμα πιο όμορφο απο ότι στις φωτό, πολύ όμως!Κούκλα!

Ωραίες συμμετρίες και λεπτομέρειες..Η οποια ομοιότητα με το 800GS ελαχιστοποιείται..

Καλός όγκος που δείχνει καλή καλυψη απο τον αέρα, σε ρεζερβουάρ και πλαστικά, θα βελτιώνεται με την εξτρα πιο ψηλή και πλατιά ζελατίνα της Triumph.

Πολύ ωραία σέλα, και λαβές τιμονιού..

Μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ.

Ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να την οδηγήσω :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Δεν επιτρέπεται αυτή η επέκταση αρχείου εικόνας"

Κύριε διαχειριστή χωρίς παρεξηγήσει... :cheers: να περνάγατε την επιλογή απο το παρακάτω forum shooters.gr ο συντονιστής ειναι φίλος και από Πάτρα, μπορεί να βοηθήσει αν χρειαστεί.

εμείς απενεργοποιήσαμε την επιλογη γιατί ήταν λίγες οι ποιοτικές εικονες και γέμιζε σκουπίδια ο server στραγγίζοντας το bandwidth

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον κυριοι σημερα το ειδα σε ασπρο απο κοντα στο φαναρι... μιλησα με τον αναβατη και μου ειπε πως ηταν μοντελο δοκιμης

ΑΡΑ εχει ερθεει στην Αθηνα και διατιθεται για test ride...

ο τυπος μου ελεγε μονιμως πως το μηχανακι εινα αψογο σε ολα του, εδω εγω να πω πως το μηχανακι απο κοντα ειναι πολυ ωραιο (το αδικουν οι φωτο, βλ. multi1200)

Παιδες.... κατι μου λεει πως το μηχανακι αυτο θα τα παει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ_thumbsup.gif

Σχεδιαστικά δεν μου λέει τίποτα ............

1. Αλεξη ειναι ωραιο_thumbsup.gif
  2. Αντι να βαζετε τα μειων(-) σε αυτη την παραθεση ετσι αβερτα κουβερτα και να την κανετε με ελαφρα, καλο θα ηταν αφου βαζετε - να το δικαιολογειται κιολας whistling.gif

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον κυριοι σημερα το ειδα σε ασπρο απο κοντα στο φαναρι... μιλησα με τον αναβατη και μου ειπε πως ηταν μοντελο δοκιμης

Μιχαλακοπούλου τα εχει και τα 2!

ο τυπος μου ελεγε μονιμως πως το μηχανακι εινα αψογο σε ολα του, (το αδικουν οι φωτο, βλ. multi1200)

εδω εγω να πω πως το μηχανακι απο κοντα ειναι πολυ ωραιο

Αγειά σου!

Παιδες.... κατι μου λεει πως το μηχανακι αυτο θα τα παει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ_thumbsup.gif

2. Αντι να βαζετε τα μειων(-) σε αυτη την παραθεση ετσι αβερτα κουβερτα και να την κανετε με ελαφρα, καλο θα ηταν αφου βαζετε - να το δικαιολογειται κιολας whistling.gif

Που το ειδες? πέτυχα και εγω το ασπρο Μιχαλακοπουλου ψηλά όταν πήγαινα για εξιτήριο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Που το ειδες? πέτυχα και εγω το ασπρο Μιχαλακοπουλου ψηλά όταν πήγαινα για εξιτήριο

_thumbsup.gif Μαλλον λεμε το ιδιο γιατι και εγω Μιχαλακοπουλου τον πετυχα_thumbsup.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ο τυπος μου ελεγε μονιμως πως το μηχανακι εινα αψογο σε ολα του, εδω εγω να πω πως το μηχανακι απο κοντα ειναι πολυ ωραιο (το αδικουν οι φωτο, βλ. multi1200)

Είσαι ο τύπος με το TDM? Στα φανάρια για 401?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το street με ενθουσίασε το enduro με κατέπληξε!!

Η μοτοσυκλέτα(800XC)είναι πολλές βαθμίδες ανώτερη του ανταγωνισμού...δεν συγκρίνετε με το 800GS ούτε για πλάκα. Όπως το R1200GS είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία του, έτσι και το 800XC είναι το Νο1.

Διαφορές που εντόπισα, ανάμεσα στο F800GS.

Καλύτερη γεωμετρία-στήσιμο.

Εμπρός ανάρτηση πιο σκληρή-στιβαρή.

Πιο ομαλή απόδοση μοτέρ με απίστευτη ροπή.

Πολύ καλύτερη θέση οδήγησης.

Σασμάν με κοντότερες σχέσεις και πιο μαλακό.

Δεν έχετε να χάσετε κάτι πάτε για ένα τεστ ντραιβ (εκτός από τον ύπνο σας) :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον akis01

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είσαι ο τύπος με το TDM? Στα φανάρια για 401?

Οχι σημερα οδηγουσα ενα ducatitongue.gif

μηπως εισουν και δικαβαλος με ενα αλλο παλικαρι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το street με ενθουσίασε το enduro με κατέπληξε!!

Η μοτοσυκλέτα(800XC)είναι πολλές βαθμίδες ανώτερη του ανταγωνισμού...δεν συγκρίνετε με το 800GS ούτε για πλάκα. Όπως το R1200GS είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία του, έτσι και το 800XC είναι το Νο1.

Διαφορές που εντόπισα, ανάμεσα στο F800GS.

Καλύτερη γεωμετρία-στήσιμο.

Εμπρός ανάρτηση πιο σκληρή-στιβαρή.

Πιο ομαλή απόδοση μοτέρ με απίστευτη ροπή.

Πολύ καλύτερη θέση οδήγησης.

Σασμάν με κοντότερες σχέσεις και πιο μαλακό.

Δεν έχετε να χάσετε κάτι πάτε για ένα τεστ ντραιβ (εκτός από τον ύπνο σας) :tooth:

ελπιζω να μην ειναι ετσι και για το Triumph

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ελπιζω να μην ειναι ετσι και για το Triumph

κ oμως το 800XC εiναι μακράν Νο1

Βλέπω να πωλουνται αρκετα F800GS σε λογικες πλεων τιμες για αυτο που προσφερουν...μιας και ο κυριαρχος του παιχνιδιου σημερα ειναι το Triumph!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα