Jump to content
innova 04

Service manual Honda Astrea Prima 100 cc

Recommended Posts

εγώ πάλι ψάχνω για το astrea grand, δεν υπάρχει πουθενά, έχω μόνο για το supra που μου έδωσε ένα παιδί απο το forum αλλά είναι στα Ταυλανδέζικα και με την μετάφραση της google δεν κατάφερα και πολλά.

surrender.gifhelp.gif

εχω σκαλώσει και δεν βρίσκω τίποτα...swear.gif

Το δουλεύεις το μηχανάκι ή θέλεις να το ανακατασκευάσεις ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος... Τέλειως... Να μπορούσα να τις κατεβάσω. Αλλά θα βρω τον τρόπο

Eιναι φλας γαμωτο!

οπ το βρηκα!

Τροποποιήθηκε από τον BlackmanGR

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον μαζεψα τις εικονες απο το παραπανω λινκ σε εναν φακελο ειναι σε rar γιατι πριν δεν μπορουσα να το ανεβασω.

http://rapidshare.com/files/373219086/Astrea_Manual_parts.rar.html

Οι εικονες διπα απο καθε εξαρτημα γραφουν εναν αριθμο, αν θελετε να δειτε την ονομασια του εξαρτηματος δεν εχετε παρα μονο να ψαξετε εδω στην καταλληλη καρτελα αναλογος το μερος που ψαχνετε.

Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις εχω βαλει φωτο απο κομματια που ειναι ιδια και στο astrea grande & astrea supra καλοδιοσεις δεν θα βρητε στις δικες μου φωτο γιατι διαφερουν...

Αντε καλα μαστορεματα!

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον μαζεψα τις εικονες απο το παραπανω λινκ σε εναν φακελο ειναι σε rar γιατι πριν δεν μπορουσα να το ανεβασω.

http://rapidshare.com/files/373219086/Astrea_Manual_parts.rar.html

Οι εικονες διπα απο καθε εξαρτημα γραφουν εναν αριθμο, αν θελετε να δειτε την ονομασια του εξαρτηματος δεν εχετε παρα μονο να ψαξετε εδω στην καταλληλη καρτελα αναλογος το μερος που ψαχνετε.

Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις εχω βαλει φωτο απο κομματια που ειναι ιδια και στο astrea grande & astrea supra καλοδιοσεις δεν θα βρητε στις δικες μου φωτο γιατι διαφερουν...

Αντε καλα μαστορεματα!

Άξιος !!! :worshippy::respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον καθε μερα θα αποθηκευω κανα 2 σελιδες και σε notepad...

Στο τελος θα εχω φτιαξει ενα σωστο manual!

Αναμεινατε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το κατέβασα και εγώ, μπράβο που μάζεψες τις φότο. Αλλά κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξουμε (αφού δε μας το δίνει η honda) ένα μάνουαλ με οδηγίες, πως λύνει πως δένει και πόσο σφίξιμο θέλει. Μια σωστή μετάφραση του ινδονησιακού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το κατέβασα και εγώ, μπράβο που μάζεψες τις φότο. Αλλά κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξουμε (αφού δε μας το δίνει η honda) ένα μάνουαλ με οδηγίες, πως λύνει πως δένει και πόσο σφίξιμο θέλει. Μια σωστή μετάφραση του ινδονησιακού.

κοιτα μεταφραση του ινδονησιακου δεν κανω για κανενα λογο προσωπικα...

αρχισα να φτιαχνω ενα μανουαλ με τις φωτο και επεξηγηση ενα ενα τα κομματια που το απαρτιζουν...

αλλα θα αργησει λιγο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το δουλεύεις το μηχανάκι ή θέλεις να το ανακατασκευάσεις ?

It's complicated....

ήταν σε ακινησία 3-4 χρόνια και άλλος κάτοχος...

Πλέον βρήκε στοργή και γκαράζ στα χέρια μου, αλλά το έχω Αθήνα, και ''μαζεύω'' ότι χρειάζεται μέσω e-bay.

Tο ''κακό'' είναι ότι θα πάω Χριστούγεννα πλέον Αθήνα

+ καφέ με όσους μπορέσω thumbsup.gifthumbsup.gifthumbsup.gif

και η οποιαδήποτε συντήρηση/αλλαγή/ μαστόρεμα που θα γίνει απο μέρους μου, θα πρέπει να έχω προνοήσει τουλάχιστον τα βασικά...

Ανακατασκευή όχι πάντως, νορμάλ είναι, και απλά έφαγε πέρυσι 1 ρεκτιφιέ, έμβολο-ελατήρια καινούργια, και διάφορα περιφερειακά, φρένα, όλες οι ντίζες, γρανάζια+αλυσίδα, ντάμπερ τροχού+βίδες παξιμάδια πίσω γραναζιού, θέλουν πέταμα τα πίσω αμορτισέρ thumbsdown.gif , αλλάγή ο αριστερός διακόπτης-'ηρθε σήμερα !

http://cgi.ebay.com/Function-Switch-Left-Side-110cc-125cc-150cc-ATV_W0QQitemZ150426173211QQcmdZViewItemQQptZAU_Motorcycle_Parts_Accessories?hash=item2306193f1b,

και βασικά πάντα ενα βιβλίο επισκευής είναι το φόρτε μου!

πάω να δώ τι υπάρχει στα λίνκ ! gr.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://rapidshare.co..._parts.rar.html

Αντε καλα μαστορεματα!

μια χαρά !

ήδη είναι μπόλικα, και ευχαριστώ !_zeppelin.gif

αν βρούμε και στοιχεία συντήρησης...

Αν βρούμε και κατάλληλο μαγαζί στην Αθήνα - γιατί πλέοναλλάζουν με υπερηχητική ταχύτητα οι διευθύνσεις τους-

θα είμαστε πρώτοι !

Stelpet μόνο πάω, αλλά είναι λίγο δυσκοίλιοι.....

Ποδιά ψάχνω, πίσω αμορτισέρ, ίσως και κάλυμα σέλας...

Ποστάρετε πάντως ότι σχετικό ανακύπτει, έχω 8 μήνες μπροστά μου !

_hi.gif

+ 1 of course!

Τροποποιήθηκε από τον innova 04

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες σε 3-4 μερουλες θα δωσω νεο λινκ με επεξηγησεις των αριθμημενων κομματιων αλλα στα αγγλικα. Προχειρα το ανεβασα αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου φτιαξε λογαριασμο στο rapidshare γιατι δες :

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Μονο 10 κατεβασματα εχει ενα αρχειο χωρις λογιαριασμο!

Και τωρα δεν μπορω να το κατεβασω... περιμενω :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν βρούμε και κατάλληλο μαγαζί στην Αθήνα - γιατί πλέοναλλάζουν με υπερηχητική ταχύτητα οι διευθύνσεις τους-

θα είμαστε πρώτοι !

Stelpet μόνο πάω, αλλά είναι λίγο δυσκοίλιοι.....

Ποδιά ψάχνω, πίσω αμορτισέρ, ίσως και κάλυμα σέλας...

Ποστάρετε πάντως ότι σχετικό ανακύπτει, έχω 8 μήνες μπροστά μου !

_hi.gif

+ 1 of course!

το επαναφέρω, και ρωτώ πλέον για εξάτμιση αν ταιριάζει απο άλλο παπί...

πχ. του ΙΝΝΟΒΑ ΔΕΝ κάνει. Το είχα δοκιμάσει πέρσι με την μαμμίσια του ΙΝΝΟΒΑ και δεν....

απο ποιά άλλα παπιά, κάθονται σωστά πάνω στο PRIMA? whistling.gifwhistling.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το επαναφέρω, και ρωτώ πλέον για εξάτμιση αν ταιριάζει απο άλλο παπί...

πχ. του ΙΝΝΟΒΑ ΔΕΝ κάνει. Το είχα δοκιμάσει πέρσι με την μαμμίσια του ΙΝΝΟΒΑ και δεν....

απο ποιά άλλα παπιά, κάθονται σωστά πάνω στο PRIMA? :whistling: :whistling:

Πιστεύω απο Honda Supra καπου ειχα δει ενα πριμακι με συπρα μαμα εξατμιση στο δρόμο αλλα δεν την ειδα και λεπτομερος απο κοντα να δω αν εχει μπει κουτι η με πατεντα αλλα φενοταν κουτι τοποθετημένη. Πάντως στον λεμο θα κουμπόση κουτα μια και εχουν ιδια μοτερ αυτα τα "σειράς" παπακια στην πισω βαση εγω σκευτομαι τι παιζει :crazy:

Τροποποιήθηκε από τον VitalMoto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

• Create New...