Jump to content
SVouros

kawasaki zxr 400 98'

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΧΩ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ ΤΑΧΥΤΑΤΟ, ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟ, ΣΤΡΙΒΕΙ, ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ 600cc..Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΟΣ..ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΟΠΟΤΕ ΕΣΥ ΘΕΣ..ΤΟ ΠΗΡΑ 1200 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΝΕΤΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ..ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Για τον φίλο που ρώτησε πριν καιρό, αλλά και για όποιον άλλον έχει παρόμοι ερώτηση.

59 άλογα τροχό είχαν όλα τα SS 400ρια της αρχής της δεκαετίας του 90. Μην αναπαράγετε αυτή την παπάτζα με τα 70, 80, 200, 370 άλογα στα 400ρια...

Μοντέλο 98 εισαγωγής αντιπροσωπείας 98 ή μεταχειρισμένο από Ιαπωνία με πρώτη άδεια στην Ελλάδα το 98; Μάθε το αυτό, αριθμός πλαισίου και ρώτα αντιπροσωπεία.

Προβλήματα των ZXR400, μια μικρή ευπάθεια στην φλάντζα κεφαλής. Την καίνε και αρχίζουνε να πίνουν το ψυκτικό, αν αφεθεί στην τύχη του, το κόλλημα έρχεται και τα περισσότερα κολλημένα που αναφέρθηκαν είναι από ΖΩΑ ιδιοκτήτες που φώναζε το μοτέρ ότι κάτι θέλει και αυτοί έψαχναν τους 70 ίππους αμέριμνα-λεβέντικα. Κατά τα άλλα, εξαιρετικά μοτέρ.

Επίσης που και που, μία φορά στα 10 χρόνια, μπορεί να σκίσουν και καμιά μεμβράνη στα carbs.

Ανταλλακτικά υπάρχουν τα πάντα, απλά όχι ετοιμοπαράδοτα εν ελλάδι. Αεροπορική από Ιαπωνία σε ένα μήνα τάχεις.

Προσωπικά έχω εγώ ο ίδιος αλλάξει φλάντζα κεφαλής σε ZXR400 και από κει και από άλλα ξέρω αυτό το θέμα με τις φλάντζες.

Να το δει μηχανικός, να σου πει αν χρειάζεται κάτι, από αναλώσιμα, μέχρι θέματα μοτέρ, και ανάλογα να απαιτήσεις μειώσεις στην τιμή.

Σε σχέση με το άμεσα ανταγωνιστικό CBR400RR Gullarm NC29, το ZXR είναι μια ιδέα πιο ευπαθές, έχει καλύτερη ανάρτηση στα χαρτιά - ισοδύναμη στην πράξη, ισοδύναμο μοτέρ, και απαίσια φρένα. Πολύ άσχημα στην όψη χειριστήρια στο τιμόνι χωρίς όμως κάποιο πρακτικό θέμα.

Σημείο φετίχ, οι βουρτσισμένες πλάκες τιμονιού πάνω-κάτω!!!!!

Γενικά το ZXR είναι μια ιδέα πιο αναίτια σκληρό σε σχέση με το CBR. Πιο σκληρός συμπλέκτης, πιο άχαρο φρένα, πιο σκληρή ανάρτηση κ.ο.κ. και αυτό χωρίς να πλεονεκτεί σε κάτι άλλο.

Πάρτο αν θέλεις ένα ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ ss400 που θα κυκλοφορείς σε καλή κατάσταση, θα σταματάς έξω από κανά μοτομάγαζο και θα βγαίνουν οι υπάλληλοι κουτρουβαληδόν έξω να σε ρωτάνε με λαγνεία στα μάτια, αν το πουλάς.

ΜΗΝ το πάρεις, αν δεν πιάνουν τα χέρια σου σε μικροδουλειές που ΚΑΘΕ μοτό 20 ετίας θα θέλει, π.χ. να αλλάξεις κανά μπουζί, να καταλάβεις αν πέθανε η τρόμπα βενζίνης και να την αλλάξεις, γενικά μικροπροβληματάκια, που αν τρέχεις για αυτά στους μάστορες, θα θες ένα τσουβάλι λεφτά.

Για ότι άλλο θες, ρώτα.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες