Jump to content
black_hawk

Ducati Multistrada 1200

Recommended Posts

Βαλαντη φιλακια απο τη tropical Toumpa!!δεν χανεις τιποτα εδω περα,τα ιδια εργαλεια τριγυρνανε,δεν ξαπλωθηκε κανεις.Bitter αραζουμε ολη μερα,ελα για κανενα ποτο οταν ερθεις.Βαλαντη βρες κανενα Opel Zafira 7 θεσιο,κ φερε 6 Σλοβακες οταν ερθεις.Πες ντεμεκ οτι εχουμε ωραια αξιοθεατα στη σαλονικη,θαλασσα στο θερμαικο θερμαινομενη,ωραια γυραδικα.Βαλε κ καμια στο πορτ μπαγκαζ αμα χωραει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τζαναμπετη friend,φοβαμαι οτι κανενα ΚΤΜ δεν μπορει να κυνηγησει αυτο το Ducati.οταν ομως αυτο σαν το δικο μου φορεσει μοτερ απο rc8 θα γινει πανικος.Στημενο motard me 155 αλογα,κ >200 κιλα,αντε οδηγα αυτο το πραγμα μετα.εγω σαν Γιωργος δεν ξερω να το παω γρηγορα,κουλος ειμαι.αλλα αν το μηχανακι το σηκωσω στη Βουλγαρη καπου σε καμια Καλλικρατεια θα κατεβει...

Θα το δινω στον Brother τον Multijohn να κυνηγαει τα R1 στη πιστα,αν κ οι κατοχοι R1 μονο τη χαιτη του που θα κουνιεται απο τον αερα θα βλεπουν!!!!

[/quote

Θα ερθει φιλε...θα εθει..και τοτε :dribble: ...της μουτανας θα γινει...γλεντια!!! :rotfl:

:rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ζητηται μοτερ κομπλε απο RC8 η τρακαρισμενο RC8 για ανταλλακτικα.Κος Γιωργος.6936690055

ωχχχ :plaf: ...τι πας να κανεις ρε μουρλε :crazy: ???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οτι ειχα κανει στο FZX 750 μου οταν βρηκα στον φιλο μου τον Μασουρα μοτερ απο Thunderace

Τροποποιήθηκε από τον KaTeMas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πραγματικα ενδιαφερεσε??

ειχα δει ενα πριν 2 μηνες....να το ψαξω?

και αν κανεισ κατι τετοιο ερχομαι σαλονικα να κερασεις τριγωνα....:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δευτερα πρωι θα παω στον Μακινα στην επισημη ΚΤΜ της πολης να ρωτησω αν μπαινει μοτερ RC8 στο μηχανακι μου.Αν δεν πεταξει τιποτα στο κεφαλι κ δεχθει να συζητησουμε το προβλημα μου,οπως φανταζεσαι θα ακολουθησει ενας σουρρεαλιστικος διαλογος.Αν μου πει το πολυποθητο "ΝΑΙ" τοτε θα ψαχτεις πως θα το φερουμε.Στη πυλωτη της πολυκατοικιας μου λειτουργει υπερσυγχρονο κ αρτια εξοπλισμενο συνεργειο με "καφε,ζαχαρη,γαλατακια,παγακια,ποτηρια,σχαρα,καρβουνα,τουβλα,ανεμιστηρα,πιατα,κτλ" οσο για τα τριγωνα 3 δολλαρια τα πηγανε.τα κανετε διαφημιση εσεις οι Αθηναιοι κ εμεις τρωμε τη παπαρα μετα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΡΟΣ VOLIMINAL: ΤΙ ΝΑ ΣΕ ΜΑΘΩ ΣΟΥΖΑ ΡΕ ΦΙΛΕ???Ο ROSSI EIMAI??ΒΡΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ,Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ.14 ΧΡΟΝΩΝ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΥTA.ΒΛΕΠΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΑΦΙΣΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΙΧ

ΠΡΟΣ JOHNNY CRASH:ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΑ ΟΣΟΙ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ???ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.ΔΟΥΛΕΨΕ Κ ΠΑΡΕ ΤΟ.TO SMART BRABUS ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ 17,300.Κ ΤΙ ΠΗΡΕ??ΕΝΑΝ ΚΑΔΟ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕ ΦΩΤΑ Κ ΜΟΤΕΡ,ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ.Κ ΜΕ 20,000 ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΙΟ EXTREME ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.

Το ξερω οτι θα πεσετε να με φατε αλλα..

1ον Το να παει καποιος να δωσει 17.000+ για να παρει smart το θεωρω υψιστη ηλιθιοτητα..Οπως ηλιθιο θεωρω να υπαρχει εκδοση brabus για το smart..Ε ρε που φτασαμε!!!

2ον Ειμαι ενας απο αυτους που θεωρουν το νεο Multistrada τρομερο(οπως και τα περισσοτερα ducati :P)..το περιμενα καιρο να παρουσιαστει..και εμφανισιακα και τεχνολογικα δεν με απογοητευσε..αντιθετα μαλιστα με ενθουσιασε..σε σημειο να μπαινω σε σκεψεις καποια στιγμη να το αποκτησω (μεχρι να ακουσω τις τιμες που αναμενονται βεβαια :shock:).

Αλλα ρε παιδια 17.000 - 20.000 για μηχανη?? Υπαρχει λογικη σε αυτες τις τιμολογησεις? Ειμαστε σοβαροι??

Οσο και να λατρευω τις μηχανες τετοια ποσα για μοτοσυκλετα τα θεωρω απλα κοροιδια...

Και σιγουρα με 17-20 χιλιαρικα δεν εχεις επιλογη να αγορασεις ενα smart μονο(το οποιο δε θεωρω και αμαξι..αλλα τελος παντων), αλλα μπορεις πολυ ανετα να αγορασεις κατι σαν αυτα...

fiat_bravo_2.jpg45_09golfvw_450op.jpg

Και εδω ερχομαι να ρωτησω εσας, γιατι ισως πραγματικα ρε παιδια βρισκομαι εγω σε αγνοια...

Απο ποτε το κοστος παραγωγης μιας μοτοσυκλετας (εκτος και αν ειναι ολη απο ανθρακονηματα ή εντελως χειροποιητη και μου διαφευγει) ειναι ισαξιο με το κοστος ενος ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ μικρομεσαιου αυτοκινητου??? (μιλαω για ιταλο-γερμανικο-ιαπωνικα...και οχι για φτηνες κινεζοκορεατικες απομιμησεις)

Δεν κανω κριτικη σε αυτους που θα το αγορασουν (αλλωστε πως θα επενδυσει τα λεφτα του ο καθενας ειναι εντελως προσωπικο) απλα εκφραζω μια απορια... :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εδω ερχομαι να ρωτησω εσας, γιατι ισως πραγματικα ρε παιδια βρισκομαι εγω σε αγνοια...

Απο ποτε το κοστος παραγωγης μιας μοτοσυκλετας (εκτος και αν ειναι ολη απο ανθρακονηματα ή εντελως χειροποιητη και μου διαφευγει) ειναι ισαξιο με το κοστος ενος ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ μικρομεσαιου αυτοκινητου??? (μιλαω για ιταλο-γερμανικο-ιαπωνικα...και οχι για φτηνες κινεζοκορεατικες απομιμησεις)

Δεν κανω κριτικη σε αυτους που θα το αγορασουν (αλλωστε πως θα επενδυσει τα λεφτα του ο καθενας ειναι εντελως προσωπικο) απλα εκφραζω μια απορια... :shades:

Δεν έχεις άδικο, αλλά το Multistrada δεν είναι σε αντιστοιχία με το Bravo και το Golf, αλλα με πολύ ακριβότερα αυτοκίνητα. Είναι τι ζητάει ο καθένας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προς Johnny Crash:αδερφε εκανες foul.δεν παιρνω το μερος του Βικτωρα,αλλωστε ειχαμε μαλωσει σε μια γυρα.

Papazafes μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.Το multistrada μονο με κανενα νισαν 350z η καποιο αλλο extreme IX συγκρινεται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα τι γινετε ρεεεε???για το γαμο ducati ( no offence) ολα αυταααααααααααααααα??????

οσο για τα τριγωνα 3 δολλαρια τα πηγανε.τα κανετε διαφημιση εσεις οι Αθηναιοι κ εμεις τρωμε τη παπαρα μετα

Σορρυ μαν...τα γλυκα τησ πολης ειναι far too good.!!!!!Αθηνα παντωσ κανουν 10.80 το κιλο περιπου 10 δηλαδη...θα σου φερω εγω απο εδω :sopase:

Δεν ξερω για το RC8 αν μπενει..παντως αν σου φτανουν τα 130 αλογα μπενει του SuperDuke!!!!Ducati Ομωσ δεν θα ειναι.. :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν το επιασα το τελευταιο δεν πιστευω να το λες για εμενα..

Μάλλον όχι. Γενικά μιλάει απ' ότι φαίνεται ο Strada κι ούτε έχει δείξει τέτοιο χαρακτήρα από τότε που γράφτηκε στο mybike.

Άλλοι να προσέχουν πως απευθύνονται με προσωπικές προσβολές σε άλλα μέλη.

Επίσης, είναι κρίμα να κλειδωθεί το τόπικ. (Είναι πολύ κοντά στο να γίνει)

Είμαστε νοήμονες άνθρωποι. Αν δεν μπορούμε να καταλάβουμε πότε πρέπει να το σταματήσουμε, η μόνη λύση είναι το κλείδωμα για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1ον. Κάνουμε κουβέντα για ένα νέο μοντέλο.

2ον. Κατεμά μου θα σε στεναχωρήσω.. δεν ταιριάζει ο κινητήρας. Τουλάχιστον όχι εύκολα.

3ον. Έπεσε πολύ σκούπα στο τόπικ.. ήταν απλά αηδιαστικό έτσι.

4ον.

Όσο ακριβό και απρόσιτο να είναι, το μηχανάκι ανοίγει δρόμους.. όσο πιο σύντομα ακολουθήσουν οι υπόλοιποι τόσο καλύτερα. Μόνο και μόνο για αυτό, αξίζει να το δει κανείς με καλό μάτι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδια τι συγκρινεται μηχανη με αυτοκινητο??? Το καθε αντικειμενο εχει ποιοτητες και "ποιοτητες". Μπορεις να αγορασεις ενα ποιοτικο μηχανακι με 10.000€ ενα πολυ ποιοτικο μηχανακι με 15.000€ και ενα super ποιοτικο και εξελιγμενο μηχανακι με 20.000+ € Ο.τι δινεις παιρνεις. Δεν ειναι λογικη αυτη για ενα μηχανοβιο που γουσταρει και αγαπαει τα μοτο να λεει οτι με αυτα τα € παιρνω αμαξι. Με την ιδια λογικη να μην δωσω 200.000€ για μια porshe/ferari αλλα να παρω ενα σπιτι στη Καλαμαρια. Ενα 1000αρι japan μηχανακι με usd,φρενα,χαρτογραφησεις και επιδοσεις εχει 15.000-16.000€, Ε τοσο εχει και η απλη εκδοση του Multistrada που εχει ακριβως τα ιδια, οποτε για πια ξεφρενη τιμη μιλαμε??? Αν θες να εχεις τα παντα ολα σε japan τιμη, εεε αυτο δεν γινεται, πως να το κανουμε.Το πολυ κατωτερο σε περιφερειακα και επιδοσεις Honda Varadero κανει 12.000€ Αν του βαλεις Ohlins αναρτησεις,Brembo ακτινικα φρενα και ανεβασεις το μοτερ στα 150 αλογα του Multi εχεις φτασει την τιμη του Ducati χωρις να εχεις ομως την πλαισιαρα του και εχοντας ξοδεψει ενα σωρο € σε αμφιβολου ποιοτητας πατεντες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι, απλώς ο φίλος το λέει με την λογική του ότι όλα είναι ένα κόστος που βγαίνουν από ένα πορτοφόλι το οποίο δεν έχει την δυνατότητα για "άνισες" αγορές. Όταν έχεις οικογενειακά βάρη, να συντηρήσεις ένα μεσαίο αυτοκίνητο και χρωστάς και κάνα δυο κάρτες, αμέσως, αμέσως αποκλείονται τέτοιες αγορές όταν έχεις μυαλό στο κεφάλι σου και δεν θέλεις να δείχνεις παράλογος. Δες το λίγο πιο μακριά και θα καταλάβεις.

Κακά τα ψέματα είναι για πιο άνετα βαλάντια. Κάπου διάβασα από κάποιον που ήταν επιτόπου στην έκθεση -είναι μεγάλη εμπειρία- ότι στο περίπτερο της Ducati τριγυρνούσε το υποψήφιο πελατολόγιο του νέου Multi: Ζευγάρια 35αριδων-40αριδων που είχαν συζήτηση τύπου "Γιατί όχι αγάπη μου το BMW?" και παρέες εργένηδων της ίδιας ηλικίας, -με άλλες δυο μότο στην κατοχή τους- που ήταν δεδομένο ότι θα το έπαιρναν και έψαχναν το κατάλογο της Corse για να δουν με τι θα το "τουμπανιάσουν"!

Αυτό το target group ήθελε να πετύχει η Ducati και από αυτούς που ήταν στο περίπτερο το πέτυχαν! Για πολλούς πωρωμένους Ducatisti η εταιρία πάει να γίνει μαϊντανός για να πουλάει και μόνο, ότι φεύγει από τον στόχο της σκληροπυρηνικής φίρμας με τα απόλυτα μηχανάκια και το brand name της μοναδικότητας και γίνεται ίδια με την σούπα των πωλήσεων.

Αν είναι να έχω αξιόπιστο Ducati και να είναι στην κορυφή της πυραμίδας με 100.000 μονάδες παράγωγη, πιστέψτε με, το προτιμώ, από το να κυκλοφορώ με με μια υπεροχή Pantah αλλά να ψάχνομαι κάθε τρεις και λίγο. Εγώ συγκαταλέγομαι στην καινούργια γενιά πελατών, πήρα Multistrada γιατί εκτός αυτού που είναι, δεν βγάζει προβλήματα που για μένα είναι πολύ σημαντικό. Αν για την επόμενη μου Ducati πρέπει να δώσω τρία χιλιάρικα παραπάνω, χαλάλι... :baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βικτωρα το μηχανακι γεναρη θα ειναι βιτρινα,αν μεχρι τοτε η ΚΤΜ δεν εχει φορεσει το RC8 μοτερ στα motard,ισως παω να το παρω.150 αλογα,σε 189 κιλα,κ ημιmotard στησιμο με εβαλαν στη πριζα.εγω δεν το θελω για να τρεχω,εχω δηλωσει αλλωστε οτι ειμαι πιο αργος κ απο τα κοτοπουλα.απλα ολο το εργο με τσιγκλαει κ χιλιομετρα σουζες,για απειρα endo,για ατελειωτα μπαντιλικια,κ για πολλα κιλα καμμενο λαστιχο.αν θες βρισε με,αδιαφορω.απλα νομιζω οτι βρηκα το dream μηχανακι μου,που ταιριαζει ακριβως στο οδηγικο μου στυλ.μενει μονο να δειξει την αξιοπιστια του σε ενδεχομενη καταπονηση.εσυ που θα το παρεις θα το εχεις για να τριγυρνας κ λογικα δεν θα χαλασει ουτε βιδα,στα δικα μου χερια ομως θα μαρτυρησει.Κ πχ στα χερια του φιλου του Multijohn θα γραψει πολλες ωρες στη πιστα.τα ΚΤΜ (πλεον) ειναι γερα κ ανθεκτικα στο σκισιμο.Αν τωρα καποιος κομπλεξικος με γυρισει 15-20 χρονια πισω σε εποχες 350 διχρονου,κ ηλιθιες αντιληψεις τυπου Καθε Τριτη Μαστορα,αλλο καπελο.

ευχομαι να βγει αξιοπιστο γιατι κριμα αλλιως τοσο γκαζι.θα νιωθω σαν να βλεπω αρχιDrifta,να πηγαινει σαν γκομενα το Mazda Rx8 για να μην ζορισει το μοτερ κ πεσει η συμπιεση.

Οσον αφορα τους πολεμιους του Multistrada 1200 δεν τους δινω σημασια απλα γιατι κατακρινουν κατι βασει χρηματικης αξιας.ας δουνε προς ανατολας τα 16,900 του CBR 1000 Abs,τα 18,500 του VFR 1200,τα 16,000 του R1 '09. Αν βρουνε εστω ενα τεκμηριο να το κατακρινουν βασει τεχνικων κτλ,τοτε μαλιστα.ισως στα 19,900 που θα εχει αν φορουσε κ μια Termignoni (να ξεσηκωναμε λιγο τη Τουμπα) να ηταν κ συμφερουσα η τιμη του...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμενα το μηχανακι μου καινουριο εκανε 13,900.αλλα πηρα μανισια πολλα πραγματα αξιας.

Ας μας πουνε λοιπον

1)ο κατοχος γιαπωνεζικου superbike ποσο θα κοστισει να στησει φρενα κ αναρτηση στο μηχανακι του σαν τα δικα μου

2)ο κατοχος R1 special(το μονο γιαπωνεζικο μηχανακι με πραγματα υης προκοπης),ποσο αγορασε το μηχανακι του??????

3)και οι λοιποι γιαπωνεζοι.Ποσο θα κοστιζε το Gsxr 1000 K9 αν φορουσε Brembo δισκους,δαγκανες,μανετες,δοχεια κ σωληνακια????αν φορουσε WP μπροστινο USD 48mm πληρως ρυθμιζομενο και πισω WP με αργη-γρηγορη επαναφορα κ ρυθμιση προφορτισης?αν φορουσε σασι χωροδικτυωμα???

Δυσκολα 13 χιλιαρικα οπως τωρa...

so,αρκεστειτε σε αναρτησεις showa,φρενα Tokico,Sumitomo k Nissin αφηστε τα χαζα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωπω κλάμα που έχει να πέσει στον δρόμο.. τα SS θα παλεύουν με τα clipon.. οι μπουσαίοι θα προσπαθούν να βρουν ευθείες.. τα bmw ψάχνει να βρει πως να βάλει δύο μπόξερ σε ένα μοτόρι.. και το ντουκ ντουκ θα ξεσαλώνει με μερικά ΚΤΜ να παλεύουν να το πιάσουν στο βάθος..whistling.gif

Εγω γιατι πιστευω οτι ανηκει στην "κατηγορια TDM" (μαζι με TRIUMPH tiger 1050, προηγουμενο multistrada 1100 και TDM 900 )και καμμια συγκριση δεν χωραει αναμεσα σ'αυτο και τα KTM adv, BMW gs, Honda Varadero κλπ?) :think:

Τροποποιήθηκε από τον black_hawk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βικτωρα το μηχανακι γεναρη θα ειναι βιτρινα,αν μεχρι τοτε η ΚΤΜ δεν εχει φορεσει το RC8 μοτερ στα motard,ισως παω να το παρω.150 αλογα,σε 189 κιλα,κ ημιmotard στησιμο με εβαλαν στη πριζα.εγω δεν το θελω για να τρεχω,εχω δηλωσει αλλωστε οτι ειμαι πιο αργος κ απο τα κοτοπουλα.απλα ολο το εργο με τσιγκλαει κ χιλιομετρα σουζες,για απειρα endo,για ατελειωτα μπαντιλικια,κ για πολλα κιλα καμμενο λαστιχο.αν θες βρισε με,αδιαφορω.απλα νομιζω οτι βρηκα το dream μηχανακι μου,που ταιριαζει ακριβως στο οδηγικο μου στυλ.μενει μονο να δειξει την αξιοπιστια του σε ενδεχομενη καταπονηση.εσυ που θα το παρεις θα το εχεις για να τριγυρνας κ λογικα δεν θα χαλασει ουτε βιδα,στα δικα μου χερια ομως θα μαρτυρησει.Κ πχ στα χερια του φιλου του Multijohn θα γραψει πολλες ωρες στη πιστα.τα ΚΤΜ (πλεον) ειναι γερα κ ανθεκτικα στο σκισιμο.Αν τωρα καποιος κομπλεξικος με γυρισει 15-20 χρονια πισω σε εποχες 350 διχρονου,κ ηλιθιες αντιληψεις τυπου Καθε Τριτη Μαστορα,αλλο καπελο.

ευχομαι να βγει αξιοπιστο γιατι κριμα αλλιως τοσο γκαζι.θα νιωθω σαν να βλεπω αρχιDrifta,να πηγαινει σαν γκομενα το Mazda Rx8 για να μην ζορισει το μοτερ κ πεσει η συμπιεση.

Οσον αφορα τους πολεμιους του Multistrada 1200 δεν τους δινω σημασια απλα γιατι κατακρινουν κατι βασει χρηματικης αξιας.ας δουνε προς ανατολας τα 16,900 του CBR 1000 Abs,τα 18,500 του VFR 1200,τα 16,000 του R1 '09. Αν βρουνε εστω ενα τεκμηριο να το κατακρινουν βασει τεχνικων κτλ,τοτε μαλιστα.ισως στα 19,900 που θα εχει αν φορουσε κ μια Termignoni (να ξεσηκωναμε λιγο τη Τουμπα) να ηταν κ συμφερουσα η τιμη του...

Να σαι σίγουρος οτι έχει σπάσει πολλές φόρες σε αλλονών χέρια πρώτα μέχρι την παρουσίαση. Νομίζω όμως ότι γλυκοκοιτάς λάθος μότο. Γι αλλού είσαι εσύ...

Εγω γιατι πιστευω οτι ανηκει στην "κατηγορια TDM" (μαζι με TRIUMPH tiger 1050, προηγουμενο multistrada 1100 και TDM 900 )και καμμια συγκριση δεν χωραει αναμεσα σ'αυτο και τα KTM adv, BMW gs, Honda Varadero κλπ?) :think:

Δεν νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί με κάποιο από τα πιο πάνω. Ο πήχης έκατσε σε άλλο πάσσαλο πλέον... :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί με κάποιο από τα πιο πάνω. Ο πήχης έκατσε σε άλλο πάσσαλο πλέον... :rolleyes:

Δεν εννοω τις επιδοσεις, αλλα το "στυλ" (= "κατηγορια") ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε συ ειλικρινά πιστεύεις οτι υπάρχουν κατηγορίες πλέον? Γιατί εγώ βλέπω μόνο πορτοφόλια και έρωτες! Αυτός που θα πάρει TDM δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει να το σκεφτεί για το Multi! Αυτός που θα πάρει το Tiger δεν θα ρίξει καν βλέφαρο στο KTM. Ξέρεις κανέναν που είχε το ΒMW και το δώσε για Varadero? Θέλω να πω ότι Όλα αυτά τα μηχανάκια δεν εξυπηρετούν το ίδιο γούστο και ούτε κάνουν την ίδια δουλειά με τον ίδιο τρόπο, ούτε φυσικά στην ίδια τιμή! :baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε συ ειλικρινά πιστεύεις οτι υπάρχουν κατηγορίες πλέον? Γιατί εγώ βλέπω μόνο πορτοφόλια και έρωτες! Αυτός που θα πάρει TDM δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει να το σκεφτεί για το Multi! Αυτός που θα πάρει το Tiger δεν θα ρίξει καν βλέφαρο στο KTM. Ξέρεις κανέναν που είχε το ΒMW και το δώσε για Varadero? Θέλω να πω ότι Όλα αυτά τα μηχανάκια δεν εξυπηρετούν το ίδιο γούστο και ούτε κάνουν την ίδια δουλειά με τον ίδιο τρόπο, ούτε φυσικά στην ίδια τιμή! :baby:

Δεν εννοω τα χρηματα, ρε συ, αλλα τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ! προορισμο μιας μοτο.. (Με μια ΚΤΜ adv "η εστω μια GS, δεν θα το σκεφτεις και πολυ να μπεις σ'εναν χωματοδρομο, εστω και για παιγνιδι.. Μ'ενα multi, ενα Tiger 'η ενα TDM, θα μπεις ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ, αν δεν μπορεις να κανεις αλλοιως και οχι γιατι το θελεις..)

Τροποποιήθηκε από τον black_hawk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βικτωρα η αληθεια ειναι οτι το γλυκοκοιταω το μηχανακι,αν μεχρι τον Γεναρη που θα ερθει βιτρινα η λατρεμενη μου ΚΤΜ δεν φορεσει το RC8 μοτερ στα motard,τοτε μονο θα παω να το παρω.Για τι μηχανακι δλδ ειμαι εγω ρε friend κ λες "για αλλου εισαι εσυ"???Θα ριξω μια ματια φυσικα κ στο Moto morini Granpasso motard.κατι πηρε το αυτι μου για 127 αλογα... Δεν κολλαω εγω σε μαρκες,στον δρομο τι γινεται με νοιαζει μονο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα