Jump to content
HLIAS

Υμηττανιακς ΄15

Recommended Posts

imittos.jpg

Καλες χωματοπετρολασποκαταστασεις ευχομαι κυριες και κυριοι.

Υμηττανιακς 2015 λοιπον. Νεο ετος νεο θεμα να μην χανουμε την μπαλα

Κυριακη - Δευτερα - Τριτη κανονιστε να βρεθουμε για μονοπατια :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Παρών!

Καλή χρονιά!

Την πρώτη μέρα του χρόνου ήμουν στο μπαλκόνι στο πατρικό στην Αγία Παρασκευή και τον χάζευα.

Λέτε να δοκιμάσουμε φέτο λίγο freeride;

Η βόρεια κορυφή είναι πολύ κοντά στην φλαταδούρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια φορα που δοκιμασα φρι ραιντ κατεληξα να κουβαλαω το 620 βραχο-βραχο τον καημο μου μαζι με αλλον εναν δυσμοιρο με κλχ250 που εκανε το λαθος και με ακολουθησε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή Χρονιά παίδες!!

Νάμαστε καλά εμείς και τα μοτόρια μας! :_thumbsup:

Για χιόνι μάλλον προς πεντέλη μεριά..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια φορα που δοκιμασα φρι ραιντ κατεληξα να κουβαλαω το 620 βραχο-βραχο τον καημο μου μαζι με αλλον εναν δυσμοιρο με κλχ250 που εκανε το λαθος και με ακολουθησε

καλη χρονια με υγεια να εχουμε...κ με περισσοτερο ελευθερο χρονο για enduro...

για αυριο εχω ενα δυωρο κενο 8..30 με 10..30 αντε 11..00 αυστηρα ειναι κανεις για enduro η΄' να παω για ποδηλαταδαεντουραδανταουνχιλαδα....

γιαννη τι εγινε ο μικρος??? βγηκε απο το μητερα??

Τροποποιήθηκε από τον ΠΟΚΑ'Σ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω αν και θελω δεν μπορω αυριο γιατι κανω κατι ψιλό μαζεματα και δεν θα εχω προλαβει μεχρι αυριο να το εχω ετοιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι ρε βγηκαμε.. ειναι καλυτερα

Θελω και εγω να βγω μια βολτα αυριο.. για τοσο πρωι δεν ξερω.. θα σου πω αν ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμείς βγήκαμε μια βόλτα σήμερα στο πιστάκι (XR και DRZ) και ήταν πολύ καλά! Φοβόμουν αρχικά για κρύο αλλά @@! Μετά το πρώτο κυκλάκι βγήκαν και αντιανεμικά και όλα :crazy: Ηλία, περιμένουμε ξενάγηση στον Υμηττό όπως την κάνατε με το Χελιώτη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή χρονιά με πολλές εντουράδες!!!

Δευτέρα - Τρίτη κανείς;

Αν δεν πάω για snowboard, είμαι μέσα για Τρίτη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι μεσα για τριτη και εγω. Πιστευω πως αυριο θα φτιαξω το κτμ. Πρεπει να βρω εναν φανοποιο να μου κολλησει ενα λαμακι που εσπασε γμτ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειμαι μεσα για τριτη και εγω. Πιστευω πως αυριο θα φτιαξω το κτμ. Πρεπει να βρω εναν φανοποιο να μου κολλησει ενα λαμακι που εσπασε γμτ

υποπλαισιο.......??? Θ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι λαμακι ρε για πες...

υποπλαισιο.......??? Θ

Το λαμακι που κραταει την κατω γλυστρα.

Ειναι ενα μικρο λαμακι 2 mm που κοπηκε απο το οριζοντιο σωληνα κατω απο το μοτερ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θελω και εγω να βγω μια βολτα αυριο.. για τοσο πρωι δεν ξερω.. θα σου πω αν ειναι

Πιθανολογώ ότι ήρθαμε φάτσα με φάτσα σήμερα στον περιφερειακό του Φιλοπάππου κατά τις 16:20, εσύ με το Κατέμι κι εγώ μετά αυτοκινήτου, κόρης και ενός ξενιτεμένου φίλου.

Πιστευω πως αυριο θα φτιαξω το κτμ. Πρεπει να βρω εναν φανοποιο να μου κολλησει ενα λαμακι που εσπασε γμτ

Η μεταλλουργία δεν είναι το φόρτε μου, αλλά επειδή το πλαίσιο σου είναι CroMoly [Χρωμιομολυβδένιο ατσάλι], στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον ψαγμένο για την δουλειά. Λαμάκι και υλικό συγκόλησης πρέπει να είναι συμβατά με το υλικό του πλαισίου αν είναι να γίνει σωστά η δουλειά και να κρατήσει. Πάνω σε αυτό το λαμάκι εδράζεται και το σταντ σου, right?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το λαμακι που κραταει την κατω γλυστρα.

Ειναι ενα μικρο λαμακι 2 mm που κοπηκε απο το οριζοντιο σωληνα κατω απο το μοτερ.

[/quote

διπλα στο μαγαζι του χελιωτη ειναι ενας παππους που κολαει τα παντα στο μηχανουργειο του

εχω παει κανα δυο φορες μεσω του μητσου..κοστος 5..10 ευρο..δεν ξερω αν ειναι κοντα σου κ σε βολευει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αλλά επειδή το πλαίσιο σου είναι CroMoly [Χρωμιομολυβδένιο ατσάλι], στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον ψαγμένο για την δουλειά.

Σιγα μωρε με τον νεροσωληνα ναουμ...

Νταξ περα απο την πλακα.. θα ρωτησω 2 φανοποιους να μου πουν την γνωμη τους. Η μλκια ειναι οτι στην δουλεια θα μπορουσα να κανω την κολληση, αλλα δεν μπορω να μεταφερω το μεκανακι τοσο μακρυα.

διπλα στο μαγαζι του χελιωτη ειναι ενας παππους που κολαει τα παντα στο μηχανουργειο του

εχω παει κανα δυο φορες μεσω του μητσου..κοστος 5..10 ευρο..δεν ξερω αν ειναι κοντα σου κ σε βολευει

Κοντα μου δεν ειναι σχετικα.. Ειδικα αν σκεφτουμε τον παραγοντα, κινηση χωρις γλυστρα, κυκλοφορια ενος καμικαζι με ενα καθαροαιμο στην βουλιαγμενης και χωρις τα γνωστα ρουχα... γενικα μου μυριζει δεσιμο και κρατητηριο η φαση :grin: :grin:

Ευχαριστω παντως.. Αν δεν βρω ακρη στην γειτονια μου τοτε θα επιχειρησω να παω μεχρι εκει κατω :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ι. Πάνω σε αυτό το λαμάκι εδράζεται και το σταντ σου, right?

Σωστος Γιουτζιν. :)

job done

20150105_143406.jpg

Για πειτε να ζηλεψω και μπας και ψηθω.. Θα βγει κανεις αυριο?

Ενημερωτικα εκει σ απαν εχει πολυ κρυο και αρκετο χιονι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω σε ειχα σιγουρο για αυριο ρε...

κρυο εχει σιγουρα αλλα δεν δινει βροχη σε καποια σαιτ που εχω μπει...

αμα ειμαστε οι δυο μας μπορουμε να παμε προς τα μερη σου για να μην τραβιεσαι μεχρι παπαγου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω σε ειχα σιγουρο για αυριο ρε...

κρυο εχει σιγουρα αλλα δεν δινει βροχη σε καποια σαιτ που εχω μπει...

αμα ειμαστε οι δυο μας μπορουμε να παμε προς τα μερη σου για να μην τραβιεσαι μεχρι παπαγου...

Για τι ωρα λες εσυ?

Επισης στα μερη μου δεν εχει τιποτα. Μονο να βγουμε κορωπι.

Εχω και αλλο προβλημα... Εγω και να βγω στην δεξαμενη, δεν μπορω να κατεβω την ασφαλταδα για παπαγου.. Εχει παγο εκει πανω και καταλαβαινεις.

Ρε συ.. ψηνεσαι να βρεθουμε καλοπουλα? και εγω θα ερθω οδικως

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα