Jump to content
Sign in to follow this  
neus

YAMAHA WR 200..

Recommended Posts

καλησπεριζω το φορουμ :bye: :bye: ...μπαινω κατευ8ειαν στο ψητο για να μην σας κουρασω....ενδιαφερομαι να παρω ενα WR 200 μαμα που εχω βρει σε καλη κατασταση...απο εσας ζηταω τα φωτα σας για την μηχανη γιατι δεν γνωριζω πολλα πραγματα για αυτην,βγαζει προβληματα συχνα?για ροπη εχω ακουσει πολυ καλα λογια,για ταχυτητα οχι και τοσο...καλα μου ειπανε?οτι μπορειτε να μου πειτε για την μηχανη 8α με βοη8ησει αρκετα! :D ...ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά για εντουράδες το θες έτσι? Προβλήματα άμα είναι καλοσυντηρημένο δεν βγάζει, αλλά δύσκολα να βρεις καλοσυντηρημένο και όλο και κάτι θα σου βγάλει, πριν το πάρεις να το ελένξει μηχανικός, για τα κυβικά του πολύ καλά πάει, και άμα το συντηρείς σωστά πρόβλημα δεν θαχεις. Κατα τάλλα αναλόγως το γρανάζωμα μπορείς να κερδίσεις ταχύτητα και να χάσεις ροπή, φίλου μου σε μοταρ με 13-42 γρανάζωμα έχει 155χλμ τελική, τοχει και σε αγγελία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι για εντουρο χρηση το 8ελω κυριως!φυσικα και 8α το παω σε μηχανικο πρωτα γιατι δν 8ελω να με ποιασουν κοροιδο...με 13-42 οκ ειχε τελικη απο ροπη ομως εχασε αρκετα?

γενικα παιδια οτι μπορειτε για το μηχανακι πειτε μου! :help:

Τροποποιήθηκε από τον neus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι για εντουρο χρηση το 8ελω κυριως!φυσικα και 8α το παω σε μηχανικο πρωτα γιατι δν 8ελω να με ποιασουν κοροιδο...με 13-42 οκ ειχε τελικη απο ροπη ομως εχασε αρκετα?

γενικα παιδια οτι μπορειτε για το μηχανακι πειτε μου! :help:

Πάντος ενα πραμα να ξέρεις οτι και να αποφασίσεις τελικά,αυτά τα μηχανάκια δέν ειναι για τελική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε ναι ρε συ, εντούρο ειδικά δεν θες τελική θες ροπή, θασαι με 13-52, και το κοντέρ θα το κατεβάζει πολύ άνετα (140), εγώ ένα χρόνο το κυκλοφορούσα έτσι και ταξιδάκια και περιφερειακός, κανένα πρόβλημα, και μαυτό το γρανάζωμα έχεις και πολύ ροπή, κατα τάλλα με 13-42 και εντούρο δεν γίνεται, μιας και δεν θα σε βολέψει καθόλου στα βουνά, μόνο μοτάρ, δες το μία με το γρανάζωμα που θαναι όταν το πάρεις και μετά αναλόγως τι ζητάς παίζεται πάνω κάτω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι συμφωνω πως δεν ειναι για τελικη αυτα τα μηχανακια αλλα αν βγω καμια μερα σε κανα μεγαλο δρομο δεν 8ελω να πηγαινω κολλημενος στα 100...μεγαλεσ αποστασεις μπορει να κανει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν λες μεγάλες αποστάσεις? 10χλμ? 50? 100? 300? Δεν είναι για τέτοια χρήση το μηχανάκι, εγώ έχω κάνει και 300χλμ σε μια μέρα, αυτό μπορεί, αρκεί νασαι σίγουρος για τη κατάσταση του, μην σου κολλήσει καμιά αντλία λαδιού ή να σπάσει καμιά αλυσίδα.. Και να δουλεύει το ψυγείο καλά, αλλά γενικά άμα τρέχεις ειδικά δεν ζεσταίνεται.

Τελική σε μανίσια κατάσταση έχει 140, αλλά μέχρι τα 110-120 πας άνετα, μετά ζορίζεται και δεν είναι καλό για να πηγαίνεις συνέχεια τάπα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το δικο μου με 13-48 βγαζει 140 με δυπλο ατομο.

Το μηχανακι που το κανω καθαρα και μονο χρηση εντουρο, ειναι πολυ καλο. Απο αναρτησεις- φρενα -στησιμο, πιστευω ειναι καλυτερο απο KDX και crm..

Ειναι ελαφρυ μηχανακι, και εχει αρκετο γκαζι για τα χρονια του, και τα κυβικα του. Αν θελεις τρελα γκαζια κοιτα για κανα cr 250 klp....

Απο ανταλακτικα αν και ειναι σχετικα παλιο μηχανακι, βρησκεις και στα περιπτερα...

Αμα σου αρεσει πραγματικα, και διαθετεις λιγα λεφτα παρτο. Kαι να ξερς αν ειναι καλο το μηχανακι και το συντηρεις αναλογα δεν θα σε βγαλει προβλημα.

Τροποποιήθηκε από τον Kostas94

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κανει 300 χιλιομετρα αν ειναι σε καλη κατασταση????ΜΠΡΑΒΟ!!!

κατι ακομη...στην πολη σας σταματανε συχνα πυκνα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και παραπάνω κάνει, αρκεί να είσαι σίγουρος γιαυτός, γιατί είναι παλιό και τόσα χέρια που θαχει περάσει δεν ξέρεις τη κατάσταση του.

Εμένα με σταματάνε αρκετά συχνά, έχει τύχει και 3 φορές σε μια μέρα αλλά όλα οκ, δεν είχα πρόβλημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν καταλαβα καλα για να ρωτας αμα σε σταματανε κτλπ ισως εισαι στην δική μου κατασταση δηλαδη χωρις διπλομα ακομα αφου δεν εχεις κλεισει τα 18.

Λοιπον επειδη ειχα 2 enduro και το 1 απο αυτα ηταν το WR,ενα εχω να σου πω,αν θες να μην σε σταματανε συχνα ΔΕΝ θα παρεις enduro. Τα enduro ειναι τα μηχανακια που ξεφευγουν ποιο ευκολα και τα οποια χρησημοποιουνται σε ληστειες επομενος αυτα σταματανε ποιο ευκολα. Αυτα που σου λεω μου τα ειχε πει αστυνομικος που με σταματησε μεσα στην πολη οταν τον ρωτησα γιατι με σταματισε στα καλα καθουμενα αφου δεν ειχε καποιο μπλοκο κτλπ (και ηταν περιπολικο οχι διας)

Η απαντηση ηταν ξεκαθαρη: -Γιατι εχεις τετοιο μηχανακι.

Αν θες να μην τραβας βλεματα μακρια απο endurο,ακομα και απο 125cc 4t. Παρε κανενα πιστας η κατι σε παπι η σε on/off.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν καταλαβα καλα για να ρωτας αμα σε σταματανε κτλπ ισως εισαι στην δική μου κατασταση δηλαδη χωρις διπλομα ακομα αφου δεν εχεις κλεισει τα 18.

Λοιπον επειδη ειχα 2 enduro και το 1 απο αυτα ηταν το WR,ενα εχω να σου πω,αν θες να μην σε σταματανε συχνα ΔΕΝ θα παρεις enduro. Τα enduro ειναι τα μηχανακια που ξεφευγουν ποιο ευκολα και τα οποια χρησημοποιουνται σε ληστειες επομενος αυτα σταματανε ποιο ευκολα. Αυτα που σου λεω μου τα ειχε πει αστυνομικος που με σταματησε μεσα στην πολη οταν τον ρωτησα γιατι με σταματισε στα καλα καθουμενα αφου δεν ειχε καποιο μπλοκο κτλπ (και ηταν περιπολικο οχι διας)

Η απαντηση ηταν ξεκαθαρη: -Γιατι εχεις τετοιο μηχανακι.

Αν θες να μην τραβας βλεματα μακρια απο endurο,ακομα και απο 125cc 4t. Παρε κανενα πιστας η κατι σε παπι η σε on/off.

οντως φιλε για αυτο ρωτισα επειδη δεν εχω διπλωμα ακομα για 200cc,αλλα οσο μπορω δεν 8α προκαλω την τυχη μου φυσικα...οταν δεν ειχες διπλωμα και σε σταματουσαν στην χαριζαν ή βαρουσαν γραψιματα αβερτα?

αυτο για τα εντουρο για τις ληστειες οντως ισχυει το χω ξαναακουσει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμενα σε λιγοτερο απο χρονο με σταματισαν πανω απο 12 φορες.διπλωμα για 125 δεν ειχα. δεν με εγραψαν ποτε.μονο σωματικο ελενχο εκαναν για ναρκωτικα. μαλιστα μια φορα ενας ζητας με βοηθισε να περασω μπλοκο επιδη δεν ειχα διπλωμα.μου ειπε να πηγαινουμε διπλα διπλα και τους εκανε νοιμα να με αφισουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμενα σε λιγοτερο απο χρονο με σταματισαν πανω απο 12 φορες.διπλωμα για 125 δεν ειχα. δεν με εγραψαν ποτε.μονο σωματικο ελενχο εκαναν για ναρκωτικα. μαλιστα μια φορα ενας ζητας με βοηθισε να περασω μπλοκο επιδη δεν ειχα διπλωμα.μου ειπε να πηγαινουμε διπλα διπλα και τους εκανε νοιμα να με αφισουν.

Αυτοί είμαστε.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιτα τωρα το αν σε γραψουν ειναι καθαρα στο τι αστυνομο θα πεσεις. Εμενα με εχουν σταματησει σε λιγοτερο απο χρονο καμια 15 φορες και ειχα μονο διπλομα για 50αρι και με γραψανε 2 φορες για διπλωμα. Την 2η ομως με σταματησαν επειδη ειχα μια εξατμιση που ακουγοταν απο χιλιομετρα.

Αμα φορας κρανος,εχεις κανονικα την πινακιδα και πανω απ ολα δεν κανεις θορυβο δεν νομιζω να δωσει κανεις σημασια στο διπλωμα,ποσο μαλλον αν εχεις και ενα διπλωμα για 50αρι.

Βεβαια υπαρχει και η πειρπτωση να σε γραψουν αμα τυχεις σε κανενα στριμενο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραια!! :D :D ........κατι ακομη τωρα που νομιζω πως 8α μου κοψει την χαρα..αν δεν εχω διπλωμα ουτε για 50αρι ουτε εγω ουτε ο πατερας μου δν μπορω να το ασφαλισω το μηχανακι ε?που σημαινει πως 8α πρεπει πρωτα να βγαλω διπλωμα εστω για 50αρι και μετα να το παρω το μηχανακι...σωστα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν δεν εχει ουτε ο πατερας σου τοτε ναι δεν γινετε να το ασφαλισεις. Αμα εχεις διπλωμα για 50αρι και το μηχανακι ειναι πανω απο 50cc τοτε παλι δεν γινετε να το ασφαλισεις. κι εγω στο ονομα του πατερα μου το εχω που εχει διπλωμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια αμα σε πιασουν και εχεις δυπλωμα για μεχρι 33 αλογα, και οδηγας μηχανη με 60 αλογα, θα σε γραψουν για υπερκυβισμο????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια αμα σε πιασουν και εχεις δυπλωμα για μεχρι 33 αλογα, και οδηγας μηχανη με 60 αλογα, θα σε γραψουν για υπερκυβισμο????

Βασικα ειναι σαν να μην εχεις διπλωμα... Ουτε ασφαλεια ουτε τπτ..

Τροποποιήθηκε από τον steve19922

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

o υπερκυβισμος δεν υπαρχει πλεων. με τα 33 αλογα μπορεις να καβαλας και 500cc αρκει να ειναι 33 αλογα και πανω απο καποια κιλα.

δλδ εσυ μπορεις να οδηγας οτι θες μεχρι 33 αλογα ανεξαρτητος κυβικων αν εχεις το μικρο διπλωμα.

για παραπανω περιμενεις 2 χρονια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

o υπερκυβισμος δεν υπαρχει πλεων. με τα 33 αλογα μπορεις να καβαλας και 500cc αρκει να ειναι 33 αλογα και πανω απο καποια κιλα.

δλδ εσυ μπορεις να οδηγας οτι θες μεχρι 33 αλογα ανεξαρτητος κυβικων αν εχεις το μικρο διπλωμα.

για παραπανω περιμενεις 2 χρονια

Ντινο το μικρο διπλωμα ειναι αυτο που βγαζεις στα 16 σου????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οχι στα 16 σου βγαζεις μονο για 50αρι. μετα πας μεχρι 33 αλογα. και μετα απεριοριστο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα