Jump to content
KaTeMas

Metal Hammer strikes...

Recommended Posts

Κρίμα να έχω χάσει το βίντεο από τη συναυλία του 90 κάτι στο Ροδον κλαμπ. Τότε κλείσανε οι Flames, αμέσως πριν ήταν οι Pirancha και πριν από αυτούς οι.....

INNER FEAR!!!!

Όχι το γερμανικό σύγχρονο γρουπ, αλλά ένα Ελληνικό που έπαιζε ο εκπληκτικός, φοβερός, ανεπανάληπτος, ίσως ακόμη και θεϊκός κιθαρίστας.... ΕΓΩ!!!!

Αντ' αυτού, να σας αμολήσω κάτι που πιθανόν να αρέσει σε ψαγμένους :

και ένα πολύ αγαπημένο (για τους ¨μουσικούς" της παρέας) :

Και τέλος....respect! και ζωή σε μας...( ο Ronnie το είχε οργανώσει)

http://www.youtube.com/watch?v=aksgS0E_Bx0

και

άντε καλά κλάματα....

Τροποποιήθηκε από τον nikos_abel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

AAAAAARRRRRRRRGGGGGGHHHHH !!!

νάτος

ήθελα να πάω σε αυτό το live εκείνη τη μέρα αλλά ρε γαμώτο δε μπόρεσα γιατί ήμουν 4 :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια απο τις αγαπημενες μου και πιο πρωτοποριακες μπαντες black metal ειναι οι Limbonic Art. To παρακατω κομματι ειναι το αγαπημενο μου...

Βιογραφια (απο metal archives)

http://www.youtube.com/watch?v=8YBXZVQOr_A

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νάτος

ήθελα να πάω σε αυτό το live εκείνη τη μέρα αλλά ρε γαμώτο δε μπόρεσα γιατί ήμουν 4 :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on:

:worshippy: :worshippy: :worshippy: :worshippy:

και στα 2!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ε πάρε κι άλλο αφού το θες

:_rock-on: :_rock-on:

Μια απο τις αγαπημενες μου και πιο πρωτοποριακες μπαντες black metal ειναι οι Limbonic Art. To παρακατω κομματι ειναι το αγαπημενο μου...

κάποια στιγμή είδα τον laiho στο βίντεο ή ιδέα μου είναι???

Τροποποιήθηκε από τον warlock9_0

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κάποια στιγμή είδα τον laiho στο βίντεο ή ιδέα μου είναι???

Ναι...κλασσικο οτι να ναι βιντεο youtube... :closedeyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι...κλασσικο οτι να ναι βιντεο youtube... :closedeyes:

:_thumbsup: :_thumbsup:

με σκάλωσε και λέω τι γίνεται εδώ

ωραίοι είναι πάντως, θα τους τσεκάρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

LImbonic Art και παλιοί Ulver. Τι μπαντάρες ρε φίλε?

Δικό σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρίμα να έχω χάσει το βίντεο από τη συναυλία του 90 κάτι στο Ροδον κλαμπ. Τότε κλείσανε οι Flames, αμέσως πριν ήταν οι Pirancha και πριν από αυτούς οι.....

INNER FEAR!!!!

Όχι το γερμανικό σύγχρονο γρουπ, αλλά ένα Ελληνικό που έπαιζε ο εκπληκτικός, φοβερός, ανεπανάληπτος, ίσως ακόμη και θεϊκός κιθαρίστας.... ΕΓΩ!!!!

Αντ' αυτού, να σας αμολήσω κάτι που πιθανόν να αρέσει σε ψαγμένους :

Φίλε παλιότερα άκουγα πολύ thrash και νομίζω από τα πιο απολαυστικά live που είδα ήταν αυτό των Τankard...! Απλά θεοί!! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tη θερμη μου καλημερα σε ολες κ ολους.

Λογω επαγγελματος οι μονες ωρες που μπορω να μπαινω mybike ειναι οι ωρες που δουλευω,δηλαδη 1:00-8:00.

Ωρες περασμενες,οποτε τα βιντεο που θα ανεβασω θα ειναι κατι σε πιο hardcore.Oι πρωινοι τυποι ας ανοιγουν τη μερα με πιο μελωδικο metal...

Χθες λογω καταρρευσης του mybike αργα το βραδυ δεν μπορεσα να μπω καθολου.

Θα ηθελα να προσθεσω εναν ακομη κανονα στο Thread μας.

1)ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ η Love Metal.Φιλε οπαδ των Him κ του Vile Valo σε αγαπαμε πολυ,αλλα αυτη η metal ειναι για τη ξαδερφουλα μου που ειναι 13 ετων,To Join me in death το παιζει εδω στη Σαλονικη μεχρι κ σε trendy-mainstream ραδιοφωνα

2)ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ η Νu metal.Φιλε οπαδε των Linkin Park,των Κοrn κ των Limp Bizkit καλυτερα ασχολησου με τη συλλογη λουλουδιων.

Θα ηθελα επισης να κανω μια συντομη αναφορα σε ενα φαινομενο της εποχης μας που μου προκαλει ευκοιλια-διαρροια.

Ειναι η Φυλη των EΜΟ.Μια φυλη που χαρακτηριζεται απο μουτρα σκεπασμενα με μαλλια,χτενισματα οτι να ΄ναι,ερμαφροτιδους-αμφιφυλοφιλους-αγνωστου φυλου μουσικους κ μουσικες για πολυ κλαμα.Κυριολεκτικο κ μεταφορικο.

ΠΡΟΣΟΧΗ.Ουδεμια σχεση εχουν οι Emotionals με τη Rock-Metal φαση.ΟΥΔΕΜΙΑ.Ειναι ενα αλαλουμ απο μουσικες,εκκεντρικες εμφανισεις,κ συναισθηματισμο που μονο εμετο κ στομαχικες διαταραχες μπορουν να σου προκαλεσουν.

Θα εδινα τα παντα για να αρπαζε φωτια το stage εν ωρα συναυλιας κ να καιγοντουσαν ζωντανοι.

Γενικα οτι εχει να κανει με κλαμα,κλαψα κτλ μην το ανεβαζετε.Scorpions πχ κτλ μονο να παιξουν live σε κηδεια θα ηθελα να δω.Σιχαινομαι τη κλαψα

Olοι λοιπον στην πιο εκρηκτικη Metal συναυλια του 2011,κ μια απο τις πιο εκρηκτικες που θα μπορουσα να ονειρευτω ποτε.Αν ειναι δυνατον!!!!!Αν ειναι δυνατον!Θα παιξουνε μαζι Helloween κ Stratovarius!!!

Παρασκευη 21 Ιανουαριου στο Fuzz,Αθηνα

Σαββατο 22 Ιανουαριου στο Principal,εδω

Οτι πιο εκρηκτικο,οτι πιο Power εχει γεννησει η Metal.Συναυλια ακαταλληλη για καρδιακους,συναυλια που μπορει να θεραπευσει κωφαλαλο ανθρωπο,θα ακουσουμε live τις μουσικες που βαζουμε στο αυτοκινητο κ μας ακουνε 5 γειτονιες παραπερα.Τις μουσικες που ΜΟΝΟ τερμα μπορεις να απολαυσεις!!

Ηelloween,κ τα 14 album που εβγαλαν αναστενουν νεκρους.Και ερχονται παρεα με οτι καλυτερο εχει βγαλει η Φινλανδια.

Εχω ανατριχιασει,το ψηνω Παρασκευη να ειμαι Αθηνα κ Σαββατο επιστροφη Σαλονικη να ξαναδω το live!!

Τροποποιήθηκε από τον KaTeMas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

CHEERS METALHEADS ....αρχιζω με ενα κουιζ για αρχαριους Σε ποιον δισκο κυκλοφορεισε πρωτα το τραγουδι που ακουμε ?

Φιλαρακι το quiz σου ειναι για παιδια Α' Δημοτικου.

Ο δισκος λεγοταν Lepaca Kliffoth,Απριλιος 1995.Ο δισκος ειχε εξωφυλλο εναν Δρακο με ανοιγμενα φτερα να καθεται σε κοκκινο φοντο.Κ το τραγουδι "The beauty in black" ηταν το νουμερο ή το 3 ή το 4 στο CD.Το ειχα λιωσει κ αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω επειδη ειμαι πρωινος σχεδον παντα,αναλαμβανω το μελωδικο κομματι......Υπαρχουν πιο αρμοδιοι για τρελλα πριονια..... :worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

από το επικό live των Helloween και GammaRay στο Principal το 2007

I want out, με όλους μαζί στην σκηνή. θεός ο Hansen :_rock-on:

Σάββατο 22 Γενάρη όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Principal

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τον Μάρτιο ξεκινάνε ευρωπαϊκό tour οι Overkill με Destruction και Heathen. ελπίζω να έρθουν και από δω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα