Jump to content
johnpan

HUSABERG 400 na to parw?

Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΜΙΛΟΝΑΔΕΣ! ΟΛΟΙ... 1466691-Corn_mill_De_Zwaluw_A_so_called_Stellingmolen-Hoogeveen.jpgDarke_Bears_19_01_gear_thumbnail.gif

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ! ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣ!!!

ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ...

σοβαρα τωρα

αν θες να μαθεις σε βουνο πιγενε παρε ενα διχρονο 200cc ουτε παρα πανο ουτε παρακατο!

δεν χαλαει..

κ ενα πιστονι αν αλλαξεις παλι καινουργιο ειναι..

για μεταχιρισμενο.... ειναι μια χαρα με 1500 ευρο βρεισκις ανετα ενα 99 μοντ. 200 ktm..

αντε κ εσυ απο δω.... κατευθειαν στα husaberg.... :fool:

για μερεικους φιλους μας ναι εχω οδηγισει το husabeg 650 στο βουνο ηταν παραπολυ δυνατο, τρενο, εργαλιο δεν μασαγε τα εκοβε ουλααα κ πανα λαφρο!!

αλλα ειναι μονο για αγωνες τιποτα αλλο!! ;)

al capone

αλλα γιατι ρε μαν καθε βδομαδα συμπλιρονε λαδι ο αλλος??? κ ηταν ολο κενουργιο... (κ κουλος το οδηγαγε..)

ασεεε που το βολαν του γεινεται κ ενιδριο!!!! στο πρωτο ποταμι που μπεικαμε... γεμισε νερα μπερδευε κ μετα καψει κατι στα ηλεκτρονικα... μολης ανοιξαμε το βολαν βγεικε ενας τονος νερο μαζι με ενα κιλο ψαρια... ψαροβαρκα ειναι?

εμενα στο super comp ειχε κ τριπουλα απο κατο να φευγει το νερακι :_thumbsup:

περνει 2,6 λιτρα λαδακι ψυξη λαδιου κ κανει τα παντα κ παντου δεν μπενει νερο στο βολαν! δεν μασαει τιποτα

γιαυτο εμπιστευομε το ktm μεχρει τιν τελευτεα του σταγονα..

ειναι απολαυση να εχεις ενα θυριο σαν το ktm κ να ξερεις οτι δεν παθενει τιποτα πουθενα!!! κ θα σου κανει ολα τα κεφια συνεχεια!! με μια απλη συντιριση!!!

αρε ktm δωρο θεου εισαι!!!!! τιποτα δεν μασας...

KTM%20Logo.jpg

:worthy: :worthy: :worthy:

γιατρεεεεεε τιν ενεεεεεσηηηηη!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
al capone

αλλα γιατι ρε μαν καθε βδομαδα συμπλιρονε λαδι ο αλλος??? κ ηταν ολο κενουργιο... (κ κουλος το οδηγαγε..)

ασεεε που το βολαν του γεινεται κ ενιδριο!!!! στο πρωτο ποταμι που μπεικαμε... γεμισε νερα μπερδευε κ μετα καψει κατι στα ηλεκτρονικα... μολης ανοιξαμε το βολαν βγεικε ενας τονος νερο μαζι με ενα κιλο ψαρια... ψαροβαρκα ειναι?

εμενα στο super comp ειχε κ τριπουλα απο κατο να φευγει το νερακι :_thumbsup:

περνει 2,6 λιτρα λαδακι ψυξη λαδιου κ κανει τα παντα κ παντου δεν μπενει νερο στο βολαν! δεν μασαει τιποτα

γιαυτο εμπιστευομε το ktm μεχρει τιν τελευτεα του σταγονα..

ειναι απολαυση να εχεις ενα θυριο σαν το ktm κ να ξερεις οτι δεν παθενει τιποτα πουθενα!!! κ θα σου κανει ολα τα κεφια συνεχεια!! με μια απλη συντιριση!!!

αρε ktm δωρο θεου εισαι!!!!! τιποτα δεν μασας...

γιατρεεεεεε τιν ενεεεεεσηηηηη!!!!!!!!

φιλε μου δεν ξερω τι ειχε το δικο του και ηθελε τοσο λαδι ..ισως λαθος συναρμολογηση ισως και καποια αστοχια ...

Δεν ειναι ομως τυχαιο που θεριζει στο παγκοσμιο πρωταθλημα και σε ολα τα εθνικα πρωταθληματα .. :D

εγω δεν ειμαι οπαδος της husaberg ....απλα μου αρεσει να λεω τα πραγματα οπως τα εζησα εγω ..

Οσο για τα κΤΜ που λες ειχα το ΚΤΜ 200 ..ΕΧc mod 2000

Ακου μεσα σε εξι μηνες ζημιες

Kουρεμενες φουρκετες της τεταρτης και της πεμτης

Μοχλικο pds διαλυμενο για τον φουτσο

Ελατηριο πιστονιου για τον φουτσο

Μπροστινο συστημα (μπουκαλες )για τον φουτσο

Πλαστικα θαμπα και πολυ κακης ποιοτητας ...για τα αυτοκολλητα οπως καταλαβες για τον φουτσο

Ρουλεμαν τροχου μπρος πισω για τον φουτσο

φωτα κορνες κτλ ηλεκτρικα νεκρα απο την πρωτη εντουραδα

ακομα στο μυαλο μου εχω την φατσα του καημενου που του το πουλησα ..να ναι καλα ο ανθρωπος :P

αυτο δεν σημαινει οτι ολα τα κτΜ ειναι για το φουτσο ...

ΥΓ.το 650 berg ο φτιαξανε μονο για αγωνες mottard..και οχι για εντουρο....ειναι εντελως φυσικο να μην μπορεις να το χαρεις σε διαδρομη εντουρο με 70΄και βαλε αλογα ..

Τροποποιήθηκε από τον al capone

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ακου μεσα σε εξι μηνες ζημιες

Kουρεμενες φουρκετες της τεταρτης και της πεμτης

ναι ναι ξερω πος λες αλειθεια σε αυτο τα 200 egs μονο του 99!!!! ειχαν ενα ψηλο προβλιματακι με της φουρκετες εκει στον επιλογεα.. (αστερακι διλαδι)...

οταν το πειρε ο φιλαρακος μου το ειχε αλλαξει ηδι ο προιγουμενος κατοχος του κ δεν του ξανα παρουσιασε ποτε κανενα προβλιμα στο σασμαν...

οσο για τα αλλα μονο για τα πλαστικα που αποτι θυμαμε ειχαν θαμποσει.. κ ραγισει το χρωμα τους..

για πιρουνι που ειναι νομιζο ενα ιταλικο τηλεσκοπικο, νομιζω marcozini καπος ετσι το λεγαν..

ηταν μια χαρουλα κ ας μιν ηταν wp σιγουρα ποτε δεν εβγαλε προβλιμα κ επισεις ηταν αριστο στο βουνο!! μια χαρουλα!

Μοχλικο pds διαλυμενο για τον φουτσο λαθος

Ελατηριο πιστονιου για τον φουτσο λαθος πως το λες αυτο διλαδι?

Μπροστινο συστημα (μπουκαλες )για τον φουτσολαθος

Πλαστικα θαμπα και πολυ κακης ποιοτητας ...για τα αυτοκολλητα οπως καταλαβες για τον φουτσο σωστο

Ρουλεμαν τροχου μπρος πισω για τον φουτσο λαθος! με βαρια τα κοπαναγες να δεις αν ειναι καλα?

φωτα κορνες κτλ ηλεκτρικα νεκρα απο την πρωτη εντουραδα λαθος λαθος λαθος εντελος κ ας ειχε ηλεκτρονικη μια χαρα δουλεψε

μου το εβγαλες κινεζικο ρε το ktm :cry2: ...

αλλα, ξερεις σε πιον μιλας?! :shades:

γιαυτο δεν μου αρεσει το husaberg δουλευει στιν τσιτα κ ολα τσιτομενα μεσα δεν θελουν κ πολυ να διαλισουν..(αποψη μου)

δεν σε κοβω παντος να ειχες husaberg.. γιατι αν ειχες θα το ειχες μισισει! σιγουρα!

εκτος κ αν τρος πολλα ψαρια ή αν εχεις κολιμα με τα ενιδρια! κ τα ψαρακια γενικα...

οσο για τα 70αλογα... ειναι το φετιχ τον ελλινων αυτο... τα πολλα αλογα ακουω παντου!!!!! πχ...

- εχω ενα rally 1000 αλογα!!!

- εχω ενα saxo 10000 αλογα!!!

- εχω ενα civic 100000000000 αλογα!!! κτλ...

650cc μηχανακη? 70 αλογα?

70 δεν ειναι σιγουρα παντος το husaberg!!

το husaberg αν θυμαμε καλα ηταν 63 παραπανο δεν ηταν μαμα αντε φτιαγμενο 70!

τωρα αν αλλαξε η μοδα κ σας πειραν χαμπαρει τα περιοδικα κ σας λενε για 70 100 αλογα κτλ... δεν ξερω

γιατι εχω να παρω καιρο περιοδικα 4 χρονια... τοτε λεγαν κανονικα νουμερα ...

τωρα μια που μπεικα στο site τις ktm ειδα κατι εξοφρενικα νουμερα 60 50 hp ενα lc 4 μαμα !? σιγα ρε!!? τι του κανατε? διλαδι? γενανε καθε χρωνο 5 6 πουλαργια!?!?

ελλινα! ηρεμα με τα αλογα!

δεν ειναι στραγαλια!

Τροποποιήθηκε από τον birichino

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

johnpan ειδα φιλε μου αλλα δεν εχω δικο σου πμ.

birichnio ,το 1999 ηταν εντελως αλλο μηχανακι ..με συμβατικό μαρτζοκι εντελώς ακαταλληλο για εντουρο ,γιαυτο και το 2000 άλλαξε σε αναποδο.

Το Pds ηταν εντελως για τον φουτσο γιατι ειχε δαχτυλιδια τεφλον τα οποια ειχαν μια ορισμενη διαρκεια και μετα ηθελε αλλαγη ..δηλαδη λυσιμο μοχλικου.

Οσο για ελατηρια και ρουλεμαν τροχου ...μηπως μπερδεύεσαι ..εγω μιλαω για πραγματικη χρηση εντουρο..οχι σε χωματοδρομους που πανε και τα LC4 ;)

Οσο για το,αν ειχα η οχι bergo,πολλοι το ξερουν απο εδω μεσα ρωτα τους ! :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα ενταξι... διλαδι εμεις το ktm το εχουμε επανο στο τζακι?

κ το πιγεναμε καμια φορασε κανεναν χωματοδρομο... να ξεσκασει.

αλλα σωστα το ειπες για χωματοδρομους ειναι... ειναι καλο σε χβωματοδρομους... οπως στο paris dakar το lc4 τα καταφερνε καλα σε εκεινους τους απεραντους χωματοδρομους!! παντα πρωτο βγενει..

ενα husaberg δεν εμπενε εκει γιατι τα σνομπαρει αυτα, τα εχει για πλακα δεν παει λεει ποτε σε χωματοδρομους διχνει μια ανοτεροτιτα αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

..................

ΡΕ ΣΥ birichino ...ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ....ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ΡΕ ΣΥ birichino ...ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ....ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ???

θα το ματιασετε... :lol: :lol: :lol: :lol:

αν δεις το ktm που εχω θα ξενεροσεις..

ειναι χιλιο γραντζουνισμενο κ ταλεποριμενο εξωτερικα μονο!

κ παντα απλιτο.. το θες ακομα?

θα στο στηλω σε πμ γιατι απο εδω δεν μπορω να το κανω upload !!? γιατι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
θα το ματιασετε... :lol: :lol: :lol: :lol:

αν δεις το ktm που εχω θα ξενεροσεις..

ειναι χιλιο γραντζουνισμενο κ ταλεποριμενο εξωτερικα μονο!

κ παντα απλιτο.. το θες ακομα?

θα στο στηλω σε πμ γιατι απο εδω δεν μπορω να το κανω upload !!? γιατι?

ναι στειλε μου να το δω ....μονο αν ειναι βρωμικο θα το εκτιμησω ...αν ειναι γιαλισμενο θα σε περασω για φλωρο ....

περιμενω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ναι στειλε μου να το δω ....μονο αν ειναι βρωμικο θα το εκτιμησω ...αν ειναι γιαλισμενο θα σε περασω για φλωρο ....

περιμενω

Για προσεχε λιγο τα λογια σου.. <_<

Τροποποιήθηκε από τον black_hawk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι ναι black hawk μου! καντου τιν μουρη κρεας! :wub: :P :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ναι ναι black hawk μου! καντου τιν μουρη κρεας! :wub: :P :lol:

Και συ, μην μιλας με αγνωστους!.. :ranting:

:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κ το πιγεναμε καμια φορασε κανεναν χωματοδρομο... να ξεσκασει.

αλλα σωστα το ειπες για χωματοδρομους ειναι... ειναι καλο σε χβωματοδρομους... οπως στο paris dakar το lc4 τα καταφερνε καλα σε εκεινους τους απεραντους χωματοδρομους!! παντα πρωτο βγενει..

ενα husaberg δεν εμπενε εκει γιατι τα σνομπαρει αυτα, τα εχει για πλακα δεν παει λεει ποτε σε χωματοδρομους διχνει μια ανοτεροτιτα αυτο...

:D το lc του ντακαρ με το δικο σου το μονο κοινο που εχουν ειναι τα αυτοκολλητα :D

Και θα επρεπε να ξερεις οτι ΚΤΜ & Husaberg ηταν ενας ομιλος ....και τα πλαστικα του δικου μου απο πισω εγραφαν ΚΤΜ. B) η Husaberg ειχε τον πειραματισμο και εξελιξη και μετα τα επαιρνε η κτΜ ετοιμα ...

Οποτε ολη η εξελιξη της ΚΤΜ μετα το 1999 το χρωστα στην husaberg .

Γαμωτ αυτοι οι νεοι...με εχουν ασπρισει τα μαλλια μου και τα μυαλα μου :P

παρε μια φωτο να δεις τι εβγαλε η berg και μετρα σε ποσα χρονια θα το ακολουθησουν ΟΛΟΙΙΙΙΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙΙΙ!

@φιοτακη ...τι εγινε στην εστειλε την φωτο η ειναι παπάς :D

post-712-1194464514_thumb.jpg

post-712-1194464765_thumb.jpg

Τροποποιήθηκε από τον al capone

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μούρλια το μηχανάκι... :think: πολύ οριζόντια δεν έχει τον κύλινδρο?

ναι φιλε μου ...καινοτομια και εξελιξη ... :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άν δεν κάνω λάθος....η Husaberg ξεκίνησε όταν μερικοί αρχιμηχανικοί της Husqvarna δεν ακολούθησαν στην Ιταλία? Σωστός? Σχολείο δεν τα πήγαινα καλά με την ιστορία :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Άν δεν κάνω λάθος....η Husaberg ξεκίνησε όταν μερικοί αρχιμηχανικοί της Husqvarna δεν ακολούθησαν στην Ιταλία? Σωστός? Σχολείο δεν τα πήγαινα καλά με την ιστορία :lol:

οταν πηρανε η ιταλοι την husqvarna τα μικρα στελεχοι (μηχανικοι,σχεδιαστες ,εργατες)εμειναν ανεργοι καθως και τα εργοστασια κλειστα.

Ετσι αποφασισαν να εκμεταλλευτουν την τεχνογνωσια και την εμπειρια τους και σαν συνεταιρισμος ενα πραγμα καταφεραν και εστησαν την husaberg ... η οποια καταφερε μεσα σε μια δεκαετια να ταπεινωση και την husqvarna ,και την KTM,και τους τζαπαν που ετρεχαν ακομα με αεροψυκτα κα με ταπουρα εντουρο.

Και ας μην ξεχαμε το 501 του 1998 που ειναι οτι καλυτερο ακομα και σημερα στο εντουρο..ολοι οι εντουραδες θα ηθελαν να την εχουν .

:_thumbsup::_rock-on::_thumbsup::baby:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ναι φιλε μου ...καινοτομια και εξελιξη ... :D

Αν εννοεις την καθετη ροη καυσιμου, τοτε το εχει πρωτοκανει η yamaha, εδω και χρονια, και τωρα η BMW στη σειρα "Κ"..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
:D το lc του ντακαρ με το δικο σου το μονο κοινο που εχουν ειναι τα αυτοκολλητα :D

Και θα επρεπε να ξερεις οτι ΚΤΜ & Husaberg ηταν ενας ομιλος ....και τα πλαστικα του δικου μου απο πισω εγραφαν ΚΤΜ. B) η Husaberg ειχε τον πειραματισμο και εξελιξη και μετα τα επαιρνε η κτΜ ετοιμα ...

Οποτε ολη η εξελιξη της ΚΤΜ μετα το 1999 το χρωστα στην husaberg .

Γαμωτ αυτοι οι νεοι...με εχουν ασπρισει τα μαλλια μου και τα μυαλα μου :P

παρε μια φωτο να δεις τι εβγαλε η berg και μετρα σε ποσα χρονια θα το ακολουθησουν ΟΛΟΙΙΙΙΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙΙΙ!

@φιοτακη ...τι εγινε στην εστειλε την φωτο η ειναι παπάς :D

να προσθεσω τωρα που το θυμιθηκα ολα τα ανταλακτικα της husaberg ειναι σε ktm κουτακια πορτοκαλι!!!!

οταν αγοραζες στροφαλους κ μπιελες τα θυμασε? γιατι η δικια σου παντα χαμογελαστι εβγενε απο κατο------> :)

να! ετσι happy biela! -----------> )

γιαυτο το βγαλαν ετσι το κενουργιο husaberg...να μιν φιγει καμια μπιελα κ βγαλει κανα ματι παλι.. :vava:

κ η ktm αγωρασε τιν husaberg το 1996 οχι το 1999

:lol: :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
οταν πηρανε η ιταλοι την husqvarna τα μικρα στελεχοι (μηχανικοι,σχεδιαστες ,εργατες)εμειναν ανεργοι καθως και τα εργοστασια κλειστα.

Ετσι αποφασισαν να εκμεταλλευτουν την τεχνογνωσια και την εμπειρια τους και σαν συνεταιρισμος ενα πραγμα καταφεραν και εστησαν την husaberg ... η οποια καταφερε μεσα σε μια δεκαετια να ταπεινωση και την husqvarna ,και την KTM,και τους τζαπαν που ετρεχαν ακομα με αεροψυκτα κα με ταπουρα εντουρο.

Και ας μην ξεχαμε το 501 του 1998 που ειναι οτι καλυτερο ακομα και σημερα στο εντουρο..ολοι οι εντουραδες θα ηθελαν να την εχουν .

:_thumbsup::_rock-on::_thumbsup::baby:

μου αρεσε πολυ κ εμενα εκεινο το husaberg ηταν πολυ σπαρτιατικο στιν εμφανιση ειδικα οταν εβλεπα το κενο κατο απο το καρμπιρατερ κ τον καθετο κιλινδρο ηταν φοβερο! αλιτικο...

αλλα παλι εμενα δεν μου καθετε καλα ρε γαμοτο.. να ειχες husaberg κ να μιλας με τετια λογια...? :think:

στο playstation παλι δεν θυμαμε να ειχε κανενα husaberg.... :2funny::rotfl::blow:

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

4 χρόνια μετά...

τα berg τελικά είναι καλά μηχανάκια ??

επειδη ξερω τι σκεφτεσαι και επειδη εχω δει και φωτογραφιες σου με το που πας με το εντουρο σου το οποιο θελεις να αλλαξεις θα σου δειξω μια φωτο μονο

2009-Yamaha-WR450F-6.jpg

το πηρες και δε το ξερεις! :clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα husaberg με γκ@@@*ουν. Τα αγαημενα μου εντουρο. Tα καινουρια μοντελα, με τον κυλινδρο στις 70 μοιρες, ειναι απαιχτα. Φυσικα, οπως σχεδον ολα τα ευρωπαικα εντουρο, θελει ιδιαιτερη συντηριση, μιας και ειναι καθαρο εντουρο, φτιαγμενο για αγωνες.

Καποτε θα παρω το fe 450.

Husaberg & KTM= :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

4 χρόνια μετά...

τα berg τελικά είναι καλά μηχανάκια ??

Μηχανάκια από τα λίγα και ίσως τα καλύτερα εντουρο που κυκλοφορούν. Δυστυχώς, ειδικά στα παλιότερα μοντέλα, είχαν ιδιαίτερα απαιτητικά μοτέρ και ζητούν ευλαβική συντήρηση.

Τα καινούρια μοτέρ με τον κύλινδρο στους 70 μοίρες είναι αρκετά αξιόπιστα και δεν έχουν ακουστεί κάποια προβλήματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα