Jump to content
Multijohn

Μέλος του Mybike.gr και πατέρας ενός παιδιού δεν είναι πια ανάμεσά μας...

Recommended Posts

Μπήκα να αποχαιρετίσω εναν καλό φίλο ...

Σήμερα το πρωί χτύπησε το κινητό μου ..

Ένας κοινός μας γνωστός με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ''Κατερινάκι, χάσαμε εναν φίλο'' ..

Μόλις άκουσα ποιος ηταν μου κοπήκανε τα πόδια ..

Ο foxakias .......

Δεν μπορώ ακόμη να το πιστέψω ..

Και σχεδιάζαμε μέσα στο καλοκαιράκι να πηγαίναμε απο Λαγκαδά να ψήναμε με το Αλεκάκι κ το Κατερινάκι.

Σε ποιον να το πώ και να το πιστεψει?

Τους γνώρισα εδω μέσα, συνάντηθήκαμε πρώτη φορά όλα τα παιδιά απο βόρεια στην Θεσ/νικη ..

Εκεί συνάντησα ενα ταιριαστό ζευγάρι και ενα αξιολάτρευτο χαμογελαστό πλάσμα, το Κατερινάκι (κορούλα τους).

Ο foxakias ηταν ενα ''παιδί'' που λάτρευε τους 2 τροχούς και αυτό τό έδειχνε συνέχεια με τα χλμ, με τις συναντήσεις, με τα 36 ωρα, με τα χλμ που εγραφε καθε τοσο για να ειναι για εναν και μονο καφε αναμεσα μας ...

Λάτρευε την δουλειά που έκανε, την γυναίκα του, την κοράκλα του, την μοτοσικλέτα του ...

Ενας δυναμικός, χαμογελαστός, αισιόδοξος άνθρωπος που ήδη μας λείπει ...

Δεν ξέρω τι να πώ, δεν ξέρω πως να πάρω τηλέφωνο στο Αλεκάκι και να τις πώ τί ? ? ?

FOXAKIA μας, θα είσαι πάντα ζωντανός στις καρδιές μας ...

Λυπάμαι που δεν προλάβαμε να κάνουμε όλοι μαζί όλα εκείνα που λέγαμε, λυπάμαι που έφυγες τόσο νωρίς και δεν πρόλαβες να δώσεις στην οικογένεια σου όλα εκείνα που ήθελες ...

Λυπάμαι για τόσα πολλά ...

Κάποια στιγμή θα σε δούμε σε μια στροφή και θα συνεχίσουμε τα χλμ μας ......

Να είναι ελαφρυ το χωμα ......

Κουράγιο στις 2 θεες του .......

Με σεβασμο και εκτιμηση μια βουνίσια ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Να πάρει και να σηκώσει....................

σήμερα βρήκε να ανοίξει το ριμάδι τη σελίδα.............

Καλή αντάμωση Νικόλα................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προλάβαμε και τον γνωρίσαμε στο Βόλο.

Τα λόγια είναι περιττά'

Καλό ταξίδι, Νίκο.

Είμαστε με την Γεωργία μέσα όσων αφορά τον τραπεζικό λογαριασμό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έβλεπα και έβλεπα τι γινόταν και δεν ήξερα τι να πω πραγματικά....ας είναι καλά όπου είναι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα λόγια είναι περιττά σε τέτοιες περιπτώσεις. Τουλάχιστον ο άνθρωπος έζησε καλά και έντονα όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω. Δεν είχα την ΤΙΜΗ και την ΤΥΧΗ να τον γνωρίσω προσωπικά αλλά και μόνο από τις περιγραφές του για τα 36ωρα και τα σχόλια των υπολοίπων έχω σχηματίσει τη άποψη μου.

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΣΟΥ ΜΑΖΙ

ΘΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ.

Συμφωνώ και επαυξάνω για το θέμα του λογαριασμού. Όποιος το αναλάβει να ανεβάσει σχετικό topic με τις απαραίτητες πληροφορίες.

Επίσης συμφωνώ με την ιδέα το επόμενο 36ωρο να αφιερωθεί στη μνήμη του Νίκου. Όποιος έχει τις γνωριμίες με τους γκουζαίους και το θάρρος να το προτείνει καλό θα ήταν να το κάνει.

Κουράγιο σε αυτούς που έμειναν πίσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλό ταξίδι σε έναν άνθρωπο που δεν είχα τη χαρά να γνωρίσω αλλά από τα γραφόμενά σας βλέπω τι κενό άφησε.Συλλυπητήρια στην οικογένειά του.Φυσικά μέσα κι εγώ.

(Πουτ...να ζωή τους καλούς παίρνεις πρώτα. ) :sorry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικόλα καλό ταξίδι φίλε μου!

Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα...

Λίγες μέρες πριν πεθάνει μου τηλεφώνησε.

''...όλα καλά φίλε Νικόλα...θα τα πούμε στην Αγία Άννα σε λίγες μέρες...''

Θα σε περιμένω εκεί κι ας ξέρω ότι δεν θα έρθεις ποτέ...

Καλή αντάμωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Δε ξερω με τι δυνα μη γραφω.Γραφω και δακρυζω,οσο μοθ εχει μεινει δηλαδη.

Ο Νικος γυρνουσε απο Καβαλα οταν εγινε το μοιραιο.Φυσικα με την αγαπημενη του (μοτοσυκλετα) παντα.Οταν με πηραν τηλ ολοι νομιζαμε ηταν τροχαιο αλλα μετα απο εξεταση ιατροδικαστη το πορισμα ηταν ανακοπη.Ο Νικολας δεν καταλαβε τιποτα.Εσβησε κατευθειαν εν κινηση πανω σε αυτο που υπεραγαπουσε.Η πτωση ηρθε μετα τον θανατο του.

Εφυγα αποτομα βιαστικα να τον κρατησω παρεα το τελευταιο βραδυ πριν τον κηδεψουμε στο χωριο του σημερα το πρωι.

Ηταν εκει φυσικα ολοι η παρεα απο τον Λαγκαδα και ταυτοχρονα μελη της λεσχης που καναμε πριν λιιιιγο καιρο (οπου εδινε οτι ειχε και δεν ειχε ο Νικος).Αυτες τις μερες μαλιστα ολο χαρα θα σας το ανακοινωνε κιολας.

Μεσα στον πονο μου το μονο που μπορεσα και εκανα ηταν να παρω τηλ. τον Τζωνυ,δεν ειχα τον χρονο?μυαλο? να ενημερωσω για να ερχοτανε οποιος ηθελε να τον τιμησει.Αυτο με ποναει πολυ γιατι δεν σας εδωσα την ευκαιρια να ερθετε και γιατι ξερω οτι αγαπουσε τον κοσμο εδω μεσα.

Αλλα θα εχω μια ευκαιρια ακομα να επανορθωσω.

Τον αποχαιρετησαμε ομως οπως επρεπε ,οπως θα ηθελε.

Με την σημαια της λεχσης επανω του, τα μπλουζακια του ,το κρανος του και συνοδεια με 3 μηχανες μεχρι το τελευταιο σπιτι του.

Εκει ο πατερ εδωσε το συνθημα:Αναψτε τις μηχανες και η Αλεκα (η γυναικα του) αναφωνησε μεσα στον πονο της:Καψτε τα.

Τριξαν τα βουνα ,ακουστικαν σε ολο τον καμπο ( το χωριο ειναι σε υψωμα).Ηταν η στιγμη της κορυφωσης.ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ :(

ΑΝΤΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ,ΜΑΚΡΙΝΟ ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΑΛΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΟΥ,ΕΤΣΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έμαθα τόσο αργά που ντρέπομαι.

Νίκο εύχομαι να περνάς καλά εκεί που είσαι.

Συλλυπητήρια στην γυναικα του και στο κοριτσάκι του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα