Jump to content
twoweels

Προτάσεις για αγορά δικύκλου :)

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Θα ήθελα πολύ να ακούσω προτάσεις για αγορά δικύκλου με τα εξής χαρακτηριστικά:

1)μέχρι 5000 ευρώ

2)κυρίως για καθημερινή χρήση στην πόλη, με δυνατοτήτα χρήσης και σε ταχείας κυκλοφορίας δρόμους πχ αττική οδό, και περιστασιακά για εξορμήσεις σε νησιά.

Συνεπώς με ενδιαφέρει η 3)χαμηλή κατανάλωση καυσίμου και η 4)άνεση.

Λίγες πληροφορίες για μένα: 1)είμαι 1,63cm, 2)δεν έχω κάποιο κόμπλεξ με τα κινέζικα, 3)έχω δίπλωμα Α, οδηγάω χρόνια παπί και είμαι διατεθημένη να πάω σε συμπλέκτη, 4)προτιμώ μηχανή από scooter.

Από την δική μου έρευνα έχω προσανατολιστεί στο Leoncino 250 και στο CFMOTO 300NK. 

Όποιος/όποια έχει κάποια γνώμη για τα παραπάνω μοντέλα που ανέφερα ή οποιαδήποτε άλλη πρόταση θα χαρώ πολύ να την ακούσω 🙂 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Yamaha MT-03 , Voge 300 AC θα πήγαινα για σχετικά λίγα κυβικά βάσει επιλογών της  χώρας μας

Για περισσότερα κυβικά, έχεις ακόμη περισσότερες επιλογές

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Honda CB500X ότι είδα σε μεταχειρισμένο ήταν αρκετά παλιό με πολλά χμ, οπότε το φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια.

Yamaha MT-03 μου αρέσει πολύ ειδικά του 22 αλλά είναι αρκετά τσιμπημένο ρε γαμώτο.

Voge 300 AC δεν το είχα στα υπόψιν και πραγματικά μου άρεσε πολύ! σε υπερ-ευχαριστώ, ήδη έστειλα για test drive 🙂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ΜΤ-03 του '22 είναι όντως πιο τσιμπημένο απο μπάτζετ στα 700Ε  , ίσως μπορείς να πας σε στοκ παλαιότερο μοντέλο που βλέπω κάνα 300άρι πάνω απο τα 5000 ή σε μεταχειρισμένο που 

είναι σίγουρα εντός μπάτζετ και είναι ένα ευχάριστο μηχανάκι.

Επίσης, αν και δεν το γουστάρω πολύ για δικούς μου λόγους, υπάρχει και το Kawasaki Z400 / Ninja 400. Λίγες αγγελίες , μεταχειρισμένες στο σύνολο αλλά όλες με λίγα χλμ και δείχνει μια καλή ποιότητα σαν μηχανή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οδηγάω παπί 125 από το 2013 σε καθημερινή βάση.

ΜΤ-03 που είδες το στοκ; γιατί στο car δεν μου εμφανίζει κάτι για Αθήνα.

Kawasaki Z400 / Ninja 400: μου φαίνεται αρκετά παραπάνω καγκουριά απ' όσο το επιτρέπει η δουλειά μου 😅

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 λεπτά, το μέλος twoweels έγραψε:

καγκουριά

Μαγκιά. Μηχανή σε εργοστασιακή μορφή δε λέγεται καγκουριά. Και τί δουλειά κάνεις δηλαδή που δε ταιριάζει να σε δουν με κάτι τέτοιο, γραφείο κηδειώνε; 🤣

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος twoweels έγραψε:

Οδηγάω παπί 125 από το 2013 σε καθημερινή βάση.

ΜΤ-03 που είδες το στοκ; γιατί στο car δεν μου εμφανίζει κάτι για Αθήνα.

Kawasaki Z400 / Ninja 400: μου φαίνεται αρκετά παραπάνω καγκουριά απ' όσο το επιτρέπει η δουλειά μου 😅

και που δεν σου εμφανίζει για Αθήνα ? Πήγαινε και μια βόλτα Θεσσαλονίκη με το ασημένιο βέλος (λέμε τώρα) , ρίξε και ένα κατοστάρικο κάτω την τιμή , έτοιμος/έτοιμη 

Για το γούστο  και τη δουλειά δεν το κατάλαβα , εκτός αν δουλεύεις σαν ινφλουένσερ αλλά υγεία πάνω απ'όλα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 20 ώρες, το μέλος crussifier έγραψε:

αν ινφλουένσερ

Εντερπρενερ.

Ξέρεις τι είναι να φωνάξεις τον εντερπρενερ να σου στήσει δουλειά, και να σου σκάσει με καγκουροκαφασακι; Στραφι η δουλειά, μη σου τυχει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 45 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ξέρεις τι είναι να φωνάξεις τον εντερπρενερ να σου στήσει δουλειά, και να σου σκάσει με καγκουροκαφασακι; Στραφι η δουλειά, μη σου τυχει

Τότε μόνο Vespa GTS300 για να έχει το κεφάλι της ήσυχο..

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα σε όλους!

Δεν ξέρω γιατί παρεξηγηθήκατε τόσο πολύ με το ότι μου φαίνεται καγκουριά η ninja, γούστα είναι αυτά στην τελική. Σε κάθε περίπτωση δεν ήθελα να θίξω κανέναν και προτείνω να αφήσουμε τις αχρείαστες ειρωνίες και να μείνουμε σε προτάσεις για να ναι εποικοδομητική η συζήτηση 🙂 

ΥΓ: αν ήμουν influencer θα ταν καλή επιλογή η ninja νομίζω, αλλά δυστυχώς δεεεν 🤣

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω επιμενω στην GTS300, βεβαια ειναι λιγο πιο πανω απο τα 5Κ αλλα καλυπτει ολα οσα εθεσες ως απαιτουμενα, συν την πολυ καλυτερη μεταπωληση απο οποιαδηποτε αλλη μηχανη, μην πας σε κινεζικα μηχανηματα…

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή πρόταση , την είχε ένας φίλος αλλά τον είδανε με το κίτρινο ελατήριο μπροστά , αναφώνησε "ω μοντιέ" μια content creator και έχασε τη δουλειά του , δε κατάλαβε γιατί 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα