Jump to content
Thanosgiva

Mt 07

Recommended Posts

Καλησπερα ονομάζομαι θανος! Είμαι έτοιμος να παρω Mt 07 2022 κ θα ήθελα την γνώμη σας. Είμαι προ κάτοχος fz1 naked το 2009 κ απέχω από την μότο Μ 7 χρόνια έχοντας φτάσει πλεον 35 λέω να αγοράσω αυτό. Θα ήθελα την γνώμη σας το θέλω φυσικά γτ μενω στην πολη αλλά Μ αρέσει κ να κάνω κοντινά έως μεσαία ταξιδάκια με φιλους ΣΚ κ τέτοια με ενδιαφέρει κ η κατανάλωση αλλά θα ήθελα πολυ να σας ακουσω τουλάχιστον όσοι από εσάς είστε αναβάτες χρόνια! Νομίζω πως είναι καλή αγορά θα ήθελα την γνώμη σας! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σου Θάνο και καλώς ήρθες. Το Tracer 7 το έχεις υπ'όψιν σου; Για να μη μιλήσω και για υπόλοιπες επιλογές (πχ τα πολύ φρέσκα Trident και Tiger660 αντίστοιχα). 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλώς σας βρήκα μετά από καιρό αδερφια! Ναι έκανα έρευνα κ εγώ πριν αποφασίσω κ ποστευω πως το Mt είχει όσα προτεινες κ την ομορφιά π θέλω ξεβρακωτο τελείως όπως ανέφερα παραπανω είχα fz1 γυμνο κ με καλό κράνος έπιανα καλές ταχυτητες ακούραστα για μένα αλλά εγώ μόνο γυμνο. Δ νιώθω ασφάλεια με τα μουτρα κ τα σχετικα! Το fz1  στα 6 χρόνια π το κράτησα το ειχα bmx με ντυμένο Δ μπορώ να κάνω τπτ! Ε! Θα παιζω κ εγώ λίγο, η αρρώστια μας ειναι. Απλά σαν πιο ώριμος πλεον θέλω κάτι κ να παιζω κ να την κάνω κανα σκ παρα περα ! Ευχαριστώ πολυ π απάντησες πολυ στοχευμένα αυτά π προτεινες τα έχω κοιτάξει κ εγώ! Απλά τπτ tracer η ντυμένο με τπτ είμαι κοντός κ νιώθω καλυτερα μόνο με τα σιδερα! 😉😂

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραίο είναι, ευχάριστο,ολιγαρκές στο καύσιμο, ροπάτο στις χαμηλομεσαίες περισσότερο και απο το νεότερο ανταγωνισμό του που θέλει περισσότερες στροφές για να λάμψει λίγο παραπάνω απο το ΜΤ. Παρόλαυτα, να δεις και το Trident 660 θα πρότεινα και εγώ.
Το Aprilia Tuono 660 ξεφεύγει ακόμη περισσότερο μετά σε τιμή.

Κάτι ανέφερες ότι θες να παίζεις,  εδώ θα χορτάσεις παιχνίδι . Μου κάνει εντύπωση πως θα βολευτείς με περίπου 75 άλογα λιγότερα αλλά σίγουρα η κατανάλωση θα έχει μεγάλη διαφορά.

Σπάνια ακούω για προβλήματα, δεν είχα και εγώ κάποιο προς το παρόν άξιο λόγου.

ΥΓ δε το συνιστώ για αναβάτες πάνω απο 1.8 , μετά θέλει σίγουρα πιο φαρδύ τιμόνι και πάλι, ίσως να θες να βολευτείς καλύτερα και χρειάζεσαι μεγαλύτερη γυμνή μηχανή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα βολευτώ γτ το άλλο με τα 154 άλογα π έβγαζε, τελευταίο χρόνο πριν το δώσω το εβγαζα μόνο για βόλτα 1 φορά το μήνα γτ...... Πεινάνε τα άλογα, τώρα το θέλω προ παντων για βασικό όχημα! Παιχνιδάκι κ λιγο παραεξω είμαι 1,67 θα κ 68 κιλά Μαξ θα Μ είναι κουτι. Έτσι κ το επέλεξα αλλά επίσης υπολογίζω όλα όσα ακουω θα παω να τεστάρω κ το trident!! Ευχαριστώ π απαντατε! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φαίνεσαι κατασταλλαγμένος στην επιλογή σου. Δε νομίζω οτι θα απογοητευτείς κάπου από το MT, δηλαδή πας στα σίγουρα. Να ρίξεις μια ματιά και στο Trident ίσως (εκτός κι αν σε χαλάει το "ρετρό" λουκ) και αν θες να δεις κάτι όντως ενός επιπέδου παραπάνω (σε περιφερειακά, εξοπλισμό, fit & finish -αλλά και τιμή), τότε να ρίξεις μια ματιά και στο Tuono που αναφέρθηκε (και ντροπή μου που το ξέχασα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω λίγο θέμα γτ Δ απογοητευτηκα ποτε από την μεγαλη μαμά fz1 Δ είχα παει συνεργείο περα απο φθορές φυσιολογικές διότι το κράτησα 6 χρόνια! Γι'αυτό έχω βλεμα προς τα εκεί περισσοτερο επίσης τα φρένα π είχε ήταν άψογα! Κ πιστευω πως αυτό το θαυματακι το Mt θα με γεμίσει σε αυτά π θέλω! Αλλά όπως είπα απέχω 7 χρόνια από το χώρο κ τελευταίο μήνα πριν αγοράσω ρωτώ εσας τους εν δράσει κ θα έχετε δοκιμάσει κ λιγο όλα από φίλους κλπ. Touono αστέρι αλλά πολλα τα λεφτά περνεις ανώτερο πιστευω! 

Τροποποιήθηκε από τον Thanosgiva

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το SV, το τελευταιο (με τις 4πιστονες), δε του ριχνεις καμια ματια, μην και πετυχεις καμια προσφορα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοίταξα τα παντα πηγα κ τα καβάλησα σχεδόν όλα μόνο το tuono 660 Μ έκατσε κουτί κ μου άρεσε παρα παρα πολυ σε κανα 2 Μηνο θα κάνω την κίνηση να αγοράσω οπότε θα παω καρφί για αυτό! Έπαθα πλακα! Τέλεια θέση οδήγησης για εμενα στο tracer k sto Mt Δ ένιωθα άνετα εγώ παντα λέω την προσωπικη Μ άποψη! ⁴ χρονάκια εγγυηση πολυ τίμιο για αυτά π έχει επάνω! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ ωραία , με το καλό ! Πως σου φάνηκε στην οδήγηση ? Σου έκανε κάποια προσφορά ο αντιπρόσωπος ? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι μου έκανε προσφορα ρε παιδια κ μάλιστα δίνει το τεστ π έχει εκεί 8,700 αλλά μν σ πω μαλακιες έχω τρελαθει γτ ειναι αυτο π μ αρέσει περισσσοτερο από όλα κ έχω διαβάσει ανά κλήσεις σπασίματα κ τέτοια κ από την άλλη το Μτ δεν έχει ανοιχτεί μοτερ ποτε από κανέναν, αθραυστο κ εγώ παω για μηχανάκι για βασικό όχημα κ φοβάμαι πολυ . 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν έχω δει κάποια δοκιμή μακράς διαρκείας ( το Γερμανικό Motorrad δεν έχει προλάβει να ολοκληρώσει τη δοκιμή των 50000χλμ που μετά ανοίγει και το μοτέρ για να δει τη φθορά) αλλά αν είναι να σε ανησυχεί , 

μήπως να δεις κάποιο άλλο μοντέλο ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ότι και να πάρεις καλοτάξιδο να είναι, προσωπικά έχω οδηγήσει το ΜΤ 07 αρκετά. Είναι πολυ παιχνιδιαρικο ωραίο στήσιμο και πολυ fun - all around εργαλείο. 

Δεν θα πω ότι κουμπουσα τέλεια αλλά ουτε και άσχημα (1.87) υψος, πάντως για μένα είναι ο ορισμός του να οδηγείς κάτι μικρό(σχετικά με το fz1 και το xsr900  που έχω τώρα)γρήγορα παρα κάτι μεγάλο αργά.  Για το Aprilia δεν γνωρίζω απόλυτος τιποτα οπότε δεν θα μιλήσω περι αυτου. Ότι και αν διαλέξεις κοίτα να σε γεμίζει τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα. Με την σωστή συντήρηση όπου περναει αποκλειστικά από το χέρι σου και το κάθε ένα έχει διαφορετικές απαιτήσεις δεν νομίζω να έχεις σοβαρά θέματα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 9/3/2022 at 11:51 ΜΜ, το μέλος Thanosgiva έγραψε:

Ναι μου έκανε προσφορα ρε παιδια κ μάλιστα δίνει το τεστ π έχει εκεί 8,700 αλλά μν σ πω μαλακιες έχω τρελαθει γτ ειναι αυτο π μ αρέσει περισσσοτερο από όλα κ έχω διαβάσει ανά κλήσεις σπασίματα κ τέτοια κ από την άλλη το Μτ δεν έχει ανοιχτεί μοτερ ποτε από κανέναν, αθραυστο κ εγώ παω για μηχανάκι για βασικό όχημα κ φοβάμαι πολυ . 

μη παρεις το μοτο του τεστ, για πολλους και διαφορους λογους.

κανε υπομονη και παρτο καινουριο αν το γουσταρεις!

ποσο κανει αυτο, 11κ αν θυμαμαι σωστα?🤔

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα